Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 17:12   #101
Striček, s gearbestom nikad nisam imao problema, poslali su sigurno i 99% sam siguran da je stiglo u hr.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:19   #102
Ne znaš nego nagađaš, velika je razlika između ta dva pojma.
Svrha tracking broja je da u svakom trenutku znaš gdje je paket, pošto ti ne znaš, stvar je jasna.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:38   #103
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Naporan si ti bogu i vragu sa svrstavanjem mene među zaposlenike pošte.
Ja sam najobičniji korisnik pošte i za razliku od većine ljudi upoznao sam se funkcioniranjem sistema, naručivanjem iz inozemstva, tracking brojevima i svim mogućim uslugama i naknadama u poštanskom prometu.
Za razliku od 99% ljudi koji u ovoj temi lupetaju o stvarima o kojima pojma nemaju i za svaki problem u isporuci pošiljke traže krivca samo u HPu.

I da, čovjek LAŽE kad kaže da ima bilo kakvu snimku, kad ju postavi onda nek se javi, ili neka ode s njom u poštu..
Dok to ne napravi on je samo jedan u nizu koji ovdje piše bajke.
Prvo dokazi na sunce.
ili tam radis ili si tamo radio ili netko tvoj tamo radi. dovoljan dokaz za to je da zdusno branis jednu firmu. koju korist imas od toga (ako nemas nikakve veze s postom) da branis zaposlenike jedne firme? zasto ne branis zaposlenike ostalih firmi nego samo poste? po tvom nastupu, rekao bi da ili si postar ili radis kao portir u posti.. tu si negdje..
velis da covjek laze, bez ikakvog dokaza da laze. jednostavno - laze. otkud znas? prije bi svi mi ostali rekli da ti lazes da ne radis tamo.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:42   #104
inace.. kad smo vec kod neurucivanja poste... par puta mi je postar ostavio ceduljicu da je pokusao urucit postu (preporuceno pismo). a nije jer sam bio doma (zgrada je u pitanju). nije ni pozvonio na portafon nego je samo ostavio ceduljicu. kaj ocekuje da cu ga cekat pred zgradom svaki dan (za slucaj da ima nekaj za mene)??
zato vise vjerujem ostalima koji imaju isto ili slicno iskustvo nego nekom propalom postaru/portiru.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:24   #105
Ne hranite trola
@genius...ne veli se uzalud da je pametnom jedna dosta samo na žalost moju, kad se ignoranac quota vidi se tekst...trebali bi to riješit da se ne vidi ni onda...onda uopće ne bi videl kaj određene persone pišu.
Iako je zanimljivo povremeno videt kaj napišu i malo se nasmijat...jer skužiš kak je stvoritelj bio i duhovit povremeno
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:25   #106
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Naporan si ti bogu i vragu sa svrstavanjem mene među zaposlenike pošte.
Na svakoj temi forum.hr gdje se spominje hrvatska pošta u negativnom kontekstu ti si tu da je zdušno braniš, pa je logično za pretpostaviti da si djelatnik pošte

https://www.forum.hr/showthread.php?t=943911&page=2
pa ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=795808&page=32
i ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=823252&page=54
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:30   #107
Nije mi problem braniti zdrav razum.
Toliko blaćenja, a kad nekog tražiš neki dokaz za krivicu pošte - nema ga.
Eto onaj zna da su mu paketi nestali u pošti ali nema trackinga, lol.
Ti si eto nešto snimio video nadzorom (hahaha) ali nema snimke, kad treba postavit onda kreće izmotavanje.
I tako unedogled, svi sve znaju ali nitko nema dokaza za ništa, komično.

Tako da ja ne branim poštu nego sam jedini realan ovdje, a većina piše bajke bez pokrića.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:52   #108
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ne hranite trola
@genius...ne veli se uzalud da je pametnom jedna dosta samo na žalost moju, kad se ignoranac quota vidi se tekst...trebali bi to riješit da se ne vidi ni onda...onda uopće ne bi videl kaj određene persone pišu.
Iako je zanimljivo povremeno videt kaj napišu i malo se nasmijat...jer skužiš kak je stvoritelj bio i duhovit povremeno


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:57   #109
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Na svakoj temi forum.hr gdje se spominje hrvatska pošta u negativnom kontekstu ti si tu da je zdušno braniš, pa je logično za pretpostaviti da si djelatnik pošte

https://www.forum.hr/showthread.php?t=943911&page=2
pa ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=795808&page=32
i ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=823252&page=54
rekao sam ja.. portir u hrvatskoj posti. i misli da je zbog toga sto tam radi uhvatio Boga za bradu pa mora branit firmu koja mu isplacuje placu.
pohvalno je sto posta, ocito, svakom da sansu za posao.. al biti toliko uporan u branjenju zaposlenika jedne firme.. i to na nacin da sve nazivas lazljivcima, a istodobno sve postare svecima.. to cak ni posti ne ide u prilog...
pa to cak vise i nije smijesno (bilo je u pocetku, priznajem).. to je kao kad mala djeca zapnu za neku radnju koja je ispocetka odraslima smijesna pa je onda ponavljaju unedogled.. jednostavno, prestane bit smijesno.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:39   #110
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Ne znaš nego nagađaš, velika je razlika između ta dva pojma.
Svrha tracking broja je da u svakom trenutku znaš gdje je paket, pošto ti ne znaš, stvar je jasna.
Ne znam zašto si toliko uvjeren u to što pričaš kad očito nikad nisi naručivao ništa što ima reference number. Znači, reference number je isto kao i tracking number jedino što kod njega podaci završavaju kad paket stigne u odredišnu zemlju.

Evo jedan primjer.

https://www.17track.net/en/track?num...76360000771218

Znači, to je reference number koji se tretira kao neregistrirana pošiljka i na njemu se vidi da je kupac preuzeo paket. Ali otprilike možeš vidjeti što se događa s paketom. Vidiš da je paket stigao u odredišnu zemlju. Meni u pravilu (ako ne zapne na carini) dođe na vrata od datum dolaska u zemlju odredišta kroz 2-3 dana.

Za razliku od reference numbera imaš tracking number i podaci izgledaju ovako...

https://www.17track.net/en/track?num...0579194HU&fc=0

Znači, jedina je razlika da na tracking numberu možeš detaljnije vidjeti što se događa s tvojim paketom i da na kraju piše da si preuzeo paket, ali ako na reference numberu piše da je pošiljka stigla u odredišnu zemlju i ne dolazi na vrata, znači da je pošiljka nestala u HR. To što pošta nema mehanizme ili se ne želi zafrkavati s potragom paketa je druga stvar.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 13:29   #111
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto si toliko uvjeren u to što pričaš kad očito nikad nisi naručivao ništa što ima reference number. Znači, reference number je isto kao i tracking number jedino što kod njega podaci završavaju kad paket stigne u odredišnu zemlju.
Hrpa gluposti.
Reference number nema nikakve veze s trackingom niti možeš uopće znati da je item poslan, a kamoli da je stigao u odredišnu zemlju, ne piši gluposti.
Da bi znao da je stigao u odredišnu zemlju, netko bi ga na ulazu u zemlju morao skenirati u uvesti u sistem - A TO SE NE RADI JER TO NIJE ISPRAVAN TRACKING BROJ!!
Preko toga broja se ispisuju podaci koje god pošiljatelj želi napisati i većinom pišu gluposti "predno je tamo", "predano je vamo", a ni jedna državna pošta ga ne uvodi u svoj sistem i samim time je taj broj lažan i nebitan.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 14:42   #112
otkud ti to znas ak ne radis u posti?
previse ti toga pretpostavljas za osobu koja nema nimakve veze s postom... uz to, ljude nazivas lazljivcima bez da oupce ista znas o njima (al ti je bitno da pisu negativno o posti i to je odmah znak da lazu).
ili si portir u posti ili (mozda cak i vjetojatnije) radis na zaprimanju inozemne poste, tj. paketa (i usput mozda i maznes nesto pa ovdje moras branit sebe i jednako pokvarene, lopovske kolege).

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 15:48   #113
Croarmy je u pravu. Taj broj koji navodite se nemože pratiti jer to nije tracking broj.
Tracking broj se sastoji od prvog slova R što označava registriranu pošiljku, drugog proizvoljnog slova, najčešće A,B,F,K,N itd., osam brojeva te na kraju oznake zemlje iz koje pošiljka dolazi npr. Nizozemska NL, Singapur SG, Kina CN,Velika Britanija UK itd.

Dakle tracking broj je u formatu RAxxxxxxxxSG za pošiljku iz Singapura.

To je jedini broj koji dokazuje da je pošiljka stigla i koji se priznaje u traženju pošiljke ili u slučaju spora s paypalom
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 18:53   #114
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
otkud ti to znas ak ne radis u posti?
Znam zato što imam mozak i što sam detaljno proučio funkcioniranje svjetske poštanske unije i njihovih članica i znam sve o trackingu.
Ne moram raditi u pošti da bi se znao koristiti internetom.
Za razliku od tebe koji po forumu samo baljezgaš i kačiš se na moje postove, a prelijen si i nesposoban guglati o tracking brojevima, kako se označavaju, u kojem su formatu i sl.

Stvarno nije problem naći sve relevantne informacije, onaj koga zanima naći će, a onaj koga ne zanima taj će ovdje danima luptetati i trolati o referance brojevima i njihovoj putanji iako takvi brojevi NIGDJE u svijetu nisu priznati.

Eto lik je uvjeren da se taj paket prati preko referenace broja i da se zna kad je ušao u zemlju odredišta, majko sveta.
Vjerovatno na granici postoji mali kinez koji to skenira i javlja na sajt 17track da je paket ušao u Hrvatsku.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:51   #115
Dobro, oke, nemoguće je pratiti onda taj broj. Ali daj mi reci kak mi se uvijek to poklapa? Osim kod ova tri paketa koji mi ni dan danas nisu stigli za koje sam uvjeren da su se izgubili jer je sad prošlo oko 40 dana. Inače za bilo koji paket s gearbesta nikad nisam čekao duže od 25 dana ako ide nizozemskom poštom, a ako ide belgijskom stiže za 10 dana, nekad i manje. Jel moguće da je to slučajnost? I ja ti to garantiram da je ovo prvi put da mi kasne paketi s gearbesta, ovih 40-ak narudžbi prije toga uvijek mi se poklapao reference number, uvijek kad je pisalo da je stiglo u hr, meni je to poštar dostavio u roku 3-4 dana, ovisno jel bio vikend
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:03   #116
A šta se toliko čudiš što nešto stiže u roku? Nije to nikakvo poklapanje, to je realno vrijeme potrebno da nešto stigne iz Kine u HR, ako je sve u redu onda će paket uvijek stići u istom roku, dan-dva razlike.

Ako ja poštom šaljem paket u Englesku, i ako znam da mu treba 5 dana do tamo, onda mogu poslati i 150 paketa i uvijek će dolaziti otprilike u tom roku, nije to nikakva znanost.
Ti si sad oko toga napravio znanstvenu fantastiku i čudiš se što se nešto poklapa.
Pa normalno da se poklapa kad su kinezi sa gearbesta procjenili koliko dana treba do HR i onda prema tome stavljaju izmišljen broj da je stiglo do tvoje zemlje.

Kod trackinga ne postoji rok od 2-3-4 dana, niti postoji "otprilike"! Kod trackinga se jasno zna u svakom trenutku gdje je paket i zna se kojeg datuma će doći.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 21:30   #117
Čekaj malo... ti hoćeš reći da podatke o pošiljci koja se šalje Belgijskom neregistriranom poštom ažurira zaposlenik Gearbesta? Naravno, za takvo nešto bi mu trebao pristup službenoj stranici Belgijske pošte... Nadam se da shvaćaš što pišeš.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:09   #118
Ti se se malo žešće pogubio, nema tu ažuriranja niti to itko radi.
Idemo redom, kakva je to "Belgijska neregistrirana pošta"? To ne postoji i to je još jedna u nizu izmišljotina gearbesta i sličnih trgovina, postoji samo Belgijska pošta.

Dalje, na prošloj stranici si ti stavio ovaj broj:
https://www.17track.net/en/track?num...76360000771218

Znači, tu vidimo da je taj predmet još prije mjesec dana, 26.03. "kao" stigao u zemlju odredišta.

Sad odemo na službeni sajt Belgijske pošte s tim brojem:
http://track.bpost.be/btr/web/#/sear...771218&lang=en
Ovdje vidimo zadnji status od 26.03. da to dolaze prema Belgiji!

Isti taj broj koji prvo kaže da je stigao u zemlju odredišta, službeni sajt belgijske pošte kaže da to tek dolazi do njih, i tu zapravo staje jer neće nikada ni doći jer se ne prati.
Ovo je sve jedna hrpa sranja, a ne tracking brojevi.

Poštedi me više gearbesta, referance brojeva i track17 i ostalih ruskih smeća od sajtova.

Postoji samo ips.posta.hr, to je jedino ispravno mjesto za provjeru paketa i nemoj kukati pošti ako ti paket ne stigne jer nemaš NIKAKAV dokaz da je ušao u zemlju, samo imaš muljanje kineza.
Ako hoćeš pravi tracking onda i plati više.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:00   #119
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Znam zato što imam mozak i što sam detaljno proučio funkcioniranje svjetske poštanske unije i njihovih članica i znam sve o trackingu.
Ne moram raditi u pošti da bi se znao koristiti internetom.
Za razliku od tebe koji po forumu samo baljezgaš i kačiš se na moje postove, a prelijen si i nesposoban guglati o tracking brojevima, kako se označavaju, u kojem su formatu i sl.

Stvarno nije problem naći sve relevantne informacije, onaj koga zanima naći će, a onaj koga ne zanima taj će ovdje danima luptetati i trolati o referance brojevima i njihovoj putanji iako takvi brojevi NIGDJE u svijetu nisu priznati.

Eto lik je uvjeren da se taj paket prati preko referenace broja i da se zna kad je ušao u zemlju odredišta, majko sveta.
Vjerovatno na granici postoji mali kinez koji to skenira i javlja na sajt 17track da je paket ušao u Hrvatsku.
ti i dalje ne shvacas da svi znaju da lazes kad kazes da ne radis u posti... nema sanse da mozes proguglat bas sve o tome kako funkcionira nasa posta. jedini nacin da to znas je da radis ramo ili ti kaze netko tko tamo radi.
cak i kad bi se to moglo, zasto bi netko, do u detalje, proucavao tako nesto???
eto, ja tebi cak i ne sporim da to znas (pracenje posiljki), al sam prilicno uvjeren da radis u posti. uz to, ono sto ti svatko (al bas svatko tko ne radi u posti) moze predbaciti je tvoj arogantan nastup u branjenje poste i njenih zaposlenika i nazivanjem ljudi lazljivim i pokvarenim zato sto nesto zamjeraju posti i imaju prigovor na rad djelatnika poste. nema, ponavljam -NEMA, te firme (pogotovo velike) ciji su svi zaposlenici posteni i marljivi te savjesno obavljaju svoj posao. tako nema ni u posti. sto se tice postara.. nemam zamjerku na jednog starog postara, a sada imam. vec sam napisao ono sto radi.. e, sad.. dal je to do njega (nije ni preuzeo postu nego samo ispisao potvrdu o pokusaju isporuke) ili je to do politike poste, ne znam. znam samo da mi je znao ubacit u sanducic obavijest bez da me pokusao kontaktirat (portafonom). isto tako, znam da sam u sanducicu znao nalazit postu koju sam trebao osobno preuzet i potpisat preuzimanje tako da ne znam sto je pravilo.. sve mi se cini da postar sam odluci koje posiljke ce preuzet i dostavit (pa makar se sam potpisao), a za koje posijlke ce samo ubacit obavijest

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:32   #120
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ti i dalje ne shvacas da svi znaju da lazes kad kazes da ne radis u posti... nema sanse da mozes proguglat bas sve o tome kako funkcionira nasa posta. jedini nacin da to znas je da radis ramo ili ti kaze netko tko tamo radi.
Evo, ako kažem da radim, hoćeš biti sretan?
Da, radim tamo, portir sam, poštar sam, radim na blagajni, a i direktor sam.
Nadam se da si zadovoljan odgovorom i da ćeš prestati trolati po temi.

Kakve veze moj posao ima s činjenicom i s onime o čemu se priča, da postoji samo jedan tracking, da su ovi ostali lažni i da sam ja u pravu??? Kakve veze ima gdje ja radim??
Daj se drži teme i ostavi se gluposti, mene ne zanima gdje ti radiš.

Quote:
cak i kad bi se to moglo, zasto bi netko, do u detalje, proucavao tako nesto???
Zato što je to 5 minuta posla, malo guglaš tracking number format, standard, pa Universal postal union itd.
Koliko si vremene potrošio ovdje trolajući sve si to mogao naći.
Ti se pitaš zašto bi to netko proučavao, a ja se pitam zašto se netko logira na ovaj forum i piše gluposti.

Quote:
eto, ja tebi cak i ne sporim da to znas (pracenje posiljki), al sam prilicno uvjeren da radis u posti.
Da, radim. Možeš li sad prestati biti naporan?
Hvala.

Quote:
ono sto ti svatko (al bas svatko tko ne radi u posti) moze predbaciti je tvoj arogantan nastup u branjenje poste i njenih zaposlenika i nazivanjem ljudi lazljivim i pokvarenim zato sto nesto zamjeraju posti i imaju prigovor na rad djelatnika poste. nema, ponavljam -NEMA, te firme (pogotovo velike) ciji su svi zaposlenici posteni i marljivi te savjesno obavljaju svoj posao.
Gdje ja branim poštu i njene zaposlenike?? Jel ti uopće išta čitaš u ovoj temi?
Ja ovdje pokušavam objasniti metodologiju rada i postupke kako šta funkcionira kod domaćih i inozemnih pošiljaka.
Briga mene čiji poštar ne radi dobro, čiji paketi se kradu i zašto je netko iz pošte lijen nositi pakete, normalno da u pošti ima svega.
Takve stvari ti rješavaj u svojoj pošti i tamo podnosi žalbe.

Ja ovdje pričam o konkretnim stvarima koje se mogu dokazati, ne može netko optuživati poštu što mu nema paketa samo zato jer neki blesavi kinez laže da je nešto ušlo u HR.
I onda kad idem pokušati to objasniti, nađu se pametnjakovići koji mi kontriraju sa 17track sajtom i referance brojevima, a pojma nemaju o trackingu.

Zadnje uređivanje croarmy : 01.05.2017. at 13:05.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.