Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2008., 23:10   #1
Wink Zašto ne mršavim?

Vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u "posao",a meni takvi trebaju!
Imam 28 godina, nekih desetak kilograma viška koje nikako ne mogu skinuti.
Trebam savjet, pomoć, ...
Možda se nekome čini bezveze, ali mene opterećuju, više psihički nego fizički.
Trudim se jesti zdravo, kombiniram, isprobajem,...već nekih pola godine "pazim" a ja sam u to vrijeme izgubila 2 kg. Presporo.
Dogovorim se sama sa sobom za jedan način prehrane, pa uočim nešto drugo i tako sve u krug, jedni savjetuju ovo, drugi ono, nemoj sad, jedi tad itd.Sve znate, da previše ne filozofiram!
Ne krećem se baš, radim u uredu 8 sati, ljeti je ipak drugačije, more, šetnja, znoj, ...
Evo , ja bi napisala kako ja TRENUTNO to radim, a sve DOBRONAMJERNE sugestije od srca primam.

Budim se u 6 i čaša vode od 2dcl; oko 7,00 sati ness s vodom i mlijekom i natrenom, oko 8,30 čaša bilo kojeg jogurta sa zobenim pahuljicama (najčešće), do nedavnop sam tamanila voćne u nezanemarivim količinama, ali sada ni toga više nema, prepuni su šećera,
Oko 11-11,30 pojedem ili jabuku ili isto jogurt ili malo posnog sira

E nakon ovoga ima jedan problem, ne znam do čega je, jednostavno mi se spava, mozak ništa ne upija, zaboravljam, najradije bi išla kući u krevet....kao da mi fali energije ! Oko 13-13,30 opet popijem jednu nessicu, rijetko kad ubacim još neku sitnicu prije toga, da me malo trgne!
U 15 sati sam kući, iscrpljena, jedino od sjedenja, ručam, trudim se ne pretjerivati, uvala sam neku šemu odnedavno da jedem u veličini jedne šake, pošto imam mnogo malih obroka, čisto zato što mrzim onaj osjećaj sitodti, koji naravno znam osjetiti, jer se ni ne bi dovela u situaciju mršavljenja da mi taj osjećaj nije poznat
Jedem najčešće do 18-19 sati, najčešće posnog sira ili jaje sa salatom, a prije toga obično se nešto zalomi tipa jogurt.


Dakle, obroka je puno, trudim se da budu što manji, ali da ne osjećam iscrpljenost i glad. Tjelovježba mi nije baš u krvi.
Ne jedem kruh, tjesteninu, slatkiše (osim sladoleda koji mi je bolna točka!!!!!!!!!!), krumpir, izbjegajem bijelu rižu.

Trebam li smanjiti ovu večernju granicu prije 18 sati?
Smanjiti obroke?
Nešto drugo uvesti?
Voda?

Hvala, ljudi!

Želim biti zadovoljna sa sobom!
free land is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 23:42   #2
Quote:
free land kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u "posao",a meni takvi trebaju!
Imam 28 godina, nekih desetak kilograma viška koje nikako ne mogu skinuti.
Trebam savjet, pomoć, ...
Možda se nekome čini bezveze, ali mene opterećuju, više psihički nego fizički.
Trudim se jesti zdravo, kombiniram, isprobajem,...već nekih pola godine "pazim" a ja sam u to vrijeme izgubila 2 kg. Presporo.
Dogovorim se sama sa sobom za jedan način prehrane, pa uočim nešto drugo i tako sve u krug, jedni savjetuju ovo, drugi ono, nemoj sad, jedi tad itd.Sve znate, da previše ne filozofiram!
Ne krećem se baš, radim u uredu 8 sati, ljeti je ipak drugačije, more, šetnja, znoj, ...
Evo , ja bi napisala kako ja TRENUTNO to radim, a sve DOBRONAMJERNE sugestije od srca primam.

Budim se u 6 i čaša vode od 2dcl; oko 7,00 sati ness s vodom i mlijekom i natrenom, oko 8,30 čaša bilo kojeg jogurta sa zobenim pahuljicama (najčešće), do nedavnop sam tamanila voćne u nezanemarivim količinama, ali sada ni toga više nema, prepuni su šećera,
Oko 11-11,30 pojedem ili jabuku ili isto jogurt ili malo posnog sira

E nakon ovoga ima jedan problem, ne znam do čega je, jednostavno mi se spava, mozak ništa ne upija, zaboravljam, najradije bi išla kući u krevet....kao da mi fali energije ! Oko 13-13,30 opet popijem jednu nessicu, rijetko kad ubacim još neku sitnicu prije toga, da me malo trgne!
U 15 sati sam kući, iscrpljena, jedino od sjedenja, ručam, trudim se ne pretjerivati, uvala sam neku šemu odnedavno da jedem u veličini jedne šake, pošto imam mnogo malih obroka, čisto zato što mrzim onaj osjećaj sitodti, koji naravno znam osjetiti, jer se ni ne bi dovela u situaciju mršavljenja da mi taj osjećaj nije poznat
Jedem najčešće do 18-19 sati, najčešće posnog sira ili jaje sa salatom, a prije toga obično se nešto zalomi tipa jogurt.


Dakle, obroka je puno, trudim se da budu što manji, ali da ne osjećam iscrpljenost i glad. Tjelovježba mi nije baš u krvi.
Ne jedem kruh, tjesteninu, slatkiše (osim sladoleda koji mi je bolna točka!!!!!!!!!!), krumpir, izbjegajem bijelu rižu.

Trebam li smanjiti ovu večernju granicu prije 18 sati?
Smanjiti obroke?
Nešto drugo uvesti?
Voda?

Hvala, ljudi!

Želim biti zadovoljna sa sobom!
vjezbat, vjezbat i vjezbat. druge nema...
bilo sto, bilo kad, bilo gdje...
sto se tice prehrane, imas vec dosta toga recenog na - smrsaviti, ali zdavom prehranom i vjezbanjem i - sto gde spada... -
cini mi se da si nam ipak neke stvari presutila sto se tice hrane (prvo kazes sto jedes, a onda se odjednom pojavi i sladoled...)
i molim te, kreni s vjezbom! klubovi sad preko ljeta manje rade (aerobik i te stvari), ali zato UVIJEK mozes krenuti s trcanjem...
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 23:45   #3
Da znam zalomiti po sladoledu, ma ne samo to , nego zabrljaviti u bilo kojem smislu s hranom. Vjerovatnio je tu i moja kočnica!
free land is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 23:48   #4
sa ovim načinom života ja bi poludio u roku 2 dana
kažeš radiš osam sati dnevno u uredu
ja radim 8h dnevno u patroli na cesti i nemam klime i nađem vremena za sport zato jer volim biti zdrav
1. Nađi moj post sa jelovnikom pa malo pogledaj pomoći će ti
2. Pročitaj topic kako izgubiti trbušič
3. sve navedeno

ps sa tvojim doručkom ispada da je moj švedski stol
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 23:49   #5
izbaci ness
ima previše UH
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 02:34   #6
ne jedeš ti puno,ali ne trošiš dovoljno kalorija.Treba ti biti unos manji od potrošnje...dakle tjelovježba,trčanje,bicikla,hodanje...to ti mora postati rutina,bolje češ se osječati,mozak će ti puno bolje raditi...ja sam ti čisti primjer.Nisam možda najbolji,ali već dva mjeseca trčim i promjene su vidljive.Otiđi na topik "Trčanje" pa malo pregledaj...ima tamo korisnih stvari.
Zapamti.Bez muke i znoja,nema rezultata,sve drugo su zablude i bacanje novca.
ptica-trkacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 02:42   #7
Iskreno, meni zvučiš izgladnjelo. Nigdje ne vidim da imaš barem jedan pravi, kvalitetni obrok. Sve neki jogurti, pa malo ovog, pa šaka onog... Ne vidim povrće i meso, kvalitetne žitarice, ribu, ... Dosta UH obroka, bez dovoljno proteina. Možda si zato umorna.

Sjediš ti 8h, ali zapravo imaš odlične mogućnosti za vježbanje: ipak si doma već u 15h!! Cijelo popodne i večer je pred tobom! Samo kad ne bi bila tako umorna... Po mom mišljenju, trebala bi provjeriti krvnu sliku (željezo, hormone) i obavezno početi kuhati ručak!
Miss Piggy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 02:44   #8
Quote:
boletus satanas kaže: Pogledaj post
izbaci ness
ima previše UH
Kava sama po sebi nema kalorija, računa se isto kao čaj. To što neki kupuju 3u1 ili ne mogu piti kavu bez šećera, to je druga stvar.
Miss Piggy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 04:42   #9
jok, ovi su mi najaci.. uopce ne jedem a kilogrami nece dole... pa sve je cista matematika i to je to.. izbrojis kalorije koje pojedes i kalorije koje potrosis otprilike, i eto racunice kolko si smrsavio/la, ako nejde dole, znaci da ili previse jedes ili se uopce ne kreces kamoli da planirano trosis kalorije..
ja imo 110kg od zime, i ne planirano smrsavio 10kg.. jednostavno cim ne unosim tolko hrane ko prije i vjezbam kile padaju ko blesave...tesko ih je zadrzat,hah sam ti jedi sladoled, on ima negativne kalorije ko cesnjak, preporuce se jedan king i jedan macho dnevno i odmah kile padaju..
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 09:21   #10
Quote:
Miss Piggy kaže: Pogledaj post
Iskreno, meni zvučiš izgladnjelo. Nigdje ne vidim da imaš barem jedan pravi, kvalitetni obrok. Sve neki jogurti, pa malo ovog, pa šaka onog... Ne vidim povrće i meso, kvalitetne žitarice, ribu, ... Dosta UH obroka, bez dovoljno proteina. Možda si zato umorna.

Sjediš ti 8h, ali zapravo imaš odlične mogućnosti za vježbanje: ipak si doma već u 15h!! Cijelo popodne i večer je pred tobom! Samo kad ne bi bila tako umorna... Po mom mišljenju, trebala bi provjeriti krvnu sliku (željezo, hormone) i obavezno početi kuhati ručak!
ajme...pa ja kuham ručak! Samo što ga ja jedem jako malo!

Hvala, ljudi! Znači tjelovježba!
free land is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 10:24   #11
Problem umora ti je zbog toga što ti je doručak preslab. Najedi se za doručak pa ćeš imati energije za cijeli dan. Posni sir nije rješenje za sve, možeš ti jesti i druge stvari ali u malim količinama. Probaj brojati kalorije pa ćeš znati kada si pretjerala. Sladoled ima jaaako puno kalorija i kad pogledam omotnicu npr. onog na štapiću i vidim skoro 400 kalorija odmah izgubim apetit....
I pored svega naravno vježbati, bilo šta, skači po sobi samo da se organizam pokrene. Sretno
peg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 11:27   #12
Ne krećem se baš, radim u uredu 8 sati, ljeti je ipak drugačije, more, šetnja, znoj, ...

Dakle, ovo je krucijalno.. MORAS vjezbati. Nadji si vremena barem pola sata (za pocetak) dnevno za bicikl, trcanje... Doruckuj kako treba, dorucak je definitivno najbitniji od svega.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 13:02   #13
Umor je večini ljudi samo izgovor za ništa ne raditi! Kad netko radi u ofisu i sjedi 8 sati,više se mentalno istrošiš nego fizički.
Onda se dođe kući,najedes se loše hrane ili dobre hrane ali loše izbalansirane i zalegne na trosjed.I misli....sad će kilogrami otići ležajući.E neče!
Kad se prisiliš na tjelovježbu,bilo hodanje,bicikla...bilo što,da si najumorniji,odeš na trening i onda shvatiš da uopče nisi bio umoran,sve dok ne počmeš sa vježbom.Nakon toga uhvati te slatki umor,pomješan sa zadovoljstvom jer si nešto korisno učinio za sebe.
ptica-trkacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 17:49   #14
bilo je nedavno u Pod nož kako smršaviti, doduše činilo mi se drastično. u 5 tjedana 10-15 kg, ja u 5 tjedana kilu izgubila. no dobro, tih troje ljudi samo su na to mislili i na tome raditi cijeli dan, svaki dan čitavih 5 tjedana.
autorici, premalo jedeš. otud umor. ne vježbaš uopće. otud stagniranje na kilaži.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 21:12   #15
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
sam ti jedi sladoled, on ima negativne kalorije ko cesnjak, preporuce se jedan king i jedan macho dnevno i odmah kile padaju..
Ovo je nadam se bila šala...
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 00:24   #16
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ovo je nadam se bila šala...
jasam shvatila kao šalu!
Danas se super osjećam!
Pojela sam 2 odreska puretine, raspoređeno za ručak i večeru sa salatom, vooooode!
Ma, svjesna sam ja da toga dosta krivo radim, zato sam i ovdje da me uputite!
Evo recimo, ja se bojim jesti, naravno, reći ćete da je to greška, svjesna sam ja toga i onda gle što se događa kad ne jedem onako kako sam zacrtala....najedem se te "nezdrave hrane" za neki obrok i onda moj mozak funkcionira na krivi način, kažem sebi kao pojesti ću još danas nešto što ne smijem, a od sutra opet kako treba!
GREŠKA!
free land is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 09:25   #17
NE JEDEŠ NIŠTA ženo božja , pojačaj to . Naravno da ne mrsavis kad ti je metabolizam sporiji od onog u moje babe.

Mesa jedi kolko hoces , posnog , zrnatog isto , UH ujutro i poslije aktivnosti , uz obroke brdo povrca ( lisnatog , brokule ). Naravno , ne izbjegavaj masti , kad unosis smanjenu kolicinu UH one su ti najbolji prijatelji.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 09:35   #18
da ne bi bila gladna,moraš biti sita! Pri tom mislim da moraš uvesti režim od 5-6 obroka na dan,od toga 2-3 međuobroka.
Otiđi na topic "Smršaviti-zdravom prehranom",tamo imaš sve objašnjeno.
ptica-trkacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 18:36   #19
Quote:
croreiki kaže: Pogledaj post
NE JEDEŠ NIŠTA ženo božja , pojačaj to . Naravno da ne mrsavis kad ti je metabolizam sporiji od onog u moje babe.

Mesa jedi kolko hoces , posnog , zrnatog isto , UH ujutro i poslije aktivnosti , uz obroke brdo povrca ( lisnatog , brokule ). Naravno , ne izbjegavaj masti , kad unosis smanjenu kolicinu UH one su ti najbolji prijatelji.
upravo to
prijepodne kompleksne ugljikohidrate,popodne i navečer proteine i povrće
voće izbjegavaj,umjesto njega puno povrća i salata
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 18:41   #20
Meni se čini da joj je prehrana ok, barem po ovom kaj piše. Mislim, ko od tog ne bi mršavio?
Prije bih rekla da jede više nego kaj piše.
Nisam srela nikoga, ali NIKOGA tko jede malo a nikaj ne skida. Nema toga.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.