Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 17:35   #1
T-Mobile Usluge trećih strana

Pozdrav

Neznam dal sam jedini s ovim problemom il vas ima još, al nisam nigde našel tu temu pa sam ju odlučil sam otvoriti.
Znači danas sam dobil račun za mobitel od T-Mobilea i na njemu ljepo piše između ostalog: Usluge trećih strana 74.50kn. Onda sam se spojil na svoje korisničke stranice i išel provjeriti ispis poziva. Tam je prikazano 5 takvih "poziva". No zanimljivo je da pod pozivani broj piše MCCA4, usluga je T7C, trajanje je 00:00, a iznos 14,90kn. hallooo..

Kaj to predstavlja? Idemo zvati službu za korisnike. I pitam njih to pitanje, a kad ono- gospodine, pa to su vam poruke koje primate od drugim operatera na svoj mobitel. Molim?? Gospođo, al ja na svoj mobitel primam samo poruke od T-Mobilea. Nikakvi drugi operateri. O čemu vi pričate? I onda mi ona veli nek si još jedamput provjerim primljene poruke u mobitelu....

Idemo dalje.. Uspjel sam joj nekak objasniti da stvarno ne primam nikakve poruke i da dal mogu oni kak to blokirati. I onda mi je na ljepi način objasnila da ona to nemože napraviti jer oni nemogu otkriti ko to meni šalje, al mogu njezini kolege. No njima se treba javiti preko maila, jer telefonski nemogu stupiti s njima u kontakt.. Pa ko tu koga??
I sad mene zanima ak je neko već imal takav problem sa T-Mobileom i ak ima pojma kaj bi to bilo da mi pomogne. I s druge strane, ak neko ima kakvu ideju za mail (onak malo sočniju) slobodno se javite. Jer da budem iskren, tolko sam živčan da neznam na koji način da im se obratim u tom mailu..prijateljski ili.......

Hvala
Pero_kr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 18:10   #2
To su ti poruke s brojeva 88xxx koje se naplaćuju po svakoj primljenoj poruci.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 21:20   #3
Da, al ja stvarno nisam primil nijednu takvu poruku. No u međuvremenu sam našel jedan zanimljiv post, osoba koja je imala isti taj slučaj ko i ja.. Kolega sa foruma, Rašo..

http://www.bug.hr/forum/topic/mobite...vce/47929.aspx- vidi zadnji post
Probal budem sutra iskoristiti njegov odgovor i nazvati te telefonske brojeve da vidim kaj mogu rješiti..
Pero_kr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 00:36   #4
imala sam taj problem. naime, davno sam se registrirala na stranicu ispace jer kao dobivas besplatne sms poruke koje saljes preko neta.. i to sve na prijedlog frendice koja je tamo bili registrirana.

na mob su mi stizale njihove poruke.. cisti spam po meni. tipa koncert ovdje, dogadaj ondje.. dok nisam skuzila na zadnjem racunu usluge trecih strana 30 kn.. popizdila i nazvala sluzbu te mi je frajer rekao da nazovem neki broj (neka firma koja salje tako sms ove i to).. rekla sam im za svoj slucaj te su mi rekli da tom registracijom pristajem na to da mi salju smsove koje naplacuju cca 8 kn.. naravno rekla sam da to vise ne zelim primat niti da mi se to naplacuje i zena me obrisala tj. moj broj

vise nemam problema
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:45   #5
Ja sam upravo primio račun od t-mobile-a,a na računu je pisalo Usluge trećih strana 308,67kn...Mislim koji k****

Pero,jel si uspio riješiti kaj?
D.B.Cooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 12:39   #6
kolegica iz SZK ti je koliko-toliko dobro objasnila. kao prvo, nije usluga T-Mobilea te ju kao takvu ona niti nemože deaktivirati. sve šta ona može napraviti za korisnika je pronaći kontakt broj firme koja Vam pruža tu istu uslugu i dati Vam ga. kao drugo, usluge trećih strana nemaju veze sa T-Mobileom i svaki prigovor uz takvu uslugu T-Mobile prvo proslijedi davatelju usluga na očitovanje. kao treće, sigurno, ali SIGURNO, ste si sami na neki način tu uslugu aktivirali. bilo IQ testom koji ste riješavali preko neta jer Vas je, eto, zanimalo imate li veći IQ od XY osobe, pa ste im ostavili broj da Vam pošalju rezultate, bilo da ste si naručili melodiju Šeherezade preko RTL download zone ili nešto treće.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 18:58   #7
razumio bi da mi je došao račun od 30kn,al 300 daj me nemoj jebati!!
D.B.Cooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:18   #8
Molim Vas za pomoć...

Dobivam push poruke od NoveTV i bojim se da mi nabijaju i lijepu cijenu pa bi volio to isključiti samo neznam kako???
Na tele2 sam...

Hvala i pozzzz
__________________
Ma koji potpis ?!
Javier is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 22:38   #9
a gle, onda ih slobodno tuži, i ako nisi "pristao" na njihove uvjete, pretplatio se na njihove usluge i sadržaje a oni su ti ih svejedno slali i naplaćivali ti iste, čeka te jedna fina potencijalna odšteta.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 03:18   #10
Quote:
D.B.Cooper kaže: Pogledaj post
razumio bi da mi je došao račun od 30kn,al 300 daj me nemoj jebati!!
Garant je negdje sitnim slovima pisalo da će ti nastaviti spamati i to naplaćivati. tako to ide kod tih trećih strana. od sad ljudi pamet u glavu i nikakvi iq testovi, free smsovi s neta, balerina koja se vrti na sve strane, skidanje najnovijeg hita neke naše kvazi zvijezdE...
__________________
Grumpy Čke :D Čke na facebooku
anako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 15:56   #11
Quote:
anako kaže: Pogledaj post
Garant je negdje sitnim slovima pisalo da će ti nastaviti spamati i to naplaćivati. tako to ide kod tih trećih strana. od sad ljudi pamet u glavu i nikakvi iq testovi, free smsovi s neta, balerina koja se vrti na sve strane, skidanje najnovijeg hita neke naše kvazi zvijezdE...
a moguće,al ja poruke nikakve nisam dobio nego su si oni samo pare zgrnuli...Kad sam plaćao s bonom niš mi nisu uzimali jer nisam imal para,al sad kad sam u pretplati sad je to drukčija priča
Sad sam to sve deaktivirao,pa sam na miru(nadam se)
D.B.Cooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 17:45   #12
sestra mi dobiva push poruke od neke wap.kitio.com stranice za nekakve melodije, igrice...jel zna itko kako to deaktivirati jer je nabila samo takav racun???
Rozee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 17:50   #13
Zovi ih i pitaj kako deaktivirati.
Nakon što deaktiviraš, nauči sestru da ne traži melodije/slike/spotove na zadnjim stranicama časopisa ili teletextu
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 18:56   #14
Mom sinu je isto tako došao račun sa 85 kuna usluga trećih strana i kad smo zvali rekla je ženska da oni s time nemaju ništa jer oni ne šalju te poruke.
Da se te usluge mogu deaktivirati slanjem poruke sadržaja STOP na broj s kojeg je došla ta poruka.
anajuric73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 21:46   #15
Kaže T služba za korisnike da može
Vidjet ćemo, ako se ne pojave dalje i račun bude kako treba
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 01:44   #16
Question

Quote:
anajuric73 kaže: Pogledaj post
Mom sinu je isto tako došao račun sa 85 kuna usluga trećih strana i kad smo zvali rekla je ženska da oni s time nemaju ništa jer oni ne šalju te poruke.
Da se te usluge mogu deaktivirati slanjem poruke sadržaja STOP na broj s kojeg je došla ta poruka.
imam i ja taj problem,evo sad sam napisao stop i dobijo poruku ovog sadrzaja.

Odjavljeni ste sa svih aktivnih servisa.Za vise informacija kontaktirajte korisnicku sluzbu na broj 01 66 66 421

sad cemo vidjet slijedeci mjesec dal ima razlike na racunu.
__________________
A kaj je to potpis,ja neznam pisat....
zgkreso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 21:36   #17
ja sam uspjela odjaviti uslugu (ne sjećam se više koje tvrtke) i slanjem maila.
prvo mi je pojelo 30 kn, pa sam dobila slom živaca , onda sam nazvala službu za korisnike koji su mi rekli koja je to tvrtka, guglala sam, ali oni u tom trenutku više nisu radili (subota oko 15 popodne), vidjela sa da se deaktivacija može tražiti i putem maila, pa sam napisala mail sa brojem moba i imenom na koje glasi, u pon ujutro (cca 8-9) sam dobila mail da je deaktivirano i stvarno više nisam primala nikakve poruke.
također sam čitala negdje da se i STOP poruke naplačuju 14 kn, tako da je meni mail ispao i bolja opcija jer mi je, nakon što su mi skinuli tih 30 kn sa friško kupljenog bona, ostalo možda još 15-16 kn na kartici, a nisam imala novih 50 kn za bon.
(tad sam još išla u srednju i dobivala mjesečno bon od 50 kn )
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2023., 21:48   #18
Pozdrav svima, evo ja već tri mjeseca dobivam takve usluge i dansa sam putem cheta razgovarao sa djelatnikom t coma jer kod njih imama tarifu i djelatnica mi je rekla da mi je isključila te usluge i dobio sam poruku da je će na moj zahtjev u slijedećih 24 sata biti onemogućeni pozivi prema brojevima sdodanom vrijednosti.
pref is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2023., 19:43   #19
Quote:
pref kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo ja već tri mjeseca dobivam takve usluge i dansa sam putem cheta razgovarao sa djelatnikom t coma jer kod njih imama tarifu i djelatnica mi je rekla da mi je isključila te usluge i dobio sam poruku da je će na moj zahtjev u slijedećih 24 sata biti onemogućeni pozivi prema brojevima sdodanom vrijednosti.
I jel to bilo rješenje problema? Pozivi prema brojevima s dodanom vrijednošću su pozivi, najčešće 060.
Ako nije, svakako šalji prigovor: oni mogu od davatelja usluge zatražiti očitovanje i odjaviti te s navedene usluge, a možda dobiješ i kakav otpis računa ili povrat na prepaid račun za određeno razdoblje.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.