Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2011., 19:24   #81
Imam od njih modem ZXV10 H201L međutim na WLANU mi često puca veza. Ima li netko tko koristi drugi modem i na WLANU mu ne puca veza tak da ih pitam da mi ga zamijene
paperboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 20:01   #82
Quote:
Pollux30 kaže: Pogledaj post
Sve je to ljepo sa strane H1 telekoma ali uzalud kad nemogu koristit njihove usluge(Istra) kako su mi rekli bar ne do kraja 2012...za sad imam Optimu(tv,net,telefon) zadovoljan ali svi težimo promjenama na bolje
Imaš TV, znači ne može se preko Optimine kutijice pokretat Divx, mkv formati?

Imam i ja Optimu (tel+net), a mogu prijeć kod H1 (srećom pa sam na mjestu gdje mogu prijeć na koga god hoću a da operira na području Splita) a i sviđa mi se onaj njihov 3mpbs flat+tel za 99 kn (uračunao sam i cijene poziva, račun bi me ispao isto nekih 180 kn kao kod Optime, ali uz veću brzinu neta - sada imam 2 mbps), pa se mislim prijeći, ali htio bi vidjeti kako će im proć ta njihova verzija IPTV-a. Ova Optimina mi se baš i ne čini isplativa. A da se obavezujem na dvije godine zbog TV-a, neću dok ne vidim sve opcije, a i dok ne padnu neke akcije i slično.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 09:37   #83
ja ne znam vise koliko ovo treba cekat da mi ukljuce .
prvo sam 2 mj. cekao da mi kuci dode ruter i to sve,napokon stiglo,dosao i username i pass i sad se idem spojit na net ali nece.
nazovem ih tamo i kazu mi da cu bit ukljucen kroz par dana,proslo 10 dana i dalje nista ,ne znam sta je toliki problem ukljucit internet
dominium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 17:31   #84
Quote:
dominium kaže: Pogledaj post
ja ne znam vise koliko ovo treba cekat da mi ukljuce .
prvo sam 2 mj. cekao da mi kuci dode ruter i to sve,napokon stiglo,dosao i username i pass i sad se idem spojit na net ali nece.
nazovem ih tamo i kazu mi da cu bit ukljucen kroz par dana,proslo 10 dana i dalje nista ,ne znam sta je toliki problem ukljucit internet
Nije do H1, do T-coma je, zbog ove akcije za 99kn tel+flat net, H1 bilježi jako velik priljev korisnika, naravno najviše na štetu T-coma, koji im na sve moguće načine onemogućava priključivanje, podnijete su prijave HAKOM-u pa ćemo vidjet šta će biti. http://www.limun.hr/main.aspx?id=727938

A što se tiče IPTV-a H1 kreće s televizijom u 9. mjesec ove godine, i po mom mišljenju biti će to najbolji IPTV u HR, sad je u tijeku betatestiranje, evo video pa vidite sami kako to izgleda http://www.youtube.com/watch?v=QdlhWt2KYU0

Quote:
paperboy kaže: Pogledaj post
Imam od njih modem ZXV10 H201L međutim na WLANU mi često puca veza. Ima li netko tko koristi drugi modem i na WLANU mu ne puca veza tak da ih pitam da mi ga zamijene
Koristim njihov Davolink DV-2020 već dvije godine, i nikakvih problema s WLANom nema
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...

Zadnje uređivanje ghost : 27.07.2011. at 17:51.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 20:15   #85
Ja sam njihov korisnik već dvije godine,i nikad nisam imao problema.Jednom žena zalijevala cvijeće i slučajno zalila router,nazvao ih i ujutro došao čovijek s novim routerom,zamijenio i to je to!Sve pohvale!Samo čekam ovu H1TV i produžujem ugovor na sljedeće dvije godine!!!!
spaljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:08   #86
Oj ljudi, sad mi više niš nije jasno. Imam tcom net jer niš drugo kod mene nije dostupno, a telefon od H1 (naravno, telefonsku pretplatu plačam tcomu, a impulse H1) i danas mi dođe račun od H1 u kojem piše:

Poštovani, odlukom HAKOMa korisnici usluge predodabira operatera napokon su dobili pravo na jedan objedinjeni račun za telefonski priključak i potrošnju od prvog srpnja 2011. godine. Unatoč tome, a zbog nepoštivanja odredbi od strane HTa, H1 telekom za mjesec srpanj ispostavlja samo dio računa za telefonski priključak.

HT je, naime, sustavno otežavao primjenu HAKOMa i kupovao vrijeme te je u priloženom računu H1 telekoma za mjesec srpanj obuhvačena naknada za priključak za zadnji dio mjeseca srpnja, dok će HT istu naknadu obračunati za prethodni dio mjeseca srpnja 2011.

Sa zadovoljstvom Vas izvješćujemo da će od mjeseca kolovoza H1 telekom ispostavljati jedinstveni račun za potrošnju i telefonski priključak.


Jel to znači da više nemoramo Mudriniću i bandi plačati pretplatu za telefon i mogu net i telefon u potpunosti prebaciti na H1?

Još mi nisu jasni internet paketi od H1. Ovdje pišu koje pakete imaju http://www.h1telekom.hr/TelefonInter...0/Default.aspx, ali na letku koji sam dobio sa računom pišu neki sasvim drugi paketi, koje sam našao ovdje: http://www.h1telekom.hr/H1BIT/tabid/381/Default.aspx npr. tu nema S&C start up paketa koji košta 99kn.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 13:28   #87
Ne, i dalje ćeš koristiti istu uslugu kao i do sada, po istim cijenama. Jedina je razlika da više nećeš dobivati dva računa (jedan za pretplatu od t-coma, drugi za razgovore od H1), nego ćeš dobivati smo jedan (od H1) i na njemu će biti naplaćene obje stvari (odluka HAKOM-a).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 16:03   #88
Znači, na H1 računu ću plačati pretplatu HTu? Koji internet paketi iz prošlog posta su aktualni?
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 16:27   #89
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Znači, na H1 računu ću plačati pretplatu HTu?
Plaćaš ćeš pretplatu, ali ne t-comu, nego H1 Telekomu. Ovim promjenama je tvoj dosadašnji ugovor s t-comom raskinut i nemaš više nikakve veze s t-comom.

Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Koji internet paketi iz prošlog posta su aktualni?
Aktualni su i jedni i drugi. Ove prve možeš uzeti samo ako je H1 kod tebe dostupan sa svojom infrastrukturom (što, koliko sam shvatio, nije). Ovi drugi su preko t-com linije (bitstream usluga), slično kao OptiStream kod Optime ili HR.DUO kod Iskona.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 23:18   #90
Koliko je pretplata na H1? Iz ovog računa nemogu znat jer je račun na 13 kn, ali piše da je to za drugi dio mjeseca.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 23:28   #91
Ako ništa ne piše, pretpostavljam da je ista kao kod t-coma, ali možda se varam.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:33   #92
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ako ništa ne piše, pretpostavljam da je ista kao kod t-coma, ali možda se varam.
18% manja nego kod T-coma, 60,39kn
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 18:58   #93
Je li to provjerena informacija (vidim da je 60,39 kn pretplata za H1 Call, pa da nisi možda pomiješao te dvije usluge)? Ako je informacija točna, to bi značilo da je H1 u gubitku (najam linije t-comu plaća 51 kn, bez PDV-a).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 10:37   #94
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Je li to provjerena informacija (vidim da je 60,39 kn pretplata za H1 Call, pa da nisi možda pomiješao te dvije usluge)? Ako je informacija točna, to bi značilo da je H1 u gubitku (najam linije t-comu plaća 51 kn, bez PDV-a).
zeznuo sam, sorry na krivim informacijama, iznos pretplate je isti
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 11:42   #95
Gdje mogu platiti njihov račun bez provizije? U pošti se ne može...

edit: Hrvatska poštanska banka je jedino mjesto gdje se može...

Zadnje uređivanje paperboy : 20.08.2011. at 12:01.
paperboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 13:41   #96
kakve modeme koriste u h1? mislim si da si kupim modem pa da uzmem bez ugovora taj flet od 100 kn.... ima netko modem za prodat?
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:06   #97
Ako kupiš modem posebno, neće ti raditi telefon.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 18:35   #98
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ako kupiš modem posebno, neće ti raditi telefon.

telefon me bas i ne zanima. ja ga redovito ištekavam iz zida da mi ne zvrnda kada ne treba. u sluzbi za korisnike kazu da koriste specificne modeme - d-link 2020. jel mislis da mi nece raditi sa istim takvim ili sa nekim drugim? malo sam trazio pa nisam ni nasao da netko prodaje taj model. dal ce mi raditi internet ako uzmem neki drugi d-link?
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 19:28   #99
Ne znam točno (nisam korisnik H1), ali moguće da se vrši hardversko vezivanje modema na liniju (preko MAC-a, serijskog broja ili nešto slično). U tom slučaju ti ne bi radilo.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:00   #100
ZTE ZXV10 H201 postavke

Poštovani,
evo odlučio sam se na ovaj post iz razloga što sam postao korisnik jednog hrvatskog alternativnog telekom operatera( necu mu spominjati ime jer ne zelim nikoga reklamirati), i od njih sam po defaultu dobio router(koji je specifičan samo za ovog hrvatskog telekom operatera) ZXV10 H201 od kineskog proizvođača ZTE.
Navodno, taj proizvođač koristi Cisco mrežne tehnologije. O ovom routeru se ne mogu nači skoro nikakve informacije na webu kako na našem tako i na drugim jezicima i sa svakim pitanjem kako ga podesiti za svoje potrebe nailazite na zid.(ako griješim neka me netko ispravi)
Od tehničke podrške telekom operatetra čiji sam postao korisnik, nisam baš dobio informacije koje bi bile bitne krajnjem korisniku(meni)
Do informacija o routeru sam došao sasvim slučajno, jer pri preuzimanju routera desila se neka glupost oko istog gdje mi ni korisnička služba nije uspjela pomoči. Tako da sam se odlučio malo pročačkati to kinesko čudo (samo da razjasnim da ja nisam nikakav IT ekspert, niti computer freak, nego me neki dišpet natjerao da pokušam podestiti stvari kako meni pašu).

Samo da nešto naglasim i molim Administratore da me ne banuju nakon ovoga:
SVE ŠTO RADITE , ISKLJUČIVO JE ODGOVORNOST NA VAMA I OGRAĐUJEM SE OD BILO KAKVE NAČINJENE ŠTETE UČINJENE OVIM POSTOM JER JE NASTAO IZ MOG OSOBNOG ISKUSTVA.

Pa da počnemo,
prvo što vam je potrebno su korisnički podaci koje ste dobili od telekom operatera za spajanje na internet i ostale servise. Bez ovih podataka nemojte započinjati bilo što vezano za ovaj router.

Povežite računar i router LAN 1 port sa mrežnim LAN kabelom

IP adresa routera ZXV10 H201 je 192.168.1.1
Kada u svom pregledniku utipkate ovu web adresu otvorit će vam se tzv. WEB GUI odnosno korisnička pristupna stranica.

Tu biste trebali upisati username i password za pristup routeru.

E tu nastaje mali problem, te podatke ima samo vas telekom operater, i neče vam ih otkriti, jer ne želi da vi čaprkate po njemu jer biste mogli saznati nešto što njima ne donosi zaradu( o tome nešto kasnije)

Ovaj problem se riješi na način da resetirate router na tvorničke postavke tako da uzmete spajalicu i pored prekidača on/off se nalazi mala rupa i sa spajalicom stisnete i držite 10 sekundi prekidač unutar rupe.

Poslije ovoga koraka gubite sve postavke koje je u router ubacio vaš telekom operater!!!

Kada se router ponovo pokrene ( nakon 30tak sekundi) otvorite opet stranicu sa njegovom adresom 192.168.1.1 i unesite

username: user
password: user

i upali ste u router, čestitam!

e sad su vam potrebni korisnički podaci od operatera da biste ponovno uspostavili internet vezu, evo kako:
http://imageshack.us/photo/my-images...enshot1wj.jpg/

podesite sve vrijedosti kao na slici i nakon toga stisnite "create" na dnu ekrana i isključite pa ponovo uključite router. Nakon otprilike 4 minute trebali biste biti spojeni na internet i trebalo bi sve raditi kako normalno.

Da rezimiram:

Router: ZXV10 h201
Default IP ddress:192.168.1.1
Username: user
Password:user
Telnet username: root
Telnet password:root

Za sada toliko od mene, slijedeči post će biti, kako na ZXV10 H201 podesiti VOIP telefoniju tako da mozete za male novce ili cak besplatno telefonirati širom Lijepe naše a i po svijetu.
Eto nadam se da sam nekome pomogao. Ako sam bio dosadan i prost , ispričavam se a ako je netko nešto naučio iz ovoga neka se zahvali.
derime_o_je is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.