Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 19:52   #1
Kako steći prijatelje?

Uglavnom malo mira nalazim ovdje pa postavljam tu temu (mislio sam na Usamljena srca),ali problema imam dosta pa je možda i to razlog određenih problema.

Da odmah preduhitrim,svjestan sam da je baš prave prijatelje jako teško naći i nije u tome problem,više u tome da nemam praktički nikoga,s kime bi nekuda prošao možda nekada,upoznao preko njega/njih druge ljude.

I sad sam maloprije (to je jedan od okidača za pokrenut temu) pročitao kako ću npr. curi reći da nemam nikoga,kako danas-sutra pozvati nekoga na momačku,vjenčanje.

I tu jednu curu što sam imao,nakon malo vremena (nije to bila neka veza) kada smo došli do te teme,naravno da sam ispao čudan,ono nemam nikoga (u virtuali smo se upoznali).

Recimo da nisam običan,ukratko.

Imam 25,tamo s 15 završetkom osnovne gdje sam imao ajmo reći prijatelje (nije to bilo izlazaka i sl),dolazim iz male sredine,predgrađe,tamo s tih 15 su ljudi,ono malo što je bilo,počelo odlaziti u okolne diskoteke,stvarati nove poznanike.Ja nisam to volio(ne volim niti danas),nisam osoba koja se može opustiit,razbacati po disku,jednostavno nisam neko društvo za van.Tu još ubrojimo da nemam novca,ne volim to i jednostavno nisam van toga.

U srednjoj sam isto teško stekao prijatelje,došao sam jedini iz osnovne,u razredima je bilo ljudi koji su bili iz iste osnovne i tvorile su grupe koje su opet bile svoje,kao i ovo malo iz grada ljudi.

Faks je isto pomalo specifičan bio...uglavnom da,problem je u meni,svjestan sam toga.

Međutim došao sam do toga zida,da je to definitivno jedan uzrok problema.Nisam socijalan,jednostavno sam ispao iz štosa,neznam pričati s ljudima,vokabular mi je ograničen na obitelj s kojom malo komuniciram,opisano u drugoj temi.Osjećam da slabim i na tom komunikacijskom dijelu-a nisam bio nikad niti previše jak.

Proći s nekime na piće,ispričati se,upoznati se s njihovim prijatlejima...to je sve za mene nepoznanica.

Kako?
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:56   #2
Pustiš njih da pričaju ionako ti većina ljudi obožava mljeti o svemu i svačemu (o sebi), pa unaprijedi vještinu slušanja. I opusti se.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:37   #3
poradi na vlastitim interesima i hobijima. politika, tehnologija, sport, glazba, filmovi, što već... lijepo je imati nekoga tko će te saslušati, ali čak i ti "brbljavci" koji bi cijeli dan mogli pričati o sebi žele da ih tu i tamo prekineš i nadovežeš se na nešto što su rekli. na piće te ionako neće zvati zbog nekog određenog razloga, daleko češće će to biti iz dosade, želje da se maknu iz kuće, da s nekim popričaju o pizdarijama... a u takvim prigodama ti je sve u improvizaciji i baljezganju o svemu što vam padne na pamet. nadalje, slušaj i pamti što ti sugovornik govori jer nitko ne voli osjećaj da govori zidu, a možda bi ti i koja čašica prije dejta pomogla da se skuliraš.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:41   #4
Kad i nekog nađem za priču obično ja razvežem jezik i jadam se

Ali,nažalost,niste skužili poantu ,izuzevši ovo by seskal.

Nažalost interesa nemam,a za hobije sam malo ograničen i lovom,a i osobnošću (ipak sam zato ovdje postao).
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:33   #5
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post
Kad i nekog nađem za priču obično ja razvežem jezik i jadam se

Ali,nažalost,niste skužili poantu ,izuzevši ovo by seskal.

Nažalost interesa nemam,a za hobije sam malo ograničen i lovom,a i osobnošću (ipak sam zato ovdje postao).
nemas interesa?
zbunjena sam. pa kako izgleda tvoj prosjecan dan? sto radis? sto radis kad imas puno slobodnog vremena, kako to vrijeme potrosis?
sto te cini sretnim?
mora postojati nesto
blend in is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:52   #6
samo cu ti reci da nisi jedini i sam prolazim kroz sve to. Nakon srednje otisao u drugu drzavu u mali grad sa potpuno drugacijom kulturom nacina i svega gdje te nazalost nasi ljudi etiketiraju zato sto si kao drugaciji, a neznaju nazalost kroz sta sam sve prolazio u proslosti i eto svaki dan mi se svodi na kuca posao-posao kuca trening, a volio bi makar da imam sa nekim popricat o necemu da su nam isti interesi, a opet da nisu roditelji ili bliza rodbina...
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:34   #7
Quote:
blend in kaže: Pogledaj post
nemas interesa?
zbunjena sam. pa kako izgleda tvoj prosjecan dan? sto radis? sto radis kad imas puno slobodnog vremena, kako to vrijeme potrosis?
sto te cini sretnim?
mora postojati nesto
Kažem,postavio sam temu ovdje jer je uzrok očito puno dublji.

Izgleda kao gubitak vremena,ne spavam previše,napravim nešto vani ako ima posla,čitam svašta po forumu,listam portale i ono najgore upijam informacije ko spužva.

Nemam organizacije,da se pokrenem za ništa,ali to je već druga tema.Zbrčkano je sve u glavi,tako da niti neznam što me stvarno čini sretnim jer odavno nisam već bio sretan.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:38   #8
Sigurno imas nekog iz srednje i sa faksa tko ti je bio ok koliko toliko.
Nazovi i odite na cugu.

prijatelji se stjecu kroz zivot, ne preeko noci
Gioia- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:42   #9
Quote:
Gioia- kaže: Pogledaj post
Sigurno imas nekog iz srednje i sa faksa tko ti je bio ok koliko toliko.
Nazovi i odite na cugu.

prijatelji se stjecu kroz zivot, ne preeko noci
Sa faksa baš niti nema iz moga grada,a iz srednje smo se davno razdvojili,imam možda dvoje ljudi s kojima sam bio više od poznanika.

Ali to je bilo davno,ispalo bi kao da nešto forsiram (što i da),a i nisam se do sada usrećio s pokušajem pokretanja nečega ponovno.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:05   #10
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post
Kad i nekog nađem za priču obično ja razvežem jezik i jadam se

Ali,nažalost,niste skužili poantu ,izuzevši ovo by seskal.

Nažalost interesa nemam,a za hobije sam malo ograničen i lovom,a i osobnošću (ipak sam zato ovdje postao).
Pa ti si naporan i nezanimljiv lik.
Piši kući, propalo (ako ti ovo boldano ne zazvoni u glavici).
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:08   #11
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Pa ti si naporan i nezanimljiv lik.
Piši kući, propalo (ako ti ovo boldano ne zazvoni u glavici).
Teško je biti optimističan kada ti je život sjeban

Ako ćemo baš cjepidlačiti,znam za dosta njih koji nemaju neke interese (što bi to točno podrazumijevalo ? ) pa opet imaju dobre poznanike,frendove,prijatelje.

I znam,nisam ovdje došao zato što sam odličan.Drago mi je ako ti jesi.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:35   #12
Quote:
Noviherceg kaže: Pogledaj post
Drago mi je ako ti jesi.
Lijepo je da se možeš radovati drugima iako si u qurcu.
To će ti svakako biti plus u univerzumu stvaranja novih prijateljstava.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:26   #13
problem je kad se 'nažalost' rodiš s deformacijom ili kad se 'nažalost' rodiš bolestan.

kad 'nažalost' nemaš nikakavih interesa, to je isključivo stvar osobne odluke i ničeg više, a ne nešto što je nepromjenjivo. kako će ti sugovornik biti zanimljiv ako te baš ništa ne zanima, čak i u situaciji kad imaš neograničeno vrijeme da se baviš čime god želiš?
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:59   #14
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
problem je kad se 'nažalost' rodiš s deformacijom ili kad se 'nažalost' rodiš bolestan.

kad 'nažalost' nemaš nikakavih interesa, to je isključivo stvar osobne odluke i ničeg više, a ne nešto što je nepromjenjivo. kako će ti sugovornik biti zanimljiv ako te baš ništa ne zanima, čak i u situaciji kad imaš neograničeno vrijeme da se baviš čime god želiš?
Baš da nemam deformacija...dalo bi se i o tome.

Ali,shvaćam ja tebe.Ali znaš onu,imaš vremena,nemaš novca i obrnuto.Vremena imam,koristim ga na gluposti,neznam niti ja zašto očito ovisnost,krećem s time da ograničim vrijeme na internetu.
Ali fali mi koncentracije,interesa oduvijek,ali unazad nekoliko godina to je i više izraženo zbog poprilične sjebanosti (u psihičkom smislu) i jednostavno imam milijun problema,upitnika u glavi,straha od svega i svačega i to me dodatno koči.

Da je neki standardan problem,postavio bi na Tulumari dolje,Usamljenim srcima ili takvim nekim mjestima,ne na Psihologiji,a kasnije je premješteno na Psihokauč.
Noviherceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:43   #15
Ovo je baš gadan problem, kada izgubiš prijatelje, pogotovo u manjoj sredini gdje ne možeš previše glumiti. Kako imati prijatelje, a da ne moraš se gubiti vani po kafićima, raznim klubovima, jer tako upravo razmišljaju osobe koje ne vole te izlaske, opet su društvena bića i žele se družiti.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.