Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 18:05   #1
Potvrda za psihičko zdravlje pri upisu na faks

Pozdrav ljudi. Ima dosta slicnih tema ali kod mene je jedna specifična situacija. Naime trenutno studiram jedan faks ali bi krenula na drugi. Za taj drugi faks me traže potvrdu o psihofizickom zdravlju. Mene brine jedna stvar, a to je potvrda za psihičko zdravlje. Prije nekoliko godina mi je doktorica opće prakse dala uputnicu za psihijatra. Nikada nisam otisla psihijatru zato što sam znala da je to prolazna faza i eto 16-17 godina starosti, dosta stresa, uglavnom znate i sami kako je u to doba. Mene sada zanima da li cu ja moc dobiti potvrdu da sam psihicki zdrava ako sam dobila uputnicu ali nisam dobila nikakvu dijagnozu (zato što nisam ni bila kod psihijatra).
Ovo mi je stvarno bitno pa sam htjela pitati forumaše koji su možda upoznati sa cijelim tim sistemom prije samog odlaska doktorici.
Hvala vam puno.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:23   #2
Koji je to fax?

Imam sličnu ideju da bi to trebali uvesti i za javnu upravu jer neke uprave uostalom i imaju nevjerojatna psihološka testiranja da bi radio kod njih. Stoga zašto ne uvesti to već na faxu...
Bilijuner is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 07:04   #3
Faks je vezan za zdravlje i opcenito medicinu. Naravno da se za takvo zanimanje neka psiholoska provjera treba provoditi ali svejedno pitam.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:55   #4
Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Ima dosta slicnih tema ali kod mene je jedna specifična situacija. Naime trenutno studiram jedan faks ali bi krenula na drugi. Za taj drugi faks me traže potvrdu o psihofizickom zdravlju. Mene brine jedna stvar, a to je potvrda za psihičko zdravlje. Prije nekoliko godina mi je doktorica opće prakse dala uputnicu za psihijatra. Nikada nisam otisla psihijatru zato što sam znala da je to prolazna faza i eto 16-17 godina starosti, dosta stresa, uglavnom znate i sami kako je u to doba. Mene sada zanima da li cu ja moc dobiti potvrdu da sam psihicki zdrava ako sam dobila uputnicu ali nisam dobila nikakvu dijagnozu (zato što nisam ni bila kod psihijatra).
Ovo mi je stvarno bitno pa sam htjela pitati forumaše koji su možda upoznati sa cijelim tim sistemom prije samog odlaska doktorici.
Hvala vam puno.
S obzirom da nisi.otisla mislim da ne bi smjelo biti problema,ali nikada se ne zna.Moze uvijek pusati adoloscentska kriza,a moze biiti da ne dobijes.Ali nazalost sve ti pise u kartonu,iako su sada e kartoni,odi pa vidi.Najbolje ces vidjeto da odes,trazis i vidjet ces na cemu si.Iskustva su razlicita.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:31   #5
Fakulteti za upis najčešće zahtjevaju takvu potrdu od liječnika školske medicine, ne tvog općeg. Provjeri točno u natječaju za upis (makar lanjskom) od koga trebaš nabaviti tu potvrdu.

Evo npr za Medicinski fakultet Zg stoji na njihovim stranicama: "Pristupnici koji su završili srednju školu ili su do sada studirali u Republici Hrvatskoj, pregled za izdavanje Potvrde o psihofizičkim sposobnostima za studij medicine obavljaju kod nadležnih školskih liječnika (za srednju školu, odnosno fakultet)."
Dagmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:33   #6
Musica ne brini, bitno da nisi na terapiji, nece ti to pisati u potvrdi. No prije nego odes kod dr.skolske moras od svog obiteljskog lijecnika zatraziti izvadak iz zdravstvenog kartona za potrebe upisa na fakultet. Samo ako imas neke kronicne bolesti one ce ti biti navedene, ako ne, onda ne brini. Pozzz i sretno!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 04:17   #7
A čak i te kronične ne moraju biti nešto što zbog čega bi se osoba smatrala nesposobnom za studij nekog fakulteta.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:22   #8
Koliko znam takve potvrde se pišu o "psihičkom stanju", odnosno imaš li kakvu dijagnozu ili ne.
Ne piše se na potvrdu "da psihički je zdrava" ili "nije psihički zdrava", toga u medicini nema.
Tako ako nmaš nikakvu psihičku dijagnozu na papiru, ne treba te brinuti.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:13   #9
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
A čak i te kronične ne moraju biti nešto što zbog čega bi se osoba smatrala nesposobnom za studij nekog fakulteta.
Nisu prepreka, no kada lijecnik izdaje potvrdu duzan je to napisati.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 00:49   #10
Naravno da je. To ne osporavam. Nego dajem informaciju s obzirom da su ljudi uvijek zabrinuti što će biti ako im piše to i to, i jesu li time što će im pisati automatski diskvalificirani za nešto.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:29   #11
Nece im stvoriti probleme, no ako itko ima pitanja na ovoj temi a da im se nelagodno izjasniti na forumu neka me slobodno pitaju preko privatne poruke, jer s tim sam radim vrlo cesto. Eto
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.