Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 16:42   #3001
hvala puno
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:22   #3002
Mojoj ti gelovi nisu ništa pomogli, a jedino od čega joj je lakše jest Camomilla, homepatski pripravak.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 07:46   #3003
evo zubići su tu, sad joj navečer prije spavanja malo mokrom gazicom prođem zubiće, sad ne znam kako vi, jel to dovoljno za početak? mislim znam da ne smije pasta, no kaj je sa cicanjem po noći? po tome bi trebalo opet prebrisavati nakon cicanja???? moš mislit
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 08:37   #3004
mi smo samo na večer malo istrljali zubiće sa onom četkicom za bebe. ponekad bi grizao onu gumenu. uredno je cicao po noći. prvi zub mu je izbio sa 4 mjeseca i nismo baš odmah tada počeli četkati. kalodont je počeo koristiti sa godinu i pol- dvije. sad ima preko 5 god. i niti jedan karijes do sada :kucaodrvo:
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:57   #3005
eto vidiš, a mi sa sinom isto sve po ps-u, uredno prali, nikada sok, čaja po noći, ni duda ni flašica samo cika i eto gornji sjekutići su lagano smećkasti, nije strašno, al eto veli zubarka..takvi zubi
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 15:02   #3006
Maleni ima 8mj. i zasad 2 donje jedinice i jednu gornju. Zadnjih tjedan dana uzasno skrguce tim zubima, cujem ga maltene iz druge prostorije, ja se sva jezim od tog zvuka i strah me da ih ne popuca tako struzuc jedne od druge. Brinem li se bezveze, oce to prestat radit?
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 15:26   #3007
i moj je dugo škrgutao. moguće da će se koji malo i okrhnuti, no jedva primjetno. do sada nije imao nikakvih problema sa zubima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 20:34   #3008
moj ima 17 mjeseci i nekih 10 zuba (ne brojim mu ih, vidim ih tek kad izađu, i to najčešće ne ja niti mm nego netko drugi, a mi se čudimo ko pura dreku)

sam htjela reći da dan danas tako škruguće. sa zubima koje je dobio pred 10 mjeseci. ja mu uvalim dudu onda. već ih je nekoliko prežvakao.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 20:41   #3009
Joj od tog skrgutanja se i ja jezim. Neko vrijeme je i moj mali tak strugao sa zubima pa sam skuzila da cim ja njega vise opominjem, on jos vise skrguce A meni je to jednako struganjj noktima po ploci ili vilicom po tanjuru.
Onda sam pocela ignorirati, odem u drugu sobu, pojacam radio... bilo kaj samo da gs ne cujem. I prestao je.
Strasno. I sad se jezim od same pomisli na tak zvuk.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 20:53   #3010
meni i nije baš neobično da u toj dobi škrguću zubima. mislim, nekaj novo im je naraslo u ustima i sad moraju istraživati kaj sve mogu s tim.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 22:34   #3011
Mojoj otkako su pristojno izasla i cetiri gornja zabavlja se tim skrgutanjem. Grozno mi to zvuci ali bas primjetim da s njima skripi kad nema neku gricku da po njoj struze.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 08:08   #3012
Slazem se Garga, nis cudno. Al iritantno!!!!
Njemu su naglo pozilazili zubi i nekak se jos nije sazivio s njima pa se cesto ugrize za jezik i usta iznutra. Bas mi ga je zal.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 11:28   #3013
trazim temu vec pola sata i nikako naci



anyways, mala ima 4 mjeseca i evo prvi zub (donja jedinica) samo sto nije niknuo. skroz se vidi i osjeti, vrh je vec lagano izasao, cekamo da skroz izraste.


nitko mi nije vjerovao kad sam rekla da mislim da joj idu zubi jer sve trpa u usta, od ruku, deke, zvecke, igracaka, onog gumenog za zvakanje i da slini toliko da je dnevno deset puta presvlacim.


i eto, jucer prijepodne sam primjetila da je bas vrh izasao, cekam cijeli zub sad. problem je sto je ona od popodneva do nekih 12, 1 po noci plakala i vristala i apsolutno nista nije pomagalo. ovo je prvi puta da je ona tak nervozna i placljiva toliko dugo u komadu. Promukla je koliko je plakala.


zvala sam pedijatricu, rekla je da smijemo kupiti gel neki (dentix ili nesto) i da ce joj poslati fenistil kapi za grlo.


e sad, sta bi joj jos mogla dati da to sve bezbolnije prodje? :/ Jutros kad krene gugat, bas se vidi da je skroz promukla jadna Sto osim fenistila za grlo?


p.s. nema temperaturu
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:01   #3014
Ja sam mazala gengigelom za djecu i pokazao se jako učinkovit.
Prije spavanja navečer ako ju je baš jako bolilo znala sam dati i lupoceta
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 18:52   #3015
Evo mi sad mazemo dentinoxom i bolje joj je. Dala sam joj fenistil kapi, ali od njih je danas cijeli dan skoro prespavala. To okej? :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:41   #3016
Moja ima sad 19 mj i upravo nam izlaze očnjaci, jadno dijete. Uvijek joj po 4 komada izlaze odjedanput van. Grize sve živo, prstiće stalno gura u usta, mene zna grist za cicu iz nervoze kako joj to smeta.
Imali smo jedno 10-tak dana svaku večer buđenje između 1.30 i 3.30 i onda bude budna po 3-5 h u komadu igra se po krevetu skače, oće brata probuditi da ga zove na igru. Sva sreća ne plače, ali zna biti grintava.
Pa sam joj na kraju uzela od Hyland-a nighttime theeting i pomoglo je super, lijepo odspava noć u komadu, vidim da joj je lakše kada joj dam te tabletice, homeopatija. Sa iHerb-a sam naručila. Nisu skupe, 135 tabletica oko 8$.
Sa starijim sam koristila onaj gel za zubiće, ali više ga je proghutao nego što smo uspijeli namazati. Tabletice su po meni punooo bolje i efikasnije.

Starijem sam zube sa kaladontom počela prati tek oko 2 godine i to uvijek Elmex junior i premazujem mu ih svakih tjedan dana, kad se sjetim sa Tooth Moose. Bijeli su mu kao snijeg, a jede sve živo.

I ja sam u oba dvbije trudnoće uzimala one male tabletice Fluornatril i uzimala sam ih i tijekom dojenja i pomogle su i mojim zubima da se ne kvare, jer imam loše zube. Moja stara je pušila u trudnoći a i voda u Ivanić- Gradu, nije kvalitetna kao ova Učkarska voda.

Zadnje uređivanje Lady of leisure : 18.10.2016. at 11:51.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:30   #3017
Moja curka sutra 7 mjeseci i nijedan na vidiku. Grize sve ali ne slini, ma niti nema nekih pravih naznaka da ce koji ubrzo izbiti van. :nezna:


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:39   #3018
Svi misle kada dijete počne sliniti i gristi sve živo da će zubići izaći malte ne odmah u jedan dan.

To je proces koji traje od skoro pa začeća i dok prvi zubići ne izađu treba proći i po 6 mj i više do prvog zuba a kasnije ide brže. Treba vremena dok se zub probije kroz svo to meso i izađe van. A bebe ionako sve trpaju u usta jer im je to prvi kontakt osjeta, tvrdo, mekano, slatko ,slano i sl...
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:44   #3019
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Moja curka sutra 7 mjeseci i nijedan na vidiku. Grize sve ali ne slini, ma niti nema nekih pravih naznaka da ce koji ubrzo izbiti van. :nezna:


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Moj je slinio od 5. mjeseca, prvi zub mu je izbio tek s 11.



Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 18:11   #3020
Nama su izbila donja dva od 4,5mj, sad ima skoro osam i više ni jedan. Ovi gornji su vidljivi na mesu, ali nikako izaći. Svako jutro gledam(o).
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.