Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 09:36   #4221
Pa tko prvi isproba znat će po mirisu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 10:06   #4222
Ne mogu se sjetiti tko, ali netko je ovdje ili na nekoj drugoj temi spominjao sušeni BARF koji se može zaliti vodom da nabuja. Bar sam tako shvatila. Itko?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 09:16   #4223
Pozz ekipa,zanima me jel ima gdje izlozen cjenik petman barfa?
Uzeo bi jedno 15 kg pa me zanima cjena po kilogramu
CROgore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 10:41   #4224
Quote:
CROgore kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa,zanima me jel ima gdje izlozen cjenik petman barfa?
Uzeo bi jedno 15 kg pa me zanima cjena po kilogramu
Morat ćeš proguglati gdje ima Petmana pa nazvati i pitati. Koliko pamtim, cijena je otprilike 30 kn po kilogramu, bilo ga je u Petlandu, Hopu i ZooCityju, a pouzdano znam da ga ima u pet shopu Šape.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 13:26   #4225
Od Petmana sam uvijek uzimao pakiranja jedne vrste mesa (npr. patka, konjetina, kunić ili zec, janjetina...), i bilo je skuplje od HB-a (32 kn/kg), čini mi se oko 50 kn/kg.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:26   #4226
Možda su njihove mješavine gotovih obroka ipak jefinije od tih pakiranja čistog mesa.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 18:53   #4227
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne mogu se sjetiti tko, ali netko je ovdje ili na nekoj drugoj temi spominjao sušeni BARF koji se može zaliti vodom da nabuja. Bar sam tako shvatila. Itko?
Sjeća li se netko?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 07:21   #4228
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Sjeća li se netko?
mozda ovo ?

skupo ko sam vrag, mi smo to imali prije par godina, ja sam to dala uniju, meni je smrdilo po užeglom...
puno ljudi kaj hoda po izložbama i inače hrani barfom je to kupovalo i hranilo pse time kada nisu bili u mogućnosti hraniti barfom.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 16:49   #4229
Nemam pojma. Čak se ne sjećam ni točne formulacije ni na kojoj je temi to bilo, samo znam da je pisao netko tko živi vani, u smislu ovdje kod nas ima... Očito netko tko prečesto ne zalazi na KLj, inače bi se u međuvremenu valjda javio.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 20:46   #4230
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ljudi ako netko zna molila bih inf. gdje kupiti meso noja?
Prijateljica ima bolesnog psa pa joj je to preporučeno.
Nisam ni ja znala, ali sam danas doznala zahvaljujući Šapama i sjetila se ove nojetine. PetmanBARF nudi, između ostaloga, meso noja, a može se u Šapama i kupiti. Pa ako još može poslužiti, proslijedi info prijateljici.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 12:17   #4231
Već koristim neko vrijeme Herman BARF. Zanima me zašto smrdi?

Ja kad kupim čistu govedinu/junetinu, pomiješam s povrćem i zaledim; i kad kasnije odmrznem, ne smrdi.
Ali zašto Herman smrdi? Ok, jasno mi je za burag koji nije ni očišćen. Ali zašto starter i original (sadrže govedinu, mljevenu papriku, koštanu smjesu,..) ?
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 18:22   #4232
Doživljaj smrada barfa prilično je individualan. Gastro većini ima najneugodniji miris.

Ako je barf pokvaren, onda ima izrazito kiseli miris, a i boja više nije crvenkasta, već sivkasto zelenkasta.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 08:59   #4233
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Već koristim neko vrijeme Herman BARF. Zanima me zašto smrdi?

Ja kad kupim čistu govedinu/junetinu, pomiješam s povrćem i zaledim; i kad kasnije odmrznem, ne smrdi.
Ali zašto Herman smrdi? Ok, jasno mi je za burag koji nije ni očišćen. Ali zašto starter i original (sadrže govedinu, mljevenu papriku, koštanu smjesu,..) ?

Naravno da nema šanse da ima/nema isti miris kao čisto meso. Pa znaš ti kaj ide sve nutra?! Taman i kad nema buraga u kombinaciji to je meso sasvim neke druge klasificirane kvalitete.


No, to nas / tebe nema kaj brinuti, za ishranu pasa je odlično. Meni je smješno upravo to kaj neka ekipa ne kuži da temješavine NISU mljeveni komadi buta/plećke/svejedno.....
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 09:19   #4234
Meni barf baš i ne smrdi...
Ima neki specifičan miris. Pokvaren tragično smrdi, ali kad je ok mi nije nešto što bi opisala kao smrad.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 09:35   #4235
Da se razmemo, ni meni ti barfovi/mješavine ne smrde; čak ni kada odstoje vani; nisu to smradovi truleži ili nekaj slično. ALI - da je miris isti kao kada imaš komad konkretnog komada , ajmo reći, nečijeg tijela - nije. Mljevenjem se otpuštaju sokovi, mljeveno meso još brže sazrjeva, još brže oksidira i samim time ima drugačije mirise. A plus kaj to meso koje ide u te mixeve je sasvim druga kvaliteta od buta, recimo. Ili komada srca, jezika ili ili ili....
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 11:32   #4236
Starter mi je koliko-toliko ok. Gastro mi je ono... Znam da mi moji doma odmah viču iz dnevnog da otvaram prozore da se sve razvitri.

Ma znam da nije konkretan komad mesa tipa but, ali ono kontan smrznuto je pa me zanimalo zašto baš takav intezivan miris ima unatoč smrzavanju.
All clear now.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 13:38   #4237
Da nije u pitanju miris češnjaka? U Gastru i Starteru češnjaka nema.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 23:01   #4238
Gastro je sasvim druga priča, gastro baš smrdi....
Kod nas u pripizdini barfa nema i ne zna se ni kad će stići... Vrh.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 12:52   #4239
Jel se to meni samo čini ili je web stranica Herman BARFa nestala?
Na mailove ne odgovaraju... Gase se ili što?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 13:03   #4240
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Jel se to meni samo čini ili je web stranica Herman BARFa nestala?
Na mailove ne odgovaraju... Gase se ili što?
Ne, sada se zovu PalmerBARF, ali još nemaju stranicu. Malo više naći ćeš Animacanisov post o tome.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.