Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2013., 01:27   #8021
Ne znam koje su kombinacije karata no uzevsi u obzir prijevoz po Parizu bolje je pikirati nedjelju jer onda ima smisla uzeti tzv Navigo Decouvert - elektronsku chip kartu za prijevoz koja je u globalu najjeftiniji oblik karte za prijevoz ali ned - sub je def premalo vremena.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 24.01.2013., 01:29   #8022
Quote:
cady kaže: Pogledaj post
Gdje mogu pogledati kako idu vlakovi za Ljubljanu te koje su cijene? nisam našla na HŽu. i ako nam je let u 8 onda ćemo morat prespavat u ljubljani noć prije?
Meni se cini da vam je po tom pitanju najbolje prosetati se do Gk. Kolodvora - tamo je najtocnija tablica. Ima 4-5x dnevno.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 24.01.2013., 13:33   #8023
evo i AirFrance izbacio akciju povratna karta Zagreb Paris, 129€

Slijedeċa 3 dana možete kupiti povratnu kartu iz Zagreba za Pariz za samo 129 Eura sa svim uključenim taxama. Ponuda vrijedi za putovanja u periodu 18.02 do 16.03. 2013

http://www.airfrance.com/HR/en/local...promo_25012013
ivana) is offline  
Old 24.01.2013., 13:41   #8024
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
evo i AirFrance izbacio akciju povratna karta Zagreb Paris, 129€

Slijedeċa 3 dana možete kupiti povratnu kartu iz Zagreba za Pariz za samo 129 Eura sa svim uključenim taxama. Ponuda vrijedi za putovanja u periodu 18.02 do 16.03. 2013

http://www.airfrance.com/HR/en/local...promo_25012013

hvala za info!!
ovo bi mogla sama sebe pocastit za rodjendan!
__________________
sit gladnom ne viruje!
anlul is offline  
Old 24.01.2013., 14:16   #8025
Quote:
anlul kaže: Pogledaj post
hvala za info!!
ovo bi mogla sama sebe pocastit za rodjendan!
aaaa i ja bih se pocastila, a zasto nema neke akcije za proljece, jel jos rano
Belle Ballerina is offline  
Old 24.01.2013., 14:51   #8026
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ne znam koje su kombinacije karata no uzevsi u obzir prijevoz po Parizu bolje je pikirati nedjelju jer onda ima smisla uzeti tzv Navigo Decouvert - elektronsku chip kartu za prijevoz koja je u globalu najjeftiniji oblik karte za prijevoz ali ned - sub je def premalo vremena.
Znam i to nam ulazi u izbor dana
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Meni se cini da vam je po tom pitanju najbolje prosetati se do Gk. Kolodvora - tamo je najtocnija tablica. Ima 4-5x dnevno.
Budemo, hvala
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Old 24.01.2013., 15:34   #8027
Quote:
Belle Ballerina kaže: Pogledaj post
aaaa i ja bih se pocastila, a zasto nema neke akcije za proljece, jel jos rano
ha čuj, i CA je sad izbacila sličnu akciju iako do sad nikad nisu imali akciju u ovo doba, za njom je odmah i AF stavio svoju, nekako mi se čini ako jedna kuća izbaći, druga će joj konkurirati...sreča da na toj relaciji CA ima konkurenciju iako su akcije dok je Easy vozio bile bolje, osobno ubola od AirFranca povratnu za 89€, prije dvije godine...
ivana) is offline  
Old 24.01.2013., 17:44   #8028
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
ha čuj, i CA je sad izbacila sličnu akciju iako do sad nikad nisu imali akciju u ovo doba, za njom je odmah i AF stavio svoju, nekako mi se čini ako jedna kuća izbaći, druga će joj konkurirati...sreča da na toj relaciji CA ima konkurenciju iako su akcije dok je Easy vozio bile bolje, osobno ubola od AirFranca povratnu za 89€, prije dvije godine...
nemoj mi to ni pricati, takvoj akciji se nadam mada sumnjam da ce bit ispod 100 eura ali dobro. cak da bude i ova od 129 opet na proljece, uzela bih je sigurno
Belle Ballerina is offline  
Old 27.01.2013., 08:24   #8029
Sad ću malo gnjavit za stanove
Ovaj se sjećam da su neki forumaši uzeli, sad ne sjećam se točno koji da ih izravno pitam, al eto ako netko ima recenzije, lokacija mi se čini odlična, cijena odlična, više manje sve što nam treba
http://www.homelidays.com/paris-01-l...io19594fr1.htm

Ovo mi se isto jako sviđa, al ne znam dal je lokacija oke, sve u svemu cilj nam je 350€ + vidim da u ovom nema ni čišćenja nit se polog spominje tj sve je uključeno u cijenu, što mislite?
http://www.homelidays.co.uk/paris-15...-239073en1.htm
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Old 27.01.2013., 08:34   #8030
Quote:
cady kaže: Pogledaj post
Sad ću malo gnjavit za stanove
Ovaj se sjećam da su neki forumaši uzeli, sad ne sjećam se točno koji da ih izravno pitam, al eto ako netko ima recenzije, lokacija mi se čini odlična, cijena odlična, više manje sve što nam treba
http://www.homelidays.com/paris-01-l...io19594fr1.htm

Ovo mi se isto jako sviđa, al ne znam dal je lokacija oke, sve u svemu cilj nam je 350€ + vidim da u ovom nema ni čišćenja nit se polog spominje tj sve je uključeno u cijenu, što mislite?
http://www.homelidays.co.uk/paris-15...-239073en1.htm
ja bih izabrala prvu lokaciju, puno bolja od ove druge iako ni ta nije za odbaciti. MI smo isto u tom dijelu rentali, stvarno smo mogli večinu stvari prohodati, u blizini imaš dućana, masu pekarnica...
što se tiče dodatnih troškova kod najma stanova, svakako kada pošalješ upit agenciji pitaj da li se naplačuje završno čićšenje, akontacija i security depozit koji ti na kraju vrate. Jer pojedine agencije to nemaju navedeno kod opisa stana. Stoga bolje odmah sve riješiti unaprijed.

Zadnje uređivanje ivana) : 27.01.2013. at 09:08.
ivana) is offline  
Old 27.01.2013., 12:47   #8031
e ja sam bio u ovom prvom prošle godine, skroz je uredan, šta se tiče povezanosti, ako ćeš pješke ili podzemnom, imaš stanicu odmah ulicu do stana.
jedino nema svijetla u njem, al pretpostavljam da ćete šetat okolo non stop, pa ti to i nije bitno. ostalo sve uredno. nisam pratio cijene stanova u parizu u zadnje vrijeme, ali ovaj mi se činio skroz ok prošle godine.
ono, najbitnija mi je bila lokacija, a ovaj je to zadovoljio samo tako.

a imaš i ovaj u maraisu od iste žene, možda bi prije sad u marais.
http://www.homelidays.co.uk/paris-04...o-21877en1.htm

lokacija je tu negdi, al zanimljivija atmosfera mi je u maraisu nego les halles,
tu ćeš ipak cirkulirat, pa ono.
lovačkagozba is offline  
Old 27.01.2013., 15:23   #8032
Quote:
cady kaže: Pogledaj post
Sad ću malo gnjavit za stanove
Ovaj se sjećam da su neki forumaši uzeli, sad ne sjećam se točno koji da ih izravno pitam, al eto ako netko ima recenzije, lokacija mi se čini odlična, cijena odlična, više manje sve što nam treba
http://www.homelidays.com/paris-01-l...io19594fr1.htm

Ovo mi se isto jako sviđa, al ne znam dal je lokacija oke, sve u svemu cilj nam je 350€ + vidim da u ovom nema ni čišćenja nit se polog spominje tj sve je uključeno u cijenu, što mislite?
http://www.homelidays.co.uk/paris-15...-239073en1.htm
Prvo ti kontaktiraj oba ponudjača pa kad to ne budu golubi na grani vec vrapci u ruci - onda cemo diskusiju razviti.

Prvo je turistickiji dio, drugi vise domacinski - dio grada kakav Pariz danas jest. I kojeg ja vise volim
Meni je druga lokacija zanimljivija - blizina St Grrmain des Pres, Luksemburskog vrta, dobra prometna povezanost, puno kvartovskih sadrzaja...
Prva opcija bi mi iskljucivo igrala ulogu kao prometno cvoriste sve drugo je kontra. Osobno sam grad doslovce prehodala i mislim da ovaj drugi dio ima vise duha ako izmedju ovih lokacija biramo.
Pogledaj malo i AirBnb - bez straha.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 27.01.2013., 15:44   #8033
Čekam da kupimo avio karte prije kontaktiranja vlasnika, i u međuvremenu sam našla bar još 10ak zgodnih stanova, ima jako velik izbor, cijene su oke, kad suzim potragu onda ćete mi pomoći s izborom =)
@lovački u kojem smislu nema svjetla, nema struje ili nema prozora za prirodnu svjetlost?
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Old 27.01.2013., 15:48   #8034
prozor ne gleda na ulicu, već na hodnik tj taj prostor unutar zgrade
lovačkagozba is offline  
Old 27.01.2013., 16:52   #8035
Ja sam u Parizu 2011. iznajmila stan u Le Maraisu, nije bio uopće skup a sve mi je bilo blizu i nadohvat ruke tako da bi svima preporučila iznajmljivanje smještaja u tom dijelu grada.
raimunda is offline  
Old 29.01.2013., 02:10   #8036
Evo nešto prigodno za našu Cinn

http://www.index.hr/black/clanak/kak...ja/659622.aspx

OVOG je petka u Galeriji umjetnina u Splitu jedna slika izazvala posebnu pažnju.

Naime, tamo je nepoznati umjetnik postavio sliku "Braco i seka", koja je ustvari izmijenjeno djelo Pála Balkaya "Sister and Brother", i na kojoj su glavni akteri postali Nevenka Bečić i Željko Kerum.

On je želio vidjeti reakcije svojih sugrađana kad uoče tko se ustvari nalazi na slici jer smatra da posjetitelji u Noći muzeja samo površno prelete preko umjetnina koje su došli pogledati, prenosi Dalmacija News. A s obzirom na to da su prvi ovu smicalicu primijetili zaposlenici Galerije, on je svoju pretpostavku i dokazao.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 29.01.2013., 10:24   #8037
Hhaaha al baš je tako, 90% ekipe ide samo zato što je besplatno i što je to neki javni događaj na koji će moć reč da su bili.. a što gledaju ni nemaju pojma nisam bila još ni na jednom noći muzeja, što me zanima odem lijepo u miru pogledat.. naše karte su bar jeftine (pogotovo za studente) i svaki muzej ima neki određeni dan za besplatan upad
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Old 29.01.2013., 10:40   #8038
Oke odlično karte za tjedan za koji smo se konačno dogovorili su nam poskupile Sad nam odgovara samo unazad tjedni, što znači 8. mjesec što će vjerojatno bit koma zbog vrućina, i čitala sam da se neki restorani zatvore i da svi parižani pobjegnu ća preko 8. mjeseca, ostat će nam samo turisti
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Old 29.01.2013., 10:48   #8039
Gledam ove apartmane,sobe,studija...i pada mi na pamet muka koju sam imala pri izboru stana za najam.
Naime,većina ovih smještaj ima neke grozne improvizirane krevete.Jedna noć spavanja na tome i ja sam u totalnoj komi,ne mogu se pomaknuti.
Kao rješenje su uletjeli prijatelji od prijatelja,koji su sad i naši prijatelji,i prepustili nam svoj stan u Maraisu dok u oni bili na putu. To je bilo predivno,tim više što smo upoznali i susjede i preko njih sljedeći put unajmili vrlo pristojan stan za normalnu cijenu.
Dlapek is offline  
Old 29.01.2013., 12:00   #8040
Quote:
cady kaže: Pogledaj post
Oke odlično karte za tjedan za koji smo se konačno dogovorili su nam poskupile Sad nam odgovara samo unazad tjedni, što znači 8. mjesec što će vjerojatno bit koma zbog vrućina, i čitala sam da se neki restorani zatvore i da svi parižani pobjegnu ća preko 8. mjeseca, ostat će nam samo turisti
Sumnjam da će ostati samo turisti, sumnjam da restorani u špici turističke sezone neće raditi, sumnjam da će biti koma...

Pariz je krcat turistima tokom cijele godine, ja sam bio u dva navrata i iskreno ne znam kako prepoznati Parižana, niti sam se time zamarao, obzirom da imaš namjeru posjetiti Pariz turistički, nisam sad pratio popis stvari koje misliš vidjeti, ali pretpostavljam da su turističke atrakcije pa ćeš time biti okružena turistima u svakom slučaju koji imaju istu misiju kao i ti, uz to koliko sam popratio smjštaj ganjaš u/oko Latinske tak da ti ne gine more turista hoćeš nećeš.

8-9 mj. u Parizu manje bitno , UKJ ti je dobro predložila sredina/kraj 9 mj. ja sam bio u 6 i sredinom 9 mj. bilo je more turista u oba slučaja i mislim da godišnje doba tu nema veze, jedino je bilo malo ugodnije što se vremena tiče, ali opet nisam bio u 8 tak da nemrem sudit jel to baš tak neopisivo vruće, no ja sam kaj se Pariza tiče potpuno flegma, nije me briga jel hladno, jel vruće, jel maglovito, jel kiša, jel vjetar, jel snjeg...to je na kraju Pariz i nemre bit loše.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.