Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2018., 10:16   #5741
Mislim da si promašio temu, ovo je topic o starom modelu Ceeda, a koliko sam shvatio tvoj je poprilično novi.
A budući da je poprilično novi i pod garancijom zašto ne odeš u servis i tamo pitaš ovo isto? Meni je ovo definitivno za reklamaciju i ne zvuči normalno.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 18:58   #5742
Cee'd 2010 redizajn 1.4 benzin
Kad motam volan osjeti se kao da malo preskoči, ne znam kako bih točno opisao. Je li imao netko takav problem? Letva volana ili nešto drugo?
Unaprijed hvala na pomoći i odgovorima
JoJoWhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2019., 14:11   #5743
Ceed SW 1.6. benz, zamašnjak, 2011

Vozilo ima 105.000 km.

Većina kilometara gradska vožnja. mislim na ZG.
Prije dvije godine kuplung je odvajao full nisko. To nije spadalo pod garanciju. Stoga je mijenjan kuplung set ( bez zamašnjaka) u ovlaštenom servisu u Varaždinu. Stavljen je zamjenski vlaeo set.

Sada je počeo proklizavati podosta. Išao sam sad ponovno na isti servis da vidim u čemu je problem. Sad kažu da je otišao i zamašnjak. Kao poplavio je. Spaljeno. Malo mi nevjerojatno zvuči.

Iskreno nisam najpažljiviji vozač na svijetu ali fakat se normalno i umjereno vozim i nekako mi se čini nevjerojatnim da to tako brzo ode.
Provjerio sam sa KMAG-om i oni kažu da su prodali svega tri zamašnjaka za taj model unatrag ne znam koliko godina.

Naravno zamjenu mi predlažu i zamašnjaka ( ima samo originalno..cca 1900 kn) i set kvačila ( oko 1300).

Dodatno nedavno ( prije mjesec i pol dana malo ) je otišla jedna bobina. Kako je auto radio na tri cilindra, susjed mehaničar je zamijenio istu. I auto je nakon toga normalno radio do prije tjedan dana. Međutim sada se u dva navrata dogodilo da obrtomjer ne radi a da auto radi na višim obrtajima ( čuje se da radi tako, kao da je čok uključen). Nakon gašenja i paljenja motora auto radi ispravno. Sada su na servisu ustanovili da je problem u senzoru radilice. Kako sada skroz sumnjam u servis, da li bi po opisanom to bilo to?

nekako više ne vjerujem servisu tako da sam u fazi da bih najradije tražio da vrate sve kak je bilo, platio ruke, i otišao negdje drugdje, makar me koštalo više.

Zanimaju me vaša razmišljanja da li je normalno da to uistinu tak brzo ode? Mislim na zamašnjak i sada već drugi kuplung. i naravno ono sa senzor radilice.
quaternik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2019., 14:46   #5744
Quote:
quaternik kaže: Pogledaj post
Vozilo ima 105.000 km.

Većina kilometara gradska vožnja. mislim na ZG.
Prije dvije godine kuplung je odvajao full nisko. To nije spadalo pod garanciju. Stoga je mijenjan kuplung set ( bez zamašnjaka) u ovlaštenom servisu u Varaždinu. Stavljen je zamjenski vlaeo set.

Sada je počeo proklizavati podosta. Išao sam sad ponovno na isti servis da vidim u čemu je problem. Sad kažu da je otišao i zamašnjak. Kao poplavio je. Spaljeno. Malo mi nevjerojatno zvuči.

Iskreno nisam najpažljiviji vozač na svijetu ali fakat se normalno i umjereno vozim i nekako mi se čini nevjerojatnim da to tako brzo ode.
Provjerio sam sa KMAG-om i oni kažu da su prodali svega tri zamašnjaka za taj model unatrag ne znam koliko godina.

Naravno zamjenu mi predlažu i zamašnjaka ( ima samo originalno..cca 1900 kn) i set kvačila ( oko 1300).

Dodatno nedavno ( prije mjesec i pol dana malo ) je otišla jedna bobina. Kako je auto radio na tri cilindra, susjed mehaničar je zamijenio istu. I auto je nakon toga normalno radio do prije tjedan dana. Međutim sada se u dva navrata dogodilo da obrtomjer ne radi a da auto radi na višim obrtajima ( čuje se da radi tako, kao da je čok uključen). Nakon gašenja i paljenja motora auto radi ispravno. Sada su na servisu ustanovili da je problem u senzoru radilice. Kako sada skroz sumnjam u servis, da li bi po opisanom to bilo to?

nekako više ne vjerujem servisu tako da sam u fazi da bih najradije tražio da vrate sve kak je bilo, platio ruke, i otišao negdje drugdje, makar me koštalo više.

Zanimaju me vaša razmišljanja da li je normalno da to uistinu tak brzo ode? Mislim na zamašnjak i sada već drugi kuplung. i naravno ono sa senzor radilice.
Ceed 1.4 i 1.6 gamma motori imaju ektremno velike lamele, mislim da je fi 205 mm, odnosno, pre pre dimenzionirane su, i lamelu kao takvu je nemoguće spaliti... Ne znam kako bi morao voziti i visiti na kuplungu da ga spališ do 100 000 km...

Ako je zamašnjak plav, onda znači ili da si stvarno jahao po kuplungu (noga na papučici, držanje na uzbrdici... ili da si vozio tešku prikolicu...)

Tako da je ovo vrlo čudno...

Za senzor radilice, moze biti da su ga oštetili prilikom skidanja getribe, ali i ne mora... zna on otići...

Tako da, zamjeni sve (preporuka Hyundai BIRT u Dugom Selu), vozi dalje...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2019., 12:36   #5745
Da sad ne kopam cijelu temu, zanima me kakvim su se pokazali benzinski 1.6 motori u ceedu i pro ceedu? Konkretno pouzdanost i potrosnja? Gledam verziju s 92kw i 5 brzina mijenjacem.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2019., 15:51   #5746
Ne znam kako je 205mm predimenzionirano kada svi ostali na takve motore stavljaju 210-220mm.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2019., 20:40   #5747
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je 205mm predimenzionirano kada svi ostali na takve motore stavljaju 210-220mm.
A sad jel bila 205 ili 225, ne znam na pamet, ali znam da kad mi ju je Damir Birt pokazivao, da je bila osjetno veća od moje 200mm na 1.8 mazdi 323, koja je imala160 Nm, dok na 1.4 kijinom mlinceku trpi punih 135 Nm.

U glavnom, rekao je da do sada nije imao slucaj da mu je i jedan i30 ili ceed benzinac dosel sa lamelom koja klizi, niti nakon 200+ tisuca km... Da je bilo pucanja pera na druk kapi, curenja semeringa, ali spaljene lamele nikada.

Crdi motori su druga priča, tam su se lamele i košare znale raspasti.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.