Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 18:47   #1301
Moj danasnji urin: Test traka- pozitivni leukociti i eritrociti,
sediment- 6 eritrocita, 8 leukocita, 30 epitelnih stanica, dosta sluzi i bakterije...

Stvarno mi dode da se vise ubijem sa mokracnim putevima.. uzimam Nolicin navecer i imam probadanja, pritisak i napadaje pecenja uretralno/dnu mjehura.
Vec vidim da bi UK dosla sterilna a ja imam simptome i ocigledno upalu
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:30   #1302
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Moj danasnji urin: Test traka- pozitivni leukociti i eritrociti,

sediment- 6 eritrocita, 8 leukocita, 30 epitelnih stanica, dosta sluzi i bakterije...



Stvarno mi dode da se vise ubijem sa mokracnim putevima.. uzimam Nolicin navecer i imam probadanja, pritisak i napadaje pecenja uretralno/dnu mjehura.

Vec vidim da bi UK dosla sterilna a ja imam simptome i ocigledno upalu


Hej, kako dugo uzimas Nolicin? To onaj od 400mg?
Ajde daj, nemoj se zivcirati, proci ce to.. znam da je strasno iritantno, ali pokusaj ne misliti toliko o tome (znam:kad mi netko kaze da ne mislim, ja bi ga najradije supila), ali stvarno probaj. Ja se nekada zaokupim filmom ili knjigom, pa ni ne mislim toliko i okej mi je. I neofen 400mg mi stvarno pomogne s tim pecenjem i probadanjem.
Sad je takvo vrijeme, bas za cistitise.
Makar si razmisljam, sta je gore? Kad me boli zub ili muci mjehur?

Van teme sam al evo mene vec dva tjedna zub ubija, izgleda da sam si ubila caklinu cetkanjem pa pijem vodu tak da naginjem glavu, da mi ne ide na taj zub haha. A nema nekog spec popravka toga dok samo ne prode boli i pece kao sam vrag.
Ali. Cak mislim da mi je mjehur gori, po 30 puta na wc, pecenje itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:40   #1303
Ne znam jesam li već pisala na ovoj temi ili drugoj, jer o cystitisu ima više tema.

Dakle, ja nisam imala simptoma, ali prvo nalaz urina pokazao mnogo bakterija, pa urinokultura pokazala milijun CPU (colony per units) Ešerihije, s kojom se ljudi, kako sam pročitala hrvu po par mjeseci.

Nakon 20 dana primjene Sulotrim Forte 800 mg + 160 mg - ukupno 40 tableta, svako 12 sati, dala sam opet uzorak za urinokulturu, 12 dana nakon prestanka kure antibotika (Sulotrim je zapravo sulfonamid) i nalaz je pokazao da je urin sterilan.

Sve je ok.

Ja sam uz to uzimala svaki dan i čašu jogurta sa žličicom kurkume - kurkumin je dobar protiv upalnih procesa. Pa i jela si zasipam curryjem, čiji je glavni sastojak kurkuma.

Glede te kurkume - nije mambo-jumbo i woodoo već je antiupalni učinak kurkumina dokazan i od klasične medicine.

Nadam se da će ovo nekomu pomoći.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:45   #1304
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post

Van teme sam al evo mene vec dva tjedna zub ubija, izgleda da sam si ubila caklinu cetkanjem pa pijem vodu tak da naginjem glavu, da mi ne ide na taj zub haha.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesi kod zubara bila? Ako se ogole vratovi zubiju, ima nekakav kao lak, plastično djeluje to nešto, s čim se premažu ogoljeli vratovi. Ako je u tome stvar...
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:58   #1305
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Jesi kod zubara bila? Ako se ogole vratovi zubiju, ima nekakav kao lak, plastično djeluje to nešto, s čim se premažu ogoljeli vratovi. Ako je u tome stvar...


Jesam, to su mi premazali prije tjedan dana, nis nije bas pomoglo. Odmah drugi dan isto. Danas sam opet otisla - kao upalilo se meso. Lupali po zubima, ne boli nista.. znaci nije korijen ili zivac. Radili rtg zubi savrseno. Znaci onda je meso.
Dali mi amoksicilin ako bude gore, al rekli da pricekam ako se mozda samo smiri jos par dana. Ako ne, onda da imam sigurnost da mogu uzeti antibiotik.
A kaj ja znam, nes je to cudo, boli me cak i obraz oko kosti...
Al barem mjehur miruje trenutacno hah..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:59   #1306
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post
Hej, kako dugo uzimas Nolicin? To onaj od 400mg?
Ajde daj, nemoj se zivcirati, proci ce to.. znam da je strasno iritantno, ali pokusaj ne misliti toliko o tome (znam:kad mi netko kaze da ne mislim, ja bi ga najradije supila), ali stvarno probaj. Ja se nekada zaokupim filmom ili knjigom, pa ni ne mislim toliko i okej mi je. I neofen 400mg mi stvarno pomogne s tim pecenjem i probadanjem.
Sad je takvo vrijeme, bas za cistitise.
Makar si razmisljam, sta je gore? Kad me boli zub ili muci mjehur?

Van teme sam al evo mene vec dva tjedna zub ubija, izgleda da sam si ubila caklinu cetkanjem pa pijem vodu tak da naginjem glavu, da mi ne ide na taj zub haha. A nema nekog spec popravka toga dok samo ne prode boli i pece kao sam vrag.
Ali. Cak mislim da mi je mjehur gori, po 30 puta na wc, pecenje itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uzimam ga mjesec dana, al eto ocito nikakve koristi kad se meni i pod profilaksom pogorsava stanje... sad ga uzimam punu dozu. Mislim da je to kod mene preslo u kronicno stanje vec... al ajd.

I ja sam prije imala poblema sa zubima i znam kako je to odurno,povadila sve umnjake, popravila sve zube.... prije toga izvadila mandule jel sam imala i kronicne upale grla.... i taman ocekivala da sam mirna i onda je krenuo mjehur Samo sto njega ne mogu izvadit pa stvarno ne znam kako cu se rijesit

Stvarno sam uvjerena da sam osudena na zivot sa konstantnim upalnim bolovima.

Ja sam probala kurkumu u kapima, nisam osjetila neka olaksanja bas... to je sve individualno... Netko ima srecu da ni sa milijun bakterija nema simptome, a netko mozda ima samo disbalans mikroflore (ne moras ni nuzno imati neku bakteriju u ogromnom iznosu) pa ima koma simptome, bas sam citala neka istrazivanja na temu tog urinarnog mikrobioma i kako je to sve dosa neistrazeno jos uvijek zapravo...

Zapravo otuda potjecu i sve te sterilne UK, prije se vjerovalo da za upalu treba biti jedan patogen u ogromnoj kolicini, a zapravo se moze pojaviti i u maloj kolicini i izazivati probleme, ili vise njih svaki u maloj koncentraciji il se samo poremeti standardna flora, eto vani vec postoje i bolje metode testiranja tih stvari.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:05   #1307
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Uzimam ga mjesec dana, al eto ocito nikakve koristi kad se meni i pod profilaksom pogorsava stanje... sad ga uzimam punu dozu. Mislim da je to kod mene preslo u kronicno stanje vec... al ajd.



I ja sam prije imala poblema sa zubima i znam kako je to odurno,povadila sve umnjake, popravila sve zube.... prije toga izvadila mandule jel sam imala i kronicne upale grla.... i taman ocekivala da sam mirna i onda je krenuo mjehur Samo sto njega ne mogu izvadit pa stvarno ne znam kako cu se rijesit



Stvarno sam uvjerena da sam osudena na zivot sa konstantnim upalnim bolovima.



Ja sam probala kurkumu u kapima, nisam osjetila neka olaksanja bas... to je sve individualno... Netko ima srecu da ni sa milijun bakterija nema simptome, a netko mozda ima samo disbalans mikroflore (ne moras ni nuzno imati neku bakteriju u ogromnom iznosu) pa ima koma simptome, bas sam citala neka istrazivanja na temu tog urinarnog mikrobioma i kako je to sve dosa neistrazeno jos uvijek zapravo...



Zapravo otuda potjecu i sve te sterilne UK, prije se vjerovalo da za upalu treba biti jedan patogen u ogromnoj kolicini, a zapravo se moze pojaviti i u maloj kolicini i izazivati probleme, ili vise njih svaki u maloj koncentraciji il se samo poremeti standardna flora, eto vani vec postoje i bolje metode testiranja tih stvari.


Daj odi nekom drugom urologu. Lijepo neka ti da neki drugi antibiotik. Ovo ti nis ne pomaze i bolje ti je da to ne pijes.
Ima drugih lijekova za profilaksu. Tako je meni moja urologica rekla. Ima i tih injekcija hijaluronske kiseline, a imam i clana obitelji koji je dobio rak mjehura, izvadili ga i napravili novi od crijeva-tak da se u konacnici i to moze (al to ti nije potreba nego spominjem tek tako). Probaj i s brufenima, stvarno pomaze kod pecenja i bolova. Dva-tri puta na dan, prva tri dana a onda po potrebi.Ja sam koristila caj iz biljnih ljekarna: brusnica caj/uroloski caj. Uzmi uz d manozu(koja ne znam zasto je toliko skupa).
Gdje zivis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:30   #1308
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
Kada rade cistoskopiju pregledaju i uretru. I pretraga nije tako bolna no strasna. U manje od 5 min je gotova, a moze pokazati dosta toga, od upala do nedaj Boze nesto gore. I obicno se pije antbiotik taj dan i jos koji dan poslje da eto kojim slucajem nebi doslo do upale. Ja sam je radila 3 puta.
Svakako da može pomoći u dijagnozi. Napisala sam da nekome može puno pomoći u smislu otkrivanja uzroka tegobama. Samo mišljenja sam da nema smisla ići na cistoskopiju dok se prethodno ne napravi kompletna bakteriološka i virusna analiza. Ja sam cistoskopiju odbila i nisam pogriješila jer se na kraju ispostavilo da je uzrok mojim tegobama mišićne prirode. Što naravno ne znači da to vrijedi za sve i da je kod svih problem mišićne prirode.

Za one koji muku muče s bakterijama kao dodatak terapiji propisanoj od strane liječnika preporučujem oleokapsule ulja origana.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:08   #1309
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post
Jesam, to su mi premazali prije tjedan dana, nis nije bas pomoglo. Odmah drugi dan isto. Danas sam opet otisla - kao upalilo se meso. Lupali po zubima, ne boli nista.. znaci nije korijen ili zivac. Radili rtg zubi savrseno. Znaci onda je meso.
Dali mi amoksicilin ako bude gore, al rekli da pricekam ako se mozda samo smiri jos par dana. Ako ne, onda da imam sigurnost da mogu uzeti antibiotik.
A kaj ja znam, nes je to cudo, boli me cak i obraz oko kosti...
Al barem mjehur miruje trenutacno hah..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Parodontoza.

Probaj mućkat mješavinu kantarionova ulja i propolisa. I zubnu pastu parodontax preporučuju.

Ja sam ti jednom imala na licu i tijelu neku kugu - neki ekcemi koji kao da razaraju meso, očaj.

Dr. mi davala antibiotike, antimikotike - sve još gore bilo. Sama nije znala više što.

I moja draga pok. majka veli meni - maži to kantarionovim uljem (kojeg je sama ona radila) - i sve prošlo za cca 5 dana.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:38   #1310
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Parodontoza.



Probaj mućkat mješavinu kantarionova ulja i propolisa. I zubnu pastu parodontax preporučuju.



Ja sam ti jednom imala na licu i tijelu neku kugu - neki ekcemi koji kao da razaraju meso, očaj.



Dr. mi davala antibiotike, antimikotike - sve još gore bilo. Sama nije znala više što.



I moja draga pok. majka veli meni - maži to kantarionovim uljem (kojeg je sama ona radila) - i sve prošlo za cca 5 dana.


Uuu bas budem! Hvalaaa


Sent from my iPhone using Tapatalk
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 23:02   #1311
Ajde javi, nadam se da će bit ok.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:45   #1312
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Ajde javi, nadam se da će bit ok.


Budem sigurno! Nekako je danas ok, al kao da se seli svugdje oko zuba.. pojma nemam...
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:25   #1313
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Ajde javi, nadam se da će bit ok.


Kupila sam si kantarionovo ulje i mazem drugi dan. Mogu reci da je osjetno bolje! Nisam kupila pastu jer sam neki dan kupila colgate pro relief... stvarno sam paf kako mi je danas bolje meso!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:14   #1314
Stvarno mi je drago! Ni ja ne bi znala kako je to kantarionovo ulje čarobno da me nije moja mama osvijestila.
A propolis, najbolje medex-ov koji nije na bazi alkohola isto može pomoći.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:01   #1315
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Moj danasnji urin: Test traka- pozitivni leukociti i eritrociti,
sediment- 6 eritrocita, 8 leukocita, 30 epitelnih stanica, dosta sluzi i bakterije...

Stvarno mi dode da se vise ubijem sa mokracnim putevima.. uzimam Nolicin navecer i imam probadanja, pritisak i napadaje pecenja uretralno/dnu mjehura.
Vec vidim da bi UK dosla sterilna a ja imam simptome i ocigledno upalu
Uffff meni je puno manje leukocita i eritrocita al bakterije ne pokazuje i dalje. Sad sam na klavocinu zbog upale uha, ali na mjehur ni to ne djeluje. I dalje pecka mislim da cu probati i bonurel. Ja si znam stavit termofor pa mi olaksa. Ali isto me pece uretra i dno mjehura
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 10:34   #1316
Da li tko ima iskustva sa urologom dr. Cicin Sainom iz Urocentra mozda? Imam dosta problema pa vise ne znam kome otici.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 21:33   #1317
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Da li tko ima iskustva sa urologom dr. Cicin Sainom iz Urocentra mozda? Imam dosta problema pa vise ne znam kome otici.


Nemam ali dr. Sertic-Knezevic u poliklinici Sunce u Zg mi je odlicna.


Nulla dies sine linea
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:49   #1318
Bok svima,

samo bi pitala kratko: jel imao netko situaciju da ga je bolilo jako, onako jaka tupa bol, ispod rebara s desne strane? Toliko da jedva zaspem od toga. Jel bi to moglo znaciti upalu mjehura?

Javlja mi se i lagano pecenje tokom mokrenja, ali nije jako.. I imala sam par dana onaj jaki pritisak u mjehuru kao da mi je jako sila, a u biti nije uopce. I tako cijelu noc, dvije noci zaredom. Sad je to prestalo i sad me jako boli ispod rebara.

Idem danas kod doktorice popodne, ali jedva izdrzavam na poslu, pa ako netko zna jel bi to bila upala mjehura, bubrega, sta vec..
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:05   #1319
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Bok svima,



samo bi pitala kratko: jel imao netko situaciju da ga je bolilo jako, onako jaka tupa bol, ispod rebara s desne strane? Toliko da jedva zaspem od toga. Jel bi to moglo znaciti upalu mjehura?



Javlja mi se i lagano pecenje tokom mokrenja, ali nije jako.. I imala sam par dana onaj jaki pritisak u mjehuru kao da mi je jako sila, a u biti nije uopce. I tako cijelu noc, dvije noci zaredom. Sad je to prestalo i sad me jako boli ispod rebara.



Idem danas kod doktorice popodne, ali jedva izdrzavam na poslu, pa ako netko zna jel bi to bila upala mjehura, bubrega, sta vec..


Sumnjam da je to od mjehura, prije bih rekla da je normalno da nekad zaboli ispod rebara. Ja to imam kad sam pod stresom.
Bubreg je na lijevoj ili desnoj strani, vise na sredini leda. Ne s prednje strane.


Nulla dies sine linea
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:39   #1320
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je to od mjehura, prije bih rekla da je normalno da nekad zaboli ispod rebara. Ja to imam kad sam pod stresom.
Bubreg je na lijevoj ili desnoj strani, vise na sredini leda. Ne s prednje strane.


Nulla dies sine linea
Ma boli me i sa prednje i straznje desne strane.. znaci vas na desnoj strani, cijeli taj dio. A sa straznje strane najjace boli.

I to se samo pojacava, tako neugodan osjecaj, uzas.

Hvala svejedno, vidjet cu danas sto ce doktorica reci.
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.