Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2005., 12:37   #41
Zna me bolit vrat tu i tamo, jer imam iskrivljen 5. i 6. kralježak.
Vrat mi se ukoči i fino boli.
Al onda se namazem Deep heatom (krema koja se kupi u svakoj apoteci, a zagrijava podrucje i opusta misica) te popijem jedan Myoflex (tableta za opustanje misica) i bol prođe kroz 24 sata.
S tim da sljedecu noc spavam na leđima.

Probala sve drugo, od posjete kiroprakticaru (platila brdo love i nista) do dvotjedne terapije u toplicama prije nekoliko ljeta kad mi se vrat ukocio nakon skoka u more.

Trebala bih vjezbati svakodnevno, ali...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:51   #42
Bolovi u vratu su bolest modernog doba.Pošto i ja spadam u te, dala sam si truda i obavila sve pretrage da bi došla do nalaza u kome se vide degenerativne promjene, mislim u 5 i 6 kralj. slabi protok što dovodi do čestih glavobolja, vrtoglavica...bla,bla,bla.....lječenje-vježbe,nošenje okovratnika ...i na pitanje koji je razlog,dobih odgovor-višesatno sjedenje, premalo kretanja.Konstatacija.....previše sjedimo za kompjuterom ili televizorom,ljudi gibajte se i sve bu bilo ok
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 13:31   #43
Quote:
NoWa kaže:
Probala sve drugo, od posjete kiroprakticaru (platila brdo love i nista) do dvotjedne terapije u toplicama prije nekoliko ljeta kad mi se vrat ukocio nakon skoka u more.
Jesi isla kiroprakticaru ili "kiroprakticaru"? U lijepoj nasoj se svatko moze baviti kiropraktikom... Pravi kiroprakticari (oni sa završenim kiropraktičarskim fakultetom) u Zagrebu su Michael Šantek, Igor Grgić i Ricky Lee - mislim da nema ni jedan drugi. Ispravite me ako se varam...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 15:44   #44
a ovo:

http://www.kozvital-wellness.com/index.asp?menu=2

čini se da i on ima fakultet
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 16:05   #45
Quote:
vaci kaže:
a ovo:

http://www.kozvital-wellness.com/index.asp?menu=2

čini se da i on ima fakultet
Je - eto, nasla si jos jednog koji nije sarlatan (lijepo mu izgleda zid s diplomama)! Na stranici jednog od njih spominje se brojka 11, samo nije jasno da li su sva jedanaestorica trenutno borave u Hrvatskoj ili sto...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 16:12   #46
Quote:
MaxB kaže:
Je - eto, nasla si jos jednog koji nije sarlatan (lijepo mu izgleda zid s diplomama)! Na stranici jednog od njih spominje se brojka 11, samo nije jasno da li su sva jedanaestorica trenutno borave u Hrvatskoj ili sto...
i ova mi se činila najprije ok

http://www.americkikiro.hr/

al sam primjetila da nigdi ne piše ništa o njenom školovanju

vidiš da sam si dala truda
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 20:22   #47
Ja sam dosta davno imala ceste bolove u vratu i mislila sam da je od propuha i sl., a onda sam isla kod kiroprakticara na tretmane i to mi je ful pomoglo sto se tice vrata,a i kraljeznice opcenito.
Xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 23:15   #48
Quote:
vaci kaže:
i ova mi se činila najprije ok

http://www.americkikiro.hr/

al sam primjetila da nigdi ne piše ništa o njenom školovanju

ali piše ovo na stanici:

Tko je kiropraktičar ?

Kiropraktičar je zdravstveni djelatnik, koji je najbolje osposobljen za otklanjanje bilo kojeg problema vezanog uz živčani i mišićno-koštani sustav.

Kiropraktičar je stekao tu profesionalnost tijekom šest godina studija sa stažem, sa sveukupno 6500 sati predavanja i vježbi. Naučio je dijagnosticirati zdravstvene probleme uz pomoć rentgenskih snimaka, analizama labaratorijskih nalaza, te razgovorom s pacijentom.

Tako da pretpostavljam da je studirala kiropraktiku
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 23:50   #49
I mene boli vrat zadnjih dana, al ja bar znam od cega - pala sam na glavu
Htjela sam samo reci da meni moj jastuk pomaze kod ovih tegoba (a ne odmaze kao kod tebe).
Valjda ce i bol uskoro proci...
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 08:23   #50
Quote:
Chloe kaže:
ali piše ovo na stanici:

Tko je kiropraktičar ?

Kiropraktičar je zdravstveni djelatnik, koji je najbolje osposobljen za otklanjanje bilo kojeg problema vezanog uz živčani i mišićno-koštani sustav.

Kiropraktičar je stekao tu profesionalnost tijekom šest godina studija sa stažem, sa sveukupno 6500 sati predavanja i vježbi. Naučio je dijagnosticirati zdravstvene probleme uz pomoć rentgenskih snimaka, analizama labaratorijskih nalaza, te razgovorom s pacijentom.

Tako da pretpostavljam da je studirala kiropraktiku
a da, evo našla sam

pih, možda piše općenito
nema onog studirala tui i tu, radila tu i tu za nas, priprosti puk, da razumimo
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 11:08   #51
istina, istina...

ali, uvijek se moze pitati

nego... kako izgleda prvi tretman kod kiroprakticara? jel tko bio? (se mora skinuti do gaća? )

mislim, sve me zanima
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 11:17   #52
Quote:
Chloe kaže:
istina, istina...

ali, uvijek se moze pitati

nego... kako izgleda prvi tretman kod kiroprakticara? jel tko bio? (se mora skinuti do gaća? )

mislim, sve me zanima
ne gore samo skineš gornju majicu
ovisi ti od kirporaktičara do kirpraktičara
pogleda ti kračježnicu govori di šta nevalja namisti te pa izvuče pa namisti pa izvuče i tako
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 11:46   #53
znači skineš se do grudnjaka (ako si žensko?)

ma pitam jer sam išla kod fizijatra nedavno i morala se skinuti do pasa (znači, samo gaće) i to mi je uvijek nekak neugodno
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 19:29   #54
Istegnut vrat?

Ej ljudi, mama mi se prekjučer probudila s užasnim bolovima u vratu do ramena, ne može okrenuti glavom na tu stranu i to traje do danas! Pije tablete, a boli je baš u jednoj točki kad stisne to mjesto. Jel se ikome dogodilo i nakon koliko je prošlo? Jel bezazleno ili bi moglo biti nešto drugo?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 20:54   #55
ne djeluje kao nešto posebno. malo masaže, koji voltaren, možda ovratnik dan, dva...trebali bi pomoći. Barem se meni tako čini.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 21:02   #56
jel se i tebi događalo?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 13:33   #57
pogledaj moj slučaj :

https://www.forum.hr/showthread.php?t=197750

...na kraju je dijagnoza : cervikobrahijalni sindrom,
i još ne prolazi...već deset dana.. danas idem na 7-mu fizikalnu terapiju...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:10   #58
Pomoć - ukočen vrat

probudila sam se ukočenog vrata.
još me sinoč nešto tu boluckalo, ali nisam obračala pažnju jer nije bila jaka bol.

boli ide od vrata (počinje negdje iza desnog uha) i spišta se do desne lopatice.
boli me kad pomičem desno rame, boli me dok sjedim, ležim... jedva tpikam...

nisam bila vježbala, nisam bila na propuhu, fakat ne mogu skužit što je uzrok.

namazala sam voltaren gel, malo je pomoglo, al' ne puno... pomozite mi!
Šta da radim? da mirujem ili da se pokušam lagano istezati?
amneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:55   #59
Ista stvar i kod mene zadnjih dana. Mislila sam da je u pitanju samo 'krivo spavanje', no izgleda da je ipak neki živac. Malo mi je bio odškrinut prozor a ja sam se valjda preznojila, pa otkrila i - to je to. Bolilo me čak malo i uho od toga (osim vrata, ramena, dijela leđa).
Trebaš se dobro utopliti i nikako pustiti da ti vrat i rame budu pothlađeni; ja evo i po stanu sa roza šalom paradiram, na poslu nahajcam radijator. I bolje mi je!
Pazi na hladnoću i propuh dok ti ne prođe sasvim, ugrij se, pij toplo. Ako se pogorša odi doktoru, zašto bi patila?
Pogotovo ako te jako boli!
Meni je ipak nakon 3 dana malo bolje, nadam se da će proći...
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:29   #60
Quote:
LadyBlue kaže: Pogledaj post
Ista stvar i kod mene zadnjih dana. Mislila sam da je u pitanju samo 'krivo spavanje', no izgleda da je ipak neki živac. Malo mi je bio odškrinut prozor a ja sam se valjda preznojila, pa otkrila i - to je to. Bolilo me čak malo i uho od toga (osim vrata, ramena, dijela leđa).
Trebaš se dobro utopliti i nikako pustiti da ti vrat i rame budu pothlađeni; ja evo i po stanu sa roza šalom paradiram, na poslu nahajcam radijator. I bolje mi je!
Pazi na hladnoću i propuh dok ti ne prođe sasvim, ugrij se, pij toplo. Ako se pogorša odi doktoru, zašto bi patila?
Pogotovo ako te jako boli!
Meni je ipak nakon 3 dana malo bolje, nadam se da će proći...
evo sad sam bila kod doktorica. dala mi je inekciju u guzu
moram pit voltarene, myoflex (valjda se tako zvoe) i mazat voltaren rapid.
rekla mi je da mirujem.
nema mi druge.
a mrzim pit tablete, bilo koje! rekla mi je da će me ove malo uspavat. samo šta mene boli kad ležim pa ne zanam kako će to funkcionirat.
no, budem vidila!
amneka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.