Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2013., 18:36   #221
Quote:
Hick-up kaže: Pogledaj post
Zašto se ne bi smjelo tolerirati?
Ocjena služi da bi se dijete - gle čuda - ocijenilo.

U koju komponentu ocjene spada jedinica zbog nedonešene radne bilježnice? Gluplje od toga mi je samo dijeljenje jedinica zbog razgovaranja na satu i neobrisane ploče.

Obavijestiš unaprijed roditelje da ti pičiš kroz gradivo imala djeca radnu bilježnicu ili ne, odradiš sat kao da svi imaju radnu bilježnicu, i na prvom sljedećem testu će se vidjeti posljedice.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 19:55   #222
Quote:
Hick-up kaže: Pogledaj post
Dijete sigurno neće samo pisati pisana slova, tiskana nisu problem.
Zašto se ne bi smjelo tolerirati? Zamisli situaciju: imaš 25 djece u razredu, njih 5 redovito nema rb iz hj npr. I što sad? Oprostiš 1., 3., 5. put... Do kad? Nisam ni mislila na to kad se jednom zaboravi, Bože dragi, pa svi zaboravljaju, normalna stvar.
I zašto si se prestrašila zadnje rečenice? Na početku je to sve lako i olako shvaćeno, a onda se poveća opseg gradiva, broj predmeta i sati i odjednom djeca u 8. razredu ne znaju tablicu množenja (koja se uči u 2.) ili se potpisuju malim slovom. Za to su, naravno, krivi učitelji koji tu jadnu djecu nisu ničemu naučili. A nitko se nije sjetio da im je od malih nogu trebalo usaditi tu crtu odgovornosti koja će im u životu puno značiti.
Teško je preodgojiti već odgojeno dijete.
U kojem razredu djeca moraju znati tablicu množenja i pisanje imena velikim slovom, pretpostavljam negdje prije osmog razreda? Pa što onda rade u osmom razredu ako to ne znaju, kako su tamo dospjeli?

Istina je, odgovornost treba usađivati od malih nogu, ali malo kojem djetetu se takva odgovornost može usaditi u toj dobi. Prema čemu bi oni trebali osjećati odgovornost da bi ih to potaklo u učenju tablice množenja?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 20:05   #223
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ocjena služi da bi se dijete - gle čuda - ocijenilo.

U koju komponentu ocjene spada jedinica zbog nedonešene radne bilježnice? Gluplje od toga mi je samo dijeljenje jedinica zbog razgovaranja na satu i neobrisane ploče.

Obavijestiš unaprijed roditelje da ti pičiš kroz gradivo imala djeca radnu bilježnicu ili ne, odradiš sat kao da svi imaju radnu bilježnicu, i na prvom sljedećem testu će se vidjeti posljedice.
Zalaganje? U moje doba je to bilo normalno, što se u međuvremenu promijenilo?

Drugo što mi pada na pamet je nemanje zadaće, to se valjda smije ocijeniti jedinicom?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 13:51   #224
Kod nas u školi ocjenjuju se zadaće tako da se ocjena dobije na kraju mjeseca, odlična stvarcica. Ne pišem djeci zadaće i svaka ocjena je samo njihova.
zimogrozzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 22:33   #225
Quote:
onix kaže: Pogledaj post

Drugo što mi pada na pamet je nemanje zadaće, to se valjda smije ocijeniti jedinicom?
jel bi bilo bolje neimanje zadace ili imanje zadace koju su napisali roditelji?
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.