Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 15:32   #1
Spisatelj s angažmanom - D.Pilsel

Redoviti sam čitatelj portala autograf.hr koji je pokrenuo g.Pilsel.
No, ne s tim povodom otvaram temu već poradi predstavljanja nove knjige rečenog autora; U što vjerujemo mi koji u Boga ne vjerujemo.

Pročitao sam i pretposljednju knjigu istog autora Argentinski roman.
Posebno mi se usjekla scena iz njegovog razdoblja ispitivanja života u Patagoniji.

Pilsel je iznimno energična i angažirana osoba koja je više zaokupljena javnim zastupanjem interesa izgradnje društva, a manje se koncentrira na publikacije.
Više je okrenut ekumenizmu negoli ispisivanju novela.
Ali, Pilsel je poput Jergovića izravan u nastupu i hrabro samouvjeren u konstruiranje društvene zajednice koja prihvaća kompromis kao najveću vrednostu u jednoj zajednici omeđenoj nacijom, religijom i partitokracijom.

Usudio bih se reći da djela g.Pilsela imaju vrlo provokativni naboj, njihov sadržaj upućuje na zahtjev društva da se transformira, da prihvaća promjene, da se upusti u obračun sa vlastitim pogreškama..U cjelini to je svojevrsna osvještena angažirana književnost koja ne nudi fikcije i opsjene kao materijal za štivo.

Na atom snage, Pilsel ulaže energiju upravo u stvaranje svijesti..On je natjeran od vlastitog organizma da neprestano traži odgovore i sa tim nesumnjivo spada u one spisatelje koji će imati ustrajnu publiku.

Ja spadam u taj krug definitivno.

Pilselove knjige su svjedočanstva iz kojih se napaja ideja za romane.
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.