Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 16:34   #2521
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Starija sam od tebe i imam neka iskustva. Iz tvoje priče čitam da si naučila dobivati pažnju. Naravno da nam svima to godi, ali nije to istinska sreća. Možda da pokušaš nešto novo.Možda da probaš davati drugima ono što i sama želiš primiti. Mogla bi ubrzo shvatiti da se osjećaš ispunjeno jer ljubav nije primanje nego davanje.Takvim ponašanjem ćeš se osjećati boljhe, kvalitetnije i privući i takve ljude u život. Što daješ to i dobiješ
To je istina, navikla sam. I u zadnje vrijeme se trudim posvetiti poboljšavanju svojih mana, od kojih je jedna i davati više. Dobro si me pročitala

Quote:
bipolar007 kaže: Pogledaj post
Nekad i promjena lokacije čini dobro, motivira.
Uskoro ću mijenjati posao, da li se to broji? Moglo bi me motivirati, ak ne ispadne katastrofa posao
glow-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:51   #2522
Quote:
glow-up kaže: Pogledaj post

Uskoro ću mijenjati posao, da li se to broji? Moglo bi me motivirati, ak ne ispadne katastrofa posao
Normalno, i to je promjena lokacije. sretno
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:51   #2523
Interesuje me, ako mi neko može pojasniti koja je jasno razlika između neuroza i poremećaja ličnosti, pošto sam čitao, i vidim da ima nekih poklapanja (anksiozna neuroza i nakiozni poremećaj ličnosti, opseisnvi poremećaj licnosti-opsesvina neuroza).Je li to isto ,il posotje određena poklapanja.Da li više neuroza tvori poremećaj licnost ili obratno?U kojoj mjeri djeluju paralelno a u kojoj nadopunjujuće?
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:15   #2524
Da, mislim da ću ipak morati psihijatru, nisam baš dobro.
Kak se to točno radi? Odem LOMu, dobijem uputnicu. Naručim se u neku psih.bolnicu? Kolko se čeka otprilike i u kojima se kraće čeka? Da li me što kosta ako nemam dopunsko? Bilo kakvi tips n tricks su dobrodošli.
glow-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:31   #2525
Pozdrav.
Interesira me dal mi neko moze pojasniti koju ulogu ima EEG nalaz, ako doticna osoba ima dijagnozu anksozno depresivnog poremecaja i somatoformnog poremecaja. Tocnije sto bi to psihijatar mogao zakljuciti eventualnim EEG nalazom. Prikrpati jos neku dijagnozu ili nesto trece ?
Hvala
s4l4t4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:13   #2526
Quote:
glow-up kaže: Pogledaj post
Da, mislim da ću ipak morati psihijatru, nisam baš dobro.
Kak se to točno radi? Odem LOMu, dobijem uputnicu. Naručim se u neku psih.bolnicu? Kolko se čeka otprilike i u kojima se kraće čeka? Da li me što kosta ako nemam dopunsko? Bilo kakvi tips n tricks su dobrodošli.

Uzmi uputnicu od LOM-a i odi psihijatru u domu zdravlja. Vjeruj mi na rijec, ne zelis ici u psihijatrijsku ustanovu. Sve se da rijesiti i bez hospitalizacije. Cijena jednog dana hospitalizacije ako nemas dopunsko mislim da je nekih 300 kn po danu ako se ne varam, a max kolko ti smiju zaracunati je nekih 10 dana. Barem je tako bilo prije nekih 5 godina. Liste cekanja su kratke. Nikome se tamo ne zuri. Nije to turisticka destinacija. Ako ipak odlucis otici na ljecenje u neku ustanovu, i dobrovoljno se prijavis na tretman, u bilo koje vrijeme mozes traziti otpust, mada je to u tim momentima veoma diskutabilno. Najcesci njihov argument za prisilno zadrzavanje bolesnika je da je , pacijent suzenog uvida u vlastito stanje. Stoga ti ne gine hospitalizacija od minimalno 90 dana u Jankomiru ili Vrapcu. Neke bolnice imaju krace rokove zadrzavanja pacijenta.
Ako ocijene da si suicidalna osoba zavrsiti ces na zatvorenom odjelu iza resetaka.
Sretno.

Zadnje uređivanje s4l4t4 : 21.11.2017. at 22:42.
s4l4t4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:03   #2527
Radišna sam, čistim po stanu, pomažem roditeljima u kuhinji, šetam psa. Volim čitat
strane novine. Disciplinirana sam. Ali nedruštvena. U društvu sam tiha, nikad ne zapocnem prva
neku temu. Živim u malome mjestu, i nemam neke prilike za neko novo društvo i slično. Nije da mi to nešto nedostaje jer kad vidim kakvih sve danas cura/momaka ima koji su nula. Jednostavno, ne želim baš sa svakim imat posla.
Samo me zanima dali je to dijagnoza?
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:06   #2528
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Radišna sam, čistim po stanu, pomažem roditeljima u kuhinji, šetam psa. Volim čitat
strane novine. Disciplinirana sam. Ali nedruštvena. U društvu sam tiha, nikad ne zapocnem prva
neku temu. Živim u malome mjestu, i nemam neke prilike za neko novo društvo i slično. Nije da mi to nešto nedostaje jer kad vidim kakvih sve danas cura/momaka ima koji su nula. Jednostavno, ne želim baš sa svakim imat posla.
Samo me zanima dali je to dijagnoza?
Naravno da i za to ima dijagnoza. Ako posjetis psihijatra, neces van iz ordinacije izaci, da ti ne zaljepi barem tri ili cetri poremecaja, tek toliko da imas sto da citas. Ili kako bi to njihov veliki uzor "papa Frojd" rekao : Svaki prosjecan covjek, je normalan samo djelomicno.
s4l4t4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:34   #2529
Quote:
s4l4t4 kaže: Pogledaj post
Naravno da i za to ima dijagnoza. Ako posjetis psihijatra, neces van iz ordinacije izaci, da ti ne zaljepi barem tri ili cetri poremecaja, tek toliko da imas sto da citas. Ili kako bi to njihov veliki uzor "papa Frojd" rekao : Svaki prosjecan covjek, je normalan samo djelomicno.
Ima u tome istine.

Zadnje uređivanje Paige the cool : 23.11.2017. at 00:01.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:27   #2530
Ispricavam se sta postam u vise tema, ali bitno mi j e.

c/p:

Ljudi, trebam neki savjet

U stranoj sam drzavi trenutno, a pere me ekstremna anksioznost cim pokusam proviriti van hotelske sobe. Nije mi se to prije jos desavalo i ne znam sta da radim.. Dosao sam ovdje jos dva dana i prije predvidenog da razgledam grad malo i tako, kerenuo sa pozitivom i onda totalno potonuo u neke svoje crne misli. I ne mogu se zzvuci iz toga, hvata me panika cim treabm van/.

Stalno si razmisljam kako sam nesposoban i ako odem negdje da cu nesto zeznuti, izgubiti se, pa se sjetim kako u ljudi mojih godina vec proputovali i prozivjeli pola toga, a ja te stvari dozivljavam prvi put tek sad, i ostale gluposti koje me razjebu totalno.

Trebao bih se ovdje jos pojaviti i na jednoj prezentaciji, a ja nemam pojma kako cu izvesti dolazak do te lokacije, muka mi je doslovno i do predvorja dolje otici. Rekao bi zajebi sve ovo idem natrag za hrv ali nisam si u stanju ni povratak organizirati. Imam osjecaj da sam zaglavio ovdje i ne znam kako cu rijesiti sve to skupa

Razmisljam si da ovdje odem kod nekog privatnog psiho-nekog i da me nakljuka tabletama jer ne mogu tu izdrzati vise ni sekunde. Zanima me jel zna netko da li se ja samo tako mogu naruciti kod nekog privatnog u stranoj zemlji i da mi da neke tablete za smirenje jer bez njih ne mogu funkcionirati. Makar pretpostavljam da to bas i ne ide tako jel? Ako neko ima iskustva, pliz nek napise...
mladiUmjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:01   #2531
Pozdrav,

imam 27 god.
-Već nekih 7 god. imam probleme sa snom (prerano se budim, vječno nenaspavana)
-Koncentracija ne postoji
-Stalno osjećam neki lagani nemir, zabrinutost, nije jako ali je konstantno
-Rijetko kad sam baš ushićena zbog nečega

Dijagnoza po vašem mišljenju?
Iva Ivancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:44   #2532
Quote:
Iva Ivancica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam 27 god.
-Već nekih 7 god. imam probleme sa snom (prerano se budim, vječno nenaspavana)
-Koncentracija ne postoji
-Stalno osjećam neki lagani nemir, zabrinutost, nije jako ali je konstantno
-Rijetko kad sam baš ushićena zbog nečega

Dijagnoza po vašem mišljenju?
Probaj kod doktora opće prakse tražiti nešto za umirenje i spavanje tipa normabel. Pa budeš vidjela nakon par dana što se naspavaš kako treba jer ti se javljaju i dalje isti simptomi.
Jer ovo sve što si napisala može biti i od neispavanosti.
dario1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 10:47   #2533
Quote:
Iva Ivancica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam 27 god.
-Već nekih 7 god. imam probleme sa snom (prerano se budim, vječno nenaspavana)
-Koncentracija ne postoji
-Stalno osjećam neki lagani nemir, zabrinutost, nije jako ali je konstantno
-Rijetko kad sam baš ushićena zbog nečega

Dijagnoza po vašem mišljenju?
dijagnoze ne traži ni po forumima, ni po netu. kako ti je savjetovanje, obrati se lom-u i tamo ćeš dobiti savjet i eventualnu uputnicu za specijalistu ukoliko je potrebno. nespavanje samo po sebi stvara mnoge psiho-fizičke poteškoće, no prije svega treba dokučiti i tretirati uzrok dugotrajne nesanice. dakle - pravac liječnik.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:59   #2534
Ekipica trebam vaše mišljenje.
Ako ovo ne spada ovdje, molim moderatore da prebace gdje misle da je ovom mom postu mjesto, jer ja nisam znala gdje bi to sve bacila.
Prije 3mj sam svojom voljom krenula psihijatru, jer me uhvatila panika nakon što sam odlučila da odustajem od faksa. Radila sam ljetnu sezonu, skupila novce i odlučila da se ove godine želim posvetiti isključivo sebi.
Nazvala sam privatnu psihijatricu i otišla njoj.
Iskreno očekivala sam drugačije to sve.
Došla sam, ukratko pokušala skratiti svojih 25godina života u tih sat vremena..
Žena mi je nakon toga otvoreno rekla da ona predlaže psihoterapiju, ali da bi to moglo dugo potrajati i da li ću ja to moći financijski pratiti.
Volim svoju dr i cijenim ju kao doktora, mislim da je odličan stručnjak na svom području rada.
"Problem" je što je meni sada nakon par mjeseci, konstantno sve gore i gore, prije svega ovdje mislim na depresiju i nekakve strahove.
Nje se ponekad bojim, tj uhvati me anksioznost kad ju samo ugledam, jer smo u ova 3mj dosta izvukle iz mene i počele "čačkati" što je mene počelo šokirati.
Mama je kontrol frik i konstantno nas uvjetuje na fino, a kad joj ne polazi za rukom, ima asa u rukavu, tako da na kraju svega tebe pere osjećaj krivnje.
Tata je alkoholičar u dosta ozbiljnom stanju, već nekoliko je puta završavao u bolnici..
Shvatila sam da smo svi "sređeni" već lagano i psihički i fizički i emocinalno.

Imam pitanje..
Što bi se moglo dogoditi ako ju više ne budem mogla plaćati, ići ću državno i opet sve ispočetka?
Nemam nikakve dijagnoze i žena mi nikada nije ni spominjala dijagnozu, a u jednoj psihološkoj knjizi koju je pisao psihijatar sam pročitala da zapravo oni ne vole govoriti ljudima dijagnoze jer tek onda ljudi "potonu" ili zapadnu još dublje ili se sami vežu za nju i koriste ju kao razne izgovore.
Imam osjećaj da ću ići na tu psihoterapiju sljedećih par godina, jer uz to sam skupila još par dosta velikih trauma.
Ali me najviše od svega muči zašto se ja nje toliko "bojim", tj imam blokade prema njoj..
Rekla bi joj sve, ali ne bi..
Pomagajte tko god zna i kako, ja sam više "luda" . Svaki tjedan sam kod nje..
floweret is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 14:09   #2535
Quote:
floweret kaže: Pogledaj post
Ali me najviše od svega muči zašto se ja nje toliko "bojim", tj imam blokade prema njoj..
Rekla bi joj sve, ali ne bi..
Pomagajte tko god zna i kako, ja sam više "luda" . Svaki tjedan sam kod nje..
Važno je sa psihoterapeutom biti što iskreniji. Ovo tvoje je oblik otpora koji se javlja u svakoj psihoterapiji, samo na različite načine. Vjerujem da ćeš napraviti značajan korak naprijed ako to raspraviš s njom. Sretno!
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 15:02   #2536
Zanimljivo je to što se mlađi ljudi danas uglavnom žale da im je mama kontrol frik. WTF
To uglavnom kažu oni koji žive kod roditelja i koji financijski ovise o njima. Mama im kuha, pere, kad je neko sranje na vidiku onda je dobra za pomoći, ali se ne smije miješati u ništa, a pogotovo ništa ispitivati ili kontrolirati.
Ako želite samostalnost odselite se napokon od roditelja i ne očekujte da vas financijski pomažu. Onda vam nemaju što prigovarati. To je tako jednostavno.
Najlakše je svu krivnju svaliti na mame kojima je ionako već pun qurac i muža i djece i svega. Normalno je brinuti o djeci do nekih dvadesetak godina, ali sve kasnije je preveliko opterećenje jer i mame napokon zaslužuju odmor.
Još mi je bolje kad se kasnije očekuje da čuvaju unuke. To je vrhunac bezobrazluka. Mama sve može i mora, a kada vam nešto prigovori onda je kontrol frik. Strašno.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 16:48   #2537
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je to što se mlađi ljudi danas uglavnom žale da im je mama kontrol frik. WTF
To uglavnom kažu oni koji žive kod roditelja i koji financijski ovise o njima. Mama im kuha, pere, kad je neko sranje na vidiku onda je dobra za pomoći, ali se ne smije miješati u ništa, a pogotovo ništa ispitivati ili kontrolirati.
Ako želite samostalnost odselite se napokon od roditelja i ne očekujte da vas financijski pomažu. Onda vam nemaju što prigovarati. To je tako jednostavno.
Najlakše je svu krivnju svaliti na mame kojima je ionako već pun qurac i muža i djece i svega. Normalno je brinuti o djeci do nekih dvadesetak godina, ali sve kasnije je preveliko opterećenje jer i mame napokon zaslužuju odmor.
Još mi je bolje kad se kasnije očekuje da čuvaju unuke. To je vrhunac bezobrazluka. Mama sve može i mora, a kada vam nešto prigovori onda je kontrol frik. Strašno.
Mama mi ne pere, s obzirom da živim sa njima i da ne radim, ja sam preuzela većinu kućanskih obaveza zajedno sa njom.
Ona je kontrolor, to mi je rekla i dr.
Po principu, puštam te, ali te ne puštam.
Idi, ali dođi mene pitati što ja mislim o tome. Odseli se(kad njima odgovara), ali mene dođi vidjeti kad te ja zatrebam.
Vjerujte mi, koliko puta sam ja znala nešto napraviti, što nije ona znala, pa se onda sa mnom ne razgovara 2dana i slično, a radi se o banalnim stvarima.
Kako kad im odgovara tako sam ja malo dijete, a kad im odgovara onda sam dovoljno velika da napravim sama.
Trenutno ne radim, ali čim bi dobila neki malo normalniji posao da mogu preživjeti mjesec, plan mi je otići na stan, iako znam da oni to neće dobro prihvatiti.
Nisu svi roditelji dobri roditelji samo zato što su roditelji, ali treba i za njih imati razumijevanja jer nisu znali bolje i dosta stvari rade nesvjesno. Da je teško biti roditelj, ja sam uvjerena da je!
My time, mislim da ste ovo dosta shvatili osobno..
floweret is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:52   #2538
Quote:
floweret kaže: Pogledaj post
Mama mi ne pere, s obzirom da živim sa njima i da ne radim, ja sam preuzela većinu kućanskih obaveza zajedno sa njom.
Ona je kontrolor, to mi je rekla i dr.
Po principu, puštam te, ali te ne puštam.
Idi, ali dođi mene pitati što ja mislim o tome. Odseli se(kad njima odgovara), ali mene dođi vidjeti kad te ja zatrebam.
Vjerujte mi, koliko puta sam ja znala nešto napraviti, što nije ona znala, pa se onda sa mnom ne razgovara 2dana i slično, a radi se o banalnim stvarima.
Kako kad im odgovara tako sam ja malo dijete, a kad im odgovara onda sam dovoljno velika da napravim sama.
Trenutno ne radim, ali čim bi dobila neki malo normalniji posao da mogu preživjeti mjesec, plan mi je otići na stan, iako znam da oni to neće dobro prihvatiti.
Nisu svi roditelji dobri roditelji samo zato što su roditelji, ali treba i za njih imati razumijevanja jer nisu znali bolje i dosta stvari rade nesvjesno. Da je teško biti roditelj, ja sam uvjerena da je!
My time, mislim da ste ovo dosta shvatili osobno..
Ma pusti je, ona tako jamra po cijelom forumu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:05   #2539
Quote:
floweret kaže: Pogledaj post
Mama mi ne pere, s obzirom da živim sa njima i da ne radim, ja sam preuzela većinu kućanskih obaveza zajedno sa njom.
Ona je kontrolor, to mi je rekla i dr.
Po principu, puštam te, ali te ne puštam.
Idi, ali dođi mene pitati što ja mislim o tome. Odseli se(kad njima odgovara), ali mene dođi vidjeti kad te ja zatrebam.
Vjerujte mi, koliko puta sam ja znala nešto napraviti, što nije ona znala, pa se onda sa mnom ne razgovara 2dana i slično, a radi se o banalnim stvarima.
Kako kad im odgovara tako sam ja malo dijete, a kad im odgovara onda sam dovoljno velika da napravim sama.
Trenutno ne radim, ali čim bi dobila neki malo normalniji posao da mogu preživjeti mjesec, plan mi je otići na stan, iako znam da oni to neće dobro prihvatiti.
Nisu svi roditelji dobri roditelji samo zato što su roditelji, ali treba i za njih imati razumijevanja jer nisu znali bolje i dosta stvari rade nesvjesno. Da je teško biti roditelj, ja sam uvjerena da je!
My time, mislim da ste ovo dosta shvatili osobno..
Roditelji su takvi, uvijek zaštitnički nastrojeni. Pogotovo ako si jedinac, ovaj boldani dio se uvijek dešava.
Nekada je ptiću teško poletiti, a nekada majci da pusti svoje dijete u život.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:28   #2540
Jeli narcisoidnost stvarno problem? Eto ja sam naime kao ovaj čovjek sa profilne slike no jedino čime se ponosim nije da sam adonis nego da sam najpametniji u Hrvatskoj zasada. Od osnovne pa do srednje sam bio najbolji i najpametniji i eto tako je rasla ta moja opsjednutost da sam najpametniji i najinteligentniji do te razine da sam:
1. mislio da sam toliko pametan+to što sam završio strukovnu srednju da sam u velikoj prednosti nad ostalima na fakultetu (TVZ elektrotehnika) te tako nisam proveo više od 5h učenja za ispit/kolokvij i sada zbog toga imam prosjek 3.2
2. kada sam vido da su mi ocjene prosječne, a mislio sam da sam pametan onda sam odlučio da ako učim više nego sad i dobijem 4 ili manje da onda je to bilo uzalud učenje i da nisam toliko pametan (to naravno nikad nisam probao jer se bojim realizacije i mogućnosti da ako jako puno i dugo učim i na kraju imam 4 onda sam zapravo ne tako poseban i glup kao većina kolega tj. prosječan ili dobar student)
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.