Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 15:40   #121
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Jel ti čitaš uopće poruke? A šta je Nenad napisao?
Ja ne vidim da je išta drugo pisao osim o sadržajima (ono što se tiče turizma u poljoprivredu ne ulazim)
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:46   #122
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Nebih se slozio da su svi gosti isti,tj da se isto ponasaju...bar ne u svim stvarima,
a vezano za Wifi,pa to je danas jednostavno STANDARD,kao ono da imas toplu vodu ili struju,bazen...to se podrazumjeva i nije nista nuzno lose,dapace..
to ne diskreditira te goste kao neke klosare ili neznam kaj si htio reci...
Nije ništa loše, samo sam htio reći da im je bitno kurčenje na internetu kao i onim posvudušama.
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A ti meni govoris da ja ne kuzim.."da treba goste privuci",
a ja od pocetka pricam o IDEJI/PRICI a ti si govorio sasvim 10te stvari,al ajde bar si sada ukapirao...
Naravno da ne kužiš i još uvijek nisi shvatio.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:05   #123
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije ništa loše, samo sam htio reći da im je bitno kurčenje na internetu kao i onim posvudušama.

Naravno da ne kužiš i još uvijek nisi shvatio.
Danas u 2017.god internet...ili tvitanje..
iskreno ja to osobno ne vidim kao bilo kakvo kucenje...
pogotovo ak su ti oni gosti...
vec je jednostavno takvo doba,
da ljudi se prakticki vise druze preko virtuale nego u RL,
jednostavnje im se tagirati iz tvoje kuce/vile/kaj vec u istri i podijelit status na neznam tviteri/insagramu/fb nego osobno ponazivat 2-5-100ljudi i obavjestit ih da su svi kod tebe "na bazenceku" u nekoj tamo Kroejsi,kuJis ne...

a kao sto sam rekao svatko,ima svoje "mokre snove"...nama su to kak kazes jacuzzi i neznam bazen uz torbicu LujaVitonceka...
sto nekom tamo strancu iz tog svijeta je tesko za shvatit i objasnit kak netko moze cijeli mjesec i vise radit da bi si kupio na kredit torbicu ili ajfon..

a nama nije jasno kak je tam neka debela nindza-krava iz Dubajia ili neznam od kud vec dosla i tagira se na obroncima neznam Samoborskog gorja/papuka/plitvica dok jede buncek sa zeljem ili pije sok od mrkve...:klap:
kaj ti kozo zamotana nemas tam doma drvece i jebenu mrkvu...aka sargarepuu...mislim ono....
I jos sva onakva zamotana nindza,kak uopce pije ispod toga taj sok od sargarepe,pravo je pitanje....

jbg,nemozemo svi kuzit..takav je zivot,nepravedan,nekom daa-nekom uzme..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:14   #124
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Danas u 2017.god internet...ili tvitanje..
iskreno ja to osobno ne vidim kao bilo kakvo kucenje...
pogotovo ak su ti oni gosti...
vec je jednostavno takvo doba,
da ljudi se prakticki vise druze preko virtuale nego u RL,
jednostavnje im se tagirati iz tvoje kuce/vile/kaj vec u istri i podijelit status na neznam tviteri/insagramu/fb nego osobno ponazivat 2-5-100ljudi i obavjestit ih da su svi kod tebe "na bazenceku" u nekoj tamo Kroejsi,kuJis ne...

a kao sto sam rekao svatko,ima svoje "mokre snove"...nama su to kak kazes jacuzzi i neznam bazen uz torbicu LujaVitonceka...
sto nekom tamo strancu iz tog svijeta je tesko za shvatit i objasnit kak netko moze cijeli mjesec i vise radit da bi si kupio na kredit torbicu ili ajfon..

a nama nije jasno kak je tam neka debela nindza-krava iz Dubajia ili neznam od kud vec dosla i tagira se na obroncima neznam Samoborskog gorja/papuka/plitvica dok jede buncek sa zeljem ili pije sok od mrkve...:klap:
kaj ti kozo zamotana nemas tam doma drvece i jebenu mrkvu...aka sargarepuu...mislim ono....
I jos sva onakva zamotana nindza,kak uopce pije ispod toga taj sok od sargarepe,pravo je pitanje....

jbg,nemozemo svi kuzit..takav je zivot,nepravedan,nekom daa-nekom uzme..
Pa upravo o tome i ja govorim, da bi mogao obavijestiti druge mora se i imati o čemu obavijestiti a to nije buncek sa zeljem ni sok od mrkve nego "bazeni".
I od onih što dolaze kod nas piti sok od mrkve (mršavljenje/zdrav život) sam doživio da traže da usred zime upalim vanjski jacuzzi, ne zato da se kupaju u njemu jer se ne može zimi ugrijati na pristojnu temperaturu nego da se barem malo smlači voda da mogu guzicu slikati u njemu. Tako da se cijela ta priča o zdravom životu...svodi na kurčenje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:46   #125
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Pa o tome ja ovdje i pricam,sada si i sam uvidio/potvdio..

Mada tvoj konretno slucaj nema veze previse sa ovom pricom,al ti si u Istri ak sam dobro skuzio!?

Istra to radi izvrsno,unutarnji dio istre nije nista slabiji od same obale,meni osobno cak i jaci...
Mada istra generalno ima bolje vise cimbenika u odnosu na kontinent recimo,
prvenstveno klima pa onda je tu lokacija(IT,AT;SLO na izvolite) a tu je i onaj vec opjevani mentalitet!!
I razlika je vise nego ocigledna na terenu upravo poradi tih rekao bi tri glavna cimbenika.

da nemora samo bit more/plaza da bi imao gosta,
jer onda po tome drzave/gradovi koji nemaju more nikad nebi imali turiste..

Hocu reci,ima tih ljudi koji rade nesto iz ove moje price i u dalmatnskoj zagori,okolici zageba,slavoniji...bez obzira kolko ti krajevi bili doslovno depresivni i "beznadni"...pa svi od tamo bjeze/prodaju..jer zele zivjet(misle da im to pripada) fensi zivote kao iz BeverliHilsa po ZG,Londonu,Becu...
i rad na zemlji im se zgadilo..
jer upravo je to ona shema....kada svi prodaju ti-kupuj i obrnuto...

ima ih,naravno shodno inteligenciji i ostalome ne previse kod nas...
Ako može Istra, ako može i Dalmatinska vukojebina:
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...e-iz-ovog-raja
Kako je Imotski otkrio turizam: Smijali su nam se kad smo počeli graditi, a ljudi sada plaču kad odlaze iz ovog raja

Zašto ne bi mogla jedna Slavonija. Pola godine je isto toplo u Imotskom kao i u okolici Požege. Gosti se kupaju u bazenu sa vodom kao što bi se u Slavoniji.
Ali Slavonija može puno više dati poljoprivrednih proizvoda po hektaru od dalmatinskog krša !!

Što je ova kuća u Francuskoj bolja od slične u Slavoniji: https://www.airbnb.com/rooms/18958714

ili
Ova: https://www.homeaway.co.uk/p1987019#ratesAnchor

Zadnje uređivanje krena : 24.11.2017. at 17:17.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 21:30   #126
Evo nešto zanimljivo za 80 000 eura: http://www.telegram.hr/zivot/od-20-k...a-80-000-eura/

Nije mi jasno da se ova kuća ne može iznajmljivati sa nekom korisnom računicom:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-12480962
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:30   #127
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno da se ova kuća ne može iznajmljivati sa nekom korisnom računicom:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-12480962
Ta kuća nema ni jednu poštenu spavaću sobu a 2 dnevna. Što ćeš s tim?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:43   #128
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ta kuća nema ni jednu poštenu spavaću sobu a 2 dnevna. Što ćeš s tim?
Pretvoriti dnevnu sobu u spavaću
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 13:03   #129
Imajući na umu sve što ste napisali, moram kao Slavonac ipak reći da se jednostavno ne možemo mjeriti sa bilo kojim dijelom barem malo razvijene Hrvatske.

Problem je što ljude Slavonija kao takva ne zanima, ništa se u njoj ne događa.

Ako naši ljudi žele pobjeći od strke, užurbane svakodnevice maknu se 30 km od Zagreba, a ne 250 km u Slavoniju. Pa ljudi moji ja se pet sati vozim do mora, a iz Zagreba si za sat i pol na moru. Isto vrijedi za strance...Slavonija je dobra za jednodnevni izlet i to je to. Potrebna je razvijenost ekonomije, a s time dolazi razvijena gastronomija i drugi sadržaji koji bi privukli ljude. Evo npr. koje poduzeće iz Slavonije će privući ljude? Koji događaj će privući ljude? Koji koncert?

U Slavoniji postoje starinska obiteljska gospodarstava koji se bave seoskim turizmom ili čak najmom za događaje poput svadbi, dječjih rođendana i sl. Svi oni posluju manje više na rubu, a zamislite da se otvori još 100 takvih? Na kraju bi većina propala jer nema posla za sve. Npr. u Osijeku u 99% slučajeva stan je iznajmljivan studentu, a njima ne možete iznajmljivati stan po danu. Dok u Zagrebu možete iznajmiti stan prosječnoj osobi i uzimati 300 kn po danu. Npr. neki oblik edukacije u ZG, potreban je smještaj za 3-4 dana, opa 1200 kn u džep.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:45   #130
Quote:
adidasclimacool kaže: Pogledaj post
Imajući na umu sve što ste napisali, moram kao Slavonac ipak reći da se jednostavno ne možemo mjeriti sa bilo kojim dijelom barem malo razvijene Hrvatske.

Problem je što ljude Slavonija kao takva ne zanima, ništa se u njoj ne događa.

Ako naši ljudi žele pobjeći od strke, užurbane svakodnevice maknu se 30 km od Zagreba, a ne 250 km u Slavoniju. Pa ljudi moji ja se pet sati vozim do mora, a iz Zagreba si za sat i pol na moru. Isto vrijedi za strance...Slavonija je dobra za jednodnevni izlet i to je to. Potrebna je razvijenost ekonomije, a s time dolazi razvijena gastronomija i drugi sadržaji koji bi privukli ljude. Evo npr. koje poduzeće iz Slavonije će privući ljude? Koji događaj će privući ljude? Koji koncert?

U Slavoniji postoje starinska obiteljska gospodarstava koji se bave seoskim turizmom ili čak najmom za događaje poput svadbi, dječjih rođendana i sl. Svi oni posluju manje više na rubu, a zamislite da se otvori još 100 takvih? Na kraju bi većina propala jer nema posla za sve. Npr. u Osijeku u 99% slučajeva stan je iznajmljivan studentu, a njima ne možete iznajmljivati stan po danu. Dok u Zagrebu možete iznajmiti stan prosječnoj osobi i uzimati 300 kn po danu. Npr. neki oblik edukacije u ZG, potreban je smještaj za 3-4 dana, opa 1200 kn u džep.
Ima istine u dosta toga, ali evo idemo uzeti kao primjer Mađarsku. Kako je moguće da Nijemci imaju vikendice po mađarskoj pusti, a ne po Slavoniji? Mislim, realno, Slavonija je daleko raznolikija od mađarske puste, pa se onda pitam - gdje je problem?

Kao što sam napisao, sve tvoje napisano stoji. Ja bih iskreno da Osijek postane glavni grad Hrvatske. Kada je jedna zemlja tako centralizirana, a neki kraj baš jako propada, onda je to jedno od boljih rješenja.

Kazahstan je to napravio s Astanom. S tim da su oni izgradili grad usred stepe, a ovdje već imaš postojeći grad.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:45   #131
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ima istine u dosta toga, ali evo idemo uzeti kao primjer Mađarsku. Kako je moguće da Nijemci imaju vikendice po mađarskoj pusti, a ne po Slavoniji? Mislim, realno, Slavonija je daleko raznolikija od mađarske puste, pa se onda pitam - gdje je problem?
Mađarska nizina ima hrpu toplica koje prakticiraju nijemci i raznog drugog sadržaja naspram kojega se Slavonija čini kao napuštena pustara.

plus Slavonija/Hrvatska je skupa naspram Mađarske s obzirom da sam čest gost u Mađi, pa mogu usporediti žderačinu i pijaču u njihovim podrumima i gospodarstvima sa npr. Baranjskim tj. Slavonskim gdje te oderu kao zeca.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:42   #132
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Mađarska nizina ima hrpu toplica koje prakticiraju nijemci i raznog drugog sadržaja naspram kojega se Slavonija čini kao napuštena pustara.
Koje su to? Jer ovako napisano je preopćenito. Nema cijela Mađarska i dobar dio nema ničega osim puste, pa opet Nijemci tamo imaju vikendice.

Quote:
plus Slavonija/Hrvatska je skupa naspram Mađarske s obzirom da sam čest gost u Mađi, pa mogu usporediti žderačinu i pijaču u njihovim podrumima i gospodarstvima sa npr. Baranjskim tj. Slavonskim gdje te oderu kao zeca.
Slobodno nabaci cijene gdje si točno u Hrvatskoj jeo, po kojoj cijeni, te isto za Mađarsku.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:44   #133
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Mađarska nizina ima hrpu toplica koje prakticiraju nijemci i raznog drugog sadržaja naspram kojega se Slavonija čini kao napuštena pustara.

plus Slavonija/Hrvatska je skupa naspram Mađarske s obzirom da sam čest gost u Mađi, pa mogu usporediti žderačinu i pijaču u njihovim podrumima i gospodarstvima sa npr. Baranjskim tj. Slavonskim gdje te oderu kao zeca.
Evo jednog primjera : https://www.airbnb.com/rooms/667195?...-29&s=CPuhXreO
Ne vidim da je to nešto posebno i da se tako nešto ne bi moglo rentati i u Slavoniji.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 03:36   #134
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evo jednog primjera : https://www.airbnb.com/rooms/667195?...-29&s=CPuhXreO
Ne vidim da je to nešto posebno i da se tako nešto ne bi moglo rentati i u Slavoniji.
ne renta se niti tamo. Niti jedan review. Niti ce ga biti.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:15   #135
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evo jednog primjera : https://www.airbnb.com/rooms/667195?...-29&s=CPuhXreO
Ne vidim da je to nešto posebno i da se tako nešto ne bi moglo rentati i u Slavoniji.
nije posebno i naravno imaš takvih bezveznih vikendica za najam po Slavoniji i Baranji koliko hoćeš...

jedino je pitanje kako su popunjene, a ono koliko znam jako loše do nikako
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:20   #136
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Koje su to? Jer ovako napisano je preopćenito. Nema cijela Mađarska i dobar dio nema ničega osim puste, pa opet Nijemci tamo imaju vikendice.
Na šta misliš kad napišeš "koje su to"

To što ti pišeš da tamo nijemci imaju vikendice koliko sam ja primjetio dosta je Austrijanaca, a tek onda Nijemaca.
Za Austrijance me ne čudi jer ipak graniče velikim dijelom sa Mađarskom i bilo im je top odredište 90ih godina dok je u Hrvatskoj bio rat.

do 1995 u Harkany toplicama nisi mogao proći od austrijanaca i nijemaca koji su čak kupovali prejeftine kućice u okolici kao i izbjeglice iz Bosne koji i dan danas tamo imaju svoje bosansko naselje između Harkanya i Siklosa.

Zadnje uređivanje homosapiens : 13.12.2017. at 11:30.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:15   #137
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
nije posebno i naravno imaš takvih bezveznih vikendica za najam po Slavoniji i Baranji koliko hoćeš...

jedino je pitanje kako su popunjene, a ono koliko znam jako loše do nikako
To bi najbolje znala ova ekonomistica: https://www.airbnb.com/rooms/1553278...tia&s=XT_f33CQ
Nju špašava blizina toplica.
A sama kuća sa trafostanicom u dvorištu ne ulijeva neko povjerenje.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:56   #138
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Na šta misliš kad napišeš "koje su to"
Na toplice.

Quote:
To što ti pišeš da tamo nijemci imaju vikendice koliko sam ja primjetio dosta je Austrijanaca, a tek onda Nijemaca.
Za Austrijance me ne čudi jer ipak graniče velikim dijelom sa Mađarskom i bilo im je top odredište 90ih godina dok je u Hrvatskoj bio rat.
Ima masa Nijemaca. Balaton, okolica, pa čak i istočna Mađarska.

Quote:
do 1995 u Harkany toplicama nisi mogao proći od austrijanaca i nijemaca koji su čak kupovali prejeftine kućice u okolici kao i izbjeglice iz Bosne koji i dan danas tamo imaju svoje bosansko naselje između Harkanya i Siklosa.
Pitao sam te za cijene.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:48   #139
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ima istine u dosta toga, ali evo idemo uzeti kao primjer Mađarsku. Kako je moguće da Nijemci imaju vikendice po mađarskoj pusti, a ne po Slavoniji? Mislim, realno, Slavonija je daleko raznolikija od mađarske puste, pa se onda pitam - gdje je problem?

Kao što sam napisao, sve tvoje napisano stoji. Ja bih iskreno da Osijek postane glavni grad Hrvatske. Kada je jedna zemlja tako centralizirana, a neki kraj baš jako propada, onda je to jedno od boljih rješenja.

Kazahstan je to napravio s Astanom. S tim da su oni izgradili grad usred stepe, a ovdje već imaš postojeći grad.


cek kaj nisi ti tu pametovao kao eto je nemoguce,kako tu "ekipa iz zg kenja iz fotelje" i takve bedastoce pisao,
a sada kao da si popio cijanid pa vrtis novu pricu ili mi se to cini...

Ima nesto i u onome sto sam ja rekao ranije..svi bi zivjeli "beverli hils lajfstaj" malo je i u tome problem,sto su mediji napumpali ljude i bacili im pricu a na ovom podnevlju sa teskim mentalitetom to brzo se primi..
pa ono dosadno,pa napravi si zabavu...
vidjelo se i na ovoj temi po upisima,svi bi kruha bez motike...

znas kako moze kod madara(iako su nominalno podkapacitirani) a kod nas ne...ljudi gore imaju zdrave osnove i rade,a ovdje...
kako tko,netko krade,netko vara,netko cucla sisu drzavnu a netko kuka...

Evo gradi se pruga,autoput(prakticki) je dosao do Krizevaca...za cca1h si u zg..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:02   #140
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Na toplice.



Ima masa Nijemaca. Balaton, okolica, pa čak i istočna Mađarska.



Pitao sam te za cijene.
Da ima ih po cijelom Mađarskoj zato jer je ponuda odlična i Slavonija i Baranja niti za 50god. neće imati ponudu kakvu ima Mađarska pogotovo taj gore dio oko Balatona, pa zato niti jedna austrijanac ili nijemac neće kupiti vikendicu u pustari zvanoj Slavonija i Baranja.

Kao prvo nemaš količinu spa termalnih smeštaja niti 10% što ima Mađarska
Kao drugo nemaš prostituciju.
Kao treće Mađarska nije imala ratna zbivanja, a moji poznanici iz njemačke do prije 15god. su me pitali jel se još puca kod nas.
Kao četvrto Mađarska je mnogo ozbiljnija država od ove slučajne kvazi državice zvane Hrvatska.

Pitanje:
Da li bi ti kao prosječni nijemac/austrijanac koji zna o hrvatskoj tek toliko i samo na temelju ratnih zbivanja kupio vikendicu prije u istočnoj mađarskoj ili istočnoj hrvatskoj i zbog čega?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.