Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2009., 12:54   #1
Med

Presani med je daleko kvelitetniji nego vrcani.

Ostale teme vezane za med:
Pčele i pčelarstvo
Alergija na med
Matična mliječ i med
Med (Gastronomija)
natren vs. smeđi šećer vs. med
Medovina
Starinska jela i pića od meda kao lijek?
Rakija i med

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 28.02.2010. at 14:21. Reason: uklanjanje quotea obrisanog posta
pcelinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 21:05   #2
Quote:
pcelinjak kaže: Pogledaj post
Presani med je daleko kvelitetniji nego vrcani.
Po čemu je on to daleko kvalitetniji? Zbog ono malo peluda što dođe u njega? Mislim da pretjerujete. Ukoliko želite u med možete umiješati pelud u većim količinama nego što ga ima u prešanom.
Za ono malo meda u saću koji se ne vrca nisam čuo da itko koristi hidraulične preše. Obično to prostokošničari stišću rukama.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:11   #3
apiterapija? vrijedi li to i za dijabeticare? daj napisi par rijeci o tome, bas me zanima a i s tim pojmom se srecem prvi puta.

hvala


pitanje-zasto se meni med koji kupim od proizvodjaca uredno useceri? ( kristalizira) nemam pojma o medu, znam koji mi je fini a koji ne, volim zvakati sace i to je sve moje znanje.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:03   #4
Apiterapeutske metode pomažu i dijabetičarima. Predlažem da posjetite www.med-babic.hr, tamo ćete pronaći dosta o učinkovitosti pčelinjih proizvoda pojedinačno ili u raznim kombinacijama u očuvanju zdravlja i liječenju bolesti.

Kristalizacija je prirodno svojstvo meda. Neke vrste meda kristaliziraju prije (čak u saću) a neke kasnije što ovisi o vrsti meda i temperaturi na kojoj se čuva. Proces kristalizacije je najbrži pri temperaturi od 15 C.
Zabluda je da samo pravi med kristalizira te da je to jamstvo da nije patvoren.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 00:12   #5
jel ima tko da prodaje polovnu elektricnu presu za vrcanje meda??? i da je dobra cijena??
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:30   #6
Quote:
Matica4 kaže: Pogledaj post
Po čemu je on to daleko kvalitetniji?
Odite malo na americke i njemacke webstranice, pa procitajte. Mozda nesto naucite.


[/QUOTE] Zbog ono malo peluda što dođe u njega? Mislim da pretjerujete.[/QUOTE]
Lose mislite :-)

[/QUOTE]Za ono malo meda u saću koji se ne vrca nisam čuo da itko koristi hidraulične preše..[/QUOTE]
Zato sto niste culi, zato i ne znate koje su prednosti presanog meda.
pcelinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:38   #7
Quote:
Matica4 kaže: Pogledaj post
Apiterapeutske metode pomažu i dijabetičarima.
Kojim dijabeticarima ? ? ?
pcelinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 21:44   #8
Quote:
pcelinjak kaže: Pogledaj post
Kojim dijabeticarima ? ? ?
Siguran sam da vi odgovor znate.
Imam blagi dojam da ovo kreće u krivom smjeru, iako su nam interesi slični, pa mi oprostite daljnje izbjegavanje ovakve polemike.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:23   #9
tema uopce ne krece u nezeljenom smjeru. imam muza dijabeticara pa pitam. on uzima svako jutro 2 zlice meda sa 2 zlice jabucnog octa i 2 dcl vode.

sa pojmom apiterapija se prvi puta srecem, ne da mi se brljati po forumu i logicnije mi je traziti pojasnjenje od proizvodjaca. ili opet serem?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 13:51   #10
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
tema uopce ne krece u nezeljenom smjeru. imam muza dijabeticara pa pitam. on uzima svako jutro 2 zlice meda sa 2 zlice jabucnog octa i 2 dcl vode.

sa pojmom apiterapija se prvi puta srecem, ne da mi se brljati po forumu i logicnije mi je traziti pojasnjenje od proizvodjaca. ili opet serem?

Ovdje ( http://www.pcelinjak.com/content/view/1148/146/ ) imate jedan stvarno dobar clanak o tome koliko i kako dijabeticari mogu uzimati med. Napisao ga je dr.sc.Janko Krizanic, znanstvenik iz "Belupa".

Mislim da Vam bas nije logicno traziti pojasnjenje od proizvodjaca. Nisu bas svi proizvodjaci doktori :-)

Uvijek imajte na umu da je dijabetes veoma, veoma komplicirana bolest i da bas nije zgodno da se u terapiju dijabetesa upetljavaju oni cija struka nema ni priblizne veze s medicinom.
pcelinjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 17:25   #11
Med

Pčelarim sa suprugom zadnjih 6 godina.Postali smo zaljubljenici u pčele i pčelarenje,a usput ide i voćarstvo ,ljekovito bilje te kao produkt svega zdravlje za naših 6 anđela a i sve ostale.Naime želimo današnje otrovno i nezdravo pčelarstvo koje se jako čvrsto uvriježilo na našim prostorima zamjeniti sa što prirodnijem odnosu prema tom fascinantnom svijetu te Božjim blagodetima koje nam ono nesebično daje.Zanimam se i proučavam biodinamičko pčelarenje,nalazim puno odgovora a još ih puno ima u antropozofiji,sve u krajnjem cilju zdravlja,mira,i radu sa pčelama uz dosada ismijavanu od mene spominjanu duhovnost i pomaganje i još važnije davanje ljudima koji žele da prime,a najteže mi je bilo naći na otvorene i susretljive ljude spremne na razmijenu iskustava na svim pomenutim a još puno više nepomenutih tema.Volim ovaj planet i vjerujem u ljubav...
mama Sanja
Ja sam od onih koji vjeruju,pa tako isto vjerujem da ću među Vama naći nove prijatelje...
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 21:27   #12
Čini se da nekima smetaju istinski proizvođači i njihovo poznavanje onoga čime se bave. Njihov je posao samo da proizvode i prodaju na veliko tako da netko drugi bere vrhnje a oni se zadovolje mrvicama. Oni su nepismeni i ne mogu ništa naučiti o vrijednosti proizvoda koji su rezultat njihova rada. Stručna literatura i drugi načini edukacije njima nisu dostupni. A opće je poznato da su pčelinji proizvodi vrlo opasni tako da oni nebi trebali davati upute o načinu njihova korištenja.
Nevjerojatan stav nadam se rijetkih pojedinaca.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 21:43   #13
Quote:
Yoko&John kaže: Pogledaj post
Pčelarim sa suprugom zadnjih 6 godina.Postali smo zaljubljenici u pčele i pčelarenje,a usput ide i voćarstvo ,ljekovito bilje te kao produkt svega zdravlje za naših 6 anđela a i sve ostale.Naime želimo današnje otrovno i nezdravo pčelarstvo koje se jako čvrsto uvriježilo na našim prostorima zamjeniti sa što prirodnijem odnosu prema tom fascinantnom svijetu te Božjim blagodetima koje nam ono nesebično daje.Zanimam se i proučavam biodinamičko pčelarenje,nalazim puno odgovora a još ih puno ima u antropozofiji,sve u krajnjem cilju zdravlja,mira,i radu sa pčelama uz dosada ismijavanu od mene spominjanu duhovnost i pomaganje i još važnije davanje ljudima koji žele da prime,a najteže mi je bilo naći na otvorene i susretljive ljude spremne na razmijenu iskustava na svim pomenutim a još puno više nepomenutih tema.Volim ovaj planet i vjerujem u ljubav...
mama Sanja
Ja sam od onih koji vjeruju,pa tako isto vjerujem da ću među Vama naći nove prijatelje...

dobro nam dosli ! i opet sam papiga; radite, stvarajte, ne budite pesimisti i ne obracajte paznju na zlobnike.

med je zdrav proizvod, savrsen po svim pitanjima i mene moj muz uvjerava da je to jedini proizvod koji se nikada ne pokvari. ljudi, samo vi radite, prodajite i ne bojte se nicega.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 09:07   #14
Tako je, med je nepokvaljiva roba što je rijetkost u svijetu hrane. U hladnim uvjetima kristalizira no sa prvim zagrijavanjem opet postane onako medeno homogen i divan
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 15:29   #15
i fino ga za dorucak namazes na frtalj struce kruha, premazes marmeladom, popijes frtalj litre domaceg, toplog mlijeka ma mljac. i tak s ekvalitetno hranis neko vrijeme i sjetis se vage ( moj slucaj) , stanes na nju i frknes u depresiju. 2 dana gladujes i skuzis da je bolje biti sit i sretan
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:04   #16
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
i fino ga za dorucak namazes na frtalj struce kruha, premazes marmeladom, popijes frtalj litre domaceg, toplog mlijeka ma mljac. i tak s ekvalitetno hranis neko vrijeme i sjetis se vage ( moj slucaj) , stanes na nju i frknes u depresiju. 2 dana gladujes i skuzis da je bolje biti sit i sretan
Draga teta-elza,hvala na dobrodošlici!
A evo i jednog,znanstveno potvrđenog načina mršavljenja:
Svako veče,15 min prije odlaska na spavanje,1 jušna žlica,najbolje bagrema(a može i drugi samo da su zdravi i prirodni),pustiti da se ćim više otopi u ustima,promućkati pa progutati.NAKON TOGA NIŠTA.SAMO NA SPAVANJE.
15 minuta nakon ulaska u REM dio sna počinje otapanje masnih i štetnih tvari u organizmu.
NEVJEROVATNO,ALI ISTINITO!!!

Na našim teglicama meda koje prodajem na dnu piše "Pčela je dokaz da bog postoji".

Ja upravo već drugi puta na našem pčelinjaku žrtvujem živote naših pčelica koje mi suprug uhvati,donese te ih stavi na mjesta na koje želim da me ubodu.Danas sam primila 2x5 uboda,a trebam to ponoviti uz još dva uboda više svaka 4 dana,sve dok ne stignem do 18 uboda;a sveukupno 300 uboda,onda pauza od 2 mjeseca pa opet.To Vam se zove APITOKSINOTERAPIJA-liječenje pčelinjim ubodom .Vjerujem da ću na ovaj način izliječiti svoju spondilozu,išijalgiju,reumatidni artriti koji je podosta progresivna te biti zdrava mati svojih šestero djece i zdrava žena svog ljubljenog supruga.HVALA PČELICE,znam da će te me ozdraviti jer vi ste BOGOM dane.
Teta Elza hvala na dobrodošlici!
mama Sanja
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 12:53   #17
Stavljam ga svud a najdraži mi je sa mueslima i (obranim) mlijekom Na njega me navukla baka dok je bila živa, svako jutro sam prije doručka pojela šaku oraha, lješnjaka ili badema i ogromnu žlicu meda. Onda bi išao "konvencionalni" doručak - maslaci, sirevi, čajevi, mlijeka ili što već. Ajme, kako mi ta žena nedostaje
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 13:47   #18
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Stavljam ga svud a najdraži mi je sa mueslima i (obranim) mlijekom Na njega me navukla baka dok je bila živa, svako jutro sam prije doručka pojela šaku oraha, lješnjaka ili badema i ogromnu žlicu meda. Onda bi išao "konvencionalni" doručak - maslaci, sirevi, čajevi, mlijeka ili što već. Ajme, kako mi ta žena nedostaje
DA,draga baka je znala jer je bila dobra i bliža prirodnim počecima od nas TU I SADA!
Naime,u samo jednoj žlici meda koju treba uzeti tako da ju otopimo u ustima,progugljamo po cijeloj usnoj šupljini te progutamo,sadržani su svi potrebni vitamini,minerali,etc. koji su nam potrebni u tom danu.
A ostale Božje blagodeti meda,propolisa,peluda,matične mliječi,pčelinjeg otrova sve su nam na dohvat ruke.


Pčelari spadaju u najdugovječnije ljude?Ima odgovor i za to.

Imam toliko toga što bih željela podjeliti s vama,pomoći...

Ima vremena,a i do vas je koliko interesovanja budete pokazali.
Ja ću Vam odgovoriti na sve za što sam sigurna da znam,a to će me učiniti beskrajno sretnom!
Pčelari se pozdravljaju s "MEDNO!"

Ja sada i vama šaljem jedno veliko MEDNO!
mama Sanja
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 14:27   #19
Medno i tebi pčele su magične

Demrec, koliko su ti košnice od prometnica i koliko cijeniš matičnu mliječ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:11   #20
zasto mene na vecer od meda muci zgaravica? preko dana nista, znam progutati zlicu meda ili ga na brzaka namazati na kruh kad sam gladna ali ako ga pojedem navecer-nema spavanja. gastali mi se gade, od sode bikarbone mi je zlo pa onda patim cijelu noc.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.