Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Pogledaj rezultate ankete: Koji internet preglednik koristite?
Internet Explorer 11 8.27%
Firefox 79 59.40%
Chrome 29 21.80%
Safari 4 3.01%
Neki drugi 10 7.52%
Glasovatelji: 133. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 14:02   #1
Koji internet preglednik koristite?

Dragi forumaši,

Internet Explorer polako ali sigurno gubi udio na tržištu internet preglednika, od 2003. do danas izgubio je gotovo 35%...firefox je tu već duže vrijeme, a opako se diže i Chrome

popis udjela http://bit.ly/cVQu23

Ja koristim firefox, ali neki dan sam se prvi puta susreo sa safarijem koji me osvojio na prvu ruku...

Postavio sam anketu..koji vi koristite i zašto? koji je najbolji i zašto? koji je najsigurniji?

vjerujem da ovdje ima puno "hakera" koji se kuže u to a i tanima me koji će preglednik na forumu pobijedit
wsj777 is offline  
Old 05.05.2010., 16:53   #2
Ma opera je zakon..a niti chrom nezaostaje puno...
Crometeo is offline  
Old 05.05.2010., 17:24   #3
U anketu stavit Operu jer dobija sve veći i veći dio tržišta
Deadwalker is offline  
Old 06.05.2010., 17:09   #4
apsolutno operu jer joj nema ravne a inace imam sve navedene
serenada is offline  
Old 06.05.2010., 21:40   #5
Ko nije probao operu taj nezna što je internet preglednik....brzo...siguran..al jest da malo više jede procesor..i memoriju..al oke..inače..
Crometeo is offline  
Old 06.05.2010., 21:42   #6
Firefox. I to isključivo zbog ekstenzija. Ne znam što bih bez nekih.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Old 06.05.2010., 22:05   #7
ff of kors...
oxymoron69 is offline  
Old 06.05.2010., 22:19   #8
Quote:
Crometeo kaže: Pogledaj post
Ko nije probao operu taj nezna što je internet preglednik....brzo...siguran..al jest da malo više jede procesor..i memoriju..al oke..inače..

Opera jede procesor i memoriju? Otkud ti ispade?
__________________
Pa cela veka snevaš divlje jagode...
jocker is offline  
Old 06.05.2010., 22:53   #9
Glas za Operu!
rossonero is offline  
Old 06.05.2010., 23:12   #10
Kod kuće, Safari 4.0.5 (Snow Leopard 10.6.3) + AdBlocker 1.9.5 = sve što mi treba

Na poslu, Firefox 3.6.3 (primjećujem da je izašao 3.6.4 update) i pomalo Chrome (zadnja beta 5.0 je doista brza)
sanjinko is offline  
Old 07.05.2010., 13:52   #11
Quote:
jocker kaže: Pogledaj post
Opera jede procesor i memoriju? Otkud ti ispade?
Pa pokreni operu i odi u task manager..pa će ti sve bit jasno..
Crometeo is offline  
Old 07.05.2010., 18:12   #12
Quote:
Crometeo kaže: Pogledaj post
Pa pokreni operu i odi u task manager..pa će ti sve bit jasno..
Nakon što sam pročitao ovaj tvoj post (još sam bio na poslu), skinuo sam Operu 10.53 i instalirao na XP, pored već postojećih Firefox-a 3.6.3 i Google Chrome-a 5.0 beta. Nakon prvog pokretanja Chrome-a te isključivanja svih extenzija u Firefox-u (osim jedine teme/Camifox), pokrenuo sam Operu, Ctrl-Alt-Del klik na Task Manager i dobio slijedeće podatke:

Opera 13MB memorije
Firefox 44MB memorije
Chrome 20MB memorije

Pa mi se "uradak sa Sjevera" i ne čini baš kao "resursno prase".
sanjinko is offline  
Old 07.05.2010., 23:31   #13
Osobno koristim Firefox jer ima puno prakticnih ekstenzija, jer je isti i na Linux Mint-u,jer za razliku od IE sigurnosti propusti bivaju puno azurnije rijeseni. Mogao bi biti brzi itd... ali mene zadovoljava za sve namjene surfanja.

Najprije sam koristio Netscape (oh, bilo je to davno), pa probao Internet explorer, da bi otkrio Operu (bila je to negdje 1998/99, kad sam jos imao 486 75mhz s 8 ili 16 rama, a Opera je bila brza,stedljiva i mogao sam iskljuciti slike, pa je isla ko munja na modemu. I tabovi.... to je Opera izumila)


--------------

Firefox je ko nekakav terenac,Ford Kuga medju preglednicima, nije najbrzi auto na cesti, nije najstedljivije vozilo, nije najudobniji... ali zato moze svukud , svestran i nadogradiv,pruza puno uzitaka .

Explorer je ko Yugo .... ideja nije losa, ima ih puno, ali ne zbog kvalitete, brzine ili neceg drugog, nego jer windowsi imaju carinu za ostale browsere, rekli mi Microsoftovci "domace je domace". Evo, 8ica je ko Florida.

Opera je napredna,inventivna,vrlo brza,stedljiva, ali rijetka i posebna i u mnogim pogledima ispred ostalih... ko Toyota Prius.

Chrome.... brz ko Porsche. Ali nema mjesta, prakticnosti....

Safari...ko Lancia... lijep,malobrojan i poseban a s druge strane na losem glasu.
klinsider is offline  
Old 08.05.2010., 08:47   #14
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Nakon što sam pročitao ovaj tvoj post (još sam bio na poslu), skinuo sam Operu 10.53 i instalirao na XP, pored već postojećih Firefox-a 3.6.3 i Google Chrome-a 5.0 beta. Nakon prvog pokretanja Chrome-a te isključivanja svih extenzija u Firefox-u (osim jedine teme/Camifox), pokrenuo sam Operu, Ctrl-Alt-Del klik na Task Manager i dobio slijedeće podatke:

Opera 13MB memorije
Firefox 44MB memorije
Chrome 20MB memorije

Pa mi se "uradak sa Sjevera" i ne čini baš kao "resursno prase".
Hmmm..možda sam ja nešto krivo pročitao...al u prijašnjim verzijama je jelo dosta memorije..a sad vidim da su to smanjili..

Hmmm
Crometeo is offline  
Old 08.05.2010., 09:42   #15
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Osobno koristim Firefox jer ima puno prakticnih ekstenzija, jer je isti i na Linux Mint-u,jer za razliku od IE sigurnosti propusti bivaju puno azurnije rijeseni. Mogao bi biti brzi itd... ali mene zadovoljava za sve namjene surfanja.

Firefox je ko nekakav terenac,Ford Kuga medju preglednicima, nije najbrzi auto na cesti, nije najstedljivije vozilo, nije najudobniji... ali zato moze svukud , svestran i nadogradiv,pruza puno uzitaka .
Potpisujem ovo
Takođe koristim Firefox zbog extenzija i za sada nemam namjeru mijenjati a vozim i Ford samo ne Kugu već Mondeo
kluki is offline  
Old 09.05.2010., 23:06   #16
zanimljivi podaci...:-)hehe
mravac23 is offline  
Old 10.05.2010., 01:57   #17
Firefox. Jednostavno sam se navikao na njega, jednostavan je za koristit a add-onovi rade što god mi ikad zatreba.
Rift is offline  
Old 10.05.2010., 06:51   #18
chrome. valjda zato jer mi odgovara minimalisticki izgled.
bass999 is offline  
Old 10.05.2010., 09:33   #19
firefox uvjerljivo vodi..))
bobo999 is offline  
Old 14.05.2010., 17:43   #20
eto i ja firefox.
istinabog ždere RAMa više neg ostali... ali s svim onim add-onima, personama, ne znam čim sve ne, može se potpuno prilagoditi korisniku.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.