Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 15:29   #121
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
Alexa, a možda ti je iza šanka i pljunuo u kavu.
Trebala bih popustit zbog reketarenja pljuvačkom?

Jednom su mi u sredinu naručene pizze stavili pubične dlake. Jer sam naručila na Uskrs za kojeg su radili. I've seen it all, neće me zastrašit.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:32   #122
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Kako nije oblik pomoći kad ljudi ovdje daju jer netko radi za malu plaću?
Tako što ja ne govorim u ime svih forumaša
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:32   #123
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Trebala bih popustit zbog reketarenja pljuvačkom?

Jednom su mi u sredinu naručene pizze stavili pubične dlake. Jer sam naručila na Uskrs za kojeg su radili. I've seen it all, neće me zastrašit.
aaaaaaaaaaa

pa to je sve zato što im manču ne ostavljaš, vidiš da te već progone.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:36   #124
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
aaaaaaaaaaa

pa to je sve zato što im manču ne ostavljaš, vidiš da te već progone.
Fuck the system!
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:36   #125
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Kak znaš da neće? Možda baš od tih manči da manču nekom drugom koji kupi od tebe ono kaj ti radiš
Zato što ne živim u izoliranom selu od 13 duša od kojih jedna ima kafić, i sva se ekonomska aktivnost odvija unutar sela, pa ne mogu očekivati da će mojih deset kuna manče konobar ostaviti kao manču frizerki a potom će ona od mene kupiti košaru od pruća. Čak i da to ide tako, ne vidim baš korist od toga da umjesto da imam i deset kuna i košaru od pruća imam samo deset kuna, tako da ti je primjer loš.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:42   #126
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Kako nije oblik pomoći kad ljudi ovdje daju jer netko radi za malu plaću?
Ja nekako imam dojam da si me krivo shvatila kad sam pokusala objasniti zasto ne dajem vlasnici/vlasniku.
Lova ide njoj kad me ona radi. Kad me rade cure, onda njima ne ide lova, nego rade za placu.
Na tome je bio naglasak.
Ne znam( ili mi se ne da naprezati mozak da pokusam) bolje objasniti zasto mi to nema smisla.
Curama dajem i ne dozivljavam to kao milostinju, ali naravno da pritom imam u glavi da im je placa ne bas nesto i da im se napojnice itekako osjete na kraju dana/mjeseca.

Agree to disagree.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:35   #127
Da li biste davale napojnice šalterušama u državnim službama? Njihova plaća je isto bijeda, a znam i da mnogi od njih rade na stručnom osposobljavanju.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:48   #128
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Da li biste davale napojnice šalterušama u državnim službama? Njihova plaća je isto bijeda, a znam i da mnogi od njih rade na stručnom osposobljavanju.
Pa ne, ja dajem tam di je obicaj, u usluznim djelatnostima, tipa frizer, masaza, restoran...
A placu sam spominjala vise u kontekstu davanja napojnice vlasnici vs zaposlenima kod iste.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:06   #129
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Da li biste davale napojnice šalterušama u državnim službama? Njihova plaća je isto bijeda, a znam i da mnogi od njih rade na stručnom osposobljavanju.
Sva sreća pa se ne sjećam kad sam ih zadnji put vidjela. Živjela digitalija.
No kad jesam...dobivali su i oni svoj tringelt.
Recimo davnih dana u Fini...imaš 4 vječno nadrkane i dvije nasmijane, ništa im nije teško, umjesto da su te poslali samog nosit mjenicu kažu nema problema naš dostavljač ionako svaki dan ide i tak. Za Božić se ove dvije nije moglo vidjet iza pulta od količine poklona
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:07   #130
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Da li biste davale napojnice šalterušama u državnim službama? Njihova plaća je isto bijeda, a znam i da mnogi od njih rade na stručnom osposobljavanju.
jel ti kaj čitaš ovdje, mala? ili samo dođeš i raspališ po svome?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:28   #131
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Sva sreća pa se ne sjećam kad sam ih zadnji put vidjela. Živjela digitalija.
No kad jesam...dobivali su i oni svoj tringelt.
Recimo davnih dana u Fini...imaš 4 vječno nadrkane i dvije nasmijane, ništa im nije teško, umjesto da su te poslali samog nosit mjenicu kažu nema problema naš dostavljač ionako svaki dan ide i tak. Za Božić se ove dvije nije moglo vidjet iza pulta od količine poklona
Ove nasmijane najvjerojatnije imaju redoviti seks, a ove nadrkane su kurac zadnji put vidjele još dok je Franjo Tuđman vikao: "Imamo Hrvatsku."
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:31   #132
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
jel ti kaj čitaš ovdje, mala? ili samo dođeš i raspališ po svome?
Znaš mene, troler u duši, nemrem si pomoći.


Ali ozbiljno pitam. Možda je netko baš zadovoljan uslugom. Nezgodno je jedino što se državne službenike za primanje bilo kakvog poklona može optužiti da primaju mito pa makar to bila i bezvezna Bajadera od devet komada.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:34   #133
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ove nasmijane najvjerojatnije imaju redoviti seks, a ove nadrkane su kurac zadnji put vidjele još dok je Franjo Tuđman vikao: "Imamo Hrvatsku."
em se seksaju, em dobivaju poklone. život može biti lijep.

dragi bog uvijek slaže na kup, a može se to i prostije reći, onako kako Modesti kaže.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:40   #134
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Ja nekako imam dojam da si me krivo shvatila kad sam pokusala objasniti zasto ne dajem vlasnici/vlasniku.
Lova ide njoj kad me ona radi. Kad me rade cure, onda njima ne ide lova, nego rade za placu.
Na tome je bio naglasak.
Ne znam( ili mi se ne da naprezati mozak da pokusam) bolje objasniti zasto mi to nema smisla.
Curama dajem i ne dozivljavam to kao milostinju, ali naravno da pritom imam u glavi da im je placa ne bas nesto i da im se napojnice itekako osjete na kraju dana/mjeseca.

Agree to disagree.
Mislim da nisam pogrešno shvatila. Vlasnici nećeš dati napojnicu jer ona ne radi za plaću, iako isplaćuje plaće od onog što zaradi, bez napojnica, naravno. Ona ima dovoljno, a one, po tebi, nemaju jer rade za plaću koja je mala iako ne znam kako to znaš. Ona će se jednako potruditi ali joj nećeš dati napojnicu jer smatraš da joj ne treba jer dobije iznos usluge. Meni se ne čini pošteno i bome zvuči kao milostinja prema ostalima. Meni je, eto, glupo davati napojnicu nekome tko radi svoj posao, zato i dobiva plaću. Jesi li ti dobivala i očekivala napojnice dok si radila u parfumeriji?
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Da li biste davale napojnice šalterušama u državnim službama? Njihova plaća je isto bijeda, a znam i da mnogi od njih rade na stručnom osposobljavanju.
Da im netko i želi dati, ne smiju primiti.

Ovo s pubičnim dlakama na pizzi me podsjetilo na Ona je sve to.
Umjesto da budu sretni što ne rade cijeli dan bezveze. Kretenčine.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:58   #135
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Sva sreća pa se ne sjećam kad sam ih zadnji put vidjela. Živjela digitalija.
No kad jesam...dobivali su i oni svoj tringelt.
Taj tringelt je vec posebna kategorija i razlikuje se od tringelta koji se ostavlja konbarima, frizerkama i maserima i automehanicarima.

Ovo je kategorija: salteruse, medicinske sestre i doktori. Dakle malo ozbiljnija davanja su u igri od sitnisa. Razlozi su isti kao i kad se ostavlja firzerkama - ne kako se ovdje pise 'da im se malo pomogne na placu' vec puno sebicniji - da ti da bolju uslugu ili nastavi davati dobru uslugu u buducnosti.

Sto se tice ovog tria salteruse/medicinske sestre/doktori njima se tradicionalno daje iz razloga sebicnosti i primjese straha, jer ti ili zivot ili neke zivotno vazne birokratske zajebancije ovise o njima. Ne zato jer ih volimo. Ne zato jer mislimo da imaju malu placu. Vec zato sto imaju moc odlucivanja i pomaganja u nama vaznim situacijama.

Jos davno su zene na selu doktorima nosile jaja ili zive tuke. Prsute. Vino. Ovima u uredima s kojima se moglo komunicirati davale su se ovisno o velicni problema preko kave do debele kuverte.

Razlozi napojnica su uvijek sebicne naravi, osim kad se ostavlja sitnis konobarima. I onda kada dajete a mislite si 'ostavit cu jer on/a ima jadnu malu placu' dajete iz sebicnih razloga.

Davanja poklona ovom triu navedenom gore i davanja 50 kuna frizerki (a nije obavezan tip!) su lice i nalicje jedne te iste kulture zivljenja.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:10   #136
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Jos davno su zene na selu doktorima nosile jaja ili zive tuke. Prsute. Vino.
Mislim da je porijeklo tog običaja drugačije.

Naime, nekad je država, koja je plaćala obrazovanje, imala pravo poslati učitelje i liječnike gdje god su njihove usluge bile potrebne, a oni su imali obavezu odraditi tih nekoliko (mislim pet) godina tamo gdje ih se poslalo, u zamjenu za besplatan studij. Tek kad su to odradili, bili su slobodni i smjeli su se preseliti kamo god su htjeli.

Iako su bili smješteni u državnim stanovima, koji su im bili besplatni ili jako povoljni, plaće im nisu bile velike, bili su često posve sami u novoj okolini i ljudi su im poklonima u naturi (jer, objektivno, košara krumpira i jabuka za nekog tko ima vrt i voćnjak nisu neko bogatstvo) iskazivali dobrodošlicu i pomagali da malo bolje žive nego što bi mogli s golom državnom (početničkom) plaćom. Novac im se nikad nije davao.

Taj običaj zapravo nema (previše) veze s današnjim nošenjem poklona sestrama i doktorima.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:14   #137
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Taj običaj zapravo nema (previše) veze s današnjim nošenjem poklona sestrama i doktorima.

Imas neko istrazivanje za priloziti kao support ovoj tezi? S cim po tebi ima veze danasnje nosenje poklona sestrama i doktorima?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:14   #138
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Imas neko istrazivanje za priloziti kao support ovoj tezi? S cim po tebi ima veze danasnje nosenje poklona sestrama i doktorima?
Za današnje stoji ono što si napisala u svom postu.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:22   #139
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Imas neko istrazivanje za priloziti kao support ovoj tezi? S cim po tebi ima veze danasnje nosenje poklona sestrama i doktorima?
Pa da im se pomogne jer imaju male plaće
Daj Luneta..
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:27   #140
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ali ako širim energiju obilja, obilje ću i privući. Ili tako kaže legenda.
Napojnice dajem na svim ovim uobičajenim mjestima, konobarima, frizerima, onima u hotelu kaj nose kofere i pokazuju sobe, iako bi si taj kofer i sama mogla otšlepati na kotačima u lift. Ako su nadrkani, nemarni, ako je usluga loša, on pola sata broji novac koji treba uzvratiti čekajući da ja odustanem ili na računu pronađem nešto što nisam konzumirala jer se on zabunio, ne ostavljam napojnicu i očekujem da mi do u lipu vrati ostatak.

Isto volim dio zarađenog proslijediti dalje. Jasno da svatko od nas ima svoje načine, po meni su svi lijepi. Jako sam zahvalna što mogu davati i što ne trebam primati, uvijek ću davati dok mogu i nadati se da ću uvijek moći.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.