Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2014., 12:04   #1881
Quote:
vn37 kaže: Pogledaj post
Jesu li ovo prototipovi ili serijske amfibijske Patrie? Muči me kako vozač vidi kroz ovaj podignuti "pramac". :/
Kamera je izdignuta tako da gleda preko ekrana, kao i inače.
prasak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 17:58   #1882
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Nemaju poplave nikakve veze sa tim.
U orginalnom ugovoru puno toga nije bilo ili je bilo..uostalom ne znam jel piše koje verzije se uzimaju,a vjerojatno u ugovoru piše da su dozvoljene neke izmjene na zahtjev kupca.
U stvari izbor naoružanja i opreme je stvar MORH-a jel tako?
Nisam ni rekao da su poplave uzrok, nego da takav dojam ostavlja cijela priča. Uostalom, jesi li siguran da ništa nije naučeno iz zadnjih polava, kada se čekalo na jedine 2-3 amfibije iz Kamenskog, ostavšina JNA? Ako nije uzrok, barem jest dobar povod da se razmišlja o tome.

S obzirom da se radi o
"određenom broju primjeraka amfibijske inačice", ...koja je nešto je dulja od „standardne“, a ima i manju masu, jer je keramika bitan dio njezine oklopne zaštite. Za pokretanje i manevriranje u vodi zadužena su dva propelera koje pokreće hidraulička pumpa povezana s motorom. Najuočljivija karakteristika je valobran s v-pločama na prednjem dijelu, svojevrstan „pramac“ koji omogućuje lakše prodiranje vozila kroz vodu."
očito je da je to naknadna pamet, a ne nekakav prethodni plan: ni broj, niti je oklop isti, nit je nekakav standardni valobran (eksperimentirano je s nešto "standardnijom ralicom" jednostavnom zakrivljenom pločom), valobran je valjda ispao napovoljnijeg oblika s obzirom na namjenu, ali ideja nije najpraktičnije razrađena...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 19:13   #1883
Da valobran je drukčiji od ovog
http://www.youtube.com/watch?v=2d-GN20EaAQ
http://www.youtube.com/watch?v=SRuFbFn61-s


Izgleda da smo mi uzeli od Poljaka
http://www.youtube.com/watch?v=x3R39Oysafk

Mada Poljaci imaju i ovakvu
http://www.youtube.com/watch?v=6_io7fKFR94
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 13:19   #1884
http://youtu.be/UXLiaTqsc6Y

okej nije naša ali ovo dobro objašnjava smisao riječi modularno vozilo ... nama je domed natandrljit neku 30 mm kupolu i mislit da smo uvatili Boga za jaja ... Patrija je platforma nevjerojatnih mogućnosti
Stavio sam ovaj video jerbo bi nama ovo bilo jako interesantno ako storija sa naoružanim helikopterčićima uspije
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 18:37   #1885
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
http://youtu.be/UXLiaTqsc6Y

okej nije naša ali ovo dobro objašnjava smisao riječi modularno vozilo ... nama je domed natandrljit neku 30 mm kupolu i mislit da smo uvatili Boga za jaja ... Patrija je platforma nevjerojatnih mogućnosti
Stavio sam ovaj video jerbo bi nama ovo bilo jako interesantno ako storija sa naoružanim helikopterčićima uspije
Bolje da si stavio video kako spasiti ĐĐ od bankrota !

Jer "oni" su kako kak tak prodali u Irak onu skalameriju od Lazara a mi niti jednu Patrinju nikome...
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 19:13   #1886
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Bolje da si stavio video kako spasiti ĐĐ od bankrota !

Jer "oni" su kako kak tak prodali u Irak onu skalameriju od Lazara a mi niti jednu Patrinju nikome...
Nikaj oni nisu prodali Iraku to su samo njihovi mokri snovi. Irak je kupio o Ukrajine BTR -4 ali se baš nisu proslavili jer su kao i sa našim Migovima fušarili.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 19:16   #1887
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Nikaj oni nisu prodali Iraku to su samo njihovi mokri snovi. Irak je kupio o Ukrajine BTR -4 ali se baš nisu proslavili jer su kao i sa našim Migovima fušarili.
Ma za "njih" me boli kufer ali više bi volio da si me demantirao da je ĐĐ pred bankrotom, nego što znaš točnu informaciju o srbijanskoj skalameriji Lazar v2.0
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 28.12.2014. at 19:22.
AirBag is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 20:11   #1888
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ma za "njih" me boli kufer ali više bi volio da si me demantirao da je ĐĐ pred bankrotom, nego što znaš točnu informaciju o srbijanskoj skalameriji Lazar v2.0
To će ti bolje objasniti kolega pp5d6
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 11:39   #1889
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Bolje da si stavio video kako spasiti ĐĐ od bankrota !

Jer "oni" su kako kak tak prodali u Irak onu skalameriju od Lazara a mi niti jednu Patrinju nikome...
S ĐĐ ipak država treba odlučiti što će, neće tu nikakav menadžer spasiti situaciju, jer oni jednostavno nemaju gotov proizvod. Barem po pitanju vojne industrije.
Patriu ionako ne mogu štancati kako hoće i kome hoće, licencu su ispucali, ugovor je takav da im omogućava zajednički nastup s matičnom tvtkom na trećim tržištima, ili samo stalno odrađivanje manjih poslova, koje ovi blagoslove.
Nemaju ni komponente, radili su puko sklapanje, a samostalno ugovaranje dobave pogonskih sklopova i ovjesa mislim da financijski nema smisla.
Patria u ĐĐ je bio projekt kratkoročnog kupovanja socijalnog mira, s nejasnom nadom da će se u međuvremenu dogoditi čudo i svijet će umjesto golfova kupovati Patrie. Pokušaj stvaranja "dodane vrijednosti", integracije Kongsberga na Patriji, je minirala sama država jer očito nikada nije imala ni namjeru proširiti tu suradnju, recimo da otvori posao s Kongsbergom uz uvjet da se da nešto posla ĐĐ.

Lazari, Milice, Alasi imaju opet drugačiji put: nešto se plasiralo prema Pakistanu, te afričkim državama. Količine zanemarive, jer je sve nekako u prototipnoj fazi i u "stalnom razvoju", a Pakistan bi najradije uzeo par komada, pa kopirao i štancao sam. Iako ni sami pakistanci nisu načistu čemu Lazar: policijska, vojna namjena, nekakav čudnovati kljunaš...
Srbiji prodaja "unikatnih" rješenja u "serijama" od po jednog komada nečega ionako više služi za unovčavanje oružja sa stokova starežine. Ono malo razvoja guraju privatne firme, korijene vuče iz posljednjih projekata JNA (ALAS, LORANA), ima sto problema...ili su potpuno novi i neprovjereni, poput vozila Azimut...uglavnom ništa ugledat se...
Meni je nekako draži put kojim su krenule naše firme, koje se izbore za neku nišu na tržištu i tu se etabliraju, stvore nekakav image, i to od manje složenih proizvoda prema većim zalogajima.
Srbija svaštari po svemu, i za što ima, i za što nema resursa, valjda po inerciji i ideji samodostatnosti po apsolutno svim vrstama vojne opreme, doktrina koju su nasljedili od Juge i od nje ne odustaju. Nema tu strateškog partnera, nema unificirane platforme, malo FAP, malo Kamaz, malo BOV, vanjska politika se vrti k'o vjetrenjača, energija se realno rasipa i na projekte koje objektivno ne mogu sami izgurati...

Mi s druge strane nemamo viziju što nam od oklopa treba, ni koji tenk će to biti, količine su simbolične za jednog proizvođača, tako da ĐĐ može zaboraviti tradiciju središnjeg mjesta za oklop u hrvata. Može se još koja plaća zaraditi na održavanju postojećeg, modernizaciji (iako se, po meni, tu ponavlja priča zrakoplovstva o bacanju novca u neperspektivnu platformu).
ĐĐ mora sam poraditi na vlastitoj viziji budućnosti, traženju niše na tržištu gdje se može primjeniti ono malo znanja što je ostalo, država to više ne može šlepati beskonačno. Ili će doći na razinu tehničke radionice za osnovno održavanje...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 12:00   #1890
Suglasan gospodine elektro zec !!

thumb up

vrlo dobro opisano
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 12:07   #1891
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
To će ti bolje objasniti kolega pp5d6
ĐĐSV je do prije 10-ak dana bio pred bankrotom.Više nije i ima horizont preživljavanja za slijedeće 2 godine.
Najveći vlasnik je dokapitalizirao firmu u III krugu privatizacije ,kao Sandaderov telefon u IV krugu privatizacije Hajduka.
NO odbor u kojem sjede i dioničari ,privatni poduzetnici od Lukšića do Bakića ,već je ranije smijenio HNSovog pulena iz Osijeka.
Savjetnica našeg prezidenta i vrhovnog zapovjednika je zakonita žena sadašnjeg predsjednika uprave, koji je u HDZ-ovoj vladi bio državni tajnik za gospodarstvo.Čudni suputi gospodnji.Supruga dotičnog ,uz još jednu damu, donedavno bila i savjetica Vlade Srbije za pristupanje EU.
Nije lako rođače kad ti je država glavni kupac i transferira ti poslova od cca 300 milijuna svake godine ,pa dotok izdašnih prihoda padne. ĐĐ Holding je ostatak ostataka nekadašnje uspješne firme ,čije su profitalbilne dijelove (sastavnice) kupili Nemci, pa Francuzi i drugi i sve su one profitabilne ,za razliku od ostatka Holdinga.Grickala se profitabilna supastanca/društva radi preživljavanja. Ostali ostaci ,ostataka.

ĐĐHolding (ĐĐSV) su tehnološki spremni danas oklopno vozilo u cijelsoti proizvesti sami, što prije posla s finskom Patriom nisu mogli, jer nisu imali svoj vlastiti razvoj za riješiti neke segmente vozila. Danas tajni nema.Proizvodnja oklopnjaka u odnosu na proizvodnju tenka je slaganje lego kockica.
Dogovor je bio da ĐĐSV u hrvatske Patrie ugradi 50% posto dijelova iz Hrvatske ,da ih integrira i u budućnosti remontira i modernizira. Naknadno je ĐĐ ušao u program razvoja kupole za 30 mm top u kojme je ĐĐ primjenio inovativno rješenje koje Finci prodaju i kao svoje ,a još je dodatno ĐĐ ušao u deal s Norvežanima oko DUOS 12,7 mm za koje školuje najizvrsnije kadrove.

Kad se proda ovakvo vozilo stranoj zemlji ,onda se posao mjeri u stotinama milijuna $ i ne ovisdi sve o tvornici.Ako partner ugovori tako velik posao onda se i ĐĐ smješi posao jer su rokovi isporuke kratki a naša tvornica ima certifikat proizvođača da je vozilo iz Broda najmanje iste kavalitete u odnosu na ono iz Finske.
Uspoređivati Lazara cara i Patriu nije primjereno .

Zadnje uređivanje pp5d6 : 29.12.2014. at 12:27.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 20:31   #1892
ČeK ček rijesite mi ovu neodumicu jel ĐĐ moze proizvest sam Patriju(bez obzira na ugovor s Fincima)znci sve kompletno kako se kaze od A do Ž il dobiva neke sklopove iz Finske pa ga tako dovrsava il ga samo sklapa?
ace of spade is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 00:08   #1893
Quote:
ace of spade kaže: Pogledaj post
ČeK ček rijesite mi ovu neodumicu jel ĐĐ moze proizvest sam Patriju(bez obzira na ugovor s Fincima)znci sve kompletno kako se kaze od A do Ž il dobiva neke sklopove iz Finske pa ga tako dovrsava il ga samo sklapa?
Da li uopće ima potrebe odgovarati na ovo???
thomascat is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 10:43   #1894
Jel ovo indijski Kestrel 8x8 ima Kongsbergovu kupolu kakva je predviđena i za naše patrije?



__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:17   #1895
Da to jedan iz obitelji Protektor RWS, radi se o modularnoj kupoli, konkretno MCT 30R sa M151 RWS i PO sustavom... kupola je dakle modularna kao uostalom i BOV Parija. No da, to je ta kupola i naše mogu biti tako opremljene. Umjesto 12.7 na M151 može biti i bacač 40 mm. Sve to je ĐĐ patrija imala na sebi u Kuwaitu prilikom testiranja...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 19:23   #1896
a ima li kakvih konkretnijih informacija iz kuvajta o tom natječaju, malo su mi pretihi i preprofesionalni za bliskoistočnu zemlju...
mata000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:10   #1897
CMI Defence Rosomak WILK CT TV Weapon System
https://www.youtube.com/watch?v=r7GoJO1WNw0
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 22:21   #1898
A morat ce drzava odrzavati Djuru na zivotu nekim odrzavanjem Patria i tenkova koje imamo, sto je skroz u redu. Pitam se koji je odnos cijene Patrije s raznim oruzjem prema cijeni M84?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 22:51   #1899
Prema planu nabave za 2015 na poslove održavanja, generalne revizije itd na M-84 će se utrošiti oko cca 17 miliona kuna. Za Patrije je samo stavka nabave i ugradnje DUOS 30L teška 21.5 mil...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 06:55   #1900
Kolege ĐĐ je već praktički bankrotirao prošle godine i onda je Vlada RH dokapitalizirala isti sa 65000000 kuna i to će vjerojatno trajati neko vrijeme a onda opet ispočetka. Sad malo usporedite koliko ulažemo u 'oklop' a koliko u 'ĐĐ'. Vjerojatno će se netko nekad zapitati postoji li 'ĐĐ' zbog 'hrvatskog oklopa' ili je možda obratno. A možda su u šumi.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.