Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 12:23   #61
bok,meni treba savjet..

kako i dali se može sprorazumn,ili pak tužbom,razvesti brak,ako je žena trudna? i na koji način?

naime,trebam roditi kroz mjesec dana,pa da onda pišem sporazumni (ako ga prihvati) tj tužbu? i dali to uopće mogu zatražiti ukoliko će dijete biti tek rođeno?

imamo i još jedno maloljetno dijete...

unaprijed hvala
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:19   #62
Tužbom ne može prije navršene 1. godine djetetovog života. Dakle, ostaje vam sporazumni. Obzirom na dob djece, svakako morate proći i CZSS.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 13:32   #63
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Tužbom ne može prije navršene 1. godine djetetovog života.

Majka može podići tužbu za razvod braka prije navršene 1 godine djeteta, otac ne.
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:50   #64
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Majka može podići tužbu za razvod braka prije navršene 1 godine djeteta, otac ne.
Issss. Ajmo čitati.
Obiteljski zakon. http://www.poslovniforum.hr/zakoni/obiteljski_zakon.asp


Članak 42.

(1) Razvod braka može tužbom zahtijevati bračni drug, a oba bračna druga sporazumnim zahtjevom.
(2) Bračni drug nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.

Zakon je vrlo jasan.
Dakle, "Bračni drug" - odnosi se i na ženski i na muški dio "ubraćene" zajednice.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 16:04   #65
Piše "bračni drug", a ne "bračni drugovi"

Evo link o izmjenama i dopunama istog zakona iz 2004.g.
gdje se "bračni drug" zamjenjuje sa "muž" (Članak 4)


http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/311129.html
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 16:22   #66
Opa. Promaklo mi. Hvala.
Nepošteno. Al jebiga.
Dakle, ipak muž nema pravo na tužbu. Valjda žena onda ima...
Koji kreten nepismeni je te zakone pisao <lupa glavom o zid>
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:41   #67
može i meni mali help?!

Pozdrav,

pročitala sam večinu, skoro sve što se ovdje proćitati dalo ali, ali evo pitat ću ponovo i vjerojatno se ponoviti.
Brak od 15 godina, koji bi se trebao sporazumno okončati s dvoje maloljetne djece ( 14 , 11 god ). Dali može nečije najfriškije iskustvo kroz što sve treba proći i kolika je cijena tome?! Da vas malkoc više zainteresiram ; eto ja sam treča osoba u cijeloj priči zbog koje se sve ovo i zbiva!
Hvala u naprijed i svaki komentar je dobrodošao; pa makar i neki s malo manje dobrom namjerom
rajnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:37   #68
Tak nebitno jesi li treća ili peta osoba.
IMHO brak se razvodi zbog SEBE a ne zbog trećega, barem bi tako trebalo biti.

Sve što je napisano vrijedi još uvijek.
Potpisani sporazumni zahtjev na sud, čekanje poziva na prvo ročište, tamo kažu da budući bivši supružnici trebaju na razgovor u CZSS, ode se u CZSS, preda papir od suda, čeka se da iz CZSS pozovu na razgovor.
Kad se razgovor obavi, dobije se mišljenje CZSS, dostavi se sudu, čeka se poziv za drugo ročište. Ako je sve i dalje sporazumno (obe strane slažu se sa svim stavkama), sud na drugom ročištu donosi presudu o razvodu braka.
I gotovo.
Može trajati od dva mjeseca pa do godinu dana, nepredvidljivo je i ovisi o gužvi kod suca, gužvi u CZSS itd.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 20:56   #69
Hvala na odgovoru i naravno da je nebitno biti treči ili peti, drugi ili ili. Sve je jasno zašto se ljudi rastaju; ja sam eto malkoc humora htjela u pitanje unjeti.
rajnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 12:53   #70
Jel netko zna koliko bi trajao najjednostavniji postupak (sporazumno, bez djece, sve dogovoreno, odricanje od prava tužbe)? Od predaje zahtjeva do rješenja? tnx
papandreu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 19:37   #71
Quote:
papandreu kaže: Pogledaj post
Jel netko zna koliko bi trajao najjednostavniji postupak (sporazumno, bez djece, sve dogovoreno, odricanje od prava tužbe)? Od predaje zahtjeva do rješenja? tnx
U Zg oko godinu dana.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:31   #72
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
U Zg oko godinu dana.
mojoj frendici je sve bilo rješeno u cca mjesec i pol ali ne znam da li je bila kakva veza u pitanju.
_pahuljica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 16:02   #73
Quote:
_pahuljica_ kaže: Pogledaj post
mojoj frendici je sve bilo rješeno u cca mjesec i pol ali ne znam da li je bila kakva veza u pitanju.
Ne znam,kod nas su odrasla djeca,i sve sporazumno već u prijedlogu,a ipak godinica......
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 01:08   #74
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Sve što je napisano vrijedi još uvijek.
Potpisani sporazumni zahtjev na sud, čekanje poziva na prvo ročište, tamo kažu da budući bivši supružnici trebaju na razgovor u CZSS, ode se u CZSS, preda papir od suda, čeka se da iz CZSS pozovu na razgovor.
Kad se razgovor obavi, dobije se mišljenje CZSS, dostavi se sudu, čeka se poziv za drugo ročište. Ako je sve i dalje sporazumno (obe strane slažu se sa svim stavkama), sud na drugom ročištu donosi presudu o razvodu braka.
I gotovo.
Može trajati od dva mjeseca pa do godinu dana, nepredvidljivo je i ovisi o gužvi kod suca, gužvi u CZSS itd.
Očito se nešto promijenilo..na bolje

Nisam imala još nikakvo ročište. Iz suda su nas tražili da se izjasnimo u koji CZSS želimo ići (to smo zaboravili navesti u zahtjevu za sporazumni razvod). Odnjela sam to na sud i pismeno dobila rješenje koje sam odnjela u CZSS.
Razgovor smo obavili (cca 1 sat - sve smo se prije dogovorili i naveli u zahtjevu )

I sad čekam rješenje da ga odnesem na sud, pa bu valda i prvo ročište (i zadnje nadam se )

A to sve skupa traje već 6 mjeseci
__________________
Suze mi teku od smijeha. Ako se prestanem smijati, ostat će samo suze...
xxxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 12:07   #75
Ajd napokon neki dobar forum gdje je sve ovako u kratko na jednom mjestu.. Hvala svima koji su sudjelovali u temi.

Nego imam još jedno pitanje koje nitko nije spomentuo - trošak.

Dakle, onakav "najjednostavniji slučaj" - bez djece, sve sporazumno, sami popunimo one obrasce s početka topica (dakle bez odvjetnika), 5 primjeraka, novi vjenčani list i odnesemo na prijemni..
Na Legalisu su spominjali 200kn kod podnošenja i još 200kn kod završetka procesa. OK, sigurno treba platiti i nešto biljega za izvaditi novi vjenčani list, al to može biti 30-50kn možda.. I onda - je li to sve, ili ima još nešto?
LuxZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 16:23   #76
To je to.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:16   #77
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
To je to.
Tenks!
LuxZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 16:36   #78
Moze li sud donijeti presudu o razvodu braka bez moje prisutnosti ako sam dala potpis o sporazumnome razvodu i nema nikakve imovine oko koje vodimo spor niti djece? Na prvo rociste nisam dosla, a na drugo vjerojatno isto necu moci. Jeli moguce da se nekoga dovodi pod prisilom ili tako nesto? Samo bih zeljela da to sto prije bude gotovo.

Hvala puno!
Ljiljana32354 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 20:27   #79
Pošalji odvjetnika.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 17:25   #80
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Pošalji odvjetnika.

Hvala na brzom odgovoru.
Nazalost nemam odvjetnika ( tocnije nemogu ga platiti =( ). Sto se onda događa?
I dali postji ikakvo prisilno dovođenje ili nesto slicno.
(Sve sam potpisala i sa svime se slažem.)
Ljiljana32354 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.