Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2017., 12:46   #61
Didi, hvala ti.

I ja sam uvjerena da je najveća greška bila odmah u startu, nediranje kuka nakon dislokacije. Ali tadašnja veterinarka ga je poslikala i rekla kako to ne bi trebao biti nikakav problem jer noga će se dovesti u red sama od sebe i mišići će ju učvrstiti. Možda ne tim riječima, možda ne pamtim točno. Ja sam kriva jer nisam inzistirala na ničem drugom, ali pas se normalno ponašao, nije pokazivao da ga išta boli i zaključila sam da je njen savjet sasvim ok.

Danas u dotičnu veterinarsku stanicu više ne idemo. Druga veterinarka je ortopedica, izričito sam tražila nekog te struke i napravila je već dosta, ali imam osjećaj da smo došli pred zid. Kako sam i napisala, prvi tjedan nove godine idemo opet na slikanje i onda ćemo vidjeti. Ne bih htjela navoditi o kome se radi, nisam sigurna ni smijem li.

Isto tako ne odbijam nikakve sugestije, na njima hvala. Proguglala sam malo dr. Matka i djeluje dosta obećavajuće, a kako sam blizu granice, Slovenija mi i nije daleko. A i iz onog prvog slučaja užasno žalim što nisam otišla po drugo mišljenje
Fledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 16:49   #62
Fledge, koliko ja znam, dislokacija je iščašenje. Zglob treba vratiti na mjesto i imobilizirati. To je općenito. Što se i kako se radi s psećim kukovima ne znam, ali teško da bi se bilo koje iščašenje samo popravilo. Ne znam zašto, ali vetovi često kažu kako će se nešto "samo srediti".

Ne znam tko vam je sadašnja vetica, ali o vetovima ovdje najnormalnije razgovaramo, čak imamo i temu o njima. Dakako, ne valja tvrditi ništa za što nemaš dokaza. Međutim, u Zagrebu ima sva sila veterinara, od čega znam bar za tri ortopeda - Ljoljica, Ćirić i Jurca, a ipak sam sa Sitkom išla k Matku: da ne čitaš cijelu priču na temi o displaziji, ona je rođena s displazijom laktova, jedan su joj lakat rješavali u Zagrebu, a Matko je operirao drugi, kao i ponovo prvi nakon par godina. Moram priznati da sam k njemu dospjela slučajno, i to zato što u Hrvatskoj nema CT-a za životinje, ali zato danas imam - sretna sam što joj je dobro pa se stalno hvalim! - devetogodišnju labradoricu, plus još četiri mjeseca, koja ovako trči.

Zašto zapravo idete u siječnju na slikanje? Da potvrdite ono što se već zna?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 19:01   #63
Da, sada znam da je trebalo popravljati zglob, ali onomad su se bojali unutarnjeg krvarenja i još svega pa se nogom nisu bavili. Objasnili su mi da psi nemaju ključne kosti i da će sve srasti i biti ok. A Točka stvarno nikad nije šepao na tu nogu niti je davao ikakve znakove da s njom nešto ne štima, za razliku od druge noge koja je u komi. Ako je ok da kažem, u pitanju su veterinarska u Samoboru i Veterinarski fakultet.

Danas smo upravo kod dr. Ljolje, a slikati idemo da vidimo koliko se stanje onog drugog zgloba zahvaćenog osteoartrozom pogoršalo u odnosu na prošlo slikanje prije 6 mjeseci. I kako napreduje spondiloza, sve samo lijepe stvari...

I super za curku, odlično izgleda
Fledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 19:11   #64
Quote:
Fledge kaže: Pogledaj post
Objasnili su mi da psi nemaju ključne kosti i da će sve srasti i biti ok.
Ajme objašnjenja! bolje ne komentirati.

Quote:
A Točka stvarno nikad nije šepao na tu nogu niti je davao ikakve znakove da s njom nešto ne štima, za razliku od druge noge koja je u komi. Ako je ok da kažem, u pitanju su veterinarska u Samoboru i Veterinarski fakultet.
Sitko i ja dočepale smo se CT-a i Matka upravo zato što sam htjela pouzdano provjeriti kakvo je stanje na drugom laktu: na van je sve izgledalo okej, a RTG mi se nije činio pouzdanim. Duga priča. Ne znam kakvi su biglovi, ali labu, karikirano rečeno, možeš nogu naživo operirati, tako da je ona sigurno trpjela bolove, ali nije to pokazivala.

Točka - super ime!

Quote:
Danas smo upravo kod dr. Ljolje, a slikati idemo da vidimo koliko se stanje onog drugog zgloba zahvaćenog osteoartrozom pogoršalo u odnosu na prošlo slikanje prije 6 mjeseci. I kako napreduje spondiloza, sve samo lijepe stvari...
S obzirom na Točkine godine, najvjerojatnije ne ide nabolje. Nadajmo se da se i ne pogoršava. No s ovim bi osteoartritičnim kukom nešto trebalo napraviti da mišići ne atrofiraju dalje.

Kamo idete na hidroterapiju?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 20:00   #65
Točkasti se zahvaljuje

Ne znam kako inače biglovi, ali ovaj moj je čudo. Prag boli mu je ogroman, ako nešto i boli, ganjanje zečeva i srna je puno važnije i prioritet...

Na hidroterapiju smo išli u Vodu čopora, ali trenutno ne rade.

Daješ li Sitki kakve dodatke prehrani, a da nisu standardne tablete s glukozaminom i kondroitinom? I da ima efekta, naravno?
Fledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 20:31   #66
Quote:
Fledge kaže: Pogledaj post
Na hidroterapiju smo išli u Vodu čopora, ali trenutno ne rade.
Proradit će. Vlasnica odnosno voditeljica digla je svoju labicu praktično iz mrtvih pa vjerujem da zna što radi. Pitala sam zato da ne idete u hladnu vodu, a sada i nema drukčije.

Quote:
Daješ li Sitki kakve dodatke prehrani, a da nisu standardne tablete s glukozaminom i kondroitinom? I da ima efekta, naravno?
Davala sam Arthogen - vet je savjetovao hijaluronsku kiselinu, ali kod nas te tablete koštaju gomilu novaca pa sam naručila ovo izvana. Količinu otprilike za sto godina. Tako da se i Jucko ogrebla za svoj dio dok je stasala. I ne, nisam primijetila nikakve promjene, a nisam ih ni očekivala: shvatila sam to kao održavanje dotadašnjeg stanja.

Međutim, ono što joj je primjetno pomoglo bio je BARF. Kako sam odlučila štene (Jucku) othraniti na BARF-u, i Sitka je upala u tu kombinaciju: u roku od godinu dana primijetila sam da lakše i pravilnije sjedi - s vremenom se bila razvila i displazija kukova , a i dlaka joj se bitno popravila. Tako da se odsada kunem u BARF i svakome ga preporučujem. Dakako, osim kao pas nema želučanih problema.

P. S. Lab moje frendice kod Matka je operirao displaziju kukova. Kad ju je pitao čime ga hrani - inače preporučuje one veterinarske dijetne hrane, a ona rekla BARF-om, samo je rekao neka tako nastavi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:55   #67
Didi, puno ti hvala na informacijama! Vidjet ćemo što će reći teta veta nakon idućeg rendgena, a možda se javi još netko sa sličnom pričom ili kojim super novim savjetom.

Točka isto jede samo barf i sigurna sam da mu to jako puno pomaže. Ništa drugo ne dolazi u obzir, nama je barf zakon
Fledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:37   #68
Evo i nas, nažalost, na ovoj temi
Zlat.retriverica, stara 9 godina - zadnjih par tjedana povremeno šepa na desnu stražnju nogu, neki dan joj se noga počela i tresti - vidljivo ju štedi pri hodanju. Najgore je nakon duljeg ležanja/mirovanja - kada prošeće/ugrije se, hoda normalno.
Naš vet nas je uputi na RTG, išli smo na vet.fax - ispostavilo se da ima loš lijevi kuk (vjerojatno od rođenja) te da zbog toga nesvjesno solanja/prebacuje težinu na desnu nogu, kao posljedica toga stradao je križni ligament u desnoj stražnjoj nozi...
Pošto naš vet nije ortoped, šalje nas dalje (njegova preporuka dr. Jurca ili dr. Krezinger) na stručno mišljenje/određivanje terapije. Njegovo je mišljenje da operacijom ne bi puno postigli, a i godine su već tu...
Spominjao je kao druge opcije injekcije hijaluronske kiseline u koljeno i/ili perioralnu terapiju lijekovima (previcox + glukozamin/chondriotin). Već mjesec dana dajemo preventivno Flexon liquid ali očito to nije dovoljno...

Koga preporučujete za otići po mišljenje/terapiju?
Dijagnoza na nalazu je: coxarthosis articuli coxae sinistrae; Arthritis articuli geni dextri
(lumbalni segment kralježnice je b.o., na lijevom koksalnome zglobu kuka vidljive su sek.artrotične promjene, isto kao i prednjem križnom ligamentu desnog koljenskog zgloba)
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:53   #69
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Koga preporučujete za otići po mišljenje/terapiju?
Nemojte me linčovati, ali moja je preporuka dr. Matko u Toplici, Slovenija. Prije odlaska onamo može se kontaktirati telefonom i mejlom (poslati nalaze i slike). Osobno bih preferirala injekcije hijaluronske kiseline u zglob ako pas ima bolove i teško se kreće.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:58   #70
Ma što bih te linčovala?! Hvala na preporuci
Ako sam po dijete mogla ići u SLO (Maribor, IVF) - što ne bih i za psa ?
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:02   #71
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Ma što bih te linčovala?! Hvala na preporuci
Ako sam po dijete mogla ići u SLO (Maribor, IVF) - što ne bih i za psa ?


Ja toliko svakome u vezi s ortopedskim problemima preporučujem Matka da valjda svi misle kako imam od toga neke financijske koristi. Nemam, naravno. Samo sam oduševljena rezultatom kod svoje Sitke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:06   #72
Od ova dva navedena , kada sam i sama nesto trazila, nekolicina prijatelja veterinara mi je upravo Jur(i)cu preporucilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:30   #73
Evo da napravim update:
Bili jučer kod dr.Jurce, preporuka je operacija križnog ligamenta. S obzirom na stanje koljena to bi bilo najbolje i najtrajnije rješenje. Sad treba obaviti sistematski i ako je sve o.k. ide na operaciju 2.2. Malo me frka zbog njenih godina, ali dr. stvarno ulijeva povjerenje i čini se kao veliki stručnjak - prepuštam se njegovom mišljenju. Kaže i sam da ukoliko nešto od nalaza ne bude dobro neće siliti operaciju već ćemo tražiti neko drugo rješenje.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:08   #74
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Kaže i sam da ukoliko nešto od nalaza ne bude dobro neće siliti operaciju već ćemo tražiti neko drugo rješenje.
Meni je ovo, oprostite, nejasno: ako postoji mogućnost za drugo rješenje, zašto uopće ići na operaciju? Bez obzira na dob i ostalo zdravstveno stanje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:33   #75
Neko drugo rješenje bi bilo polovično, ovo je (barem bi trebalo biti) trajno.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:54   #76
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Neko drugo rješenje bi bilo polovično, ovo je (barem bi trebalo biti) trajno.
Je li u pitanju ovaj problem o kojemu je pisala Lehane? Ako jest, koja će se metoda primijeniti?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:47   #77
Je, taj je problem/dijagnoza. TPLO metodu je doktor odabrao kao najbolju za nas.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:27   #78
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Je, taj je problem/dijagnoza. TPLO metodu je doktor odabrao kao najbolju za nas.
Pardon, ispravak - suprug me obavijestio da je TTA rapid metoda (ja sam krivo pokopčala, ovu TPLO je objašnjavao isto ali za ovu se odlučio).
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 12:02   #79
Kukovi

Pozdrav.može li mi tko reći u kakvom su stanju kukovi na slici,da li su uopće dobro uslikani.hvala puno

http://i63.tinypic.com/2h7l0eu.jpg
bullOBI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 12:07   #80
Quote:
bullOBI kaže: Pogledaj post
Pozdrav.može li mi tko reći u kakvom su stanju kukovi na slici,da li su uopće dobro uslikani.hvala puno

http://i63.tinypic.com/2h7l0eu.jpg
Laički rečeno: problematični. U kojoj mjeri i što se preporučuje, pitaj veterinara.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.