Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 00:53   #1
Question Ružno ime

Neznam kako bi počeo. Znači sve je počelo negdje pred pubertet. Shvatio sam da imam ružno ime p.s. kao dijete nije me ni bilo briga za tim no dobro. Znate kako to ide, upoznavanje novih ljudi, cure itd... E baš tu kod upoznavanja. Znači, ja imam ružno ime i kad se upoznajem s nekim jako mi je teško izgovoriti kako se zovem, a pogotovo kad cure upoznajem. Pričao sam s majkom par puta o tome ali one se ne briga. Znam da govore da ime ne čini čovijeka ali, kao da osjećam neku duševnu bol... Dosta ljudi mi se ismijava zbog imena, no dobro ja sam se pomirio s tim da imam ružno ime. No, vas sam htio pitati, kako da izbjegnem te neugodne situacije ili nekako da roditelje nagovorim da promjenim ime? To je skoro nemoguće ali barem neki savjet kako da razgovaram s njima o tome? (Ako ne uspijem do 18. g. promjenit ime, onda ću sa 18 sigurno...Ali za sada barem poneki savjet do tada? Kako da se nosim s tim?)
cybor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:15   #2
Predstavljaj se nadimkom.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:24   #3
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Predstavljaj se nadimkom.
Opet je ružno...
cybor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:30   #4
Quote:
cybor kaže: Pogledaj post
Opet je ružno...
Zašto? Barem nadimak možeš kreirat sam..

Sa mnom je u osnovnu školu išao jedan dečko imena Toni. Svi smo ga u kvartu znali kao Tonija, na to se odazivao i tako se predstavljao prilikom upoznavanja. Međutim, u njegovoj osobnoj iskaznici stoji ime Ante, za što je malo tko znao. Naime, on toliko mrzi svoje 'seljačko' ime, da ga koristi na mjestima gdje baš baš mora, dok se na svim neformalnim listama potpisuje kao Toni i ponaša se kao da mu je to doista pravo ime.
Tako da, ako si uistinu nezadovoljan svojim imenom, uvijek se možeš predstavljat nekim nadimkom, barem dok ga i službeno ne promijeniš. Ili dok se ne oslobodiš kompleksa kojeg ti trenutno stvara i s ponosom počneš prezentirati svoje, pretpostavljam, ne toliko ružno koliko neobično ime. Sve je stvar stava.
Franticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:34   #5
Koje je to ime tako strašno ružno?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:35   #6
Čovjek čini ime, a ne ime čovjeka.

Postoji puno imena koja su nam omrznuta zbog određenih osoba koje znamo tog imena, isto tako su nam neka jako lijepa zbog nekih ljudi koje znamo tog imena.
Nije bitno kako se zoveš. Stvarno, to što ti se rugaju, to je način da se očeličiš i naučiš nositi sa životnim nedaćama. Kasnije, ljudi te neće procjenjivati po imenu, nego po tebi, tvojoj osobnosti i sposobnostima. Potrudi se da time nadoknadiš ono što smatraš da ti manjka imenom.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 04:31   #7
Quote:
Franticia kaže: Pogledaj post
Zašto? Barem nadimak možeš kreirat sam..

Sa mnom je u osnovnu školu išao jedan dečko imena Toni. Svi smo ga u kvartu znali kao Tonija, na to se odazivao i tako se predstavljao prilikom upoznavanja. Međutim, u njegovoj osobnoj iskaznici stoji ime Ante, za što je malo tko znao. Naime, on toliko mrzi svoje 'seljačko' ime, da ga koristi na mjestima gdje baš baš mora, dok se na svim neformalnim listama potpisuje kao Toni i ponaša se kao da mu je to doista pravo ime.
Tako da, ako si uistinu nezadovoljan svojim imenom, uvijek se možeš predstavljat nekim nadimkom, barem dok ga i službeno ne promijeniš. Ili dok se ne oslobodiš kompleksa kojeg ti trenutno stvara i s ponosom počneš prezentirati svoje, pretpostavljam, ne toliko ružno koliko neobično ime. Sve je stvar stava.
Eh, da se meni bar Ante zvat...
cybor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 06:50   #8
Quote:
cybor kaže: Pogledaj post
Eh, da se meni bar Ante zvat...
Ako imaš bar neke frendove, reci im da bi da te od danas zovu Ante. I to je to.

Meni moje ime je bilo svakakvo, al recimo, na faxu, uvela sam nadimak doslovno preko noći - odabrala službeni mejl s tim nadimkom i to je to.
I profači su me tako oslovljavali ponekad, oni malo opušteniji, kolegice <nadimak>

Sad je nekako zamro, a drag mi je, al me masovno ljudi ne zovu tako, zapravo, ne zovu me uopće - sama dođem

Možda kad krenem raditi ako budem imala sreće birati nadimak za mejl/username ga uspijem opet ugurati u upotrebu

Al zapravo, sve kreće od odabira nadimka i od toga da nekom kažeš da te tako zove. Upravo kod upoznavanja s novim ljudima je tim jednostavnije

'hej, ja sam grašak, al odazivam se na pero, pa ono, zovi me pero i doći ću'
Fakat nije teško
Što manje pozornosti daš dijelu koji ti se ne sviđa i što manje pauze nego samo izblebećeš, i veći nagalsak i osmijeh ostaviš na onom kako želiš da te zovu - gle, zvat će te patlidžan ako tako kažeš.
Ljudima je u pravilu svejedno kako te zovu, osim onim zlobnicima koji žele vrijeđati, no, od takvih se skloniš i bok.

I inače, mislim da ne postoji ružno ime, samo osoba ružnog karaktera. Koja ti neko ime može učiniti nesimpatičnim, ali ime kao ime nema obojanost, boju mu daju svi oni Ivani koje si sreo, sve one Petre itd...

Ako je tvoje neobično, šansa je tim veća da si upravo ti taj koji ćeš ga obojati, i može postati totalno cool, sve ovisi o tvom nastupu
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 10:48   #9
A zbog čega to ime nije lijepo? Jel asocira na nepoželjnu narodnost ili samo ružno zvuči, tipa Ljigo?
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 10:56   #10
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Ako imaš bar neke frendove, reci im da bi da te od danas zovu Ante. I to je to.
X
mi smo u razredu imali djecaka koji je ima zaista jako ruzno ime - uz sve to pomalo neprikladno u HR, mada je to bilo nekoliko godina prije rata.
on se toliko sramio tog imena da je inzistirao da ga svi zovu sinisa. i tako smo ga i zvali. ne znam kako su ga doma zvali, ali u skoli smo ga svi zvali kako je on htio.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 11:32   #11
Možda malo pretjeruješ?
I ja sam se sramila svojeg imena kada sam bila u tvojim godinama, i onda bih bila dala sve na svijetu da se zovem Ana.
Sada obožavam svoje ime i ne bih ga mijenjala za nijedno drugo i ne mogu zamisliti da se ikako drugačije zovem

Ne znam točno što tvoje ime čini tako ružnim, ali da, neki prikladan nadimak umjesto imena bi ti mogao pomoći. Ne mora biti baš taj nadimak koji ti je isto ružan, ako tvoji prijatelji ne mogu smisliti neki bolji, smisli ga sam
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 13:10   #12
Pa promijeni ime. Onda nećeš morati lagati. Nećeš biti ni prvi ni zadnji.
MissAlgebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 16:11   #13
ja sam mrzila svoje ime, auf..

i tako mi je bilo ružno kad bi me neko nazva punim imenom..
a svi stari mi nisu mogli zapamtit drugi dio imena pa sam bila ravo slejački AaNA!

užas..

sad se odazivam na svoje ime bez problema, i nebi ga mjenjala, al sa 14,15,16 sam se grozila..

i onda se pojavila jedna turbofolk pjevačica i onda sam se htjela propucat.. kud baš ima moje ime..

al ok, sve se da preživit
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 16:57   #14
Quote:
Franticia kaže: Pogledaj post
Zašto? Barem nadimak možeš kreirat sam..

Sa mnom je u osnovnu školu išao jedan dečko imena Toni. Svi smo ga u kvartu znali kao Tonija, na to se odazivao i tako se predstavljao prilikom upoznavanja. Međutim, u njegovoj osobnoj iskaznici stoji ime Ante, za što je malo tko znao. Naime, on toliko mrzi svoje 'seljačko' ime, da ga koristi na mjestima gdje baš baš mora, dok se na svim neformalnim listama potpisuje kao Toni i ponaša se kao da mu je to doista pravo ime.
Tako da, ako si uistinu nezadovoljan svojim imenom, uvijek se možeš predstavljat nekim nadimkom, barem dok ga i službeno ne promijeniš. Ili dok se ne oslobodiš kompleksa kojeg ti trenutno stvara i s ponosom počneš prezentirati svoje, pretpostavljam, ne toliko ružno koliko neobično ime. Sve je stvar stava.
Mislim da mislimo na istog dečka
Ja sam s njim išla u srednju. Također su ga svi zvali Toni, jedino ja Ante


Budeš zavolio svoje ime. S godinama će ti dati neko značenje i svi će te znati po tom imenu.
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 01:48   #15
Ja ne mogu reći da sam mrzila svoje ime, ali kao djetetu mi je bilo nekako starmalo, ne-moderno. Tada sam se strašno željela zvati Petra ili Martina, to su bila relativno česta imena. Danas mi je moje ime baš simpa i ima veliko značenje zapravo i rijetko je, pa sam si sva nekako posebna s tim imenom
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 21:11   #16
Zašto je Ante loše ime, moje je starije pa mi je ok (Tomislav)
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 03:22   #17
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Čovjek čini ime, a ne ime čovjeka.

Postoji puno imena koja su nam omrznuta zbog određenih osoba koje znamo tog imena, isto tako su nam neka jako lijepa zbog nekih ljudi koje znamo tog imena.
Nije bitno kako se zoveš. Stvarno, to što ti se rugaju, to je način da se očeličiš i naučiš nositi sa životnim nedaćama. Kasnije, ljudi te neće procjenjivati po imenu, nego po tebi, tvojoj osobnosti i sposobnostima. Potrudi se da time nadoknadiš ono što smatraš da ti manjka imenom.
U potpunosti se slažem s ovim! Ako sam sebe prihvatiš i drugima šalješ tu poruku - tada će te i drugi prihvaćati bez obzira o čemu se radilo...
Samo, ipak me je strah kako će moj sin reagirati kada uđe u pubertet(sada će 8 g.)...a ništa, vjerojatno će se i on čeličiti . Mužu je jaaako fora bilo sinu dati ime Božo, a pošto je ta želja bila ogromna (kaže, svaki Božo kojeg zna je dobar i poseban čovjek pa valjda će biti takav i naš sin), nekako sam pristala. Isprva sam imala potrebu ljudima govoriti da je muž izabrao ime, ali sada mu nikada ne bih dala drugo ime jer mu totalno pristaje, to je baš on - moj Božo !
BAMBI 2909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:35   #18
Bambi meni je Božo baš lijepo ime!
Lijepo mi je i Drago, a i Bruno.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:47   #19
ako to je ime tesko za nositi smisli nadimak.
Imala sam kolegicu na poslu kojoj je bilo ime Milenka.
Ime ko ime,ali ona ga je mrzila i cim je dosla rekla je - ja sam Mila.
I tak smo je zvali.
Ili moja frendica koja ima dugacko i nekak neprikladno za kratiti ime.
Jos u osnovnjaku je dosla jedan dan u skolu i objavila - od danas sam XXXXXX
Novo ime nije sa pravim imalo nikakve veze.
Nakon nekog vremena su svi zaboravili njeno pravo ime.
Pocni se kod upoznavanja predstavljati nadimkom:
umjesto Ja sam Ljudevit, reci Ja sam Tom.
i gotovo!!!!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 23:33   #20
A sad nam lijepo reci kako se zoveš
jacobs kofi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.