Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2022., 23:52   #481
Grimasa ne će biti problem, trzanje glavom može stvarati probleme kada je postupak daljnje obrade ukupnih snimaka u pitanju. Odnosno, treba ležati što je moguće više mirno jer inače nastaju tzv. artefakti.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 12:30   #482
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Grimasa ne će biti problem, trzanje glavom može stvarati probleme kada je postupak daljnje obrade ukupnih snimaka u pitanju. Odnosno, treba ležati što je moguće više mirno jer inače nastaju tzv. artefakti.
Hvala! A ništa, napravit ćemo još koju probu i držat fige
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 13:38   #483
dobit će i slušalice pa će to ublažit zvukove.
Meni je puno pomoglo to što sam držala oči zatvorene cijelo vrijeme tako da sam se samo fokusirala na disanje i nekako se probala s tim zvukovima 'sprijateljit'
Sretno kćerki! a i vama
alviza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 23:35   #484
Quote:
alviza kaže: Pogledaj post
dobit će i slušalice pa će to ublažit zvukove.
Meni je puno pomoglo to što sam držala oči zatvorene cijelo vrijeme tako da sam se samo fokusirala na disanje i nekako se probala s tim zvukovima 'sprijateljit'
Sretno kćerki! a i vama
Hvala!
I ja sam se nadala slusalicama, ali mi je sestra neki dan rekla (zvala je da potvrdi termin) da misli da nece dobit slusalice. Najradije bi ponijela neke od doma, ali nisam sigurna imaju li sto metalno u sebi
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2022., 17:08   #485
Je li se ovdje moze pokazati ct nalaz od mozga za protumacit ili ima neka druga tema za to?
loopedaround is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2022., 17:33   #486
ako mogu i laboratorijski nalazi može i ovdje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2023., 06:36   #487
Postovanje,imam 28 godina,radio sam MR mozga radi nekih cudnih vrtoglavica,neurolog me poslao da iskljucimo tumore,zanima me dio nalaza mr mozga ako netko zna vise,jer sam u panici a cekam termin neurologa
Nalaz:Vide se hemosiderinski depoziti u podrucju pinealne zlijezde koje je urednih dimenzija i bez spaciokompresivnog ucinka; nema znakova stenoze akvedukta

Hvala unaprijed
dadi147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 21:54   #488
Mozda umjesto slusalica moze vatica u uha?
Carly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2023., 18:34   #489
Quote:
dadi147 kaže: Pogledaj post
Postovanje,imam 28 godina,radio sam MR mozga radi nekih cudnih vrtoglavica,neurolog me poslao da iskljucimo tumore,zanima me dio nalaza mr mozga ako netko zna vise,jer sam u panici a cekam termin neurologa
Nalaz:Vide se hemosiderinski depoziti u podrucju pinealne zlijezde koje je urednih dimenzija i bez spaciokompresivnog ucinka; nema znakova stenoze akvedukta

Hvala unaprijed
Nisam stručna, ali znam da je hemosideroza taloženje željeza u tkivu uslijed nekog ponavljajućeg krvarenja. E sad jel po srijedi bila neka stara trauma ili neki drugi uzrok, to će neurolog najbolje znati interpretirati.
Načelno, ovak laički sve ostalo izgleda ok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2023., 21:40   #490
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nisam stručna, ali znam da je hemosideroza taloženje željeza u tkivu uslijed nekog ponavljajućeg krvarenja. E sad jel po srijedi bila neka stara trauma ili neki drugi uzrok, to će neurolog najbolje znati interpretirati.
Načelno, ovak laički sve ostalo izgleda ok.
Da,neurolog je rekao da je to vjerojatno neko staro malo krvarenje a pinealna zlijezda zapravo nema previse veze sa mozgom nego je to jesnostavno zlijezda,pa ako ce kome to ubuduce pomoc,sve je u redu i bez panike,jedino je neurolog preporucio ali netreba odmah i nista hitno,posjet endokrinologa
dadi147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 23:00   #491
Molim vas za mišljenje:
https://imgur.com/a/d2gk5cN

Poslali su me na mr mozga zbog postmikcijske sinkope.
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 23:28   #492
MRT je - očekivano - posve uredan, a u cijeloj je priči bio posve nepotreban. Krivicu za to snosi onaj tko te bio uputio na dotični.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 23:48   #493
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
MRT je - očekivano - posve uredan, a u cijeloj je priči bio posve nepotreban. Krivicu za to snosi onaj tko te bio uputio na dotični.

Neurologica me poslala.
Šta bi značio taj T2/Flair?
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 23:51   #494
Ništa specifično. Za sve ostale detalje te upućujem na knjigu posvećenu MRTu tvogao navlastito osobnoga izbora.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.