Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2003., 11:41   #81
Quote:
cicamaca kaže:
nego da ja vas pitam, a šta mislite o oneome što je napravila Anđa Marić i njen suprug, ona je uzela njegovo prezime tj. dodala ga svome a on njezino??


btw ja svoje prezime nemjenjam, dragi se tome protivi, a svekrva buduća je rekla "Bože me prosti osramotit ćeš nam cilu familiju"jebem ja i nju i velik dio njene familije
mislim da je ok ta zamjena prezimena, moj muz je pitao mene sto ja zelim i ponudio mi je i tu opciju. kako oboje imamo duga prezimena, slomili bi se dok bi se potpisali osim toga, tko ce cekati zamjene dokumenata i slicno....
uglavnom, to mi je opcija kao i svaka druga, meni osobno neprakticna.

s koje planete je ta tvoja buduca obitelj?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 15:17   #82
da li gubis identitet promjenom prezimena ?

... da ako ti je prezime sve sto imas od identiteta , sve ostalo je stvar volje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 15:22   #83
Quote:
Rita kaže:
cica,znaci ti se definitivno udajes?JAdna ti majka
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 01:14   #84
Quote:
luca kaže:
[Bs koje planete je ta tvoja buduca obitelj? [/B]
kažu da su sa zememlje, a tako i izgledaju , no bez brige nikad ja neću bit članom njihove familije...
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 01:17   #85
Quote:
Rita kaže:
cica,znaci ti se definitivno udajes?JAdna ti majka
bez brige, stanje na prvoj crti bojišnice mirno neprijatelja nema na vidiku

BTW pa nisam popizdila nakon svega (ljepo ću ja njega vratit njegovoj mami pa neka njega mama odgoji do kraja, više nepriznajem polovično-odgojene muškarce).....
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 09:11   #86
Ili samo moje ili moje pa njegovo (i to kad dođu djeca). Ako bude ovo drugo onda bez crtice, iako nisam baš sigurna zake jedno i zake drugo.. Ne znam, s crticom mi je kao da spajaš oba prezimena u jedno i stvaraš neko novo.. Tlaka je mijenjati sve moguće dokumente, ja sam mijenjala više puta adresu stanovanja, sve do danas mi je adresa i dalje na starce s kojima već dugo ne živim jer mi je zlo od hrpetine dokumenata koje bi morala promijeniti.. boli me briga.. jedino da baš grad promijenim i to na duže vrijeme onda bih se odlučila na promjenu podataka (vezano uz stanovanje).. Ista stvar i s promjenom prezimena udajom (jedino zbog djece naknadno bih dodala njegovo svom).

Inače, znam za žene koje se žale da im je to iskompliciralo život što su ostavile samo svoje prezime, pa imale problema s autom koji je na muža (s tim autom išle u inozemstvo) i s djecom koja imaju različito prezime (prilikom prelaska granice). Birokracija je nemilosrdna ima i drugih stvari na koje su se žalile da su ih pitali "a tko ste sad Vi?" i "odakle da mi znamo da ste mu supruga?!".. ne mogu se sad sjetiti kaj je još bilo..
Diavola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 10:41   #87
Quote:
cicamaca kaže:
bez brige, stanje na prvoj crti bojišnice mirno neprijatelja nema na vidiku

BTW pa nisam popizdila nakon svega (ljepo ću ja njega vratit njegovoj mami pa neka njega mama odgoji do kraja, više nepriznajem polovično-odgojene muškarce).....
ako ga mamica odgoji do kraja,vise ne bu bil ni za sto...
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 14:05   #88
Kod mene je smijesno jer deckovo prezime je zapravo ime (ko da se recimo preziva Marko) pa ako dodam njegovo svojem onda ce jos netko pomislit da sam ja decko sa imenom (koje je zapravo prezime) i sa svojim prezimenom. Zbrka. Ali sigurno cu ostavit svoje.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 14:14   #89
Quote:
magic kaže:
Nemam neki stav prema prezimenima kod udaje...ali zato mi nije nikako jasno zashto neke nakon razvoda zadrzhavaju muzhevljevo prezime
moja mama jos ima tatino prezime , a rastavljeni su vec 20 godina.
a zadrzala ga je radi mene (imala sam 6 onda). eto, valjda se navikla, sad joj je svejedno valjda, i glupo mjenjati.
SunGöttin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 17:41   #90
Quote:
traxdata kaže:
ako ga mamica odgoji do kraja,vise ne bu bil ni za sto...
znaš kako me to brine
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 18:27   #91
Talking

ja bum zadrzal svoje

sestra mi je zadrzala svoje a dodala od muzha. ipak se tak rijetko prezime treba odrzati
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 23:38   #92
Ime JESTE identitet, svidjalo se to nama ili ne.

Konkretan primjer:

Moj muz je radio u firmama X, Y i Z pod imenom, recimo, Tom Jones. I nakon vjencanja je postao Tom Smith. I na svome CV-u je napisao da je radio u tim i tim firmama od tada do tada. I predao je CV agenciji koja je nazvala firme X, Y i Z da provjeri detalje. Firme X, Y i Z su, naravno, rekle da Tom Smith nikada nije radio za njih.

Gubitkom prezimena on je izgubio reputaciju koju je godinama gradio, jer who the f*ck is Tom Smith???


A drugo, pogledajmo samo nickove koje koristimo na ovom forumu. Mislim da je vecina promislila barem na nekoliko trenutaka koje cemo ime izabrati i sto time zelimo reci. Mislim da Daleka Obala ljudima daje jednu sliku o meni, a da sam stavila, npr, "Gutacica Sperme" ili "IQ 150+" ( ) ili "Sramezljiva mala", da bi ljudima davala sasvim drukcije dojmove, zar ne?
Cak i netko tko mozda zatvori oci i sto pritisne na tastaturi, to ce mu/joj biti nick time nesto zeli reci, u stilu "ja sam strasno pa me uopce nije briga sto mi je nick".

Svi smo mi mnogo vise nego grupa slova spojenih zajedno, i bez obzira da li ime mijenjamo ili zadrzavamo, to ne mijenja tko smo i sto smo samima sebi i onima koji su nam bliski. Ali nitko od nas ne zivi u vakumu, svi smo djelovi neke sire zajednice i prema tome , nasa imena ipak nesto znace u tom kontekstu.
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 10:15   #93
Quote:
Daleka_Obala kaže:
Moj muz je radio u firmama X, Y i Z pod imenom, recimo, Tom Jones. I nakon vjencanja je postao Tom Smith. I na svome CV-u je napisao da je radio u tim i tim firmama od tada do tada. I predao je CV agenciji koja je nazvala firme X, Y i Z da provjeri detalje. Firme X, Y i Z su, naravno, rekle da Tom Smith nikada nije radio za njih.
Pa zasto nije u CV-u naveo i svoje djevojacko prezime?
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 19:40   #94
Slazem se da ime (odnosno prezime) nisu samo slova na papiru, vec i identitet. Predstavljam se istim prezimenom od rodjenja, i osjecala bih se jako neobicno kada bih sada imala drugo prezime - kao da govorim o drugoj osobi. Tu su naravno i problemi oko promjene dokumenata...
bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 20:26   #95
Quote:
Bluegirl kaže:
Kod mene je smijesno jer deckovo prezime je zapravo ime (ko da se recimo preziva Marko) pa ako dodam njegovo svojem onda ce jos netko pomislit da sam ja decko sa imenom (koje je zapravo prezime) i sa svojim prezimenom. Zbrka. Ali sigurno cu ostavit svoje.
Bolje i to nego da ti dečko ima dva prezimena. I da je liječnik.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 11:22   #96
Moje prezime

Jednom sam onako iz zezancije pitanja svog dragog da li bi on uzeo moje prezime ili ja dodala njegovo svojem, a on je sav pošizio i rekao da kompliciram stvari.
Jedno od odgovora je bilo i "Ako želiš ostaviti svoje prezime ne moraš se ni udavati"
Odustala sam od bilo kakve prepirke, jer mi se nije dalo zamarati s tim. Kao da mi je važno čije ću prezime imati.
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:43   #97
Re: Moje prezime

Quote:
Shlatkica kaže:
Kao da mi je važno čije ću prezime imati.
ocigledno je vrlo vazno; cak je spreman ne ozeniti se tobom ako ne uzmes njegovo prezime jedina opcija (da on bude zadovoljan) koju imas je da proglasis da tvoje prezime tebi nije vazno.
lijep stav, pun ljubavi i tolerancije...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:55   #98
Meni je svejedno, a ako je njemu toliko važno...pa nek mu je!
Taj stav je meni stvarno OK.
Ima stvari koje su meni bitne, pa mi on popusti...
To tak ide u stvarnom životu.
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:58   #99
Re: Moje prezime

Quote:
Shlatkica kaže:
Jednom sam onako iz zezancije pitanja svog dragog da li bi on uzeo moje prezime ili ja dodala njegovo svojem, a on je sav pošizio i rekao da kompliciram stvari.
Jedno od odgovora je bilo i "Ako želiš ostaviti svoje prezime ne moraš se ni udavati"
Odustala sam od bilo kakve prepirke, jer mi se nije dalo zamarati s tim. Kao da mi je važno čije ću prezime imati.
tebi mozda i nije, ali njemu ocito je...i to malo previse.

ja bi se na tvome mjestu zabrinula
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:06   #100
Quote:
Shlatkica kaže:
Meni je svejedno, a ako je njemu toliko važno...pa nek mu je!
Taj stav je meni stvarno OK.
Ima stvari koje su meni bitne, pa mi on popusti...
To tak ide u stvarnom životu.
nekima stvarno nije vazno kakvo prezime nose. vecini ljudi je vrlo vazno: zena stvarno zeli imati svoje ime ili stvarno zeli suprugovo ime ili stvarno zeli oba imena.
ti bas nemas izbora, sto god da zelila, on je ionako vec odlucio.
cinjenica da ti nije svejedno, je to sto si ipak zeljela o tome razgovarati. dakle razmisljala si o opcijama koje postoje. a ispalo je da opcija nema (barem ovako kako si to nama ispricala). ima samo jedan nacin, ako ti se ne svidja, ucjenjena si.

meni stav diktature u vezi gdje se ljudi vole i postuju nije OK. u normalnoj vezi (po mojim standardima normalnoj) ljudi pokusavaju razgovarti i ZAJEDNO odluciti sto je za njih dobro.
to tak ide u realnom zivotu.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.