Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2009., 13:38   #21
Najbolji vojni muzeji su u Srbiji , ja sam bio na kalemegdanu i Surcinu (20ak km od BG).
Ima svega i svacega, posebno me je odusevijo Surcin, cak ima i neki NATO avion koji je srusen 1999.
Jbt na Kalemegfanu sam vidio posred Renaultove tankete GRAFIT, to me je jako naljutilo , kako se ljudi neodgovorno nose s povjescu
DrugDalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:41   #22
Quote:
DrugDalmatinac kaže: Pogledaj post
Jbt na Kalemegfanu sam vidio posred Renaultove tankete GRAFIT, to me je jako naljutilo , kako se ljudi neodgovorno nose s povjescu
Slika austrougarskog merzera

pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 17:25   #23
A meni je fora što je Kalemegdan služio kao djelatna vojna utvrda i nakon WW2, eno ga ima tamo i dvije podzemne baterije a'la njemački "Atlantski bedem", a uz to i talijanska čelična mitraljeska kupola, vjerojatno popaljena iz Rijeke...
(To ne spada u muzej, ali se isto može pogledati.)
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 12:31   #24
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
A meni je fora što je Kalemegdan služio kao djelatna vojna utvrda i nakon WW2, eno ga ima tamo i dvije podzemne baterije a'la njemački "Atlantski bedem", a uz to i talijanska čelična mitraljeska kupola, vjerojatno popaljena iz Rijeke...
(To ne spada u muzej, ali se isto može pogledati.)
To nisam znao, ali da je Kraljevina Jugoslavija bila organizirana Kalemegdan bi bio dobra utvrda u WWII. Da su tu povukli dosta vojnika i ratne opreme moglibi se njemcima oduprijeti dan - dva .

Ja mislim da u beogradu ima jos neki narodni muzej, nisam siguran.
DrugDalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.