Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 14.04.2008., 16:12   #10
Quote:
looki kaže: Pogledaj post
Evo kako ja gledam na to. Ja živim u svemiru A. Svemir A je imao svoju prošlos, ima svoju sadašnjost i imati će svoju budućnost. Prošlost svemira A je znama (recimo zapisana je u knjigama). I ako ja iz svemira A odem u prošlost u 1939 da ubijem Hitlera, što i napravim - koknem ga. No, zapravo ja nisam otišao u svemir A, već u neki drugi (B,C,D....), i u mojoj sadašnjosti, iz koje sam ja došao (svemira A) Hitler je još uvijek živ. Zašto mislim tako? Iz 2 razloga:
1. Ako mi u svemiru A imamo knjige u kojima piše da je Hitler umro 1945 godine, počinivši samoubojstvo - onda to je tako, faktična činjenica - to se dogodilo. 2. Ako ja ubijem Hitlera, što će se dogoditi ---> Neće biti Reicha ----> Vjerojatno bi se jedno duže izvjesno vrijeme održala Kraljevina Jugoslavija ---> To bi rezultiralo totalno drugačijim razmještajem stanovništva, budučih događaja itd...----> Što bi značilo, da se moji roditelji vjerojatno ne bi upoznali i zaljubili (ako bi uopće bili živi)---> Što znači da se ja ne bi rodio. Ako se ja nisam rodio, kako sam ja mogao otputovati u prošlost i ubiti hitlera? Nikako. Dakle, po meni je jedini logički odgovor da sam ja otputovao u prošlost, no u trenutku kada sam ja stigao u tu prošlost se iz moje prošlosti (Svemira A), "rodila, proizišla, stvorila" jedna nova vremenska linija (Svemir , B, c, d....) neovisna od moje (Svemira A), te jedino isto što dijeli s mojim svemirom jest prošlost DO 1939 (odnosno do onda kad sam ja stigao u tu prošlost)....
Ovo je samo moje mišljenje, pa me nemojte flejmat...
zanimljivo razmišljanje

mene zanima,kad bi ti koknuo Hitlera i vratio se nazad odakle si došao

gdje bi onda došao?
ako bi došao opet u A,tvoje djelo nebi imalo nikakvog učinka
ako bi došao u B,onda se vjerojatno nebi ni rodio tamo,nego bi bio kao neki ilegalac bez dokaza da uopće postojiš
Pepy the Killer is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.