Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2016., 23:08   #121
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekao da je Stage grozan album. Lošiji mi je od David Live, ali sasvim je solidan.
Got Live... je sasvim podnošljiv.

Kako misliš da su live albumi uvijek dorađeni?
"Got Live..." je losiji od "Flashpointa", kojem si dao 3. Ali dobro, svatko ima svoje "favorite".

Live albumi su gotovo uvijek "malo" (ili vise) doradjeni, nadosnimavani, sklepani od vise koncertnih snimki itd. A to, kao sto jako dobro znas, rade snimatelji, producenti - i sami glazbenici, a sve zbog toga da ili budu zvukom sto vjerniji studijskom albumu ili da ponude sto bolji "koncertni dozivljaj/suvenir s koncerta" kojeg kasnije mozes u miru doma poslusati (ili slusati kao surogat jer nisi mogao/stigao/htio ici na njihov koncert). Takvi albumi su zazivjeli 70-ih godina proslog stoljeca (pravu revoluciju zapravo je napravio album "Peter Frampton Comes Alive") iz raznih razloga: glazbene su kuce nanjusile lagani novac, bend je mozda imao obveze objavljivanja albuma a u pauzi izmedju dva studijska albuma odlicno se uklapao "live" album, da ih publika ne zaboravi a i glazbenici mogu lagano zaraditi.
Na koncertima se uvijek dogadjaju neprejedvidjene stvari; npr. basist je cijelo vrijeme bio drogiran i pijan i uoci koncerta u npr. Carnagie Hallu, morali su ga tusirati hladnom vodom i ozivljavati pa je na koncertu jedva stajao (ako ti se ne svidja ovakva prica, recimo da se u hotelu otrovao hranom). Na drhtavim nogama i sav oznojem, nije znao niti gdje je a kamoli bas dionice koje je cijelo vrijeme falsao. Da stvar bude gora, gitaristi su na pola najvaznije pjesme veceri (mozda "Bohemian Rhapsody", mozda "Stairway to Heaven"?) pukle dvije zice na gitari, a bubnjaru je otkazao mikrofon na cinelama). A koncert ide dalje. I sto ce napraviti kada se vrate kucama, u studio... popraviti sto se moze popraviti.

evo jedan citat:
KISS Alive (1975)
There is no discussion of live albums without a cursory mention of this guy. Perhaps second only to Cheap Trick’s Live at the Budokan, no other group experienced such breakout acclaim from a live albums. As with all live records, the real level of studio doctoring here is hard to quantify. Simmons claimed in his tell-all that tracks were redone simply to remove a few broken strings and the occasional off-key slip. More damning accounts from Peter Criss and Producer Eddie Kramer suggest that only the drum tracks are purely live. What we do know is that it’s an assemblage of live KISS shows from Detroit, Cleveland, Wildwood New Jersey and Davenport Iowa, and that the audience noise was triple-tracked in the studio to sound HUGE.

Deep Purple, Made in Japan, (1973.

Made in Japan contains only one alleged overdub, a patch in from another show, and it’s because Ian Gillan tripped over a microphone cable during “Strange Kind of Woman.”

Thin Lizzy: Alive and Dangerous

The album was pieced together from two concerts, one at the Hammersmith Odeon and another at the Seneca College Fieldhouse in Toronto. The album booklet itself alleges that the record is 75% live, with producer Tony Visconti alleging it at only 25% live.

Judas Priest: Unleashed in the East

Astute listeners needn’t strain their ears too hard. During the mid-point of “Victim of Changes” the obvious fade out of the crowd, corresponding so deftly with Downing/Tipton’s guitar interplay sounds so sterile as to be downright distracting. Perhaps it’s cheap studio frills which lent that extra dollop of fierceness to proto-Priest cuts like “Tyrant” and “Genocide

Motörhead – No Sleep til Hammersmith

Contrary to what the title suggests, this recording isn’t just one night at the Hammersmith, but a collection of shows from that tour. Overdubs present?


Ovo je najvaznije: Sure, but they don’t overpower the thing. Nije niti vazno da budu "Absolutely Live". Da to zelim, onda bih uglavnom kupio - bootleg.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 07:20   #122
Dobro, obrađeni u studiju jesu, to je sigurno. Ja sam mislio da misliš da su na svakom live albumu u studiju dodavani instrumenti, efekti i slično.

I još nešto: za mene live album nije samo zamjena za koncert, za mene su najbolji live albumi često bolji od koncerta, bez ubitačnih popratnih efekata - od lošeg ozvučenja i kašnjenja benda do skurene jakne od pacijenta iza mene i lošeg i skupog piva.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 11:18   #123
Nils Frahm - Spaces

Ne mogu se ničega drugog trenutno sjetiti.
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 13:56   #124
Ovo je nenadmašeno:



Ali ovo mi je možda i draže:

Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:36   #125
Nikad nisam volio At Fillmore East. Allmani su mi na tom albumu apsolutno ubitačno dosadni, a Duane svira gitaru baš onako kako ne volim - blueserski "proživljeno" presviravajući. Trajanja pjesama tome ne pomažu.

Ako već pričamo o Allmanima, moj prvi izbor je Eat a Peach. Little Martha je jedan od najboljih instrumentala rock muzike koje sam čuo.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 15:23   #126
Deep Purple - Made in Japan

Definitivno najbolji rock live album ikada snimljen, petorica genijalaca su pokazali sto znaju.
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:51   #127
Nils Lofgren - Acoustic Live
Keith Don't Go
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 20:13   #128
Kraut-rock legende i jedni od rodonacelnika zanra: Guru Guru - Live 1978.
Odlican album na kojem ima svega, od popa i funka do jazz-rocka i psihodelije. Sviracki kompetentno i samosvjesno te s odlicnim osjecajem za improvizaciju.
Nedavno sam ih slusao u jednom malom klubu a Mani Nuemeier, bubnjar i vodja jednog od najdugovjecnijih bendova (istina, gotovo uvijek u nekoj drugoj formaciji!), ustvrdio je kako je do sada odsvirao preko 3.500 koncerata...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 14:06   #129
Jel bi se računali Jimijev Band of Gypsys (Power To Love sa špicom na početku) i Dylanov Live at Budokan (Dylan sam obradio svoje stare folk stvari u rock stvari - Maggie's Farm anyone?)



Ne mogu nać linkove na yt.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 15:51   #130
Linkin Park - Live in Texas.
https://www.youtube.com/watch?v=39ZfjX9qmwo

Šteta što su sve verzije maknute s neta. Dobar koncert svakako.
Box Car Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 21:46   #131
Tangerine Dream Live - Encore

Cherokee Lane

Coldwater Canyon

Desert Dream
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 17:13   #132
Pred koji je tjedan mašinerija iza velikih Grateful Dead prvi put službeno izdala zapis s nastupa iz Barton Halla na Cornell Universityju 8. svibnja 1977. Nije tog koncerta bilo na službenim live albumima u njihovom katalogu ali Deadheadsi su ga 4 dekade slavili kao jedan od najboljih ikad.
Kružio je kao bootleg znan kao Cornell, a sad mi se i samom čini da samo legendarni Dick's Picks Vol. 4 (iz Fillmore Easta 13. i 14. 2. 1970.), Europe '72 i još 2-3 albuma mogu stati uz bok tečnosti i magiji ovog koncerta.

Ne samo da najtoplije preporučam Cornell 5/8/77, već osjećam imperativni pritisak da svima ukažem da Dead kad je bio najbolji bio je najbolji bend u svemiru.

E da, i uskoro ide tema na PDF Glazbenici o njima. Nema jebene šanse da ću dopustiti da ih zanemarimo.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:48   #133
...nitko se nije sjetio "It's Alive" i Ramonesa? 28 pjesama, 54 minute...

A kad sam bio puno mlađi i nakon 3 odlična albuma baš izgubio interes za njih , drago mi je bilo čuti ovo:

"On Your Feet or on Your Knees" - Blue Oyster Cult
suxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:31   #134
Majke - Unplugged
ha-ha Spodoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:38   #135
Quote:
suxx kaže: Pogledaj post
...nitko se nije sjetio "It's Alive" i Ramonesa? 28 pjesama, 54 minute...

A kad sam bio puno mlađi i nakon 3 odlična albuma baš izgubio interes za njih , drago mi je bilo čuti ovo:

"On Your Feet or on Your Knees" - Blue Oyster Cult
It's Alive je zbilja jako dobar. Inače sam daleko od fana, ali mislim da im je to najjača karika.

Super što si spomenuo BOC. Jako su bačeni u zapećak, a jednako su važni kao Black Sabbath.
On Your Feet... bi baš mogao poslušati.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2019., 10:21   #136
Nisam nikad bio pretjerani fan live albuma, al zadnje si vrijeme razmišljam da je bilo nekih uz koje sam skoro pa odrastao

Jedan od meni najboljih je svakako Nirvanin 'MTV unplugged in New York'. Ima ih još, naravno. Posebno značenje za mene ima 'Pulse' od Pink Floyda koje sam jedno vrijeme intenzivnije imao na playlistama doma.

Za neke live albume kažu da možeš dobit osjećaj ko da si zaista bio tamo. Ja se ne slažem, al u svakom slučaju je zanimljivo čut neke bendove koje možda nisi imao prilike čuti, kako zvuče dok sviraju uživo.

Zadnje vrijeme istražujem te poznatije live svirke. Nabavio sam dokumentarac o Woodstocku npr pa ću pogledat ovih dana.

Ima nekih live albuma koji su vama nezaboravni ili zbog nečega kultni pa ih s vremena na vrijeme pustite? Baš me zanima
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 13:10   #137
Bend koji mi prvi padne na pamet je Allman Brothers Band. Definitivno jedan od rijetkih bendova koji je najbolji upravo na live snimkama. Studijskim snimkama ništa ne fali, ali uživo je to jedna viša dimenzija. At Fillmore East je na vrhu mnogih lista najboljih live albuma svih vremena, ali manje-više svaki je fenomenalan, u svim inkarancijama benda. Zadnji službeni, One Way Out iz 2004. mi je možda draži i od Fillmorea.

Osim njih, Zappa ima bogatu live diskografiju (You can't do that on stage anymore serija npr.), Pearl Jam također, kako službenu (sedmerostruki Live at Gorge npr.), tako i nebrojene "official bootlege". Pa onda još King Crimson i to bi bilo to sa vrha glave.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 13:30   #138
bauhaus - gotham, motorhead - uh previse za brojat live nastupa, depeche mode - live in berlin
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 20:57   #140
Za mene bez sumnje:
Keith Jarrett - Koeln Concert
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.