Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 20:01   #41
Quote:
Sad normalno kaže: Pogledaj post
Da bi pobjedio zlo moraš bit zao,u svim borbama protivnika najlakše pobjediš ako ga poznaješ,ako imaš slične osobnosti kao on,zlo se uništava zlom.
krivo uciš, zlo se pobjeđuje dobrim, znaš ono negativno + pozitivno = ravnoteža....

snaga klade valja, a um caruje,
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 02:27   #42
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
krivo uciš, zlo se pobjeđuje dobrim, znaš ono negativno + pozitivno = ravnoteža....

snaga klade valja, a um caruje,
A slušaj...da bi efektivno eliminirao ubojice na njih moraš poslati-ubojice, nečeš puno postići ako na taj zadatak pošalješ npr. Rastafarijance

To je jednostavno tako...
Ima puno u onoj staroj "Klin se klinom izbija"
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 15:13   #43
Borba za dobro je relativna jel svi misle da je drugo dobro.

Mada moze protiv zlog bez zla i samo tako ustvari u krajnjoj liniji..evo jednog primera..npr.
Na rubu znanosti - Prica iz Ugande
https://www.youtube.com/watch?v=OKQjNASJ_dM

Radjeno je jos dosta experimenata na tom polju..
NRZ - Transcendentalna meditacija i globalna mirovina
https://www.youtube.com/watch?v=UnRf2VcBvZc

Zna se jos i za razna kamenja,kristale,orgonite,razni privesci i plocice... koje teraju zlo od sebe.

Jednostavno kad zelis, si miran i skoncentrisan mozes izbeci mnogo mnogo sukoba mada sve to u nasem svetu ima svoje granice i naravno za balans je potrebno i zlo koje je znaci na neki nacin korisno i dobro za osecaje i svest kako bi mogli proziveti i spoznati vise tj.. koliko god zelimo

Pozzz!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:36   #44
Ma, ne znam što bih rekao..skeptičan sam u vezi svega toga, pogledao sam linkove..

Da je to sve tako istina zaista, onda bi ovaj svijet izgledao drukčije, ne bi bilo npr. ovakvih stvari kao što je bilo u Parizu jučer...

Naravno da na osobnoj razini to funkcionira, mijenjaš sebe i svoj mentalni sklop putem TM-a i ostalih tehnika...

No, moram priznati da su mi ovi skakavci po madracima najblaže rečeno smiješni, imam pridjeve za njih ali ču biti pristojan....i onda kad mi takvi počnu brijati kako oni utječu na nekoga tko je okorjeli pljačkaš da se on predomisli i odluči sjediti doma sav blažen i "high" od njihove meditacije i razmišljanja o duginim bojama i leptirićima..i tako na cijeli grad i njegov "underground"
Jedino osobni pristup, tako da svaka ljudska jedinka počne ići putem meditacije i inih stvari, jedino tako se može sve dotjerati na tu razinu o kojoj ovdje govorimo. Ovo sve ostalo je od previše tamjana u maloj prostoriji

Naravno da tvoja mirnoća i stav itekako imaju utjecaj na to što ti se bude u svakodnevnici događalo; talismani, kristali i na kraju krajeva tvoja psiha isto imaju utjecaj do određene mjere

......ali kada jednom dođe do frke, bilo u fizičkom smislu bilo u energetskom/magijskom, ne zagovaram stvari tipa; "Tko tebe kamenom, ti njega kruhom" ili "Molite za svoje neprijatelje i volite ih"
Mogu ja molit za svoje neprijatelje zapravo..ali na crnoj misi
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 03:05   #45
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ma, ne znam što bih rekao..skeptičan sam u vezi svega toga, pogledao sam linkove..

Da je to sve tako istina zaista, onda bi ovaj svijet izgledao drukčije, ne bi bilo npr. ovakvih stvari kao što je bilo u Parizu jučer...

Naravno da na osobnoj razini to funkcionira, mijenjaš sebe i svoj mentalni sklop putem TM-a i ostalih tehnika...

No, moram priznati da su mi ovi skakavci po madracima najblaže rečeno smiješni, imam pridjeve za njih ali ču biti pristojan....i onda kad mi takvi počnu brijati kako oni utječu na nekoga tko je okorjeli pljačkaš da se on predomisli i odluči sjediti doma sav blažen i "high" od njihove meditacije i razmišljanja o duginim bojama i leptirićima..i tako na cijeli grad i njegov "underground"
Jedino osobni pristup, tako da svaka ljudska jedinka počne ići putem meditacije i inih stvari, jedino tako se može sve dotjerati na tu razinu o kojoj ovdje govorimo. Ovo sve ostalo je od previše tamjana u maloj prostoriji

Naravno da tvoja mirnoća i stav itekako imaju utjecaj na to što ti se bude u svakodnevnici događalo; talismani, kristali i na kraju krajeva tvoja psiha isto imaju utjecaj do određene mjere

......ali kada jednom dođe do frke, bilo u fizičkom smislu bilo u energetskom/magijskom, ne zagovaram stvari tipa; "Tko tebe kamenom, ti njega kruhom" ili "Molite za svoje neprijatelje i volite ih"
Mogu ja molit za svoje neprijatelje zapravo..ali na crnoj misi
Yo,trebas da shvatis da zracis buraz i to mozes jako jako da zracis,toliko jako da se stvari transformisu oko tebe, imas te kapacitete samo ih ne znas koristiti kao ni ja

No svejedno do neke mere znamo i ako realno sagledas stvari ,ima svakakvih cudaka na svetu koji idu protiv fizickog sveta nama kao normalnog priznato.

Sta je normalno!? Pa prirodno..sta radi priroda..svasta,kad pogledas svemir..mislim da ima mogo vise u njemu nego li svi sifi u istoriji napisani i jos mnogo mnogo vise!!!

Na ovoj planeti pa koliko toliko vlada jedna ova kolektivna svest koja je takva kakva zbog polozaja nase planete u svemiru i slobodne volje sdruge strane..po meni.

E sad vagas pa vagas ali smo sisli dole((proterani)nisam nacitan biblie ali verujem u taj deo)kako bi spoznali a spoznaja podrazumeva osecaj koji zna biti svakakav..kakvim ga zelis osetiti.

Znaci ako zelis osetiti mir ili cak uticati na nekog da se smiri naravno mozes u zavisnosti koliko si sposoban zraciti svojom energijom.

Mnogo mnogo primera ima gde problema nije bilo dok se neko nije poceo plasiti ili je imao takve predrasude koje je i dobio,mnogo svakakvih primera gde se vidi da ljude slede njihove misli,cini..ako su tvoje misli,cini da smiris okruzenje sledicete te misli sa cinima ali opet sve to ima svoje granice i borba je..za dobro?koje dobro?sta je dobro?ljubav! pa ima ljudi vole da kolju zivotinje sta cemo snjima..ubiti ih iz mrznje...ne tako smo vece zivotinje od njih ,sljubavlju treba da ih ubijemo tako ce sve biti u ljubavi

Salim se malo, nema pravila mnogo.. što siješ, to i žanješ.

I jee mozes da skontas da nemas nepriljateje samo okruzenje koje te uci ak ces nauciti
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 09.01.2015. at 03:23.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 13:45   #46
ne znam di postaviti pitanje ,ali ovako jeli može prekomjerno spominjanje vraga i psovke ajde kvragu utjecati na negativna zbivanja u kućanstvu ,ili blizina starog groblja -ima li to možda veze sa prekomjernom pojavom raznih bolesti u obitelji i nesređenih odnosa,nekad imam dojam da je u kući strašna negativna energija...
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 23:43   #47
Quote:
Sila nečista kaže: Pogledaj post
ne znam di postaviti pitanje ,ali ovako jeli može prekomjerno spominjanje vraga i psovke ajde kvragu utjecati na negativna zbivanja u kućanstvu ,ili blizina starog groblja -ima li to možda veze sa prekomjernom pojavom raznih bolesti u obitelji i nesređenih odnosa,nekad imam dojam da je u kući strašna negativna energija...
Pa naravno da svakakav oblik ispoljavanja negativnih misli i emocija ostavlja los utjecaj na okolinu...doslovno...

znaci negativne vibracije utjecu na druge vibracije i smanjuju njihovu snagu na razne nacine i naravno dogadaju se razne stvari koje se manifestiraju na razne nacine...sve pocinje od tog energetskog sukoba vibracija...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:11   #48
Obrana od zla u naslovu pa da pitam.
Moja sestra u zadnje vrijeme kaže kako kad ide spavati, samo odjednom joj padne slika vraga (glava i rogovi) pred oči, i da samo odjednom joj se u mislima javi neka psovka...ili na račun Boga ili majke. Onako kao bljesak kad zatvori oči. Kaže da ne može spavati onda i da cijelu noć osjeća jako veliki strah. Kaže da može zaspati oko 4 ili 5 ujutro. Nije psihički bolesnik, normalna je osoba. Kaže da nije pod stresom. Ispitala sam ju sve i svašta. I da, kaže da često zna pomisliti na naziv belzebub ili tak nekak slično. Dajoj je to stalno umislima.Pošto je meni ovaj podforum fora, da vas pitam što vi mislite.....jel može netko ureći osobu ili ona opsjedanja itd....
Naša baka se bavila egzorcizmom, tj. čula sam priče od tate kako je pomagala oko toga u crkvi i da je vidjela svašta....
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:23   #49
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Obrana od zla u naslovu pa da pitam.
Moja sestra u zadnje vrijeme kaže kako kad ide spavati, samo odjednom joj padne slika vraga (glava i rogovi) pred oči, i da samo odjednom joj se u mislima javi neka psovka...ili na račun Boga ili majke. Onako kao bljesak kad zatvori oči. Kaže da ne može spavati onda i da cijelu noć osjeća jako veliki strah. Kaže da može zaspati oko 4 ili 5 ujutro. Nije psihički bolesnik, normalna je osoba. Kaže da nije pod stresom. Ispitala sam ju sve i svašta. I da, kaže da često zna pomisliti na naziv belzebub ili tak nekak slično. Dajoj je to stalno umislima.Pošto je meni ovaj podforum fora, da vas pitam što vi mislite.....jel može netko ureći osobu ili ona opsjedanja itd....
Naša baka se bavila egzorcizmom, tj. čula sam priče od tate kako je pomagala oko toga u crkvi i da je vidjela svašta....
Nije joj ništa ....ako odjednom počne gubiti svjest i zaboravljati što je radila, samo joj tada nešto je
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:07   #50
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Obrana od zla u naslovu pa da pitam.
Moja sestra u zadnje vrijeme kaže kako kad ide spavati, samo odjednom joj padne slika vraga (glava i rogovi) pred oči, i da samo odjednom joj se u mislima javi neka psovka...ili na račun Boga ili majke. Onako kao bljesak kad zatvori oči. Kaže da ne može spavati onda i da cijelu noć osjeća jako veliki strah. Kaže da može zaspati oko 4 ili 5 ujutro. Nije psihički bolesnik, normalna je osoba. Kaže da nije pod stresom. Ispitala sam ju sve i svašta. I da, kaže da često zna pomisliti na naziv belzebub ili tak nekak slično. Dajoj je to stalno umislima.Pošto je meni ovaj podforum fora, da vas pitam što vi mislite.....jel može netko ureći osobu ili ona opsjedanja itd....
Naša baka se bavila egzorcizmom, tj. čula sam priče od tate kako je pomagala oko toga u crkvi i da je vidjela svašta....
zapravo joj jest nešto, njezini vlastiti strahovi ju noću doslovno opsjedaju a to što ih ona vidi (vrag) je manje bitno u cijeloj priči...noću obično lakše izlazi van na površinu ono što preko dana potiskujemo ili što smo potisnuli kroz cijeli svoj život.
Ne treba oko vidovitosti mistificirati, postoje ljudi koji vide svoje vlastite strahove a kod vas je to očito genetski i nasljedno (baka) no ono što je potrebno je početi osvještavati svoje vlastite strahove i početi se suočavati sa njima...to je proces i to traje a pritom se mogu koristiti svakakve vrste tehnika (razgovori sa psihoterapeutom, meditacija, molitva, tehnike čišćenja uma, joga - kombinacija toga...)
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:13   #51
Staviti iglu na prag od vrata sa špicom okrenutom prema van
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:54   #52
Iako je mozda izgledalo glupo sto sam tu pitao za savjet, dobio sam nekoliko korisnih odgovora. S vremenom sam shvatio da je vaznije mijenjati sebe, tj. da se postane bolja osoba. Nakon toga su neke osobe koje su se cudno ponasale postale divlje. Bitno je ustati nakon sto se spotakne i padne, ili bar pokusati. Ako se lose osobe toliko trude raditi lose stvari, onda ni dobre ne trebaju odustati.

p.s. Natthali, nisam uspio odgovoriti na poruku jer stalno blokira slanje odgovora.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 16:17   #53
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Postoji li u hr (ili šire) netko pošten, da mu se može obratiti za pomoć (savjet) protiv zla, a da se ne bavi prebacivanjem zla na drugu osobu-slabiju žrtvu, niti da mu je izvor snage prikrivena tama?
Dugo nisam bio na ovom pdf-u, kako primjećujem, ima dosta novih stvari. Što se tiče obrane od zla, evo ti par savjeta.

1) Prestani se zanimati za bilo što nadnaravno, tajanstveno i okultno i misliti o tome.
2) Izgradi stav o sebi kao da si zaštićen i vjeruj da jesi.
3) Nabavi i pročitaj knjigu "Psihička samoobrana", Dion Fortune.
4) Iskoristi bilo kakav ritual ili ritualnu radnju koja bi te dovela u stanje čvrstog vjerovanja da si se pročistio i da si zaštićen. To može biti molitva Bogu ili arkanđelu Mihovilu (on je prema biblijskoj i apokrifnoj predaji, glavni Božji general koji je bacio Sotonu u dubine pakle i koji štiti od zla). Postoji niz molitvi sv. Mihovilu Arkanđelu, koje možeš naći na internetu.
5) MISLI POZITIVNO!
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:11   #54
Treba raditi kontinuirano. Kad zagusti, već je prekasno. Treba imati dobru podlogu. Sistema i metafora ne fali.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 21:07   #55
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Dugo nisam bio na ovom pdf-u, kako primjećujem, ima dosta novih stvari. Što se tiče obrane od zla, evo ti par savjeta.

1) Prestani se zanimati za bilo što nadnaravno, tajanstveno i okultno i misliti o tome.
2) Izgradi stav o sebi kao da si zaštićen i vjeruj da jesi.
3) Nabavi i pročitaj knjigu "Psihička samoobrana", Dion Fortune.
4) Iskoristi bilo kakav ritual ili ritualnu radnju koja bi te dovela u stanje čvrstog vjerovanja da si se pročistio i da si zaštićen. To može biti molitva Bogu ili arkanđelu Mihovilu (on je prema biblijskoj i apokrifnoj predaji, glavni Božji general koji je bacio Sotonu u dubine pakle i koji štiti od zla). Postoji niz molitvi sv. Mihovilu Arkanđelu, koje možeš naći na internetu.
5) MISLI POZITIVNO!

Kako možeš sprovoditi točku 1 a istovremeno raditi točku 3 i 4? Kada već imaš u glavi Mihaela i Sotonu..u tajanstvenim si i skrivenim sferama
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 19:29   #56
Zna li netko kako prepoznati/skužiti osobe koje se bave vrackama, magijom i sl.?
Oko moje kuće stalno pronalazimo raznorazne stvari na čudnim mjestima, npr.jaja na mjestu gdje nema šanse da je neka životinja mogla staviti na takvo mjesto, pa komadi životinjske kože u zatvorenom ormaru i da ne nabrajam...
Zanima me kako takve osobe otkriti jer nikad nikog ne primjetimo da se mota oko tih mjesta
jedna001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 20:19   #57
kamera.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:24   #58
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
kamera.

Već mi je to palo na pamet, al mislim da se noću ne bi ništa vidjelo kad pretpostavljam to i rade
Mislim ozbiljno, kako prepoznat takve ljude
jedna001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:58   #59
Quote:
jedna001 kaže: Pogledaj post

Već mi je to palo na pamet, al mislim da se noću ne bi ništa vidjelo kad pretpostavljam to i rade
Mislim ozbiljno, kako prepoznat takve ljude
Možda gledaš na krivu stranu. U noći punog mjeseca obrati pozornost na zračni prostor iznad tvoje kuće. Jaja, meso i ostali artikli za crnu magiju su joj uslijed turbulencije sigurno ispali iz torbe.

Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 04:51   #60
Quote:
jedna001 kaže: Pogledaj post

Već mi je to palo na pamet, al mislim da se noću ne bi ništa vidjelo kad pretpostavljam to i rade
Pa postoje kamere s mogućnošću i za noćno snimanje. Raspitaj se.

Pozdrav, W.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.