Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 12:54   #61
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Da, moram priznati da imam drukčija iskustva posebno to dođe s godinama. Meni je makar glup film uvod dobar Idiocracy na primjer.
A koliko imaš godina? Nisam shvatila, želiš reći da pametni ljudi imaju manje potomstava? Ne znam, ne vidim korelaciju osim one koju sam prije navela, a to istovremeno da je ima (pod dobro definiranim uvjetima) i nema. Ne radi se ovdje samo o inteligenciji, nego o skupu faktora i podfaktora koji čine osobnost, percepciju same osobe. Osobno smatram da inteligentniji ljudi imaju manje šanse naći sebi ravnog (logika, Gaussova krivulja nam govori koliki je postotak u kojem dijelu, što idemo dalje od sredine to je postotak ljudi manji), te da se s vremenom prilagode "manje inteligentnom", ali u dubini sebe uvijek ostaje neispunjena rupa koja stvara unutarnje nezadovoljstvo. E sada, da li će oni to potražiti vani, ne ovisi samo o inteligenciji. To je moje mišljenje danas.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 13:15   #62
Imam 36, izbor je manji ali spuštanje kriterija i na nečiji nivo generalno tebe poglupljuje a drugu osobu ne čini pametnijom. Uvijek ću radije biti sam nego nego se zadovoljiti s prosjekom i poslije na osnovu toga sebe opravdavati što varam tu osobu s kojom sam i vrijeđam je na taj način.

Makar ne nisam solo imam obitelj, izrazito uspješnu karijeru u privatnom sektoru zato što imam uza sebe osobu koja me ispunjava bez da sam spuštao kriterije nego sam bio strpljiv.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 15:07   #63
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Imam 36, izbor je manji ali spuštanje kriterija i na nečiji nivo generalno tebe poglupljuje a drugu osobu ne čini pametnijom. Uvijek ću radije biti sam nego nego se zadovoljiti s prosjekom i poslije na osnovu toga sebe opravdavati što varam tu osobu s kojom sam i vrijeđam je na taj način.

Makar ne nisam solo imam obitelj, izrazito uspješnu karijeru u privatnom sektoru zato što imam uza sebe osobu koja me ispunjava bez da sam spuštao kriterije nego sam bio strpljiv.
Ne radi se o spuštanju kriterija, nego o prihvaćanju realnosti. I tko kaže da tebi žena nije prosjek, a ti njoj jesi. I ne, nisam nigdje rekla da je prihvaćanje prosječnosti izgovor za varanje, rekla sam da je to potencijalni motiv.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 07:44   #64
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Odakle ti to? Imam isto mišljenje za oba pola!
Vjerovatno sam pogresno protumacio tvoj post...

Ali generalno, iz RL a i razno raznih foruma, najcesce sam nalazio na stavove tog tipa: ako je ona njega prevarila to je zato sto ju je on "gurnuo drugome", whatever_the_razlog_ali_nije_ona_kriva_morala_je, a ako je on nju, tu dolazi sve ono "kako je mogao, muska svinja, itd" ...

A misljenja sam da se podjednako vara, jer da zene varaju manje, onda bi matematicki vise muskaraca islo jednoj zeni, sto je, iako moguce, malo teze za sprovesti u praksi...
Osim u drzavama gdje je to legalno, jel...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 15:08   #65
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
I tko kaže da tebi žena nije prosjek, a ti njoj jesi.
Iskustvo.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:06   #66
iskustvo i čitam iz očiju, vidim po tome kako gleda druge ljude, ima nešto slično kod pasa kad vide igračku
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:10   #67
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Inteligentna žena svjesna je da vrijeme odmiče i da ekstra muškarac zapravo ne postoji, osim u njenoj glavi (i to u onom dijelu lijevog prefortalnog korteksa u kojem se nalazi idealistični um racionalnog uma), tako da se većinom zadovolji onim prosjekom koji joj nije na razini, a dalje sa strane traži nadopune (ovisno o njezinim moralnim vrijednostima). Da, ima onih koje ne odustaju i čekaju princa na bijelom konju. Rizik je čekati, pa je ovdje priča uvijek o prioritetima: da li je prioritet čekati pa makar ostarila, ili je prioritet osigurati si obitelj, pa možda svakako jednom naleti na njega? Statistički ovo primjećujem i čitam. Istovremeno vjerujem da postoje inteligentne žene koje nađu muškarca na razini. Isto tako smatram, pošto je odavno znano da su žene sklone podcjenjivanju sebe, da jako puno žena smatra muškarcem na svojoj razini, kad je ona daleko sposobnija.
Nisam nikada čitala/čula za ovakvo razmišljanje. Ali mogu potvrditi.
S tim da bih izdvojila:

Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Istovremeno vjerujem da postoje inteligentne žene koje nađu muškarca na razini.
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
a možda čak i realne korelacije nema.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 07:30   #68
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Vjerovatno sam pogresno protumacio tvoj post...

Ali generalno, iz RL a i razno raznih foruma, najcesce sam nalazio na stavove tog tipa: ako je ona njega prevarila to je zato sto ju je on "gurnuo drugome", whatever_the_razlog_ali_nije_ona_kriva_morala_je, a ako je on nju, tu dolazi sve ono "kako je mogao, muska svinja, itd" ...

A misljenja sam da se podjednako vara, jer da zene varaju manje, onda bi matematicki vise muskaraca islo jednoj zeni, sto je, iako moguce, malo teze za sprovesti u praksi...
Osim u drzavama gdje je to legalno, jel...
A pa to ti je tako od kad je svijeta i vijeka. Ja nisam to morao citati po forumima nego mi je tocno tako objasnjeno od strane sada moje bivse zene.
Tocno tim rijecima, ti si kriv, ti si me gurnuo njemu u zagrljaj
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 15:41   #69
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post

A misljenja sam da se podjednako vara, jer da zene varaju manje, onda bi matematicki vise muskaraca islo jednoj zeni, sto je, iako moguce, malo teze za sprovesti u praksi...
Osim u drzavama gdje je to legalno, jel...
Ne, nego zauzeti muskarci najcesce varaju sa solo zenama. i
ozenjenih koji su godinama u vezi sa slobodnom zenom imas na svakom cosku
obrnuto bas i ne. udate zene ako varaju onda je to obicno neki isto zauzeti

mislim da sam jednom citala neki clanak (istrazivanje)
u tajnim vezama gdje je jedno ili oboje zauzeto, raspodjela je tipa 10-20-70
(10% da je musko slobodno a zena zauzeta
20 da su oboje zauzeti
70 da je muskarac zauzet a zena slobodna)
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:09   #70
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
mislim da sam jednom citala neki clanak (istrazivanje)
u tajnim vezama gdje je jedno ili oboje zauzeto, raspodjela je tipa 10-20-70
(10% da je musko slobodno a zena zauzeta
20 da su oboje zauzeti
70 da je muskarac zauzet a zena slobodna)
Zanimljivo Bilo bi dobro zapamtiti (a i provjeriti, ako nisi sigurna).
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:42   #71
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Ok, ja bi rekla eto da je upravo suprotno



Inteligentna žena svjesna je da vrijeme odmiče i da ekstra muškarac zapravo ne postoji, osim u njenoj glavi (i to u onom dijelu lijevog prefortalnog korteksa u kojem se nalazi idealistični um racionalnog uma), tako da se većinom zadovolji onim prosjekom koji joj nije na razini, a dalje sa strane traži nadopune (ovisno o njezinim moralnim vrijednostima). Da, ima onih koje ne odustaju i čekaju princa na bijelom konju. Rizik je čekati, pa je ovdje priča uvijek o prioritetima: da li je prioritet čekati pa makar ostarila, ili je prioritet osigurati si obitelj, pa možda svakako jednom naleti na njega? Statistički ovo primjećujem i čitam. Istovremeno vjerujem da postoje inteligentne žene koje nađu muškarca na razini. Isto tako smatram, pošto je odavno znano da su žene sklone podcjenjivanju sebe, da jako puno žena smatra muškarcem na svojoj razini, kad je ona daleko sposobnija.
ne znam je li u pitanju lapsus?
također mislim da nam google nije uvijek prijatelj.
što se ostalog dijela napisanog tiče, mislim da ćeš morati bolje apsolvirati materiju. generalizacije na dječjoj razini.

htio sam još napomenuti da nisam imao namjeru vrijeđati. samo napisati što mislim.

Zadnje uređivanje gajto gazdanov : 08.01.2018. at 17:52.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:50   #72
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Imam 36, izbor je manji ali spuštanje kriterija i na nečiji nivo generalno tebe poglupljuje a drugu osobu ne čini pametnijom. Uvijek ću radije biti sam nego nego se zadovoljiti s prosjekom i poslije na osnovu toga sebe opravdavati što varam tu osobu s kojom sam i vrijeđam je na taj način.

Makar ne nisam solo imam obitelj, izrazito uspješnu karijeru u privatnom sektoru zato što imam uza sebe osobu koja me ispunjava bez da sam spuštao kriterije nego sam bio strpljiv.
Amen.

Ja isto imam viziju decka, kad bi me propitkivali "kako to da si singl" rekla bih kakvog decka zelim, reakcija "puno trazis"

Moj moto "radije singl pa naci to sto trazim, nego bit nezadovoljna, pa da se frustracija osjeti i odrazi na drugu osobu.

Zivot je predug, ne mora se sve odraditi nabrzinu da bi se ispunila drustvena forma i islo u korak s generacijom.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 18:10   #73
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
ne znam je li u pitanju lapsus?
također mislim da nam google nije uvijek prijatelj.
što se ostalog dijela napisanog tiče, mislim da ćeš morati bolje apsolvirati materiju. generalizacije na dječjoj razini.

htio sam još napomenuti da nisam imao namjeru vrijeđati. samo napisati što mislim.
Uopće je loše dovoditi u vezu inteligenciju i prevaru.
No izgleda da za svako pitanje postoji neko istraživanje
I uvijek postoji neki primjer
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:05   #74
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
ne znam je li u pitanju lapsus?
također mislim da nam google nije uvijek prijatelj.
što se ostalog dijela napisanog tiče, mislim da ćeš morati bolje apsolvirati materiju. generalizacije na dječjoj razini.

htio sam još napomenuti da nisam imao namjeru vrijeđati. samo napisati što mislim.
Stojim iza svega. Iskreno Google nema veze s ičime iznijetim. Moj savjet bi bio, nauči se bolje pratiti temu, a ne samo vaditi ono što je tvoja uska percepcija naložila.

Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Moj moto "radije singl pa naci to sto trazim, nego bit nezadovoljna, pa da se frustracija osjeti i odrazi na drugu osobu.
Svaka čast ako je to zaista tako. Ja sam također tako razmišljala, ali sam onda posustala u smislu da sam rekla, pa možda ipak previše tražim.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:34   #75
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
znanost se ne bavi tako neozbiljnim pitanjima. a kada tako nešto impliciraš tada to postaje nevjerodostojno.
Ovdje se samo razglaba
Za nevjerodostojnost ima puno pretendenata, ako uopće znaš što to znači (tvrditi nešto što nije istina).
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:35   #76
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ovdje se samo razglaba
Za nevjerodostojnost ima puno pretendenata, ako uopće znaš što to znači.
sad sam obrisao post.
i da, trebaš znati da nisam mislio na tebe. krivo si me shvatila.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 17:01   #77
Ne znam. xD
Mislim da ljudi uglavnom varaju jer nisu sami sebe realizirali dovoljno da bi ostali zadovoljni sobom. Nije to toliko problem koliko mozda cinjenica da tog nisu svjesni. S druge strani egomanijaci koji nemaju principa u zivotu kojih se strogo drze... vjerujem da su skloni varanju puno vise. Sve sto zele je zadovoljiti sami sebe. Ako postoje sumnje da bi to mogli napraviti... samo vrijeme ce pokazati. Jbg.. ne mozemo zivjeti u tudim glavama i sprijeciti ih da ne ostete ljude oko sebe. Osobi kojoj nikad nije bilo stalo do nekog drugog nece biti stalo do stida i kajanja kasnije zbog onog sto su ucinili. Takvi ljudi se tesko ili nikako ne mijenjaju.
anna94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 18:12   #78
Primjetila sam jednu sličnost kod ljudi kojima prevara nije strana...
A to je da sami nemaju svoju vrijednost već ju trebaju izvana. Dakle godi im pažnja, žele biti u središtu pozornosti i ne biraju način za to. Normalno da takvome/takvoj imati nešto sa strane laska i pumpa ego.
Tako je i sa svim drugim u životu tih osoba to mora bit najbolji auto, markirana roba, častiti cijelu birtiju Itd...
Uz to nimalo empatije, oni su pred svima patnici dok se netko u njihovoj blizini nedo Boze razboli ne doživljavaju ga. Sami sebi su najbitniji.
Često uz to idu i ovisnosti kockanje Itd...
Takvi ‘hendlaju’ par žena usput zbog gore napisanog pumpanja ega.
Ako im nedo Boze ne pružate pažnju i ono sto im je u tom trenutku potrebno ne brinite preko noći će vam naći zamjenu.
Sutra je već nova u igri a vi ko da nikad postojali niste.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 18:16   #79
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Amen.

Ja isto imam viziju decka, kad bi me propitkivali "kako to da si singl" rekla bih kakvog decka zelim, reakcija "puno trazis"

Moj moto "radije singl pa naci to sto trazim, nego bit nezadovoljna, pa da se frustracija osjeti i odrazi na drugu osobu.

Zivot je predug, ne mora se sve odraditi nabrzinu da bi se ispunila drustvena forma i islo u korak s generacijom.
Ameeeeeeennnnn
Bolje sam nego s budalom. Slažem se i ja sam sama najmanje sto očekujem je osoba koja će me poštovati, ne varati i ne oblokavati se.
Kako se sami tretiramo tako će nas i drugi!
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 22:00   #80
Quote:
SunyMy kaže: Pogledaj post
Ameeeeeeennnnn
Bolje sam nego s budalom. Slažem se i ja sam sama najmanje sto očekujem je osoba koja će me poštovati, ne varati i ne oblokavati se.
Kako se sami tretiramo tako će nas i drugi!
Baš, još bih dodala da su mi odbojni i travaši.
Jedno je zapalit i napit se u posebnim prigodama ili umjereno popit čašu dobrog vina, a drugo je kad netko se oblokava i napušava svaki dan ili iz vikenda u vikend.
Izgoretine i fanatici i takoder likovi koji briju na apokalipsu i teorije zavjere su mi teški OFF.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.