Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2016., 10:03   #41
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Ajo al si me pecnuo

I evo opet klasični brunejz izbjegava odgovor na pitanje zašto je 5min/km loše?
šta ja tu imam odgovarati,tebi je 35 min oko jaruna onda dobro?

pa na onim terry fox runovima i lets run together bi bio među zadnjima sa tim rezultatom (a to je rekreacijska utrka)

jel to dovoljno klasični odgovor?
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:10   #42
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Pa kako ne znaš? Rekreativci bi trebali težiti obaranju njegovog juniorskog rekorda.
No moj trenutni cilj je odraditi stazu lige Puntijarka ispod 35 minuta. Za što će trebati par sezona mislim. Ne znam kako se to uklapa u priču.

Ja dakle uživam u pogledu na atletičarke koje kruže oko Jaruna
Evo, Puntarijarka ispod 35 minuta je ono, top topova. Pogotovo za nekog tko ima preko 80 kila i ima misica.

Posteru prije Gospona, u svakom sportu ljudi mogu izgledati kao atlete ili ne, to je samo njihov izbor. U brzom rolanju/klizanju izgledaju sigurno 10 puta bolje od tebe.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:13   #43
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
šta ja tu imam odgovarati,tebi je 35 min oko jaruna onda dobro?

pa na onim terry fox runovima i lets run together bi bio među zadnjima sa tim rezultatom (a to je rekreacijska utrka)

jel to dovoljno klasični odgovor?
Na sve rekreacijske utrke, odnosnu vecinu, dolaze i ovi top trkaci i nasi maratonci i preseravaju se. Da zaguglam Terry fox run, sigurno bi 5.0 bilo u prvh 30% trkaca. Ali hej, to je lose.

Evo, napamet znam da je na ZNC 5.0 u prvih 300. A na toj trci su svi. Zbilja ne kuzim potrebu laprdanja i pricanja napamet i difamiranja rezultata jer je netko brzi ili sporiji.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:18   #44
ne preseravaju se već te utrke koriste kao malo natjecanje ili probu da vide gdje su sa formom,i da 5min/km je loše,pogotovo na 5km,da su neke veće udaljenosti naravno da je dobro,ali na 5 km,preloše,ustvari sam testiraj to na slijedećem terry fox runu,trči 5min/km pa vidi gdje ćeš završiti,vrlo jednostavno,ove koji se "preseravaju" ionako nećeš vidjeti tim tempom,valjda i ja u tu skupinu spadam
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:49   #45
Po običaju konkretno odgovorio ništa nisi jer po običaju argumenata nemaš osim spominjati natjecanja. Znači osoba se ne želi natjecati nego želi rekreativno trčati da bi se osjećala bolje i želi trčati ni manje ni više pet km tempom od 5min/km. Zašto je to loše?
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:52   #46
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
ne preseravaju se već te utrke koriste kao malo natjecanje ili probu da vide gdje su sa formom,i da 5min/km je loše,pogotovo na 5km,da su neke veće udaljenosti naravno da je dobro,ali na 5 km,preloše,ustvari sam testiraj to na slijedećem terry fox runu,trči 5min/km pa vidi gdje ćeš završiti,vrlo jednostavno,ove koji se "preseravaju" ionako nećeš vidjeti tim tempom,valjda i ja u tu skupinu spadam
Zbilja, gdje su sa formom? Pa trce svaki dan, koriste Garmin, sve statistike ikad. Zbilja im ne trebaju kvartovske utrke u kojima poberu nagrade. Uvijek isti, stalno iste face. Meni je to bez veze. Ali druga tema. Nemam kaj testirati, znam da je 5.0 super tempo pa cak i na 5 km. Za osobu koja nije primarno trkac.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:59   #47
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Po običaju konkretno odgovorio ništa nisi jer po običaju argumenata nemaš osim spominjati natjecanja. Znači osoba se ne želi natjecati nego želi rekreativno trčati da bi se osjećala bolje i želi trčati ni manje ni više pet km tempom od 5min/km. Zašto je to loše?
a ti se po običaju ponašaš kao neznalica i neuspješan trkač ili šta već pa ljudima govoriš da je to vrijeme solidno.

e sad znaš zašto sam uzeo ta "natjecanja" za usporedbu,jer eto baš slučajno su za rekreativce,dakle na tom mjestu možeš sa drugim rekretivcima usporediti jel to vrijeme dobro ili ne,u ovom slučaju 5min/km nije dobro,jer bi došao među zadnjima.

sa tvojom predzadnjom rečenicom se slažem,ali ova rasprava je počela oko toga da li je to određeno vrijeme dobro ili ne,kao što sam napisao već,nemam ama baš nikakve probleme sa ljudima koji trče i puno sporije,tipa 1 h cijeli krug,ali ne možeš mi reći da je to dobar rezultat na tu udaljenost.

jedino ako si realan i objektivan možeš napredovati,ovdje se priča isključivo o samom vremnu,tako je krenula rasprava,a to se vrlo lako provjeri,svaki dan imaš dosta ljudi koji trče na jarunu,pa provjeriš jel dobro ili nije,da ne možeš reći da se samo referiram na natjecanja.

to je kao da ja tvrdim da je penjanje do puntijarke biciklom po cesti za 45 min dobar rezultat,a nije,solidno je

ako trčiš li,naravno da nećeš trčati tako "brzo",poanta je u vremenu na određenu udaljenost,o tome se vodi rasprava
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:06   #48
Ali stari moj koga briga tko je koliko brz? Shvati da neki ljudi trče/rolaju/bicikliraju za svoj gušt pa će se prijaviti na natjecanje čisto da se druže i probaju nešto novo i zaboli ih za krajnji rezultat ma makar bili i zadnji. S druge strane ima ljudi koji se vole natjecati pa neka se natječu.
Ja nisam ni neznalica ni neuspješan trkač nego rekreativac koji radi to što radi za svoj gušt i svoje zdravlje i puca mi k tko će šta misliti o mojoj brzini ili ne brzini.

A ti definitivno imaš problem kad u svemu vidiš natjecanje i konkurenciju. Shvati da je ovo podforum rekreacija a ne vrhunski sport.
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:11   #49
ja imam samo problema sa izjavma da je 5min/km na 5km solidan rezultat,ništa drugo,to ni približno nije dobar rezultat,samo neki ovdje to ne žele priznati. (vjerojatno su prespori,pa istina boli)

rekreativcima bi i ovako i onako trebalo biti jedino bitno da su bolji od samih sebe i da trče sve brže i brže,naravno koga to zanima,neki uopće ne štopaju vrijeme,što je isto ok.
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:35   #50
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
do puntijarke mi je trebalo 28 min i nešto sitno sekundi,2010.,i toliko mi je bilo zlo da sam trebao pomoć hitne (bio sam pametan pa sam i to probao bez ikakve pripreme)
Pa onda si bolji od Gračana i zanemarivo sporiji od Špoljara koji su u treningu...

Ali ključno pitanje - koliko kila imaš? Brijem da je u pitanju 60ak. Ako je 70kg+ ili čak 80kg+ onda naklon do poda.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:41   #51
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Pa onda si bolji od Gračana i zanemarivo sporiji od Špoljara koji su u treningu...

Ali ključno pitanje - koliko kila imaš? Brijem da je u pitanju 60ak. Ako je 70kg+ ili čak 80kg+ onda naklon do poda.
a gle kažem,bio sam prvak hrvatske više puta u trčanju,mladost klub,i fakat imam brutalnu genetiku za trčanje,i jako mi je žao što nisam nastavio se baviti atletikom,ovo iz 2010. nisam ništa trčao te godine,a prije toga sam se bavio 7 godina veslanjem i savi vikend smo išli na trčanje na sljeme do puntijarke,pa sam imao iskustva i znao sam kako staza izgleda,gdje mogu ubrzati gdje usporiti i tak.

te 2010. sam imao 82 kg,danas sa 91 kg bi to bilo nemoguće,a i ne sjećam se kada sam zadnji puta nešto aerobno radio,znao sam ja biti prvi na tim nekim ligama koje se trče na sljemenu.ali kažem,genetika me jako pomazila (jebi ga djed mi je bio prvak jugoslavije na 60 m)
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:42   #52
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Evo, Puntarijarka ispod 35 minuta je ono, top topova. Pogotovo za nekog tko ima preko 80 kila i ima misica.
Trenutno 86
Bez previše špeka, ali osjeti se masa itekako.

No ima ih par koji su odlični i uz nešto veću masu.
Recimo ultramaratonac Radojković... lik oscilira oko 75-80kg. Što je debelo iznad prosjeka za tu kategoriju utrka.
Od mene on ima puno veći respekt nego onaj tko takav rezultat napravi sa 60kg.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:59   #53
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
a gle kažem,bio sam prvak hrvatske više puta u trčanju,mladost klub,i fakat imam brutalnu genetiku za trčanje,i jako mi je žao što nisam nastavio se baviti atletikom,ovo iz 2010. nisam ništa trčao te godine,a prije toga sam se bavio 7 godina veslanjem i savi vikend smo išli na trčanje na sljeme do puntijarke,pa sam imao iskustva i znao sam kako staza izgleda,gdje mogu ubrzati gdje usporiti i tak.

te 2010. sam imao 82 kg,danas sa 91 kg bi to bilo nemoguće,a i ne sjećam se kada sam zadnji puta nešto aerobno radio,znao sam ja biti prvi na tim nekim ligama koje se trče na sljemenu.ali kažem,genetika me jako pomazila (jebi ga djed mi je bio prvak jugoslavije na 60 m)

Pa u koji si onda sport otišao ako imaš takve predispozicije za trčanje? I zašto?
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:07   #54
trčanje-plivanje-veslanje
(2god)-(2 god)-(7 god)

za trčanje sam imao najbolje predispozicije i genetiku,ali sam bio klinac još relativno i nije mi se dalo,a i imao sam strašne bolove u nogama pa mi starci nisu dali.

plivanje mi je eto bilo fora pa sam i to trenirao,2 godine,2 puta državni prvak na 25 m kraul stil.

veslanje najduže trenirao i imao najbolje rezultate,reprezentacija,stipendija od hoo-a,višestruki prvak u nekoliko disciplina,zlato u četvercu na olimpijskim igrama mladih,6. mjesto u samcu na svj. prvenstvu do 23 godine (tada imao 18),i onda sam samo odustao jer više nisam bio na 100%,nisam tip osobe koja će nešto raditi ako nije 100%.

ali mi je užasno žao što nisam nastavio sa atletikom,tu sam mogao imati fenomenalne rezultate,i na duge pruge i sprint,ovisi za šta bi se specijalizirao.

tu i tamo odem onako za gušt otrčati na jarun,iako nisam bio dugo,i nevjerojatno je kako uvijek mogu brzo i puno trčati,čak i bez aerobnih treninga.

bez ikakvog preseravanja,u sprintu me nikada nitko nije dobio,a u trčanju na duge pruge imam strašno jaku glavu,i taktički znam pametno trčati,i što duže trčim to mi se tijelo sve više relaksira pa mogu odličan tempo dugo držati.
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:35   #55
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Trenutno 86
Bez previše špeka, ali osjeti se masa itekako.

No ima ih par koji su odlični i uz nešto veću masu.
Recimo ultramaratonac Radojković... lik oscilira oko 75-80kg. Što je debelo iznad prosjeka za tu kategoriju utrka.
Od mene on ima puno veći respekt nego onaj tko takav rezultat napravi sa 60kg.
Da, ja s 85 kg osjetim svaki cm Puntijarke. Jako jako tesko trcanje. Vjerujem da ima, to sve ovisi. Meni je npr. puls u mirovanju cijeli zivot oko 70. Frendici koja rastura trcanje je 48. Genetika.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:45   #56
Brunejz, svaka cast! Mogu samo reci da je steta sto nisi ostao u atletici
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:46   #57
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Da, ja s 85 kg osjetim svaki cm Puntijarke. Jako jako tesko trcanje. Vjerujem da ima, to sve ovisi. Meni je npr. puls u mirovanju cijeli zivot oko 70. Frendici koja rastura trcanje je 48. Genetika.
Meni je puls u mirovanju 42-43... Max 200+ (po "formulama" bi trebao biti cca 182-185). A nije da sam nešto više od rekreativca.
No ne osjetim da mi dobar raspon pulsa pretjerano pomaže na uzbrdici Ali nekakav mazohizam me tjera da se vraćam na brdo...
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:49   #58
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Brunejz, svaka cast! Mogu samo reci da je steta sto nisi ostao u atletici
hvala puno,a to je tako,nekada se znam pitati šta bi bilo da sam ostao,ali to je život,ne bi ništa mijenjao.
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:13   #59
Quote:
Gospon Čovjek kaže: Pogledaj post
Meni je puls u mirovanju 42-43... Max 200+ (po "formulama" bi trebao biti cca 182-185). A nije da sam nešto više od rekreativca.
No ne osjetim da mi dobar raspon pulsa pretjerano pomaže na uzbrdici Ali nekakav mazohizam me tjera da se vraćam na brdo...
Meni odmah skoci na 173, nakon 100 m sam vec na 173 i onda picim na 178 Bikcu.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 23:52   #60
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
Zato što do sada nisam vidio da iti jedno muško izgleda kao muško na rolama
Ti očito nisi gledao kompilacije na yt sa agresivkama, vidio bi da ipak treba imati muda na rolama.
A i bicikle isto voze žene, pa je i to onda već gay ne sa zakašnjenjem
Plesanje je meni gayski.

Zadnje uređivanje Don Michael : 26.08.2016. at 00:18.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.