Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 02:10   #41
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
I pod izlikom da su oni iskreni i izravni, za razliku od onih tamo nekih psihopata koji se samo smješkaju i ne bi partnera lijepo ispičkarali zbog prozora (ili smeća ili neke druge gluposti). Jer ne može te ne živcirati prozor. Svakog normalnog živcira. Ako te ne živcira, nisi normalan.

I najdraža rečenica ikada, ja inače nisam takav/takva, ali on me natjerao na to
Ali nije samo prozor problem, ti si nekako kriva za taj prozor. Čak i ako ga je on otvorio, nekako to zaboravlja i tvrdi da si ga ti otvorila. Ili ga je netko treći otvorio, ali se naravno urla na tebe iako treća osoba dolazi i kaže da je ona otvorila prozor. U biti, ti si majnd-kontrolirala treću osobu da otvori taj prozor, nema drugog objašnjenja.

Opet primjer - osoba mi konstantno sere da ja lupam po noći i raspada se od neispavanosti. Kad je nije bilo jednom prilikom, revoltirana lažnim optužbama odlučujem spavati u njezinoj sobi, ali ne mogu zaspati jer zaista stalno nešto lupka. Shvatim da taj zvuk dolazi iz susjednog stana, a ne iz ostatka stana. Kroz slijedećih par dana sam 100% sigurna da susjedi do nas noćima uopće ne spavaju. Dakle, osoba koja me krivila je toliko retardirana da ne može utvrditi iz kojeg smjera dolazi zvuk (ili se odlučuje praviti glupa i istresa second-hand agresiju na meni, no dobro, ujedno je i previše blesava da kupi već spomenute čepiće da se zaštiti od buke. Glavno da se po meni izdrkavala)
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 02:26   #42
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Ali nije samo prozor problem, ti si nekako kriva za taj prozor. Čak i ako ga je on otvorio, nekako to zaboravlja i tvrdi da si ga ti otvorila. Ili ga je netko treći otvorio, ali se naravno urla na tebe iako treća osoba dolazi i kaže da je ona otvorila prozor. U biti, ti si majnd-kontrolirala treću osobu da otvori taj prozor, nema drugog objašnjenja.

Opet primjer - osoba mi konstantno sere da ja lupam po noći i raspada se od neispavanosti. Kad je nije bilo jednom prilikom, revoltirana lažnim optužbama odlučujem spavati u njezinoj sobi, ali ne mogu zaspati jer zaista stalno nešto lupka. Shvatim da taj zvuk dolazi iz susjednog stana, a ne iz ostatka stana. Kroz slijedećih par dana sam 100% sigurna da susjedi do nas noćima uopće ne spavaju. Dakle, osoba koja me krivila je toliko retardirana da ne može utvrditi iz kojeg smjera dolazi zvuk (ili se odlučuje praviti glupa i istresa second-hand agresiju na meni, no dobro, ujedno je i previše blesava da kupi već spomenute čepiće da se zaštiti od buke. Glavno da se po meni izdrkavala)
Nekim ljudima treba generalni krivac u životu. Neovisno je li riječ o propuhu, buci ili nečem trećem. Nema tu pomoći osim pobjeći od takvih i staviti ih na ignore. Ako možeš, naravno.

Ja sam se nekad znala zamarati razmišljanjima zašto se luđaci okome na mene i što sam ja skrivila da moram biti dio tuđih deluzija, ali više me uopće nije briga. Neka budu ludi što dalje od mene.

Isto bih postupila da sam na mjestu autorice. Neka on samo bude temperamentan, ali mami doma. Ne meni.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 02:45   #43
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ja sam se nekad znala zamarati razmišljanjima zašto se luđaci okome na mene i što sam ja skrivila da moram biti dio tuđih deluzija, ali više me uopće nije briga. Neka budu ludi što dalje od mene.
Možda si, kao i ja, bila jedina publika u blizini, dok te počne boljeti kurac i dok prođeš kraj njihovog propuha kao kraj turskog groblja onda im jedino preostaje lajati na mjesec. Nema publike, nema predstave.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:38   #44
Quote:
Prettyrainbow kaže: Pogledaj post
Ja sam po prirodi jako smireni tip osobe, ne volim dramu i svađu i teško se snalazim u takvim situacijama kada se dogode. Isto tako imam sniženo samopuzdanje i znam biti osjetljivija.



Partner, s druge strane, je jako nervozan i živčan tip osobe te jako impulzivan...... Također često zna patronizirati i proturječiti..... Ima jako velik ego i čvrste i "tvrdoglave" stavove koje ima potrebu nametati. Nekada samo moj komentar na neki problemčić na poslu se zna pretvoriti u svađu u kojoj mi ide proturječiti ili na to što se žalim ili na to kako trebam riješiti taj problem iako ga nisam ni tražila mišljenje.
Ti i on ste dvije krajnosti istog problema - sniženo samopuzdanje/veliki ego. U sustini je to jedno te isto. Svi ljudi imamo taj problem, vise ili manje. Neki su ga pobjedili, neki ga dobro sakrivaju.

I on ima snizeno samopouzdanje, zato se tako ponasa. To se moze rijesiti, ako covjek skuzi svoj problem. Ako te so rijesi, mozete imati sretnu vezu.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:25   #45
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
.

2. Kažeš ti bi njemu opširno (koliko opširno, tipa pol sata, sat?) pričala o nekom svom banalnom problemu na poslu? I onda te smeta jer je on na to išta rekao? Znači smeta te i ako te pokuša utješiti tipa "nemoj se zamarati time" i ako ti konkretan savjet pokuša dati kako postupiti, jer je to patronizirajuće, a ti ga ništa nisi pitala? Zašto mu onda uopće išta pričaš ako njemu nije dozvoljeno komentirati?

Što se ovoga tiče, zna biti dosta iritantno kad se pojadaš osobi od koje očekuješ suosjećanje i podršku, a dobiješ minoriziranje problema i instant rješenja. To je i moj muž prije radio kada bih mu se na nešto požalila. Nije shvaćao da mi nisu potrebna njegova rješenja (jer ću do rješenja koje mi najbolje odgovara najlakše doći sama) i da mi je još manje potrebno proglašavanje toga nečim oko čega se ne treba živcirati (jer to dođe kao sol na ranu u onom trenutku kad si živčan).
Tek nakon što sam nabrojala neke njegove probleme koji su meni smiješni i ne da su brzo riješivi, nego ne bi ni došlo do njih da sam ja u pitanju, shvatio je da ne percipiramo svi iste stvari i događaje kao problem i da je puno produktivnije jednostavno reći: da, life's a bitch i da će mi tako više pomoći. Jer mi treba netko tko me razumije više od svega ostaloga.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:43   #46
Quote:
Prettyrainbow kaže: Pogledaj post
Ja sam po prirodi jako smireni tip osobe, ne volim dramu i svađu i teško se snalazim u takvim situacijama kada se dogode. Isto tako imam sniženo samopuzdanje i znam biti osjetljivija.

Skoro svakodnevno ga može naživcirati neka banalna stvar (npr nisam zatvorila prozor ili sam ga zagrlila u trenutku kada njemu to ne odgovara) i onda zna reagirati kao da sam ne znam što napravila. Također često zna patronizirati i proturječiti. Nekada imam osjećaj da se prema meni ponaša u najmanju ruku kao otac a ja dijete koje je nešto skrivilo. Ima jako velik ego i čvrste i "tvrdoglave" stavove koje ima potrebu nametati.

Pričala sam s njim o tome, donekle je sve to ublažio (barem ovo s kritiziranjem i patroniziranjem) ali on kaže da je jednostavno takav. , ali čim krene epizoda kao da je sva toplina odnešena jednom rječju ili povišenim tonom.

Ne, ja ne bih bila sa osobom koja se prema meni ponaša kao prema djetetu... uz ovo ostalo nabrojano, tip ima kratki fitilj ni zbog toga nebih bila s njim.... i tako to.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:56   #47
Quote:
Prettyrainbow kaže: Pogledaj post
...
Svi su ti već sve napisali.

Mene samo zanima nešto što često želim pitati postavljače tema na ŽUD-u koji kao i ti opišu očito lošu osobu i na kraju posta nadodaju da ipak ima i nježnih/lijepih momenata.

Kako zamišljaš loše veze? A kako dobre?
Jer ti si u lošoj... Koliko god da se nađe i lijepih trenutaka.
Nadam se da ćeš napraviti najbolje za sebe i izaći iz toga. Sretno!
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 12:31   #48
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Zato jer nisam jednom vidio (danas je riječ o inflaciji takvih na tržištu) maminu i tatinu princezicu, nesposobnu za iole stvarni svijet, kojoj bi svaka riječ partnera koja nije išla u smijelu glađenja perom po guzici predstavljala nepremostivu prepreku i veliku dramu.
Ovo ja mogu potvrditi jer sam i sama bila ta mamina i tatina princeza. Od dečka sam očekivala to isto obožavanje koje sam imala od roditelja i nisam mogla podnijeti da nešto ne bude u redu ili da je on loše volje ili da mi nešto prigovara jer sam mislila da sam takav rijedak i nježan cvijetak kojeg svi trebaju paziti i maziti.

Trebalo mi je par godina rada na sebi da shvatim gdje griješim i da godine teku i da neće biti uvijek ovdje mamica i tatica da me štite, moram razviti deblju kožu.

Kad se dečko malo samoregulirao i ja radila na sebi, napokon možemo komunicirati ko zreli ljudi koji se međusobno uvažavaju.

Ne umanjujem autoričin problem niti radim zaključke na temelju svog iskustva, ali ne mogu se ne osvrnuti na ovo, a često je istina da moramo malo preispitati sebe i svoje postupke da bismo bili sigurni kako nismo jednako odgovorni za probleme u svojim odnosima i vezama.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:03   #49
https://www.amazon.com/Stop-Walking-.../dp/1572246901

Prije sto godina hodala sa s neobičnim dečkom koji mi je odmah reko da ide kod psihijatra, da navodno ima "graničnu ličnost" što meni u tom trenutku ništa nije značilo jer sam bila zacopana i mlada-luda.
Negdje isto na početku veze u njegovoj sobi stajala je ova gore knjiga. Malo sam to prolistala, on mi je sa smijehom reko da ju mogu posudit da bi mi mogla trebat.

Uglavnom, kao da hodam s dva lika, jedan divan i normalan , a drugi neki poremećeni seronja kojem si stalno nešto kriv. Nisam ja to dugo mogla trpit, odljubljivanje je išlo rapidno jer sam jednostavno shvatila da se ničemu ne mogu radovati-ni zajedničkom vremenu nasamo, ni zajedničkom izlasku, jer ne znam koji će se od ove dvojice pojavit.
A vodit ga među ljude je uvijek bio rizik jer si je ovaj svašta dopuštao, tipa reć nekom neš poluuvredljivo i sl.

Ajme koja muka i stres...a kad se samo sjetim da sam u jednom trenu fantazirala o braku, i to sve trpala pod našu "kemiju" i njegovu fatalnost, dođe mi da se sad šupim.
__________________
loži se laik skeptik skolastik
nadomak smisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:24   #50
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Evo primjer iz stvarnog života, osoba A mora ujutro u bolnicu, osoba B je rekla da će je voziti i da je potrebno probuditi je ujutro, ja sam osoba C koja kurca s tom situacijom nema veze
Ujutro nema osobe A, otišla je u bolnicu sama, osoba B spava snom pravednika, osoba C tj. ja sam rano ujutro išla na wc piškit (ovo je važno za priču)
Osoba B i osoba C tj. ja odemo svojim poslom, moramo obaviti neki kurac koji nam je važan, vraćamo se navečer umorni
Osoba B u zajebanciji zahvaljuje osobi A što ju nije budila ujutro jer ne zna kako bi izdržala dan
Osoba A grakne na nas da kaj ju nismo vozili u bolnicu?!?
Gledamo se, nije nam ništa jasno - pa nitko nas nije budio?!?
Osoba A kaže da sam ja u jednom trenutku ujutro išla na wc, da me je zvala da probudim osobu B, da sam ju ja odlučila mučki ignorirati i da zato ona nije budila osobu B jer se strašno razljutila zbog mog ponašanja i nastavila je pizditi do navečer zbog mog ignoriranja
Plot twist - ja spavam sa silikonskim čepićima za uši i ja sigurno nisam čula kako me netko zove iz susjedne sobe jer s njima ne mogu razaznati ni što mi netko neposredno kraj mene govori, niti sam ikog ujutro srela na hodniku



Super priča, dosta životna.

Očito osoba A očekuje da joj osoba B pokaže da joj nije nevažna i da se probudi na vrijeme.

Nije mi jasno samo - koji je problem s osobom B da ju se mora buditi, nema alarm na mobitelu?
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:37   #51
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Ti i on ste dvije krajnosti istog problema - sniženo samopuzdanje/veliki ego. U sustini je to jedno te isto. Svi ljudi imamo taj problem, vise ili manje. Neki su ga pobjedili, neki ga dobro sakrivaju.
to sam i ja za sebe nedavno konstatirala
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:23   #52
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ovo ja mogu potvrditi jer sam i sama bila ta mamina i tatina princeza. Od dečka sam očekivala to isto obožavanje koje sam imala od roditelja i nisam mogla podnijeti da nešto ne bude u redu ili da je on loše volje ili da mi nešto prigovara jer sam mislila da sam takav rijedak i nježan cvijetak kojeg svi trebaju paziti i maziti.

Trebalo mi je par godina rada na sebi da shvatim gdje griješim i da godine teku i da neće biti uvijek ovdje mamica i tatica da me štite, moram razviti deblju kožu.

Kad se dečko malo samoregulirao i ja radila na sebi, napokon možemo komunicirati ko zreli ljudi koji se međusobno uvažavaju.

Ne umanjujem autoričin problem niti radim zaključke na temelju svog iskustva, ali ne mogu se ne osvrnuti na ovo, a često je istina da moramo malo preispitati sebe i svoje postupke da bismo bili sigurni kako nismo jednako odgovorni za probleme u svojim odnosima i vezama.
Ja isto. Malo sam osjetljivija a mm ima kraci fitilj i ispocetka sam bila cisto zaprepastena kako nekad razgovara sa mnom. Dok nisam uzgojila kicmu i pocela mu se suprotstavljat, meni vise tolko ne smeta povremeno pizdjenje oko prozora ili necega slicnog, a on puno manje pizdi oko prozora i sl.
Autorica sama vise puta navodi kako se osjeca ko dijete pred ocem, uciteljem, autoritetom, mozda je zbilja vise subjektivni dozivljaj nego li je on stvarno neki agresivni supak. A i ono, nauci mu se suprotstavit zeno, mozes ti bit njezni cvjetak i sve to, ali zgazit ce te neko drugi ako nece on.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:26   #53
U zadnje vrijeme samo čitam i slušam o ovakvim sličnim ako ne i istim pričama. Vjerojatno jer sam i sama bila dio toga prije pola godine.
Ukratko, sve ovisi o tebi i tvojoj samosvijesti. Osobe poput njega se ne mijenjaju, već s godinama postaju gori. Pitanje je da li to želiš u svom životu?
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:31   #54
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Neka on samo bude temperamentan, ali mami doma. Ne meni.
neka mami doma bude što god želi ili smije biti...
I sama sam uvijek tražila u sebi krivca zbog nečeg lošeg što mi se u životu dogodi ili zbog tuđeg lošeg ponašanja prema meni...sada me više ne zanimaju uzroci ni razlozi, niti nečije nesretno djetinjstvo...kako netko prema meni tako i ja prema njemu/ njoj
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:55   #55
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post


Super priča, dosta životna.

Očito osoba A očekuje da joj osoba B pokaže da joj nije nevažna i da se probudi na vrijeme.

Nije mi jasno samo - koji je problem s osobom B da ju se mora buditi, nema alarm na mobitelu?
vidiš,
ovo su moji radili,
i danas se smrznem kad pročitam tako nešto,
tipa,
ne moraš doći po mene, prošetati ću,
a nakon toga durenje jer nisam došla,

to je valjda to,
čitanje misli u ime dokazivanja ljubavi,
igrice na kub,
nedaj bože normalnog ljudskog dogovora,
čitaj misli i nadaj se da ćeš pravilno pročitati,
inače si gotov
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:08   #56
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ja isto. Malo sam osjetljivija a mm ima kraci fitilj i ispocetka sam bila cisto zaprepastena kako nekad razgovara sa mnom. Dok nisam uzgojila kicmu i pocela mu se suprotstavljat, meni vise tolko ne smeta povremeno pizdjenje oko prozora ili necega slicnog, a on puno manje pizdi oko prozora i sl.
Autorica sama vise puta navodi kako se osjeca ko dijete pred ocem, uciteljem, autoritetom, mozda je zbilja vise subjektivni dozivljaj nego li je on stvarno neki agresivni supak. A i ono, nauci mu se suprotstavit zeno, mozes ti bit njezni cvjetak i sve to, ali zgazit ce te neko drugi ako nece on.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Mislim da vas par nije svjesno o kakvoj se situaciji radi i povezuje to sa svojim daleko bezazlenijim situacijama. Ok mozda i ja radim slicnu stvar ali poveznica s npr mojim iskustvom je previse.

Suprotstavljanje tu ne pomaze. Manipulira te se svaki put kad se suprotstavis, pocnes sumnjati u vlastitu sposobnost rasudjivanja i vlastite granice. Oblikuje te se po sebi. Ako eventualno, uz masu izgubljene energije i mrcvarenja, izvuces ponekad situaciju na svoju stranu, mjesecima, pa i godinama ti se osvecuje za to pasivnom agresijom i podbadanjima. I to samo ceka kad ces se opustiti i kad ce biti neka lezerna situacija, kako bi ubo necim. Na kraju si konstantno pod oprezom. Zivis u strahu od najbanalnijih gluposti jer kod njega poprimaju razmjere katastrofe. Ako je lose volje, sto je 5 dana u tjednu, nece prestati dok svi oko njega takodjer nisu lose volje. Ako je dobre volje, a drugi nisu, onda mu upropastavaju dan.
Tu ne pomaze suprotstavljanje jer je suprotstavljanje njemu teski prijestup. Anomalija.

Moju sestru je nedavno suzivot sa starim na kraju doveo do ruba fizickog obracuna. Jer konacno nije htjela popustiti.

Nek se nauci suprotstavljati ljudima na poslu, u drustvu, itd. Partner bi joj trebao davati krila, vjetar u ledja, biti joj potpora i utociste kad zatreba, a ne netko s kim se trebas boriti i nadjacavati kako bi sacuvao sebe. Dom bi trebao biti mjesto obnove energije, a ne da ti je u vlastitoj kuci netko isisava.

A kako godine idu, takvi ljudi postaju sve tezi za hendlati.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:16   #57
Quote:
Prettyrainbow kaže: Pogledaj post
. Ispočetka nije pokazivao toliko svoju stranu ali s vremenom to postaje sve izraženije. Skoro svakodnevno ga može naživcirati neka banalna stvar (npr nisam zatvorila prozor ili sam ga zagrlila u trenutku kada njemu to ne odgovara) i onda zna reagirati kao da sam ne znam što napravila.
BJEŽI!!! Glavom bez obzira. Psihopat.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:18   #58
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Prigovaranje radi otvorenog prozora nije stvarni svijet nego psihički poremećaj
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:31   #59
Ja bi svakako autorici savjetovala neku stručnu pomoć, već sa par razgovora će moći bolje odrediti kako s njim komunicirati i kako eventualno pomoći sebi izgraditi karakter.
Ako on i dalje ne bude surađivao, neka ga napusti.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:28   #60
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
vidiš,
ovo su moji radili,
i danas se smrznem kad pročitam tako nešto,
tipa,
ne moraš doći po mene, prošetati ću,
a nakon toga durenje jer nisam došla,

to je valjda to,
čitanje misli u ime dokazivanja ljubavi,
igrice na kub,
nedaj bože normalnog ljudskog dogovora,
čitaj misli i nadaj se da ćeš pravilno pročitati,
inače si gotov

Ali gle ovdje nema čitanja misli - osoba A ide u bolnicu, osoba B kaze da ce ju voziti i onda kaze da ju se treba probuditi jer ako ju se ne probudi kaj, onda nece osobu A odvesti u bolnicu?

Dosta je jednostavno - osoba A je pasivno agresivna, osobi B puca k
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.