Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 12:00   #1
Pitanja i odgovori o Brzom mršavljenju

Ovu temu sam pokrenula jer i sama imam određena pitanja u vezi brzog mršavljenja,ali o tome ću poslje.Htjela bih naglasiti da se na ovoj temi isključivo raspravlja o BRZOM mršavljenju,dakle tema je za sve one koji žele(trebaju) brzo smršaviti i znaju neke korisne savjete o istome.Ja osobno imam jedno pitanje a to je kako brzo smršaviti ali bez tjelovježbe.Ja bih željela izgledati mršavo,ali ne mišičavo što mi je jako ružno.Dakle nikakav sport ne dolazi u obzir.Problem je u tome što ne znam kako bih drugačije mogla učvrstiti kožu.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
__________________
Kad su svi protiv vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu.
(Ne)Mirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 12:01   #2
nema brzog mršavljenja.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 12:23   #3
Pitanje je što je to "brzo". Ukoliko ti je otprilike 3-4 kg mjesečno dovoljno brzo, onda probaj ovo:
-doručkuj normalno
-prepolovi ručak
-jabuka ili jogurt za večeru
-zaboravi sve međuobroke, deserte, slane girckalice, sokove i sl.

Ovo je upalilo za mene, od rujna sam izgubio 15 kg, bez ikakvog vježbanja.
Međutim samo da ti skrenem pažnju, Kad sam se odlučio na mršavljenje, imao sam jaku jaku jaku snagu volje, ako to iskreno i svim srcem ne želiš onda nećeš uspjeti.

I još nešto, da ne znam kako intenzivno vježbaš idućih par mjeseci, sigurno nećeš dobiti mišičavo tijelo. Ljudi se godinama muče da se oblikuju, ne ide to preko noći. Stoga ako možeš, vježbaj, ne boj se, nećeš izgledati ko Arnold.

Što se tiče viška kože, tu ti nemam ništa pametno reći.

ćao
__________________
Mrzim političare, zadrtost i štrumfove
KKKIKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 12:45   #4
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nema brzog mršavljenja.
APOSLUTNO potpisujem to su zablude
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 11:45   #5
Pa nece te sve vezbe uciniti misicavom,uz odgovarajuci program mozes da se zategnes...aerobnim treningom (trcanje i sl.) trosis jako puno kalorija i ubrzavas metabolizam...ali kako hoces,meni je npr. ruzno kad je neko mrsav i mlitav.Sto se tice brzih dijeta,jedi samo voce par dana (ne banane,suvo voce i slicno) i brzo ali kratkotrajno ces skinuti kilograme...
Acid_dolL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 01:34   #6
brzo mršavljenje: da,da

Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
APOSLUTNO potpisujem to su zablude
nažalost,forumašice drage,mislim da ipak niste u pravu...
prije bih bila na vašoj strani,ali danas definitvno ne!!

i ja sam se mučila duuuuuugih 9 god.i na kraju,otišlo za mjesec i pol dana
bez problema...,a mislim da ovo moje spada u brzo mršavljenje...i nema jo-jo efekta!!
debelakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 17:03   #7
probaj mesnu(atkinsovu dijetu) ili GLADUJ...
Tonkica:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:28   #8
debelakis,koja je tvoja tajna?
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 08:19   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nema brzog mršavljenja.
Haha!! Slazem se!

Odnosno... ima brzog mrsavljenja... nakon kojeg se kile sve vrate, plus dodatno barem dvije-tri....

(Tijelo "misli" da ce morat i ubuduce prolazit kroz faze gladovanja, pa onda "efikasnije" ugradjuje energiju u masne zalihe... )
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 09:25   #10
Quote:
debelakis kaže: Pogledaj post
nažalost,forumašice drage,mislim da ipak niste u pravu...
prije bih bila na vašoj strani,ali danas definitvno ne!!

i ja sam se mučila duuuuuugih 9 god.i na kraju,otišlo za mjesec i pol dana
bez problema...,a mislim da ovo moje spada u brzo mršavljenje...i nema jo-jo efekta!!
draga forumašice...drago mi je zbog tebe....
iz osobnog iskusva govorim i dosta sam o tome učila što na faxu štoo čitajući i nformirajući s esama....

...brzo mršavljenje je medicinski dokazano nezdrav i nema ga (a da ima trajni pozitivan efekt na tijelo i da zadržavaš svoju težinu)...jer kojih 90% toksina i otrova koje nesvjesno unosiš u svoje tijelo (preko hrane jbga danas je situacija takva kakva je) je topivo u mastima i akumulira se u masnim naslagama u tijelu...prilikom "brze" potrošnje masnog tkiva svi toksini i otrovi iz tih naslaga se otpuštaju u organizam i on ima šok terpaiju...što se više masti otopi veća je količina toksina (kojih ovisi o načinu prehrane osobe i hrane koju je unosila)....poznat je nažalost jako veliki broj ljudi koji su se nakon rapidnog mršavljenja(skidanja velikog broja kg-a) razbolili i nažalost borbu s debljinom zamijenili s borbom s bolešću...a da ne govorim o drugim popratnim pizdarijama koje se događaju....ukoliko se radi o malom broju kg-a (čitaj do 5 kg) situacija je of kors puno blaža ali u svakom slučaju dolazi do svojevrsnog šoka organizma koji se onda ispoljava na razno razne načine (disunkcije u radu određenih organa iorganskih sustava itd)....UVIJEK ima iznimki koje su prošle bez svega toga...ali iznimke su tu da potvrde pravilo...

brzo mršavljenje da postoji ali DEFINITIVNO ono nije zdravo...a tko je spomenuo Atkinsa...pa bem mu miša nakon toliko godina i toliko studija da netko zaista vjeruje da je taj Atkins dobar..nemrem vjerovat...

i ne nije alternativa gladovanje...govorim iz osobnog iskustva.....u godinu dana cca sam skinula 15ak kila i NIKADA nisam bila gladna...tajna: nema je....čista matematika unesi manje nego što potrošiš....pravilna prehrana (kombiniranje namirnica) i tjelovježba...dakle malo truda unijeti u čitanje i informairanje o hrani koju unosiš i da vidiš kako se dobro jede i mršavi...ima tema na hrani i zdravlju o tome...curka koja ju je započela je u godinu i nekaj skinual preko 20 kila....dakle ljudi moji nemojte se zavaravati da je "brzo mršavljenje" dugoročno rješenje vaših problema...jer to je krajnje nezdravo rješenje...
0,99 g do 1 kg je preporučeni tjedni max gubljenja kila...računajte koliko vam je vremena trebalo da se udebljate, e pa odprilike jednako toliko vam je potrebno da i smršavite....ako baš zapnete onda pola od toga....

eto sada kada sam se raspisala, unaprijed se ispričavam ako se netko osjetio uvrijeđenim nisam pisala s tom namjerom....

pozdrav
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 09:26   #11
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Haha!! Slazem se!


(Tijelo "misli" da ce morat i ubuduce prolazit kroz faze gladovanja, pa onda "efikasnije" ugradjuje energiju u masne zalihe... )
jp..slažem se..
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 09:31   #12
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Haha!! Slazem se!

Odnosno... ima brzog mrsavljenja... nakon kojeg se kile sve vrate, plus dodatno barem dvije-tri....

(Tijelo "misli" da ce morat i ubuduce prolazit kroz faze gladovanja, pa onda "efikasnije" ugradjuje energiju u masne zalihe... )
Gladovanje ništa ne rješava. Nakon gladovanja dolazi jojo efekt i ako se nastaviš normalno hraniti dobiješ još više.

Ja sam skinula za 2 mjeseca 10 kg na Montignacievoj dijeti, no ona je bazirana upravo na suprotnome 3 obroka + 2 međuobroka, čim si gladan jedeš ali biraš namirnice i kombinaciju namirnica. Naravno ako se vratim na staro opet ću sve dobiti, ali s obzirom da ne gladujem i zaista mi se sviđa taj način prehrane odlučila sam nastaviti.
Naravno to je bio početni efekt jer sam drastično promijenila način prehrane i počela svaki dan vježbati. Sad dalje više neide tako brzo, ali ide.
Malo odricanja za vitku liniju i dobro zdravlje - nažalost nemože i ovce i novce - jedino ako imaš takav metabolizam da ti se ništa ne lovi.
meliJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 09:39   #13
Quote:
meliJ kaže: Pogledaj post
Gladovanje ništa ne rješava. Nakon gladovanja dolazi jojo efekt i ako se nastaviš normalno hraniti dobiješ još više.

Ja sam skinula za 2 mjeseca 10 kg na Montignacievoj dijeti, no ona je bazirana upravo na suprotnome 3 obroka + 2 međuobroka, čim si gladan jedeš ali biraš namirnice i kombinaciju namirnica. Naravno ako se vratim na staro opet ću sve dobiti, ali s obzirom da ne gladujem i zaista mi se sviđa taj način prehrane odlučila sam nastaviti.
Naravno to je bio početni efekt jer sam drastično promijenila način prehrane i počela svaki dan vježbati. Sad dalje više neide tako brzo, ali ide.
Malo odricanja za vitku liniju i dobro zdravlje - nažalost nemože i ovce i novce - jedino ako imaš takav metabolizam da ti se ništa ne lovi.
super..to je normalno prvi boost je uvijek jer radiš promjenu..onda malo kile stanu pa idu cm-i pa opet kgi i tak...ali to je to...

...ja nisam bila na Montignacu ali sam tu shemu primjenila 3+2, "planiraš" i jedeš svaka 3 h za 3h unaprijed sukladno onome što ćeš raditi itd... i ne dolaziš do stanja gladi...gledaš što i kada unosiš...rasporediš si kroz dan sukladno svojim aktivnostim i rasporedu...i to je to...to nisu dijete to su načini prehrane...koji primjenjuješ cijeli život i to je to...kada više ne mršaviš unosiš više (jednako potrošnji) i to je sva mudrost...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 12:00   #14
Slažem se sa svime što su većina cura ovdje napisale. Brzo mršavljenje je nešto najgore što možeš učiniti svojem tijelu i zdravlju a i donosi kratkotrajne rezultate. Najbolji način mršavljenja, a ujedno i zdraviji, je PROMJENA PREHRANE (Montignac je izvrstan izbor). Izbaci bijeli šećer, bijelo brašno, paštete, salame, grickalice i većinu slatkiša (kažem većinu jer ima i onih koji su ok (ja uzmem neku pločicu sa sušenim voćem, zobenim pahuljicama itd. ) znači počni gledati sastojke proizvoda ); pogotovo ako su slatkiši nešto bez čega ne možeš ali uvijek se i tome može doskočiti; ima toliko svakakvih mogućnosti (pečene jabuke, voćne salate; imaš na Montignac temi i izvrsnih kolača koje cure spremaju). Zaobilazi pekare i objekte s brzom prehranom (McDonalds i slične gluposti).

I bez brige, od pola sata trčanja ili bicikliranja dnevno nećeš postati mišićava a učvrstit ćeš tijelo i još k tome potrošiti koju kaloriju.
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:23   #15
1 kg tjedno je najzdravije gubljenje kilaže!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:53   #16
..koliko vidim ovdje se zakuhalo,na brzinu..sto ljudi sto čudi,ali već sam navikla na ovakve razmjere mišljenja...
zato i jesam svratila da razjasnim: za početak,nikada nisam uspijela biti na dijeti duže od 5 dana,do prvog finijeg obroka!!
druga stvar je da nisam karakter ni malo,ali apsolutno što se tiće svega,a ne samo hrane...
osobno znam ljude koji su skidali kilograme raznim dijetama...i super,a onda vraćanje svih skinutih kila nazad..hop!
ali odlučila sam ovdje pisati,jer sam upoznala curu koja je smršavila sa P.P.( informacije na pp) čajem i do dana današnjeg nije vratila ni kilu,iako i dalje jede isti doručak,iz pekarnice,svako jutro..,iste ručkove i ide na iste domjenke sa firmom kao i prije...a nije vratila ni kilograma,nakon godinu dana!...

i ja nakon svega ipak,opet sam bila ne vjerna i uzmem P.čaj sestri koja skine sa pola kutije 3,5kg...a onda možete zaključiti što je bilo s tom ostalom polovicom kutije...!
i sa još dvije kutije,ja sam skinila kilograme koje sam imala 9 duuuugih god.nakon poroda pa do nedavno!
i to sve sa dvije i pol kutije...
moram još napisati,da mi se nije vratio ni gram....!!!sve do ovoga trena je stanje takvo!

U biti dok ima čaja ja se ne brinem! imam si zalihu,pa taman i da mi se vrati!
sretna sam što je s nečim otišlo,da ne nabrajam da nema tablete,čaja,i nečega za mršavljenje koje nisam probala.
Zato sam i stavila u potpis,pa ako nekoga stvarno zanima,ja nemam potrebu ovdje javno ništa hvaliti...,može me se pitati na privatne poruke!
debelakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 20:31   #17
Meni ovo zvuči kao reklama. Mislim, da je čaj toliko djelotvoran ne bi bilo pretilih ljudi.....
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:40   #18
po meni ovo nije nešto prestrašno, niti ovo smatram reklamom... mislim da je dosta ljudi uspjelo smršavit sa čajevima i tabletama,samo je pitanje dal su si vratili kile
a pretilih ljudi će uvjek biti jer:
ne vjeruju u čajeve i tablete,
ne vjeruju da mogu smršavit,
ne debljaju se od zraka
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 08:20   #19
Quote:
debelakis kaže: Pogledaj post
..koliko vidim ovdje se zakuhalo,na brzinu..sto ljudi sto čudi,ali već sam navikla na ovakve razmjere mišljenja...
zato i jesam svratila da razjasnim: za početak,nikada nisam uspijela biti na dijeti duže od 5 dana,do prvog finijeg obroka!!
druga stvar je da nisam karakter ni malo,ali apsolutno što se tiće svega,a ne samo hrane...
osobno znam ljude koji su skidali kilograme raznim dijetama...i super,a onda vraćanje svih skinutih kila nazad..hop!
ali odlučila sam ovdje pisati,jer sam upoznala curu koja je smršavila sa P.P.( informacije na pp) čajem i do dana današnjeg nije vratila ni kilu,iako i dalje jede isti doručak,iz pekarnice,svako jutro..,iste ručkove i ide na iste domjenke sa firmom kao i prije...a nije vratila ni kilograma,nakon godinu dana!...

i ja nakon svega ipak,opet sam bila ne vjerna i uzmem P.čaj sestri koja skine sa pola kutije 3,5kg...a onda možete zaključiti što je bilo s tom ostalom polovicom kutije...!
i sa još dvije kutije,ja sam skinila kilograme koje sam imala 9 duuuugih god.nakon poroda pa do nedavno!
i to sve sa dvije i pol kutije...
moram još napisati,da mi se nije vratio ni gram....!!!sve do ovoga trena je stanje takvo!

U biti dok ima čaja ja se ne brinem! imam si zalihu,pa taman i da mi se vrati!
sretna sam što je s nečim otišlo,da ne nabrajam da nema tablete,čaja,i nečega za mršavljenje koje nisam probala.
Zato sam i stavila u potpis,pa ako nekoga stvarno zanima,ja nemam potrebu ovdje javno ništa hvaliti...,može me se pitati na privatne poruke!
super odlično...samo da odmah kažem jako mi je drago zbog tebe da si uspjela..kako god da jesi i nadam se da ti se neće ništa vratiti...ali mislim da je u tvojem postu jedna vrlo vrlo bitna rečenica(boldano)...po MENI je "ovisiti o samom sebi" puuno bolja solucija od "ovisiti o čaju ili nekom drugome"..nije badava "uzdaj se use i u svoje kljuse"...čaj super pomogao ti je ali mislim da je trajno rješenje zbrojit se sama sa sobom i izgraditi karakter ako ga nemaš (kažeš da nisi karakter)...makar mislim da ga svi imamo samo ga neki koriste a neki ne...u "kriznim" situacijama ljudi koji su mislili da nisu karakter itekako ga pokažu..jbga život...

što se dotično miracle čaja tiče...na temi o istom je i više nego nekoliko cura kojima se zdravstveno stanje pogoršalo od konzumacije tog pripravka (loša krvna slika,lupanje srca,vrtoglavice itd itd itd)...tako da se treba jako dobro pozanimati prije nego se krene s time da ne bi poslije bilo...drago mi je da ti nemaš nikakvih neželjenih "posljedica"...

JA vjerujem u sebe i u svoju volju i želju...volim znati da ovisim o sebi a ne o nikome drugome...ali to sam samo ja.
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 23:01   #20
Quote:
debelakis kaže: Pogledaj post
..koliko vidim ovdje se zakuhalo,na brzinu..sto ljudi sto čudi,ali već sam navikla na ovakve razmjere mišljenja...
zato i jesam svratila da razjasnim: za početak,nikada nisam uspijela biti na dijeti duže od 5 dana,do prvog finijeg obroka!!
druga stvar je da nisam karakter ni malo,ali apsolutno što se tiće svega,a ne samo hrane...
osobno znam ljude koji su skidali kilograme raznim dijetama...i super,a onda vraćanje svih skinutih kila nazad..hop!
ali odlučila sam ovdje pisati,jer sam upoznala curu koja je smršavila sa P.P.( informacije na pp) čajem i do dana današnjeg nije vratila ni kilu,iako i dalje jede isti doručak,iz pekarnice,svako jutro..,iste ručkove i ide na iste domjenke sa firmom kao i prije...a nije vratila ni kilograma,nakon godinu dana!...

i ja nakon svega ipak,opet sam bila ne vjerna i uzmem P.čaj sestri koja skine sa pola kutije 3,5kg...a onda možete zaključiti što je bilo s tom ostalom polovicom kutije...!
i sa još dvije kutije,ja sam skinila kilograme koje sam imala 9 duuuugih god.nakon poroda pa do nedavno!
i to sve sa dvije i pol kutije...
moram još napisati,da mi se nije vratio ni gram....!!!sve do ovoga trena je stanje takvo!

U biti dok ima čaja ja se ne brinem! imam si zalihu,pa taman i da mi se vrati!
sretna sam što je s nečim otišlo,da ne nabrajam da nema tablete,čaja,i nečega za mršavljenje koje nisam probala.
Zato sam i stavila u potpis,pa ako nekoga stvarno zanima,ja nemam potrebu ovdje javno ništa hvaliti...,može me se pitati na privatne poruke!
kako ja mogu saznati naziv tog proizvoda...ako nije problem...
evanil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.