Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2011., 17:27   #121
Thumbs down

Quote:
twinkles kaže: Pogledaj post
koliko se inače čeka na spajanje na mrežu nakon postavljanja zahtjeva? u ugovoru piše 30 radnih dana, ja sam zahtjev podnijela u slavonskom brodu prije cirka 5 tjedana i još ništa. jest da me žena upozorila da ću možda morat duže čekati, ali čisto da čujem vaša iskustva
... sa T-com znam slucajeve kada se "provjerilo" i potvrdilo da se moze doci do ADSL-a, pa se cekalo 45 dana i potom na pisani upit o pre dugackom cekanju odgovor je bio da nema uvjeta, a da nije praksa da se korisnik obavijesti o nemogucnosti i za "nagradu" stavljeni su na listu zainteresiranih
Nick Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 17:30   #122
Quote:
Nick Shadow kaže: Pogledaj post
... sa T-com znam slucajeve kada se "provjerilo" i potvrdilo da se moze doci do ADSL-a, pa se cekalo 45 dana i potom na pisani upit o pre dugackom cekanju odgovor je bio da nema uvjeta, a da nije praksa da se korisnik obavijesti o nemogucnosti i za "nagradu" stavljeni su na listu zainteresiranih
Kakve veze T-com ima s H1?


Quote:
twinkles kaže: Pogledaj post
koliko se inače čeka na spajanje na mrežu nakon postavljanja zahtjeva? u ugovoru piše 30 radnih dana, ja sam zahtjev podnijela u slavonskom brodu prije cirka 5 tjedana i još ništa. jest da me žena upozorila da ću možda morat duže čekati, ali čisto da čujem vaša iskustva
Inače evo slučaj susjeda od nedavno, 25.08. potpisali ugovor, uključenje će biti 12.09. Ako čekaš dulje od 30 dana zovi ih i žali se, meni su kao ispriku zbog čekanja prvi mjesec oslobodili mjesečne naknade.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...

Zadnje uređivanje ghost : 04.09.2011. at 17:36.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 23:32   #123
dajte ako netko ima admin pas za sranje od modema ZTE ZXV 10 H201L da napise, jer trebam nesto promjeniti, nemogu reset napraviti jer sam preko remotea i onda sve ode u ... nemam normalno ni username ni pass, valjda treba doci papirnato, a to jos afc nisu dostavili (za spajanje na internet - za modem znam ali mi to ne pomaze)
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 23:58   #124
Quote:
twinkles kaže: Pogledaj post
koliko se inače čeka na spajanje na mrežu nakon postavljanja zahtjeva? u ugovoru piše 30 radnih dana, ja sam zahtjev podnijela u slavonskom brodu prije cirka 5 tjedana i još ništa. jest da me žena upozorila da ću možda morat duže čekati, ali čisto da čujem vaša iskustva
zovi ih odmah i zali im se ,ja sam 2 mj. ceko da posalju,uvijek su nesto izmisljali i onda mi puko film i reko sam im dal misle poslat ili ne,ako ne da necu koristit h1 i gotovo,nakon tog poziva sutra dan mi odmah kuci stigao ruter,a nakon nekoliko dana ostali podatci preko kojih sam se pirkljucio na net i kao sto sam dugo cekao dobio jos 3mj. besplatan net.
dominium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 23:23   #125
Quote:
twinkles kaže: Pogledaj post
koliko se inače čeka na spajanje na mrežu nakon postavljanja zahtjeva? u ugovoru piše 30 radnih dana, ja sam zahtjev podnijela u slavonskom brodu prije cirka 5 tjedana i još ništa. jest da me žena upozorila da ću možda morat duže čekati, ali čisto da čujem vaša iskustva
vrlo brzo ces biti spojen, tek nedavno je krenula produkcija adsl u slavnoskom brodu.
2Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 23:24   #126
Quote:
karolo kaže: Pogledaj post
dajte ako netko ima admin pas za sranje od modema ZTE ZXV 10 H201L da napise, jer trebam nesto promjeniti, nemogu reset napraviti jer sam preko remotea i onda sve ode u ... nemam normalno ni username ni pass, valjda treba doci papirnato, a to jos afc nisu dostavili (za spajanje na internet - za modem znam ali mi to ne pomaze)
user
user
su ti user i pass
2Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 23:25   #127
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Spajaju, ako iskrcaš dodatne pare (kao i kod ostalih operatora).
besplatna ti je inatalacija! 100%
2Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 00:30   #128
Quote:
2Crazy kaže: Pogledaj post
user
user
su ti user i pass
care, admin pass mi treba, sa ovim nemozes vise od pola na modemu
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 01:06   #129
Quote:
karolo kaže: Pogledaj post
care, admin pass mi treba, sa ovim nemozes vise od pola na modemu
Ne razumijem sto tocno trazis i sto zelis promijeniti, ali ako poznajes Linux komande udji preko telneta u router i tamo izmjeni sto trebas....

Username: root
Password: root
derime_o_je is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 12:27   #130
Quote:
derime_o_je kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sto tocno trazis i sto zelis promijeniti, ali ako poznajes Linux komande udji preko telneta u router i tamo izmjeni sto trebas....

Username: root
Password: root
sto trazim, trazim da mogu promjeniti mtu i konfigurirati usb ili hard disk u mrezi, no to se moze samo sa admin pristupom na ovom modemu, ako pozelim da napravim si i remote managment modema. tj. da ga jednostavno koristim slobodno i radim sto hocu s njim, a ne da je vise od pola toga zakljucano. kada se zelis spojiti telnetom to nejde, mozda je zablokiran. ako me sjecanje ne vara pristupa se naredbom telnet i ipom modem-a, ili sam negdje pogrijesio.. bdw probao sam i komandom o ali kaze da nemoze otvoriti na portu 23 sto bi znaclio da je zablokiran pristup telnetom

Zadnje uređivanje karolo : 12.09.2011. at 12:40.
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 13:34   #131
Quote:
karolo kaže: Pogledaj post
sto trazim, trazim da mogu promjeniti mtu i konfigurirati usb ili hard disk u mrezi, no to se moze samo sa admin pristupom na ovom modemu, ako pozelim da napravim si i remote managment modema. tj. da ga jednostavno koristim slobodno i radim sto hocu s njim, a ne da je vise od pola toga zakljucano. kada se zelis spojiti telnetom to nejde, mozda je zablokiran. ako me sjecanje ne vara pristupa se naredbom telnet i ipom modem-a, ili sam negdje pogrijesio.. bdw probao sam i komandom o ali kaze da nemoze otvoriti na portu 23 sto bi znaclio da je zablokiran pristup telnetom
Ovako,
ako mozes uci u router, odi na Administrator tab, spremi User configuration, to su ti sve postavke da ti internet i ostalo radi ako se nesto sjebe. To su postavke koje je H1 unaprijed ucitao i koje mozes vratiti kad zelis.
Nakon toga probaj resetirati router spajalicom(otprilike 5 sekundi), tad ce ti biti dostupne sve funkcije routera.
i posljednje, napravi upload fajla koji si spremio ranije , natrag u router.
Moje misljenje je da taj fajl koji spremiš u sebi ima sve podatke za konekciju a da ostalo ostane otkljucano nakon resetiranja routera.

Ovo nisam probao, neznam hoce li raditi, na tvoju je odgovornost.

Na kraju uvijek mozes zvati sluzbu za korisnike i oni ce ti kao i meni, reci sve podatke za pristup internetu i ostalo.

Ma nemas sta zajebati, uvijek postoji rjesenje.
derime_o_je is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 13:40   #132
prije nego sto pokusas ovo gore navedeno probaj telnet na ovaj nacin :

Aktiviraj u windowsima telnet client( add-remove programs, windows component)
poslije toga pokreni telnet, utipkaj ( o 192.168.1.1 ) , to bi trebala biti gateway adresa routera, onda pod user i pass utipkaj root i onda help za linux komande. Router je baziran na linux Busybox.
derime_o_je is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 16:27   #133
malo mi je frka ono gore napraviti jer je to modem na poslu, upravo zato mi i treba da dignem ftp server na poslu preko modema, a to se nemoze napraviti osim iz admin panela, isto tako probao sam se spojiti telnetom, znam sto je to kako se pokrece i napisao sam vec da sam se probao spojiti sam o i na drugi nacin ali izgleda da je port blokiran i nemoze mu se (modemu) pristupiti putem telneta. nista cekati cu da iscuri admin pass i username. kao da je to sveto pismo, pojavice se on....

sto se spremanja konfiguracije tice, ni to normalno nemozes napraviti jer je modem zakljucan
o tome i pricam, da nemozes vise od pola toga napraviti
slika
http://imageshack.us/photo/my-images...912154447.jpg/

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 12.09.2011. at 18:00. Reason: slika veca od 640px
karolo is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.09.2011., 18:40   #134
Kod H1 je problem dostupnost. Recimo, kod mene su dostupni svi operateri, osim H1 (dostupna je čak i optika, i od Metroneta i od T-Coma).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 20:37   #135
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Kod H1 je problem dostupnost. Recimo, kod mene su dostupni svi operateri, osim H1 (dostupna je čak i optika, i od Metroneta i od T-Coma).
koji si kvart ako se smije pitati?
2Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 21:11   #136
Malešnica.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 09:35   #137
Domaći telekom operator H1 TELEKOM pokrenuo je novu IPTV uslugu za koju tvrde da te tehnološki superiorna u odnosu na konkurenciju - H1TV.

Usluga je razvijana godinu dana i nju je uloženo više više od 10 milijuna kuna. H1TV korisnicima nudi gledanje više od 100 domaćih i svjetskih programa, a tu su i interaktivni servisi uz pomoć kojih korisnici mogu na vlastitom televizoru koristiti Facebook, „lajkati“ emisije koje gledaju te ih komentirati u stvarnom vremenu. Također, korisnici mogu pretraživati sadržaje na YouTubeu, slušati radijske programe, gledati vlastitu vremensku prognozu, ili posuđivati najnovije filmove u videoteci.

Usluga je korisnicima dostupna u osnovnom paketu pod nazivom H1 TRIO (triple play) koji za 199 kuna mjesečno nudi govornu uslugu, flat ADSL Internet brzine do 4 Mbps i H1TV osnovni paket koji sadrži 30 TV programa od kojih 4 bilo koja programa iz Proširenog i Premium paketa korisnik sam bira po svom izboru. Najznačajnija je opcija biranja pojedinačnih programskih kanala bez obveze kupnje cjelovitih paketa programa, što do sada nije bilo moguće. Cijena pojedinačnih programa kreće se od 4,90 kuna, s time da korisnik u bilo kojem trenutku može prijaviti program koji će mu biti aktiviran u roku 24 sata ili odjaviti svaki pojedinačni program nakon čega mu program ostaje aktivan do posljednjeg dana u mjesecu.

Povodom početka prodaje nove H1TV usluge, H1 TELEKOM pokrenuo je posebnu akciju za nove korisnike tijekom koje svi građani koji do kraja 2011. godine postanu korisnici H1 TRIO usluge, do kraja godine plaćaju samo 1 kn za Osnovni, Prošireni i sve Premium pakete.

http://www.h1telekom.hr/Portals/0/do...TV_brosura.pdf

http://img847.imageshack.us/img847/5...0538398418.jpghttp://img13.imageshack.us/img13/950...8871710918.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/950...8871710918.jpghttp://img856.imageshack.us/img856/8...6205065518.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/3...0868866718.jpghttp://img190.imageshack.us/img190/3...1202200018.jpg
http://img189.imageshack.us/img189/5...1535533318.jpg
2Crazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 14:29   #138
Ukratko H1TV je sranje, premalo programa, paket nikakav, sve se doplaćuje cijene visoke.....

Ponuda kod Amisa:
Total HBO
71 tv kanal, usluga snimalice, do 24Mbps/768 kbps* brzine ADSL linije, HBO, HBO Comedy, HBO VoD, Cinemax 1, Cinemax 2, neograničen internet promet, besplatni razgovori unutar fiksne nacionalne mreže, amisTV prijamnik, web 150 MB, mailbox 200 MB, e-mail adrese 10

... Cijena prvih godinu dana sa 50% popusta iznosi 199,00 kn-a, drugih godinu dana 339,00 kn-a. Ukupno kroz 24 mjeseca 6.468,00 kn-a.

Ponuda kod H1:
Najbitnije-brzina u osnovnom paketu 4 Mbps/256 kbps (Amis 24Mbps/768 kbps), dodatna 4 Mbps 20,00 kn-a, osnovnih 26 programa + 4 dodatna, ukupno 30 tv kanala (Amis 71 tv kanal).

Cijena kroz 24 mjeseca sa početnih 199,00 + 20,00 (4 Mbps) + 79,99 (prošireni paket)=298,99 kn-a x 24 mj = 7.175,76 kn-a

Amis 24 mj - 6.468,00 kn-a (veca brzina, vise programa)
H1 24 mj - 7.175,76 kn-a

A stigao i odgovor T-com-a, MAXtri: HALO Super 150 + 4mbps FLAT + TV osnovni extra i sportski paket = 357kn ako tome dodamo HBO i Cinemax paket za 55kn, dolazimo do 412kn (ali i više od 120 programa). A to je ponuda bez konkurencije, istina nije jeftino ali to je samo 16% više od 345kn koje bi platili kod H1 za 3put lošiji paket.

ISKON da i ne spominjem...

Ukratko H1TV ima nikakvu ponudu programa i visoku cijenu.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:10   #139
i zaboravio si napisati jednu bitnu stvar, za tih 1000€ dobije se i modem koji ima razne mogucnosti, ali one se nemogu koristiti jer je zakljucan od strane telekoma. kao da kupis auto, ali se smijes voziti s njim u vrijeme kad ti proizvodjac automobila dozvoli tj propise.
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 17:02   #140
Kolika je cijena samo H1TV, bez interneta i telefona? Zašto to odmah nije objavljeno?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.