Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2016., 02:27   #121
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Svi iščekujemo da čujemo njegovu pesmu "Gone at Last" kao najbolji opis naših trenutnih osećanja prema Paul Simonu.
ja znam da bi vam draže bilo da stavim Justina Biebera, ali ipak nastojim promovirati kvalitetu, pa makar me mrzili
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 02:34   #122
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
još ako je neko gledao film Without a Clue.
Ma gdje će suza nego na oko, kod mog generacijskog kolege.
Strašan film, i dan danas koristim mnoge citate iz njega.
"Watson, fill out the details!"
"He sees, but he does not observe"
"Yes, he is dead"

Ovaj ne koristim, ali je dobar:
"And there on the window, there were some Manjurians doing the traditional Caribbean dance" (tako nekako)
"His name is Arty Morty"
itd

__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:33   #123
Prijedlozi za tjedne s legendama a koji se nece razvuci u mjesece i godine dok cekamo 25 glasova (i zato sto su neki rekli da su sva jaka imena ispucana)

Nadam se da nisam ubacio neke vec obradjene

Red Hot Chili Peppers
Pearl Jam
Lynyrd Skynyrd
Janis Joplin
Iron Maiden
Guns 'n Roses
Depeche Mode
Motorhead
Simply Red
Oasis
Chris Rea
Tom Waits
Sex Pistols
Ramones
Rammstein
Eros Ramazzotti
Celine Dion
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:53   #124
Motorhead bi sad bio prigodan.
Prilažem:

Tina Turner
Phil Collins
Duran Duran
Kylie Minogue
Frank Sinatra
...
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 10:14   #125
koristi li nekome "video stream" iz uvodnog posta? čini se da ne, jer nitko nije primijetio da link ne postoji.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 13:43   #126
Bonny M
Grace Jones
Amanda Lear
Eurythmics
Fine Young Cannibals
Pet Shop Boys
Stray Cats
Tom Jones
Frankie Laine
Bobby Darin
Trio Los Panchos
Los Lobos
ZZ Top BTJ
...
...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 19:07   #127
Moram priznat da sam listu preslušao s pola uha, ali za neko pozornije slušanje trenutno nemam ni vremena ni koncentracije. Ovako su mi se izdovojile pjesme Kodachrome, American Tune, Gone at Last, You Can Call Me Al i Graceland. Paul Simon mi je simpa lik, djeluje baš nekako smireno i cool, a takva mu je i glazba, premda me isto tako ne vuče da ga počnem aktivno slušat.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 21:43   #128
ajme tvrdoglavosti. opet ćemo razvlačiti?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 21:46   #129
ajde piči dalje...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:47   #130
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Bonny M
Grace Jones
Amanda Lear
Eurythmics
Fine Young Cannibals
Pet Shop Boys
Stray Cats
Tom Jones
Frankie Laine
Bobby Darin
Trio Los Panchos
Los Lobos
ZZ Top BTJ
...
...
Frank Zappa
Allman Brothers Band
Little Richard
Fats Domino
Roy Orbison
Tom Petty
BB King
Stevie Ray Vaughan
Genesis
Rush
Michael Bolton
King Crimson
Jethro Tull
Kansas
Toto
The Bee Gees
Emerson, Lake & Palmer
John Lee Hooker
Jeff Beck
Leonard Cohen
Cher
Captain Beefheart
Yes
Parliament
Funkadelic
Earth, Wind & Fire
Judas Priest
Slayer
Pantera
Ozzy Osbourne
Boston
Modern Talking
Megadeth
George Harrison
Robert Palmer
Robert Plant
The Highwayman, + solo karijere, osim Johnnyja koji je vec bio
Kiss
Van Halen
Faith No More
Alice in Chains
Bon Jovi
Soundgarden
Rage Against the Machine
Van Morrison
Joe Cocker
Donovan
CSN(Y)
Billy Joel
Alice Cooper
Dead Kennedys
Black Flag
Iggy Pop
The Stooges
Ted Nugent
MC5
Supertramp
The Smashing Pumpkins
Run-DMC
Public Enemy
Wu-Tang Clan
NWA
Eazy E
Dr Dre
Ice-T
Ice Cube
The Smiths
The Cult
Sisters of Mercy
Bauhaus

Zadnje uređivanje The Great Duck : 04.01.2016. at 23:49.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:58   #131
Netko je dobro primjetio, čini mi se Stronger Free, da još nismo imali bluzera na temi. A prošli smo sve i svašta dosad.

Btw, Van Morrison je već bio.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 23:13   #132
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
ja znam da bi vam draže bilo da stavim Justina Biebera, ali ipak nastojim promovirati kvalitetu, pa makar me mrzili
Inače, ovo je poznato utočište gde obitavaju Bieberovi fanovi.



Quote:
VodkaM kaže: Pogledaj post
Ma gdje će suza nego na oko, kod mog generacijskog kolege.
Strašan film, i dan danas koristim mnoge citate iz njega.
"Watson, fill out the details!"
"He sees, but he does not observe"
"Yes, he is dead"

Ovaj ne koristim, ali je dobar:
"And there on the window, there were some Manjurians doing the traditional Caribbean dance" (tako nekako)
"His name is Arty Morty"
itd



Watson: Last night, Holmes realized how stupid he had been.
Holmes: Now, I didn't say stupid...
Watson: Yes, you did.


Za ljude koji nisu gledali da kažemo da se radi o parodiji sa pomalo izmenjenim ulogama...Holmes je ovde ne baš inteligentna pojava , a dr Watson je siva eminencija koji je izmislio lik Holmesa u okviru jedne kratke priče koju je objavio za jedan časopis. Čista perverzija.

Paralelu sam ubacio kao izvesni relativizirajući faktor u vrednovanja Simona i Garfunkela pojedinačno, jer se često u tom odmeru Garfunkel, neopravdano, predstavlja kao nebitni elemenat.


Mogli bi kolega da preporučimo film forumašima. Ako ništa drugo, imaće dovoljno vremena da ga odgledaju par puta dok ne dođe sledeća glazbena legenda.


@JKD01

Gde Ramones, Motorhead i Tom Waits u istoj rečenici sa Celine Dion
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 23:28   #133
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ajde piči dalje...
nema šanse. još četiri glasa do ponoći ili čekamo četvrtak.

Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Inače, ovo je poznato utočište gde obitavaju Bieberovi fanovi.
čekaj da ga stavim, pa ćeš da vidiš.

što me baš rastužuje, jer Paul Simon je megaumjetnik. uspješan i kod kritičara i kod publike, i to bez ikakvih trikova kavima se većina služi. cijeli imudž se svodi isključivo na pjesme koje radi. zato je valjda i nerazumljiv novijim generacijama. i svo vrijeme se nije dodvoravao kojekakvim trendovima, držao se samo onog što je nosio u sebi. prva tri albuma su besprijekoran nastavak onog što je radio uz Garfunkela nizom svevremenih klasika. prvi je put donekle zapeo s albumom One Trick Pony, koji nije loš, ali je cijeli laid back, osim Late in the Evening ništa se baš ne ističe na njemu. sljedeći Heart and Bones nije prepoznat na vrijeme jer se razmimoilazio s tadašnjom glazbom, ali je odličan album. Graceland je pak pravo čudo, definitivno jedan od najboljih albuma osamdesetih, ali i svih vremena, što sam već napisao prije par godina. Rhythm of the Saints je u neku ruku nastavak sličnog izričaja, ali daleko zatvoreniji i teže probavljiv, ja se još mučim s njim, iako je nesumnjivo kvalitetan album. najveće razočaranje mi je Songs from the Capeman, za kojega opravdanje nalazim u tome da se radi o izvacima iz kazališne predstave, ali svejedno, ima odličnih momenata, ali mi je produkcija očajna. trebalo bi ga doraditi i ponovo snimiti. nakon toga moram priznati da ga nisam slušao do ovog tjedna, i iako sam očekivao malo drugačije albume, bliže njegovim klasičnim radovima, on je odlučio otići u eksperimentalnije vode, pa kad se to prihvati, uopće ne zvuči loše. mislim da ću ih morati poslušati još par puta da mi sjednu kako treba, ako stignem.
__________________
vremenska kapsula

Zadnje uređivanje dile : 04.01.2016. at 23:54.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 23:48   #134
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Mogli bi kolega da preporučimo film forumašima. Ako ništa drugo, imaće dovoljno vremena da ga odgledaju par puta dok ne dođe sledeća glazbena legenda.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 12:55   #135
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Lynyrd Skynyrd
Janis Joplin
Quote:
VodkaM kaže: Pogledaj post
Frank Sinatra
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Frank Zappa
Roy Orbison
Tom Petty
BB King
Leonard Cohen
Parliament
Funkadelic
Earth, Wind & Fire
George Harrison
Joe Cocker
Donovan
+ Grateful Dead




Pa krajnje vrijeme, majku mu, previše je vremena prošlo
__________________
i wanted the whole world or nothing.
Psychedelik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 20:10   #136
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
što me baš rastužuje, jer Paul Simon je megaumjetnik. uspješan i kod kritičara i kod publike, i to bez ikakvih trikova kavima se većina služi. cijeli imudž se svodi isključivo na pjesme koje radi. zato je valjda i nerazumljiv novijim generacijama. i svo vrijeme se nije dodvoravao kojekakvim trendovima, držao se samo onog što je nosio u sebi. prva tri albuma su besprijekoran nastavak onog što je radio uz Garfunkela nizom svevremenih klasika. prvi je put donekle zapeo s albumom One Trick Pony, koji nije loš, ali je cijeli laid back, osim Late in the Evening ništa se baš ne ističe na njemu. sljedeći Heart and Bones nije prepoznat na vrijeme jer se razmimoilazio s tadašnjom glazbom, ali je odličan album. Graceland je pak pravo čudo, definitivno jedan od najboljih albuma osamdesetih, ali i svih vremena, što sam već napisao prije par godina. Rhythm of the Saints je u neku ruku nastavak sličnog izričaja, ali daleko zatvoreniji i teže probavljiv, ja se još mučim s njim, iako je nesumnjivo kvalitetan album. najveće razočaranje mi je Songs from the Capeman, za kojega opravdanje nalazim u tome da se radi o izvacima iz kazališne predstave, ali svejedno, ima odličnih momenata, ali mi je produkcija očajna. trebalo bi ga doraditi i ponovo snimiti. nakon toga moram priznati da ga nisam slušao do ovog tjedna, i iako sam očekivao malo drugačije albume, bliže njegovim klasičnim radovima, on je odlučio otići u eksperimentalnije vode, pa kad se to prihvati, uopće ne zvuči loše. mislim da ću ih morati poslušati još par puta da mi sjednu kako treba, ako stignem.
Lijepe riječi, Dile

Samo se ne bih baš do kraja složio da je solo Simon iz 70ih nastavak onoga što je radio s Garfunkelom. Čini mi se da su ipak ove pjesme i albumi iz solo karijere malo drugačiji, malo življi, više različitih utjecaja, a manje balada koje su obilježile karijeru S&G. Da citiram Simona: Art je odlično pjevao balade, pa sam pisao balade. Ja sam loše pjevao i balade i brže stvari, pa mi je bilo svejedno kakve pjesme pišem.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 21:11   #137
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
što me baš rastužuje, jer Paul Simon je megaumjetnik. uspješan i kod kritičara i kod publike, i to bez ikakvih trikova kavima se većina služi. cijeli imudž se svodi isključivo na pjesme koje radi. zato je valjda i nerazumljiv novijim generacijama. i svo vrijeme se nije dodvoravao kojekakvim trendovima, držao se samo onog što je nosio u sebi.
potpis!

on je pravi primjer kako minimalistički izričaj/pristup može biti MEGA.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 23:13   #138
dvajzdva...pa praznici su, manje raje je pred kompom, smučaju se ili piju, ajmo dalje.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 23:42   #139
pričekat ćemo da se vrate. šteta da propuste rundu.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 13:43   #140


Ajd dile stavi temu u sticky, možda će tako vidljivija lakše pridobit neke nove pratitelje (i glasače)
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.