Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 11:37   #1081
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Za Mamića se zna ko je i šta je i to je svakome jasno kao dan, samo je država sve ove godine zatvarala oči.
Nemoj, molim te.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:38   #1082
Zdravko Mamić - zbirno

Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Jasno je nadaleko da će ovo završit kao slučaj Bandić, a kad smo već kod slučaja Bandić dobro se prisjetit da su sve optužbe na njegov račun bile vezane za razdoblje kada više nije bio član Partije i u odnosu s partijskim ideološki suprotnim stranama poput U ime obitelji. Znači vrlo je jasno da je riječ o predizbornim trikovima i zlouporabi položaja.
Sto je naravno neistina bez obzira koliko se ponavljala.

OSMERO OKRIVLJENIH

OPTUŽNICA ZBOG SUMNJIVIH IZMJENA GUP-a U ZAGREBU Uskok tereti Horvata, Jelavića i ostale za milijunsku štetu
http://www.jutarnji.hr/optuznica-zbo...stetu/1364391/
Quote:
USKOK je u četvrtak na svojim web stranicama objavio da je, nakon provedene istrage, pred Županijskim sudom u Zagrebu podigao optužnicu protiv osmoro hrvatskih državljana zbog počinjenja kaznenih djela zlouporaba položaja i ovlasti, krivotvorenja službene isprave te poticanja na zlouporabu položaja i ovlasti. Iako se u priopćenju navode samo inicijali okrivljenih, doznajemo da su među njima Željko Horvat, Davor Jelavić, Jadranka Veselić Bruvo, Ivica Fanjek, Vidoje Bulum i Greta Augustinović-Pavičić, redom sadašnji ili bivši suradnici zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića.
Velika vecina znameniti SDP-ovci i tereti ih se za muljaze 2006-2009g. a vise je nego jasno da su bili Bandicevi pijuni koji su ispunjavali njegove zelje i za sto ce propjevati i sto ce vjerojatno biti krunska optuznica protiv njega.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:40   #1083
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Titoljupcu? Dajte tu izjavu o Titu. Izjave o Jugoslaviji se jos nekako podnesu od starije generacije (iako ti se i od toga okrene zeludac), ali ako se pozitivno izrazio o Titu...
Ne toliko direktno o Titu, kolko je nudio da će kupiti stan Jovanki Broz.

Odguglaj, pa nadji.

Inače, kaj se ove cijele stupidne rasprave tiče, postoje samo dvije stvari koje Mamic stvarno voli: sebe i novce. Pričamo o čovjeku koji ima zabilježbu na bratovu vilu.

Sve drugo je potcinjeno tome, i svaku izjavu koju da treba gledati kroz prizmu toga.
__________________
Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:42   #1084
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
A što ti očekuješ u državi u kojoj je predsjednik Županijskog suda u Zagrebu, dakle vrlo utjecajan čovjek u pravosudnim krugovima, prijatelj Mamića?
Sanaderu bas i nije bio prijateljski nastrojen kada je trebalo uskociti. Oni uvijek prvo stite sebe, nece on pokopati sebe ni za 50 Mamica.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:51   #1085
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
sve si rekla kad si jučer Mamiće među domoljube svrstala...
Ne, nisam Mamiće svrstala u domoljube. Samo sam se zapitala zašto je Jutarnji list,koji je jednom imao naslov Konačna presuda Tuđmanovoj Hrvatskoj izabrao baš fotografiju s rukom na srcu.Što ti misliš o tome da je Željko Jovanović pokušao sebi osigurati radno mjesto kad više ne bude ministar, samo se on javio na natječaj? On je moralna vertikala?
Veronikaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:54   #1086
A ruka na srcu je rezervirana samo za domoljube?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:55   #1087
Nadam se da ih bu Maminjo sve tužil nakon kaj se dokaže njegova nevinost, treba im odrat kožu.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:25   #1088
Quote:
Veronikaa kaže: Pogledaj post
Meni je dovoljno vidjeti kako se Jovanović veseli i Mamići mi nekom čarolijom postaju simpatični.
baš slatko Ne sumnjam da su ti i Sanader i Kalmeta recimo isto jako simpatični. Da ne pričamo o Vidoševiću. Kad si već toliko slaba na kriminalce iz desnice

Quote:
Veronikaa kaže: Pogledaj post
Ne, nisam Mamiće svrstala u domoljube. Samo sam se zapitala zašto je Jutarnji list,koji je jednom imao naslov Konačna presuda Tuđmanovoj Hrvatskoj izabrao baš fotografiju s rukom na srcu.
ne, zapitala si se zašto su stavili sliku Mamića bas sa rukom na srcu. Ja ću ti odgovorit: zato što žele prikazati licemjerje velikih hrvatskih "domoljuba", koji pod krinkom tog istog "domoljublja" kradu tu istu Hrvatsku. Sad jasnije?

uostalom, upravo zbog takvih poput tebe, kojima su jako simpatični, isti uspijevaju u svojim namjerama
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:41   #1089
Quote:
klanac kaže: Pogledaj post
Ti se trenutna slika moralne nakaznosti u kojoj je zaglibilo naše društvo,mamić ti je nevin jer se jovanović veseli,sanadet ti je isto tako nevin jer se stazić naslađuje,ovom drugom je merzelica žrtva jer karamarko likuje,Svoj odnos prema kriminalu i moralu ste definirali prema svojim političkim preferencijama a ne vlastitoj savjesti.Užas.
Ovim si obrazložija postojanje barem 70% HDZSDP birača.
__________________
sta cemo?
tigric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:43   #1090
Masa zagovaratelja lika i djela mamića znaju da je mamić krao, svi su mi do jednog potvrdili da je sigurno nešto maznuo ali je dinamo uspješan klub, deset god prvak,stabilan itd...Za sve vas pitanje da li bi za vas sanader bio lišen moralne i zakonske odgovornosti da je sve što je počino, počinio kao premijer jedne države koja ima 4 posto nezaposlenosti, solidan gospodarski rast itd...
klanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:52   #1091
Quote:
klanac kaže: Pogledaj post
Ti se trenutna slika moralne nakaznosti u kojoj je zaglibilo naše društvo,mamić ti je nevin jer se jovanović veseli,sanadet ti je isto tako nevin jer se stazić naslađuje,ovom drugom je merzelica žrtva jer karamarko likuje,Svoj odnos prema kriminalu i moralu ste definirali prema svojim političkim preferencijama a ne vlastitoj savjesti.Užas.

Mamić je nevin jer tako kažu Zakon i Ustav Republike Hrvatske!


Quote:
ZAKON O KAZNENOM POSTUPKU
......
Članak 3.
(1) Svatko je nedužan i nitko ga ne može smatrati krivim za kazneno djelo dok mu se pravomoćnom sudskom presudom ne utvrdi krivnja.
.....

Izvor: http://www.propisi.hr/print.php?id=8789


Quote:
USTAV REPUBLIKE HRVATSKE
.....
Članak 28.
Svatko je nedužan i nitko ga ne može smatrati krivim dok mu se pravomoćnom sudskom presudom ne potvrdi krivnja.
.....

Izvor: http://www.zakon.hr/z/94/Ustav-Republike-Hrvatske


I da se još jednom vratim na Zakon o kaznenom postupku:

Quote:
ZAKON O KAZNENOM POSTUPKU
......
Članak 5.
Svatko je dužan držati se Ustava i prava i poštovati pravni poredak Republike Hrvatske.
.....

Izvor: http://www.propisi.hr/print.php?id=8789


Držimo se Ustava i prava, i poštujmo pravni poredak Republike Hrvatske!
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:04   #1092
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
I gdje je problem ?

Turudić ima toliko ljudskog, intelektualnog i profesionalnog poštenja i kaže: "Da, Zdravko Mamić je moj prijatelj i ako bi on završio na sudu tražio bih izuzeće"
Može li ljudskije i poštenije?
Ili treba pisati na Iblerov da mu partija određuje prijatelje ?
Meni je problem kad vidim utjecajne ljude u pravosuđu u društvu takvih ljudi. To nije stvar nikakvih presumpcija nedužnosti, pa molim da mi se ne citira Ustav i sl., nego šalje jednu vrlo lošu sliku o našem društvu, pogotovo kada se kasnije pokrene i istraga/kazneni postupak protiv prijatelja tih sudaca.

Da sam ja na takvoj poziciji, klonio bih se takvih ljudi i izbjegavao stjecati takve prijatelje, ako zbog ničeg drugog, onda zbog seljačkih proljeva koje redovito izbacuju u medije jer sudac mora čuvati dostojanstvo sudačke funkcije i kad nije na radnom mjestu. I ne bi mi trebala ni ekipa s Iblerovog ni bilo koja druga to sugerirati niti određivati. Ali očito to kod nas tako ne funkcionira, tj. da Turudić nije dobar sa gamadi, onda možda niti ne bi bio predsjednik suda.

Još jedan disclaimer: ovo je moje mišljenje pa me izbjegavajte sa spikom "zašto nisi prijavio USKOKU ako nešto znaš"
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:06   #1093
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Mamić je nevin jer tako kažu Zakon i Ustav Republike Hrvatske!










I da se još jednom vratim na Zakon o kaznenom postupku:





Držimo se Ustava i prava, i poštujmo pravni poredak Republike Hrvatske!
A jeli ti Gotovina postao nevin tek kad ga je Haški sud proglasio nevinim ili si u srcu znao de je on nevin prije presude li možda smatraš Dražu Mihailovića nevinim sad ga ga je sud proglasio nevinim kad toliko vjeruješ u zemaljske sudove bez obzira na koje se zemlje odnose.
klanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:46   #1094
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Mamić je nevin jer tako kažu Zakon i Ustav Republike Hrvatske!










I da se još jednom vratim na Zakon o kaznenom postupku:





Držimo se Ustava i prava, i poštujmo pravni poredak Republike Hrvatske!
Quote:
klanac kaže: Pogledaj post
A jeli ti Gotovina postao nevin tek kad ga je Haški sud proglasio nevinim ili si u srcu znao de je on nevin prije presude li možda smatraš Dražu Mihailovića nevinim sad ga ga je sud proglasio nevinim kad toliko vjeruješ u zemaljske sudove bez obzira na koje se zemlje odnose.
Isti troll na drugom topicu ima skroz drugu priču vezano uz krivnju Željka Sabu ili Žarke Sekulić aka. Marinu Locrić-Merzel.

Ali dobro, Mamić i Bandić su ipak iznad ostalih. Zato i imaju staža u Remetincu.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:02   #1095
Quote:
Veronikaa kaže: Pogledaj post
Na jednom sam portalu pronašla komentar, koji mi se čini zanimljiv pa ću ga staviti ovdje.



Ako ovo nije politički postupak,zašto se onda u saboru pojedini zastupnici naslađuju progonu braće Mamić?Politika nema ništa sa tim,ali se raduje,kako to?Ali dobro,može i tako,samo onda se moraju i hapšenju Perkovića naslađivati,da bi im se vjerovalo.Izdala ih je reakcija,nisu se mogli suzdržati.Ovo je politički progon koji se vodi sa vrha vlasti,to i djeca znaju.Možda je Mamić i kriv,ali progon je prije svega politički.
Joj daj više... fakat si dosadna si tim forsiranjem političkog postupka.
Krimos koji je do prije 20 godina bila obična navijčka klošarčina, danas ima stotine milijuna... onak, zaradio ih. Ne zna se baš točno kako, ali ziher je pošteno.
Čovjek ga optuži da ga je prisilio na lihvarski ugovor, je da je tek nepravomoćna presuda, ali ako su te doma odgojili i usadili ti neke moralne norme, onda ti je to i bez suda jasno.
Javna je tajna da klinci u dinamovu školu mogu sam ak tata dobro plati, svi igrači su vezani za njegovu agenciju...
...al tebi je to politički progon?
Daj se prestani više sramotiti

Quote:
motangens kaže: Pogledaj post
Drugo, s obzirom da je to Mamić, ne bih imao apsolutno nikakvih problema sa razlozima pokretanja postupka protiv njega da... ..da nije uhvaćen zbog fakin' utaje poreza.
Pa i puno veću krimosi su pali na tome. To su papiri i tu je trag i tu se da dokazati.

Quote:
casio kaže: Pogledaj post
I sva ta silna hajka, strka i zbrka zbog nekih 12 miljuna...
Da mi je samo znati šta i kolko si ti to privredio u životu kad ti je 12 milja "samo". Obično oni koji nikad nisu vidjeli ni 1% te love na kupu odjednom imaju takve velikodušne izjave

Reci, čisto da znamo za ubuduće - koji je financijski minimum ispod kojeg se ne broji hvatanje hdz-ovaca i njihovih simpatizera?

Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Eto, to misli plebs Novog Zagreba o Mamiću.
Dio grada u kojem su ponikli najveći mislioci u Lijepoj našoj

Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Jasno je nadaleko da će ovo završit kao slučaj Bandić.
Kad je taj slučaj završio? I kako je završio? Oslobođen? Osuđen? Može link?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:03   #1096
Iznos od ~120 milijuna kuna je najveći iznos u hrvatskoj povijesti kada se radi o optužbama za kriminal te s time i rezultatima ankete s početka teme možemo zaključit da se nedvojbeno zaista radi o najvećem kriminalcu u modernoj hrvatskoj povijesti.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:05   #1097
Kakve su ovo baljezgarije o 12 milijuna? Tereti ih se za oko 118 milijuna sveukupno da se izvuklo iz Dinama! Baš će biti zanimljivo kad budu Modrić i Lovren svjedočili na sudu...
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:29   #1098
Eto ih u istražnom.

http://www.jutarnji.hr/zdravko-i-zor...tvor-/1377177/
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:50   #1099
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Možda u Remetincu pronađu kakvo perverzno pojačanje za GNK...
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:51   #1100
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Nemoj, molim te.
A što nemoj?

Svaka budala vidi da on već dobar niz godina u sukobu interesa. Znaš sukob interesa ti je kada jedan Zdravko upravlja gradskim novcem i isplaćuje plaće igračima kojima je eto igrom slučaja on menađer i ima ugovor sa njima po kojemu oni njemu daju određeni postotak definiran tim ugovorom. Znaš sukob interesa ti je kada je njegov sin menađer igračima kojima on isplaćuje plaće i određuje visinu istih.

Da ti pojasnim malo... Recimo, jedan Majan (nazovimo ga tako) je samoprozvani predsjednik jedne udruge građana u kojoj svi članovi imaju pravo birati i biti birani, no njega to nije briga jer ga netko štiti, ima dva anđela čuvara zvana Banditos i jednu grupu zvanu Hrvatstvom Do Zlata. Taj naš Majan sa početka priče se osjeća nedodirljivo i uživa u Blagodatima koje mu šalje jedan od njegovih anđela. U toj priči postoji i jedan statut te udruge gdje jasno piše da nitko pa makar i Majan ne smije davati podršku ni jednoj političkoj opciji koliki god oni anđeli bili, no što je jedan statut prema samovolji jednoga vladara. Da smo u normalnom društvu ne bi morali ovo pisati niti napomenuti da ni jedan pojedinac ne smije nanositi štetu i kvariti ugled svojim ponašanjem.
No to nije sve, taj isti ima i svoje figurice koje on jako mazi i pazi jer istima određuje koliko će tko biti u igri i koliku plaću će primati.
Pošto si veoma pametan (šalim se naravno) onda je jasno zaključiti da ako jednome da 100 000 e i od toga uzme sebi 25% da je uzeo 25 000 e, naravno bez poreza, no dobro znamo da on redovno plati sve poreze, kako to pravi domoljubi i rade.
A sada ako tom istome da 300 000 e jer to može, uzme na to sebi 25% to je onda 75 000 e.
E znaš, to ti se zove sukob interesa.

Ajde me sad pitaj koji je klub zadnji zabio gol u skupini LP.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.