Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2005., 22:42   #1
Beagle

Već duže vrijeme razmišljam o psu, a izbor se suzio na beaglića između ostalog. Ima li ovdje vlasnika bleaglea? Jel znate možda koliko košta? Čula sam da je 800 Eura...
__________________
Patience is the companion of wisdom.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.07.2014. at 19:04. Reason: maknut :confused: iz naslova
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 12:32   #2
Cijena beagla je između 500-1000 eura i kod nas i vani. Nadam se da ste dobro razmislili o beaglu jer je to presladak pas, ali izuzetno zahtjevnog karaktera. Teško podnosi odvojenost od vlasnika, ne voli biti sam, a kad ga ostavite duže vrijeme možete očekivati da će nešto uništiti, ne zbog zločestoće već zato što ga uhvati panika. Vani je jako tvrdoglav i teško ćete ga naučiti da dođe na vaš poziv, a opet zahtijeva mnogo kretanja i voli se igrati i trčati s drugim psima. Znam da sam sad navela najgore karakteristike, ali bolje je znati unaprijed.
Postoji Klub ljubitelja biglova pa ukoliko vas nešto više zanima slobodno kontaktirajte 091/1502-085. Uskoro će biti i internet stranica sa svim podacima o pasmini, našim psima, uzgajivačima, budućim leglima.
Ako ste uistinu odlučili nabaviti beagla, molila bih vas da mi se javite kako bi vam mogla preporučiti kvalitetnog uzgajivača jer nerijetko ljudi nabavljaju psa preko preprodavača, a ti psi su upitne kvalitete, zdravlja i jedva da liče na beagla. a cijena takvog psa ne varira mnogo od cijene kvalitetnog psa sa papirima. Uostalom u svakom vrhunskom leglu ima pasa koji nisu za izložbe pa ih uzgajivač proda po manjoj cijeni.
Pozdrav od biglice Britte!
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 12:35   #3
beagle

Eh, zaboravila sam. Često se nalazimo u šetnjama pa nam se možete pridružiti da vidite kako je šetati beagla. Jedna moja prijateljica je toliko željela beagla do trenutka kad je otišla sa nama u šetnju. Shvatila je da želi mirnijeg psa) Ja beagla ne bi mijenjala ni za jednu drugu pasminu. Meni je super jer to su psi sa karakterom. Jednostavno, treba vam se to sviđati inače bi mogli izluditi)
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 13:39   #4
Pusa Britti od Bigija

I pozdravi od sviju nas (bemti a ima nas sad ko Rusaaaaaa)
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 00:55   #5
Pozdravi i od Vege.
Ima nas, ima.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 07:24   #6
Snoopy je beagle
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 11:10   #7
Uf... bas je skup beagle. Sve mi se cini da cu morati pricekati dok ne skupim novce ili se odluciti za neku drugu pasminu.

Pa pricajte malo o svojim psićima! Kako to da ste se odlučili baš za beaglea?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2005., 16:30   #8
Smile

Britta je došla k nama nakon jednogodišnjeg planiranja. Da nisam poduzela inicijativu vjerojatno bi čekala stalan posao, brak, djecu, kuću s dvorištem... Znate kakvi su muškarci.
Cijelo djetinjstvo sam željela psa, a tata mi je u zamjenu kupio vodenu kornjaču (koja ima petnaestak godina) i požalio
Moram priznati da sam beagla prvi put vidjela na internetu kad sam tražila jednu drugu pasminu. I naravno, bila je to ljubav na prvi pogled. I na drugi jer mi se, osim neodoljiva izgleda, svidio njihov karakter.
Kaj da vam kažem, koliko god to ljudima koji nemaju psa zvuči čudno, ona nam je centar svijeta. Uživam u dugim šetnjama, njezinim nepodopštinama, jednostavno me osvojila. Čak ozbiljno razmišljam da bi se bavila uzgojem - no sad se vraćamo na kuću s dvorištem, djecu, brak...
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 10:45   #9
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 13:40   #10
ah... na putu do faksa ima jedan takav pas... i jako mi se svidja (pomazio bi ga al nisam siguran sto bi vlasnik rekao)... cak sam malo i razmisljao o tome da bi jednog takvog...

al opet, mislim da bi mu bilo dosano kod mene doma... i nakon sto sam vidio onaj topic o eutanaziji i prehrani gladnih u africi psima... nda, malo sam se ohladio od toga...

al naci cu ja wallpaper pa cu ga imati bar imaginarnog...
vedran72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:51   #11
Gdje kupiti beaglea?

Molim za pomoc ako tko zna gdje se mogu obratiti za kupnju stenca beaglea, sa svim papirima. Obzirom da me to pitao stranac, zanima ga gdje se vise isplati kupiti ga, kod nas ili vani (konkretno Italiji)?
Tako da, ako imate kakva iskustva, sugestije ili kontakt brojeve bila bi zahvalna (moze i na pm).
Psic bi bio poklon jednoj slatkoj curici, tako da ce sigurno ici na pravo mjesto.
__________________
you'll never get a second chance to make a first impression....
alice in wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:56   #12
http://www.beaglecroatia.com

onda idi tamo di piše uzgajivači,valjda ćeš nešto pronači-javi
__________________
sOmeThInG STuPiD
volimljubimce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:44   #13
Ah ti beaglovi..... Puno sam čitala o njima, jel moj bi dečko htio baš njega, pa sam se dala u potragu, o njihovom katakteru...itd. Pravi mali veseljak! Ali to nije ništa, ne vrijedi čitati o njima, dok malo ne provedeš vremena s njima i zaljubiš se u njih! Njih treba imati samo istinski ljubitelj pasa, a ne onaj kojemu pas služi samo za šminku i pokazivanje. Istina je da svakom psu treba ljubavi, pažnje i vremena,ali njima toga svega treba ali i igre jaaaaako puno i tolerancije. Pa zato treba razmisliti kad se odlučujete za tu pasminu, iz čistog razloga da pesek ne pati!
AdrijanaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 16:53   #14
Quote:
britta kaže: Pogledaj post
Cijena beagla je između 500-1000 eura i kod nas i vani. Nadam se da ste dobro razmislili o beaglu jer je to presladak pas, ali izuzetno zahtjevnog karaktera. Teško podnosi odvojenost od vlasnika, ne voli biti sam, a kad ga ostavite duže vrijeme možete očekivati da će nešto uništiti, ne zbog zločestoće već zato što ga uhvati panika. Vani je jako tvrdoglav i teško ćete ga naučiti da dođe na vaš poziv, a opet zahtijeva mnogo kretanja i voli se igrati i trčati s drugim psima. Znam da sam sad navela najgore karakteristike, ali bolje je znati unaprijed.
Postoji Klub ljubitelja biglova pa ukoliko vas nešto više zanima slobodno kontaktirajte 091/1502-085. Uskoro će biti i internet stranica sa svim podacima o pasmini, našim psima, uzgajivačima, budućim leglima.
Ako ste uistinu odlučili nabaviti beagla, molila bih vas da mi se javite kako bi vam mogla preporučiti kvalitetnog uzgajivača jer nerijetko ljudi nabavljaju psa preko preprodavača, a ti psi su upitne kvalitete, zdravlja i jedva da liče na beagla. a cijena takvog psa ne varira mnogo od cijene kvalitetnog psa sa papirima. Uostalom u svakom vrhunskom leglu ima pasa koji nisu za izložbe pa ih uzgajivač proda po manjoj cijeni.
Pozdrav od biglice Britte!

Imam pola-beagla (vjerovatno) i je najbolji pas na svijetu! Pravi lovac samo da zna lajati kao pravi pas ne kao beagle (kad laje, što nije često).
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 13:00   #15
Smile beagle

bok ljudi...moja velika želja je kupiti beaglea od dana kad sam ga prvi put vidjela na ulici...zanima me je li beagle mora živjeti u stanu ili će mu u kućici u dvorištu biti dobro???? imam prostrano dvorište pa bi ga negdje tamo smjestila...u veliku kućicu...samo njegovu...
ivanakosar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:31   #16
Bok ljudi, evo i ja sam se odlučio nabaviti četveronožnog prijatelja i izbor je pao na beagla. Svjestan sam da je, kao što je britta rekla, beagle vrlo zahtjevna pasmina, no oni su upravo ono što tražim. Nemam previše iskustva s psima, stoga imam par pitanja. Cijene se znači kreću između 500 i 1000€, što mi je prihvatljivo, no zanima me koliko košta hrana i ostali preparati za beagla (postoji li uopće neka specijalizirana prehrana za njih?). Kako živim u stanu, morat ću ga čim prije istrenirati da nuždu obavlja vani, a vidio sam da znaju biti tvrdoglavi pa me zanima koliko dugo treba da nauči da me kaki po stanu. Znam da se pitanja čine vrlo banalna, no ovo će mi biti prvi pas i što se mene tiče bolje ispasti budala na početku nego kasnije... Hvala.
D.O.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 12:17   #17
iako se bavim uzgojem AST već dugi niz godina i to je moja prva ljubav....druga ljubav su mi parson russelli kojeg isto imam a treća-biglovi kojeg planiram imati nekada u budućnosti !Prelijepi pas,blagog pogleda....najlijepši mi je tricolorac ! čula sam da su jako svojeglavi i u šetnji znaju odlutati i ne obaziru se na poziv..ali nema veze i poneki AST se tako zna ponašati volim što obožavaju društvo,nemaju trunke agresive u sebi.
cijene su oko 1000 E.nije važno jer i parson je bio 1000 e a bogme i AST iz Češke još i više
bitno je da je štene iz kontroliranog uzgoja !!
sretno svima s odabirom biglića
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 17:34   #18
Beagl za po vani

Već je bilo pitanje o tome da li beagle može izdržati po vani u dvorištu cijelu godinu u kontinentalnoj Hrvatskoj. To i mene zanima jer mi je beagl jedan od prvih izbora.
Drugo pitanje vezano uz njegov temperament - zanima me usporedba sa koker španijelom koji mi je poznat jer ga imaju susjedi. Da li su slični po temperamentu ili je beagle još "djetinjastiji" ?
tdr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 18:06   #19
Chloe, ja sam pisala da imam frendicu sta ima bealge-a. I da to definitivno nije pas koji ce ostajat doma sam duze vrijeme. A evo vidim i da se britta javila, igrom slucaja taj maleni od moje drage frendice je sin od Britte, a ja njezinu vlasnicu uopce neznam.

Jedino sta znam je to, da je Britta , ispravi me ak grijesim, jedini beagle u HR koji je polozila ispit poslusnosti. Bravo za mamu Brittu i naravno gazdaricu!

E sad cijene, cijene pasa sa rodovniukom kod nas i u inozemstvu se krecu od 500 e ako pas ima gresku, dakle nije po standardu a ima rodovnik, dakle ne moze ici na izlozbe, ne moze dobit uzgojnu dozvolu, pa sve do 5000 e. ovisi o pasmini, ali cistokrvni psi sa odlicnim pedigreom su u tom rasponu, uglavnom racunaj da ces u startu dati za pseonju, sa cistim papirima
oko 800 - 1200 e. Ako ides kupovat od svercera, dobit ces pasa bez papira ili sa papirima, ali vrlo diskutabilno kakvim, 99,9 % falsificiranim i dat ces 400 e. Mozda malo vise, malo manje. I kakvu garanciju imas? NIKAKVU!

Ovak ako uzimas pasa i dajes 400 e onda sam sigurna da mozes dat jos 400, skupljaj, pa kupi pasa, ak zelis cistokrvnog za izlozbe. Inace u pol cijene su ti i kod nas psi sa greskicom.

U svakom slucaju, ak zelis kod nas beaglica slobodno se sa Britom dogovori, ovo nije reklama, jer ju ne znam, ali znam sincica od Britte koji je moj najomiljeniji beagle

A sad malo o tome sta odlutaju u setnji, oni spadaju u skupinu gonica, njihov nagon i negi ih tjeraju na to, to ima svoje drazi! da ne njuskajuu i ne gone, ne bi bili ono sta jesu!

Ovo je moj najdrazi beagle!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 10:43   #20
ejjj!!!

hvala ti na savjetu i znam da sam izabrala dvije jako skupe vrste ali jedino su one to što tražim mislim svi psi su lijepi na savoj način nema niti jedan pas koji je ružan ali jednostavno ja sam se zaljubila u te dvije vrste a ja sam jako tvrdoglava i meni se neda nešto doikazat onda se neda a valjda čće mi se posrećit pa da barem nađem jednu od tih dvije vrste da koštaju do 200 eura hehe jel tolko ću skupit a još će mi malo ipak pomoć kmama i tata hehe ...tebi još jednom hvala na svim savjetima puno i ako te nešto mogu zamoliti ako naiđeš negjde da od te dvije vrste neko daje za 200 eura da mi jviš preko ove poruku hvala ti puno u naprijed i da blago se tebi imaš to slatko biće jabi hehe papa i čujemo se još papa
__________________
Sue
sue6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.