Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2015., 22:27   #441
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Ovo je pod uvjetom da imaš barem 3 puna mjeseca plaće bez bolovanja.

Ok, hvala.
Nisam uopće uzimala bolovanje, ali mogu pitati zašto je to bitno?
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 22:36   #442
Quote:
francy kaže: Pogledaj post
Ok, hvala.
Nisam uopće uzimala bolovanje, ali mogu pitati zašto je to bitno?
Zato jer ako ti se osnovica ne može izračunat po platnim listama gleda se minimalna zakonska osnovica. A minimalac se pak (kod nepunog radnog vremena u tvom slučaju) dijeli na 1/4 jer 10 sati tjedno je 1/4 radnog vremena. Eventualno ako si radila kod više poslodavca istovremeno , onda bi se povećala.
Dakle, bitno ti je zbog visine naknade. Ovako ćeš imat veću, ako nemaš bolovanja i ako imaš 3 mjeseca u kontinuitetu. Pod uvjetom da ispunjavaš ostale uvjete za naknadu naravno.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 22:45   #443
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Zato jer ako ti se osnovica ne može izračunat po platnim listama gleda se minimalna zakonska osnovica. A minimalac se pak (kod nepunog radnog vremena u tvom slučaju) dijeli na 1/4 jer 10 sati tjedno je 1/4 radnog vremena. Eventualno ako si radila kod više poslodavca istovremeno , onda bi se povećala.
Dakle, bitno ti je zbog visine naknade. Ovako ćeš imat veću, ako nemaš bolovanja i ako imaš 3 mjeseca u kontinuitetu. Pod uvjetom da ispunjavaš ostale uvjete za naknadu naravno.
Aha, ok. Hvala puno na odgovorima.
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 00:31   #444
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Ovisi, imaš 9 mjeseci staža od zadnje naknade ili manje?

Točno 9 mjeseci rada. Pitam jer je zadnja naknada bila sa place od 6 000, a ova ce biti sa 3 000, tako da bi mi bilo super kada bi i ona ušla u izračun ako me razumijete...
ninica19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 07:49   #445
Quote:
ninica19 kaže: Pogledaj post
Točno 9 mjeseci rada. Pitam jer je zadnja naknada bila sa place od 6 000, a ova ce biti sa 3 000, tako da bi mi bilo super kada bi i ona ušla u izračun ako me razumijete...
Razumijem sve, ali nažalost ona stara se ne gleda.
Zadnje 3 plaće od ovog zadnjeg r. odnosa u kontinuitetu bez bolovanja su bitne za osnovicu.
Imate još jednu opciju, a ta je nastavak stare novčane naknade za preostali neisplaćeni dio stare, ali koliko vidim to se baš ne isplati jer je ostalo samo mjesec dana od stare ? Iznos naknade koji bi dobili je identičan onom koji ste prije dobivali.
Izbor je vaš, ali mislim da se 3 mjeseca nove isplati više od jednog mjeseca stare novčane naknade- Eventualno ako imate gotovo siguran posao u roku 30 dana, onda bi vam se više isplatio nastavak, zbog veće naknade. (makar ni to nisam siguran, mislim da je 70% nove naknade, vjerojatno veće od 35% stare koju ste dobivali)
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 11:12   #446
Puno, puno hvala
A je li moguće uzeti naknadu jednokratno?
ninica19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 12:40   #447
Quote:
ninica19 kaže: Pogledaj post
Puno, puno hvala
A je li moguće uzeti naknadu jednokratno?
Je, u slučaju otvaranja obrta ili trgovačkog društva i pod uvjetom da već dobivate naknadu.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 10:34   #448
Pozdrav svima,evo muci me jedno pitanje na koje dobivam razlicite odgovore!
Da li netko zna da li se naknada za nezaposlene moze nastaviti primati ako odem zivjeti u inozemstvo gdje nebih jos pocela raditi nego bi htjela iskoristiti to pravo do kraja, da li im se moze javljati telefonski ili putem e -maila ,ima li tko kakvo saznanje ili iskustvo !! Hvala!!!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 19:02   #449
Danas sam bila na zavodu, i po novome više nema mjesečnih javljanja, nego redovito moraš kontakirati savjetnika, a kontakirati ga možeš telefonom, mailom ili osobnim odlaskom, dakle tvoj izbor. Mislim da nije bitno da li si ovdje ili u inozemstvu.
Javljati se treba tjedno, a najkasnije jednom u 4 tjedna, znači dovoljno bi bilo jednom mjesečno poslati mail.
josipa_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 00:15   #450
Pa nije to baš tako jednostavno - ti odeš van, a naknadu ubireš ovdje.
Naime, bez obzira što ne moraš fizički dolaziti na javljanja, moraš pružati dokaze da aktivno tražiš posao i odlaziš na razgovore i javljati se za oglase koje će ti, referent zadužen za tebe, slati.
Kad skuže da ne odlaziš na razgovore - skinut će te.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 00:21   #451
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa nije to baš tako jednostavno - ti odeš van, a naknadu ubireš ovdje.
Naime, bez obzira što ne moraš fizički dolaziti na javljanja, moraš pružati dokaze da aktivno tražiš posao i odlaziš na razgovore i javljati se za oglase koje će ti, referent zadužen za tebe, slati.
Kad skuže da ne odlaziš na razgovore - skinut će te.
Dovoljno je poslati mail.

Nitko te ne pita jel posao tražiš, dapače, što te manje vide, to im je bolje jer moraju manje raditi. Oglase ti nikakve neće slati. Ja ne znam jel mi živimo u istoj zemlji, ti i ja Di si ti nezaposlena?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:03   #452
Na oglase se moraš javljati, odnosno voditi dnevnik traženja posla i o tome izvještavati savjetnika. Mislim da je jedino problem poziv na razgovor, a sve dok te nitko ne zove na razgovor, nema problema
U planu traženja posla stoji: javljanje na oglase, objava životopisa na webu burze, pretraživanje radnih mjesta na webu burze, vođenje dnevnika traženja posla i kontaktiranje savjetnika.
josipa_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:19   #453
Quote:
josipa_k kaže: Pogledaj post
Na oglase se moraš javljati, odnosno voditi dnevnik traženja posla i o tome izvještavati savjetnika. Mislim da je jedino problem poziv na razgovor, a sve dok te nitko ne zove na razgovor, nema problema
U planu traženja posla stoji: javljanje na oglase, objava životopisa na webu burze, pretraživanje radnih mjesta na webu burze, vođenje dnevnika traženja posla i kontaktiranje savjetnika.
pričam iz bliskog (ne vlastitog) iskustva: nikad nitko nije pitao ništa vezano za traženje posla, a kamoli da je nazvao i rekao jeste vidjeli ovaj oglas? u skoro godinu dana. tako da oni mogu pričati te bajke nekome drugome, HZZ je slika i prilika države: nesposobnost i tromost do koske.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:36   #454
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Dovoljno je poslati mail.

Nitko te ne pita jel posao tražiš, dapače, što te manje vide, to im je bolje jer moraju manje raditi. Oglase ti nikakve neće slati. Ja ne znam jel mi živimo u istoj zemlji, ti i ja Di si ti nezaposlena?
Jbga, valjda sam ja jedina dobila jednog jedinog odgovornog. Doduše, trajalo je to zbilja kratko, hvala bogu, ali meni je čovjek slao oglase i tražio povratne informacije

Quote:
josipa_k kaže: Pogledaj post
Na oglase se moraš javljati, odnosno voditi dnevnik traženja posla i o tome izvještavati savjetnika. Mislim da je jedino problem poziv na razgovor, a sve dok te nitko ne zove na razgovor, nema problema
E to ti je - ja ne znam da li oni, ako ti šalju oglase provjeravaju da li se javljaš i odazivaš na razgovore. Ako te dopadne takav jedan ko mene, sve je moguće
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:39   #455
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Jbga, valjda sam ja jedina dobila jednog jedinog odgovornog. Doduše, trajalo je to zbilja kratko, hvala bogu, ali meni je čovjek slao oglase i tražio povratne informacije
Dokaz da je osoba bila na razgovorima stoji u smeću: svih 70 odbijenica
A ako baš hoće konkretno, nek si iznaziva kompanjone po državnim institucijama koji su te odbijenice i poslali

jebate, mislim da bi me herc strefil da neko iz HZZ nazove i kaže "čujte, traže radnika vašeg profila, hoćete doći na razgovor?" jok jebote ti ćeš
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 23:00   #456
Luđakinjo

Ovaj moj je bio jako fin, čak mi se i na prvom/jedinom razgovoru napola ispričavao što vjerovatno neće mi baš moći nuditi poslove na pozicijama koje sam do tad radila
Ja sam mu rekla da ak me uguzi u dm, može i u skladište
Čovjek mi je svaki put, kad bi mu javila da idem na razgovor poželio sreću

A dobro, možda mu baš i nisam djelovala bistro, jer sam na taj prvi razgovor otišla u Zvonimirovu, nisam imala blagog pojma da postoje i područni uredi... of kors, on mene nije tamo čekao
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 15:56   #457
Naknada

Pozdrav svima.

Jedno pitanje,

za 3 dana mi završava radni odnos, imam uvjete za naknadu sa biroa, samo me zanima šta joj trebam odnet, nigdje ne mogu naći. Radim skoro dvije godine, i za svaki mjesec sam potpisivao novi ugovor. Divna žena u kadrovskoj u firmi mi je rekla da samo odem sa zadnjim ugovorom na biro i potvrdi koju će mi dat ona od kad do kad sam radio. Treba li mi još nešto? Radni odnos prestaje time što eto, neće mi produžit ugovor. Trebam li riješenje i za to, da nisam ja kriv i da ne dajem svojevoljno otkaz, ili je zadnji ugovor i potvrda koliko radim dovoljno?

Hvala.
Eblouie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 23:21   #458
Treba ti zadnji ugovor, ako je bio na mjesec dana onda uzmi zadnja tri ugovora. Na potvrdi koju ćeš dobiti iz kadrovske će vjerojatno pisati i da je razlog prestanka radnog odnosa istek ugovora o radu, tako da ti drugi dokaz za to ne treba
Trebat će ti i zadnje tri platne liste (bez bolovanja), odjava sa mirovinskog i preslika kartice tekućeg računa. Mislim da je to sve
josipa_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 00:45   #459
Quote:
Eblouie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Jedno pitanje,

za 3 dana mi završava radni odnos, imam uvjete za naknadu sa biroa, samo me zanima šta joj trebam odnet, nigdje ne mogu naći. Radim skoro dvije godine, i za svaki mjesec sam potpisivao novi ugovor. Divna žena u kadrovskoj u firmi mi je rekla da samo odem sa zadnjim ugovorom na biro i potvrdi koju će mi dat ona od kad do kad sam radio. Treba li mi još nešto? Radni odnos prestaje time što eto, neće mi produžit ugovor. Trebam li riješenje i za to, da nisam ja kriv i da ne dajem svojevoljno otkaz, ili je zadnji ugovor i potvrda koliko radim dovoljno?

Hvala.
Trebaš samo zadnji ugovor, platne liste i tekući. Ne trebaš nikakvu potvrdu ni rješenje ako je ugovor istekao.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 06:31   #460
Ne radi edit pa moram novi post.
Htjedoh napisati da ti ne treba potvrda o prestanku ni trajanju radnog odnosa, ako dostaviš ugovor na određeno koji je istekao- i bitno je da te odjave s mirovinskog baš točno s tim datumom.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.