Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2006., 16:20   #1
Diplome stranih jezika (TOEFL, CPE, DELE...)

Pozdrav forumasima,

Zanima me ako je netko od vas polagao GMAT i TOEFL ispite. Prije svega me interesira GMAT ispit.

Što sve obuhvaća GMAT? Koliko je ustvari zahtjevan GMAT, mislim da li je dovoljno spremiti se samo uz priručnik? Gdje se u Zagrebu može položiti i koliko košta? Koji se rezultat smatra dobrim rezultatom na GMAT ispitu?

Što se tiče TOEFLA - Je li problem riješiti tih 213 bodova na iBT-u? Kako vidim bilo bi još bolje imati 250 bodova od mogućih 300 na iBT-u Toefl-a. Koliko ste vi bodova imali i koliko vam se težak učinio TOEFL?

Znam da se sve može naći na netu ali me zanimaju info iz prve ruke od ljudi koji su vec polagali navedene ispite.

Unaprijed se zahvaljujem svima na konkretnim odgovorima!!!

Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 10:22   #2
Ja sam polagala TOEFL prije pun koš godina, tako da ti ne znam za te bodove, jer je onda bio drugačiji sustav (mislim da je max. bio 1600 bodova ili tako nešto). Uglavnom, imala sam neki jako dobar rezultat, što me ful iznenadilo, pošto mi je tada znanje engleskog bilo isključivo iz osnovne i srednje škole. Tako da mi se nije činio težak, samo dugačak

Za GMAT ne znam, nisam polagala.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:20   #3
TOEFL planiram polagati. Čuo sam da je prilično lagan i sastoji se od speaking listening i writing exams....A za GMAT sam čuo ali ne znam nista o njemu jer nisam zainteresovan
Rocky_Balboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 11:31   #4
Quote:
Tintoreto kaže:
...Što sve obuhvaća GMAT? Koliko je ustvari zahtjevan GMAT, mislim da li je dovoljno spremiti se samo uz priručnik? Gdje se u Zagrebu može položiti i koliko košta? Koji se rezultat smatra dobrim rezultatom na GMAT ispitu?
Jel ti planiras na magistarski ili doktorat? GMAT je koliko sam skuzio sa www.gmat.org kao nekakav prijemni za napredne studije iz biznisa i managementa.
__________________
"The Devil"
Starbucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 17:12   #5
Smile esol testovi iz engl.

zanima me ako je netko polagao te testova sa Cambridga-kako ispitivanje izgleda? kakvi su ispitivači? Koliko to sve skupa traje? i jel ima netko stare primjerke tih testova?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 15:48   #6
nije vrag da baš nitko ne zna?!!
ne budite lijeni.....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:54   #7
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
nije vrag da baš nitko ne zna?!!
ne budite lijeni.....
ESOL nikad čula... opiši na šta se odnose ti testovi, koja vrsta i tko ih drži
__________________
BB
Double_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 17:22   #8
Quote:
Double_B kaže: Pogledaj post
ESOL nikad čula... opiši na šta se odnose ti testovi, koja vrsta i tko ih drži
dođe ekipa iz British councila i ti platiš otprilike milju kuna da izađeš na ispit za koji ćeš (ak položiš) dobit certifikat o znanju engl. jezika određenog stupnja.
taj se certifikt priznaje svuda u svijetu, i kod nas naravno, pa ovisno o stupnju koji si polagao taj certifikat potvrđuje da imaš određeno znanje engleskog kojeg možeš iskoristiti za život, studiranje pa čak i rad na engl. govornim područjima...kao i kod nas.
ja bih na taj ispit izašla npr. jer mi treba potvrda o znanju engl. jezik za polganje ispita za sudskog tumača.

ne znam jesam dobro objasnila....uglavnom, zanimaju me detalji s tog ispita
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 22:20   #9
ja sam polagala CPE. al svi ti ispiti su ti tak, dosta ozbiljni. oni kojima fakat treba taj certifikat, u prosjeku si uzmu oko 50 sati instrukcija. Materijali se posude u British Councilu, al iz njih možeš navježbati samo pismeni dio ispita. Slušanje, comprehension i pisanje eseja ne. za to treba imati voditelja. Hope this helps.
sajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 22:34   #10
ja sam još u srednjoj polagala taj ispit, meni je bio pljuga, u 2 puta smo ga imali, jedan dan je bio listening i speaking, drugi dan grammar i esej
ima stvarno u BritCouncil sve kaj ti treba, ak imaš smisla i ak ti eng. leži nećeš imat problema
piece of cake
xenia-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 08:51   #11
Ja sam prije par godina položio prvi ispit, FCE (First Certificate). Isto kao i xenia-zg, u 2 dijela, i bio je stvarno jako lagan. Esej možeš napisat kakav hoćeš, samo da ima neke veze sa zadanom temom (kak se ja zajebavo s tim ). Jedini bed je kaj košta nekih 1000 kn.
Naravno, tih stupnjeva ima više.
__________________
Bwuvver Fwancis the gardener says that I mus' selfwesswy pwactice virtue an' wuv to all wivving fings
Patricij is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 21:19   #12
a kak dođem do te literature?? Jel zna netko za neke "izvore" ovdje u Rijeci??
- dobila sam ja jedan primjerag tog testa od prije par godina (najviši level) i ne čini mi se ne znam kako strašan.... zato pitam

a kakvi su ispitivači koji budu na ispitu? opaki?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:08   #13
Evo primjera nekih testova:

http://www.english-test.net/
Njufukasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:30   #14
Diplome stranih jezika (TOEFL, CPE, DELE... )

Ola ljudi.

Imam pitanje u svezi glede polaganja Cambridge ESOL EXAMS-a – General English Certificates-a.

Zanima me da li je netko od forumasa islao na CAE ili CPU?

Da li je moguce, za osobu koja je zadnji puta engleski ucila u srednjoj skoli, ali ga koristi svakodnevno i to ga dobro koristi, da se pripremi za ispit sama?

Ukoliko je odgovor da, koliko je vremena potrebno?

I posljednje, ali ne najmanje vazno, kakve su realne koristi od navedenih certifikata? Da li potencijalni poslodavci uopce znaju za njih? Da li se s certifikatima moze prevoditi? …. Milijun pitanja u glavi imam.

Zbog specificne zivotne situacije u kojoj sam se trenutno nasla, razmisljam si o pripremi i u konacnici i polaganju navedenih ispita.

Hvala vam na pomoci.

p.s. ukoliko je pitanje vec bilo, spojiti sa topic-om i pardonirajte
Zhora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:32   #15
moji frendovi iz treceg srednje su isli na fce- http://www.cambridgeesol.org/exams/g...glish/fce.html . i kazu da nije bilo pretesko, al su se jaaaaako puno namucili sa profom (ucili, radili projekte...)sad ja neznam koja je razlika između svih tih testova i koja je uopće dobit....
Aspire1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 13:02   #16
Quote:
Aspire1 kaže: Pogledaj post
moji frendovi iz treceg srednje su isli na fce- http://www.cambridgeesol.org/exams/g...glish/fce.html . i kazu da nije bilo pretesko, al su se jaaaaako puno namucili sa profom (ucili, radili projekte...)sad ja neznam koja je razlika između svih tih testova i koja je uopće dobit....
Hvala na pomoci... Mene zanimaju malo napredniji stupnjevi. Svejedno hvala.
Zhora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 17:10   #17
Sudeći po svemu, CAE nije puno teži od FCE-a. Navodno je CPE ipak nešto zahtjevniji, ali još je uvijek riječ o ispitu čija je glavna funkcija potvrđivanje razine vladanja jezikom dovoljne za studij na kakvom engleskom sveučilištu.
Za prevođenje ti takvi ispiti ne trebaju; zanimanje prevoditelja kod nas nema čak ni minimalnu stručnu spremu, pa je tako svejedno. Ne znam gledaju li poslodavci taj certifikat; ne bi ga trebali previše gledati, ali tko zna…

I da, možeš uzeti udžbenik i sama se pripremiti.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 18:30   #18
toefl priprema i iskustva

Poz svima

Za 2 mjeseca polazem TOEFL. Moram osvojiti 60%. Moj engleski je neki prosjek. Mogu se sporazumjevati,ide mi ok,razumijem odlicno.. Problem je sto su na TOEFL sva pitanja tricky i sve ti izgleda kao tacan odgovor. Jel moze neko da napise svoja iskustva,kakav je bio test,kako ste se spremali,jel rezultati stignu doma na kucnu adresu ili....?Moze li neko da mi na pm posalje neki link gdje bi mogao skinuti neku knjigu dobru da se malo pripremim..

Hvala
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 04:25   #19
http://www.amazon.com/Official-Guide...0539844&sr=8-2
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 05:05   #20
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Poz svima

Za 2 mjeseca polazem TOEFL. Moram osvojiti 60%. Moj engleski je neki prosjek. Mogu se sporazumjevati,ide mi ok,razumijem odlicno.. Problem je sto su na TOEFL sva pitanja tricky i sve ti izgleda kao tacan odgovor. Jel moze neko da napise svoja iskustva,kakav je bio test,kako ste se spremali,jel rezultati stignu doma na kucnu adresu ili....?Moze li neko da mi na pm posalje neki link gdje bi mogao skinuti neku knjigu dobru da se malo pripremim..

Hvala
Ako vam TOEFL pitanja izgledaju "tricky", niste spremni. Knjiga za spremanje za test danas stvarno ima puno, a vjerujem da se mnoga mogu naci i u Hrvatskoj ili naruciti preko interneta. A, ne bi me cudilo da danas u Hrvatskoj ima i kurseva za spremanje za taj test.

Ja sam TOEFL napravio prije dvadeset+ godina, a spremao sam se s jednom jedinom knjigom koju sam nasao u engleskoj knjizari u Becu. Plus intezivni kurs u Vodnikovoj, svarno nije bio problem za proci.

Sretno.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.