Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 19:04   #81
Citam i vristim
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Pogodite di ima najvise multiple. I reumatskih bolesti i slično ? Tamo gdje je manje sunca/vitamina D. Nijedan nadomjestak ne moze dovoljni nadoknaditi vitamin D..
Dokazano je da i za fizicko i psihicki zdravlje sunce blagotvorno.
Ako nekome smeta sunce, taj uvijek ima rjesenje zatvoriti se u kucu, rolete itd,ali zato izvise oni koji su "ovisni" o suncu..

Usput, ogromna većina turista nam dolazi jer imamo "sea, sun"..ionako imamo prekratko ljeto (u klimatskom smislu) u usporedbi s konkurencijom (Grcka, Turska, Spanjolska, Malta), najsezonalniji smo od mediteranskih zemalja, a sa kracima danom nam ode i ta prednost malo dole
Ovo me je dotuklo


Ja sam isto ovisna o suncu
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:13   #82
Pa? Nije izostanak vitamina D glavni uzrok MS, ali je znatan faktor. Ima i na netu medicinskih neuroloških studija koje to potvrdjuju.
Sto se tice kostobolji, isto.
Na zalost, kad se oboli od MS, pozeljnosti izbjegavati sunce i vrucine itd, ali preporucuje se biti u stanu koji ima puno svjetla, ali da direktno ne tuce sunce (u mom drustvu dosta oboljelih od MS, a sve mladi ljudi do 35 god).
U Norveskoj se provode terapije svjetlom (u zdravstvene svrhe, ne mislim na MS), a oni mogu kroz cijelu godinu vrlo lako dobiti slobodne dane kad im zatreba "suncana terapija" izvan Norveske.


Sto se tice turizma, imamo najkraću sezonu, a po plazama se vidi da nema ljudi u 8 ujutro, ali zato ima u 8 navecer koliko hoces. Nece nam propasti turizam, bit ce krace na plazi, ali zasto mijenjati ono sto je dobro (ljetno vrijeme)?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:15   #83
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cemu nadomjesni ako mogu prirodno? Em besplatno, em zdravije.
Ne preporucuje se oboljelima od MS suncanje, ali za preventivu je dobro (ne mislim na przenje na plazi usred podneva).


Ja se ne mazem kremama nikad, pa nisam ta koja bi sunce, a onda se maze kontra sunca .
Od sminke jedino krema za lice zimi danju i ljeti nocu nakon tusiranja .
Ok, ti si posebna skupina

Gle, ne da mi se.
Nadomjesni D radi sve što radi i onaj koji dobiješ hranom/suncem, samo nisi još izložen uva/uvb radijaciji.

Podržavam sunce, dapače, al nemojmo se praviti da je isključivo blagotvorno svuda.
Frendica mi bila u australiji, skoro svi nose ona odijela za kupanje na plaži, stopa melanoma je ogromna, a tu su i meduze.
Volim ljeto, ali ja volim sva godišnja doba i volim mijene i paše mi promjena okoline, i fizički i psihički. Ono što mi ne paše je ljeto koje se pretvorilo u 35+ C, vlagu u zraku i tlak od kojeg teturam i izbjegavam izlazak do 5 popodne. Jebo takvo ljeto.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:19   #84
Meni sunce utjece na psihu. Znacajno.
U prostorima s nedovoljno sunca sam imala SAD lampe, ali nije to to. Treba mi vedro nebo, sunce, ta energija...
Za sunce cu se ustati kad treba
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:26   #85
Ljudi, nitko vam sunce nece oduzet, o cemu vi? Sunce vam je ljeti na raspolaganju od 5 ujutro do barem osam, pola devet navecer.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:30   #86
Nećemo se mi prilagođavat Suncu, neka se ono prilagodi nama!
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:31   #87
Koji k? Sunčana revolucija?
Podržavam nedrkanje po satu. Neka se odredi jedno vrijeme i gotovo s tom debilanom.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:31   #88
Suncana revolucija
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:34   #89
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ok, ti si posebna skupina

Gle, ne da mi se.
Nadomjesni D radi sve što radi i onaj koji dobiješ hranom/suncem, samo nisi još izložen uva/uvb radijaciji.

Podržavam sunce, dapače, al nemojmo se praviti da je isključivo blagotvorno svuda.
Frendica mi bila u australiji, skoro svi nose ona odijela za kupanje na plaži, stopa melanoma je ogromna, a tu su i meduze.
Volim ljeto, ali ja volim sva godišnja doba i volim mijene i paše mi promjena okoline, i fizički i psihički. Ono što mi ne paše je ljeto koje se pretvorilo u 35+ C, vlagu u zraku i tlak od kojeg teturam i izbjegavam izlazak do 5 popodne. Jebo takvo ljeto.
Pa bas zato bi trebalo biti ljetno radno vrijeme, jer onda mozes uzivati na suncu kad nije vruce - sat vremena duze. Ovako nista, sad ce biti od 10 do 16h termin za izbjegavanje sunca, dosad si mogao do 11 biti na plazi (stignes se i naspavati i okupati se ujutro i jos predvečer od 17 do 20h..sad od jutra nista, ostaje samo popodne i ranije ustajanje
Ili kad ides na jednodnevne izlete na kupanje na rijeke i jezera, bilo je super sto dan traje do 20h (jer stignes vise iskoristit dan), sad cemo morati ili dosta ranije otici na izlet ili biti krace, a o voznji biciklima, rolanju radnim danima da i ne pricam.
Dakle, dosad si se i naspavao i stigao iskoristiti dan. Eh, zasto ne uzmemo samo ljetno vrijeme?

Pobornik sam klasične medicine (i cijepljenja), ali nadomjesci nikad nisu efikasni kao nesto prirodno,,ali ako nema druge, naravno neka uzme.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:38   #90
Meni zapravo pase da se ovako (ne)pomice jer se volim ustati dosta prije posla.
Ali lijepo je i citati knjigu na suncu nakon posla

Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:38   #91
Po ovome što ovdje čitam, ljudi jednostavno provode svo vrijeme na suncu, uvijek, sve dane osim zimi, i pretvore se u visibabe ako nisu izloženi sunčevim zrakama barem deset sati u danu.
Nitko ne spava popodne, ljenčari negdje, nema posao i obaveze.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:39   #92
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Nećemo se mi prilagođavat Suncu, neka se ono prilagodi nama!
Sunce nosi u sebi. Ono dolazi iznutra...


Tebi oprastam samo zato kaj si iz dragog mi kvarta.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:40   #93
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ljudi, nitko vam sunce nece oduzet, o cemu vi? Sunce vam je ljeti na raspolaganju od 5 ujutro do barem osam, pola devet navecer.
Po zimskom bi bilo od 4 ujutro do 20.30 u lipnju. U kolovozu do najkasnije 19.30 sati po zimskom.
Rujan i svibanj do max 19 sati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:42   #94
Čini se da će se nakon nepomicanja sata ovo ljeto znatno povećat broj jutarnjih đogera da iskoriste tih sat vremena sunca, kako ne bi obolili od svih opakih bolesti
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:46   #95
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Meni zapravo pase da se ovako (ne)pomice jer se volim ustati dosta prije posla.
Ali lijepo je i citati knjigu na suncu nakon posla
Hamletovska dilema

Veselim se da nece biti migrena i mrzovolje dva puta godisnje. A sunca ima dovoljno za one koji ga zele naci

Nadam se da ce pomicanje sata zavrsiti kao neka vrsta povijesnog kurioziteta za nove generacije.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:53   #96
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
visibabe ako nisu izloženi sunčevim zrakama barem deset sati u danu.
majkemimoje visibaba sam bez sunca ili samo baba. potejto potato
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:13   #97
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ljudi, nitko vam sunce nece oduzet, o cemu vi? Sunce vam je ljeti na raspolaganju od 5 ujutro do barem osam, pola devet navecer.
ti šuti, ti navučeš rolete i glumiš krticu i tebi dobro, nama treba sunca

Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Nećemo se mi prilagođavat Suncu, neka se ono prilagodi nama!
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:13   #98
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Po zimskom bi bilo od 4 ujutro do 20.30 u lipnju. U kolovozu do najkasnije 19.30 sati po zimskom.
Rujan i svibanj do max 19 sati.
Znači, sad je dan preko ljeta do 21, a po zimskom bi bilo kraće cijelih pola sata u zagrebu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:15   #99
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Znači, sad je dan preko ljeta do 21, a po zimskom bi bilo kraće cijelih pola sata u zagrebu.
kako pola sata, zar se nije sat pomicao za sat?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:39   #100
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ja pitam o 8-9 ujutro, a ona prica o 4 ujutro.
Dobro koji vam je danas
što će mi sunce u 8 ujutro kad sam ili tek uz kavu ili an putu na posao ako mi je mrak u 18 kad sam slobodna.

sunca mi dajte dok sam budna i slobodna. jebemise za njega dok spavam ili radim
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.