Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2005., 13:48   #1
Malo pravopisa

Sorry kaj ovo "ne spada" u književnost al spada u "hrvatski" pa mi se ova kategorija činila najbližom.

Ovako neko vrijeme vodim raspravu o pravilnom korištenju verzija riječi login. Za one koji imaju iskustva sa pravopisom molim objašnjenje. Kako se pravilno kaže kaže prijavljivanje - logiranje ili loginiranje ?
Stvar je u tome da hoću reć samo login a ne i logout ak me kužite. Logiranje je univerzalno za oboje, ne?

Znam da je prijevod Prijava al mene zanima samo pravilno korištenje riječi login
Bigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 15:10   #2
To potiče od engleske riječi "log" što bi značilo nekakav zapisnik ili evidencija. Znači log-in bi bilo prijaviti se, ili upisati se. Dakle pravilna prilagodba hrvatskome jeziku je login-logiranje-logirati se. Nisam neki profesionalac u ovom području, ali prilično sam siguran da je tako točno. Iako, to nije hrvatska riječ, tako da tumačenje može ovisiti od pojedinca do pojedinca. Nadam se da sam barem koliko-toliko pomogao.
Anarhist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 15:17   #3
Re: Malo pravopisa

Quote:
Bigi kaže:
Sorry kaj ovo "ne spada" u književnost al spada u "hrvatski" pa mi se ova kategorija činila najbližom.
ako gosn stitch, ili djeva Didi, ne navrate na ove prostore, imaš Društvene znanosti za postaviti ovo pitanje - i ubrzo ti odgovore

odnosno, Jezični savjetnik
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.