Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 11:59   #281
Pješčana jer nije tvoja pasica nedavno nešto požderala pa ste završili kod veta zbog toga? Jel ju od tada pati želudac, da povraća?

Kod piro kažu da kad uznapreduje (a to bude za par dana) da imaju temperaturu, bezvoljni su, zapušu se na brzinu, sluznice su blijede (zbog anemije) i krenu kakati i piškiti krv.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:07   #282
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Hvala vam.
Kako vam se ponašaju psi dok traje gastritis?
Sad čitam o piroplasmozi, i naravno da sam naišla na par simptoma, odbija hranu, povraćanje, i kao, ubrzano disanje i rad srca, a to nisam ja vidjela nego netko drugi dok nisam bila blizu.
sad sam zvala veticu koja. naravno, ne zna dijagnosticirati preko telefona, i ponudila je vađenje krvne slike.
kako je mojoj pasici odlazak vetu stresan, pokušavam ne ići ako nije potrebno, pa naglas razmišljam može li sve ovo biti gastritična reakcija. može li?
Čuj svakom je psu odlazak veterinaru stres. Jučer sam provela tamo dva sata i nije bilo psa koji se nije tresao kao šiba u čekaonici uključujući mog. Ako ti pas nije dobro trebaš do veta da izvadi bar osnovnu krvnu sliku i pregleda ga, jednostavno može biti bilo što. Što se tiče gastritisa on je samo posljedica nečeg drugog. Neke druge bolesti, ili loše/krive hrane ili eventualno u najboljem slučaju ako je pas nešto zgrabio sa ceste. Tako da iako imam puno iskustva sa gastritisom ne bih preporučila da se ne ode veterinaru. Tek nakon što se utvrdi da je gastritis onda se kreće sa drugačijom prehranom, bar 4 obroka dnevno (savjetujem ili lagano kuhano ili ako pas može podnijeti sirovo nikako gotovu umjetnu hranu za pse), dodacima poput kore glatkog brijesta (izvrstan prirodan peptoran), probioticima i tako....ima toga mali milijun. Neki jednostavni gastritis prošao bi od 3 dana peptorana.
Neki kompliciraniji pogotovo ako je pas izreagirao na suhu gotovu hranu a ne mijenja ju se može trajati ohoho....i svi lijekovi ovog svijeta uključujući peptoran, nexium, ulfamid i što već ne daju ne moraju pomoći a mogu još i odmoći dugoročno.
Što se tiče piroplazmoze od nje psi odu u par dana ako se hitno ne liječi nije za odugovlačenje niti jedan sat a kamoli dan.

I još da napomenem da ti svi nalazi mogu biti u redu a pas ekstremno loše i da se rijetko nađe dobar veterinar čak i za dijagnosticirati gastritis.

Zadnje uređivanje Merlina : 23.01.2018. at 15:02.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:03   #283
off topic: ima pasa i koji vole ići vetu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 01:16   #284
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo je super ideja.

što radite kad vam pas ima, ako ima, gastritis?

ja joj dajem po obroku pola peptorana, kako je vetica rekla, i pazim na znakove, mljackanje i kruljenje.
koliko dugo zna gastritis trajati?
kad joj dam taj dan jede ko nespašena, onda nakon dva dana probam ne dati i ne jede ništa i sva je nikakva i sad brijem da ju boli jer se sfrče u kiflu i samo me gleda.
Peptorana daješ pola ali onog kojeg ti je vet preporučio. Ima 75mg i 150 i to nije isto.

Peptoran bi se trebao davati tjedan dana, ne 1-2 nego cijeli tjedan da bi imao učinak. Tako je nama rečeno.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 01:20   #285
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Čuj svakom je psu odlazak veterinaru stres. Jučer sam provela tamo dva sata i nije bilo psa koji se nije tresao kao šiba u čekaonici uključujući mog. ....
Odlazak veterinaru odlično čisti analke, tj samočišćenje. Bar kod mog psa.

Da to drhtanje mi nije jasno. I moj se trese i to najviše od svih. Druge pse ne doživljava i najbolja je u ambulanti. Inače sam ja drhtala prije ulaska u čekaonicu, dok nisam shvatila da imam najboljeg psa za čekaonicu. I stisne se uz mene.

Moja već zna kad idemo dugom ulicom da idemo tamo i nikad mi neće biti jasno kako repozna ležeći na sjedalu da je to ta ulica.
Ovako to izgleda. https://www.facebook.com/17571156809...2073466822836/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 06:25   #286
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Odlazak veterinaru odlično čisti analke, tj samočišćenje. Bar kod mog psa.
Daj to malo objasni. Kako?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:36   #287
Mi imamo gastritis od nedavno, ali s obzirom na dugogodisnju borbu sa dijagnozom, zatajenje bubrega, to je nekako nazalost normalan slijed.
Prvo je bilo dva puta dnevno Controloc 20mg, pa jednom dnevno a sada je opet pod kontrolom pa svaka dva dana da budemo sigurni da je ok.
Kod moje cure je reakcija isla nakon obicnog jogurta, i to od male kolicine a cijeli zivot ga je uvijek mlatila
Znam da nije od nicega drugog jer je na strogoj bubreznoj dijeti.


A vec kada se spominju analke i vet, mi ih isto redovito praznimo. Ili u cekaoni ili u autu za nazad doma
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:45   #288
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Daj to malo objasni. Kako?
Pa vibracije ih jednostavno očiste.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 07:00   #289
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pa vibracije ih jednostavno očiste.
Prvi put čujem za to. Normalno se analne vrećice prazne prilikom velike nužde, a kadšto i zbog stresa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 18:12   #290
Koliko vremena sta davali peptoran za gastritis?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:46   #291
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem za to. Normalno se analne vrećice prazne prilikom velike nužde, a kadšto i zbog stresa.
Pita ću psa

Ali dobro evo kad radim i pas mi se malko treska kad dođem kući(zato što ostane sam unatoč što gleda kroz balkonska varta i laje na susjede i ima muziku) uopće nema nikakvih naznaka da te analke postoje.
Kad sam imala pauze u radu problem bi nastaja kad mi je pas najopušteniji.
Valjda im nedostaje taj stres koji bi imali da preživljavaju u prirodi.

A tako se samo puta deset treska kod veterinara.

Ovo ti pišem kako se dešavalo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:47   #292
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Koliko vremena sta davali peptoran za gastritis?
Meni je savjetovano 5-7 dana. Na što točno misliš?
Davala sam prema potrebi.
Kad smo našli pravu prehranu evo zadnjih godinu ne dajem.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 00:08   #293
Nisam ju vozila vetu. Skockala sam se i krenula rješavati problem. Otkad prije obroka dobije pola malog peptorana, ne povraća, jede puno više i generalno je puno veselija i ne spava u kifli.
Već dugo, mjesecima, jede kuhano+ malo suhog rustikana.
Ono što primjećujem ali ne znam je li bitno ili je simptom nečeg normalnog, je to da se lakše umara, ali govorim o okvirima sat vremena trčanja i divljanja s drugim psom po prirodi. Nije da stane nakon pet minuta, nego nakon 20 min naganjanja legne malo, skupa s ovom drugom.
Jutros smo bile u divljini sat vremena i nakon tog sam ju vodila među pse, malo se igrala a više je bila za doma.
I jako puno spava, čim padne mrak pa do jutra, ali zaista mislim da je spavanje vezano uz godišnja doba plus ona odrasta i smiruje se.
I to me muči, moram razlučiti što je sazrijevanje pa joj se ne da sve, a što je problem.

Što se tiče peptorana, tjedan dana prima, mljackanje i povraćanje je nestalo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 00:23   #294
Koliko je stara? Gle moj je stene, znaci ima energije pa kad se ganja sa psima ili mu bacam loptu ili trvi okolo nakon 15-20 minura malo se odmori pa nastavi dalje. Ovo kad odem s njime u pravu setnju na sat vrenena pa on sece, trci, kopa rupe, kad dodjemo na livadu on je crknut, legne i cvalji igracku dok ga drugi psi cimaju na igru.

Ako te sve ovo brine zbog piro, to je sasvim drugi level umaranja. Ne znam jesi kad bila anemicna al doslovno te svaki manji fizicki napor uzasno umara (meni kad je bilo najgore umarala sam se dok sam susila kosu fenom,nes ti napora). To mislim da ne bi mogla promasiti ikod piro iz dana u dan ti je sve gore.

Ooooo jel ti kujica pije jos uvijek neku terapiju? Ako da, dok godije lijekove trebala bi piti i za zeludac. Inace pije se dok ne bude bolje. Ako je akutno kraci period, ako je kronicno obda duzi period.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 00:54   #295
Godinu i osam mjeseci. I slično razmišljam o umoru, da je piro, bila bi umorna stalno.
Ja sam rubno anemična, znam o čemu pišeš

Krpelja ima, to me brine. U zadnjih deset dana skinula sam tri, dva mrtva na njoj, srećom foresto radi svoj posao, i danas doma na kauču, jedan je hodao po njoj. U šetnji joj znam samo skinuti s nje kad vidim, puna je priroda, a gđica ide u najveće grmlje pokupit sve

Danas se nešto skrivalo u tako gustom grmlju da ni ona nije mogla ući, pa smo stajale 20 minuta tamo, ona je kružila, cvilila I pokazivala da je neš tamo.
Računam da je to zdravo ponašanje pasice.

E da, išla sam neku večer provjeriti koje joj je boje mokraća, pa sam joj išla podmetnut maramicu kad piški. Kako me ružno pogledala!
Bila je uobičajena.
Prvi mi je pas i racionaliziram koliko mogu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:42   #296
Stvarno preporučam koru glatkog brijesta umjesto peptorana. Izvrsna stvar za ljude i životinje. Osim gastritisa dobra je i za crijeva.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:42   #297
QUOTE=petra00;67682451]Meni je savjetovano 5-7 dana. Na što točno misliš?
Davala sam prema potrebi.
Kad smo našli pravu prehranu evo zadnjih godinu ne dajem.[/QUOTE]
ne bas svaki ali svaki drugi,treci povraca onako zuto dvije,tri lokvice,i to skoro uvijek ujutro cim joj dam peptoran bude ok
Zvala vet rekao mi da joj za redom sad dajem tjedan dana barem pa da vidim
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koliko je stara? Gle moj je stene, znaci ima energije pa kad se ganja sa psima ili mu bacam loptu ili trvi okolo nakon 15-20 minura malo se odmori pa nastavi dalje. Ovo kad odem s njime u pravu setnju na sat vrenena pa on sece, trci, kopa rupe, kad dodjemo na livadu on je crknut, legne i cvalji igracku dok ga drugi psi cimaju na igru.

Ako te sve ovo brine zbog piro, to je sasvim drugi level umaranja. Ne znam jesi kad bila anemicna al doslovno te svaki manji fizicki napor uzasno umara (meni kad je bilo najgore umarala sam se dok sam susila kosu fenom,nes ti napora). To mislim da ne bi mogla promasiti ikod piro iz dana u dan ti je sve gore.

Ooooo jel ti kujica pije jos uvijek neku terapiju? Ako da, dok godije lijekove trebala bi piti i za zeludac. Inace pije se dok ne bude bolje. Ako je akutno kraci period, ako je kronicno obda duzi period.
je jos je na terapiji i lijeku za bolove do nedavno smo i na injekcijama i oralno morfij primali
To je sve prejaka terapija pogotovo za njezinih 4kg
Pametni veterinari da bi mi itko rekao da odmah pocnem sa nekom zastitom za zeludac
Pitala sam jos kad vet rekao mi dovoljno joj tu i tamo dat peptoran
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe

Zadnje uređivanje OOOOOOO : 27.01.2018. at 21:56.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:51   #298
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pita ću psa
Svakako pitaj, a pitaj ga i gdje to maltezeri preživljavaju u prirodi.

Quote:
Valjda im nedostaje taj stres koji bi imali da preživljavaju u prirodi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:35   #299
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Stvarno preporučam koru glatkog brijesta umjesto peptorana. Izvrsna stvar za ljude i životinje. Osim gastritisa dobra je i za crijeva.
Jel trebam u šumu ići za to, ili se prodaje?
U kom obliku se sprema i uzima?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:43   #300
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Jel trebam u šumu ići za to, ili se prodaje?
U kom obliku se sprema i uzima?
Mislim da kod nas toga nema, nego treba naručiti preko neta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.