Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 22:31   #21
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Blah...nisam ja sad otkrila da djeci treba postaviti granice..nisam to otkrila ni prije 20 godina... ono što sam sad otkrila da djecu ne sprečava da dave roditelje ljubav ni poštovanje , nego u slučaju moje frendice samo sila.
Pa da je vole i postuju, vjerojatno bi ih to sprijecilo. Ali, preslozena je to prica, ta djeca koja vise nisu djeca su isto iz svega izisla poprilicno ostecena. Normalni ljudi ne tuku i ne dave nikoga, pogotovo ne vlastite roditelje.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:44   #22
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pišem sa suprugovim nickom...ja sam žensko.
Dakle , nedavni događaj koji mi je prepričala prijateljica me potaknuo na razmišljanje. I ja imam djecu u pubertetu koja su me tijekom razvoda od njihovog oca nazivala kurvetinom , pa imam i osobne razloge za ovu temu.
Prijateljica je vrlo inteligentna i zabavna osoba, izuzetno duhovita i britkog humora, duša svakog društva.
Od kad joj je suprug dobio otkaz zbog sumnjivih postupaka na svom radnom mjestu, ona se razboljela njen do tada naizgled savršeni brak se raspao. Suprug je otvoreno odlazio kod ljubavnice, na nju trošio novac zarađen čudnim putevima i moju prijateljicu ponižavao i vrijeđao na sve načine. Čak ju je znao i udariti. Njihova do tad dobra djeca su popustila u školi, počela pušiti travu, zapustili fakultet i krenuli putem propasti. Iako se trebala razvesti još na početku, nije se usudila. Rekla mi je da joj taj odnos pruža nekakav osjećaj sigurnosti i da mi to ne zna objasniti. Djaca su uvijek bila ljuta na nju što dopušta ocu da dolazi u kuću, financijski ju iskorištava, vrijeđa i ponižava. Nazivali su ju pogrdnim imenima, kurvetinom koja se napušila k... i sl.
Ponekad bi joj suprug pružio mrvice nade da njihov odnos još traje i ona bi se toga grčevito uhvatila. Redovito čita njegove objave na fejsu, kopa mu po mobitelu, novčaniku...
Unazad godinu dvije sariji sin je postao jako agresivan prema njoj, urarao ju je više puta, davio, prijetio da će ju ubiti, a ostatak obitelji ju ne brani, nego misle da ona bolje ni ne zaslužuje. Ja sam sigurna da je ona bila bar donekle dobra majka svojoj djeci , ali je bolestan odnos roditelja pridonio njihovom poremećenom ponašanju. I sama imam djecu i bivši suprug i ja smo bili dobri prema djeci , ali nismo bili dobri jedan prema drugome. Mislim da sam zbog toga i sama bila u situaciji da djeca budu bez poštovanja prema meni.
Molim da mi pomognete da si objasnim situaciju moje prijateljice i svih nas roditelja koji od svoje djece ponekad dobijemo komplimente koje mislimo da ne zaslužujemo i koje nikad svojim roditeljima nismo ni pomislili uputiti.
Nemam djecu ali mislim da u ovim slucajevima je krivnja iskljucivo na roditeljima.
Zasto roditeljska krivnja? Jer su djeci dopustili da se tako ponasaju.
Da je prijateljica (ili ti u svom opisanom slucaju) reagirala kako treba kada su djeca prvi put nesto takvo rekli situacija se ne bi razvila i razbuktala u tim razmjerima.
Djeci je potrebna disciplina i trebaju znat granice. Cesto roditelji ne postavljaju te granice u strahu da ih njihova djeca nece voliti ili postovati (pogotovo kad su roditelji 'u ratu') ... I na kraju se desi bas ono cega su se najvise bojali... a tad je na zalost najcesce kasno za bilo kakvu disciplinu ili usmjeravanje.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 00:20   #23
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Razmaženost ..uvijek sam mislila da je razmaženost jedna relativno pozitivna kategorija...
Kao obožavamo klince i totalno smo ih razmazili. Trčimo po lizaljke svaki dan na drugi kraj kvarta zbog njih. Ali ovako , šire gledano ispada da nedovoljno čvrsto postavljene granice u odgoju (20 godišnjaka) plus nezdrava klima dovedu do toga da te odrasli sin davi i udara šakama nazivajući te pljavom kurvetinom...
Strašno i meni gotovo neshvatljivo.

i ono što mi je najodvratnije u ovoj priči , tu ljubav uopće ne igra. Ne sprečava osjećaj ljubavi prema majci sina da ju davi , ali bi ga itekako spriječila sila i strah ..npr batina u rukama njenog novog dečka(eventualnog) ili policija ili slična prijetnja.

Drugim rječima, lijepo je voljeti svoju djecu i odgajati ih da budu dobri ljudi, ali takvi ti ne budu donijeli "čašu vode kad ostariš" a ovikoje si odgajao šibom budu...Jebate , to me baš žalosti. Sve u što sam vjerovala odgajavši svoju djecu (tolerancija, ljubav, individualnost sloboda i sl...) je počelo padati u vodu kad sam postala kurvetina prije više godina , a sad definitivno preispitujem svoje metode i moram priznati da su moje nju ejđ fore i pogled na svijet totalno zakazale.
Iz tvojih postova zaključujem kao da si živjela pod staklenim zvonom pa se problemima u ponašanju i poštovanju čudiš kao pura dreku.
Oprosti ali čovjek koji je čitav život zlostavljan, koji nosi gomilu bijesa u sebi, koji ne poštuje ni sebe a kamo li oca ili majku i koji u trenutku navale bijesa reagira instinktivno, bez trunke razboritosti, zar ti zaista misliš da je taj čovjek svjestan što radi i nekog ispravnog puta u životu.. ili je nažalost jedan frustrirana budala koja ne umije kontrolirati bijes i navalu negativnih emocija..

Pa zaboga, tebe tvoje dijete nije nazvalo kurvom zato što misli da to jesi, već zato jer je bilo jako ljuto na tebe.
Svoje dijete si trebala poslati u sobu u kaznu i hlađenje a nakon toga otvoriti priču što ga muči, zašto je tako reagirao i zašto ima takvo mišljenje o tebi.

Naravno da kao roditelj moraš neprestano preispitivati svoje odgojne metode, zaboga to ti je zadatak i cilj u životu, odgajaš dijete. I ne kužim da nisi svjesna razlike između dobrote prema svom djetetu i gluposti ili ludosti kada trčiš na drugi kraj kvarta da mu kupiš sladoled ili čokoladu. Pa zar one nema svoje noge, zar nije zdrav i zar nije dovoljno odrastao da si sam ode u dućan. Riječ kurvo ne znači da te tvoje dijete mrzi, već da si mu pod A previše dopustila i pod B premalo razgovarala snjim o škakljivim temama u vašem odnosu. Ne svodi se priča sa djetetom na "kako je danas bilo u školi". Djeca za to ne trebaju roditelje, to im se može i na kazetofonu svaki dan pustiti. Da li to razumiješ..?
Ne razumiješ vidim, jer inače ne bi komentirala da ti dijete neće donijeti čašu vode kada ostariš. Zašto bi ti donijelo, čemu ti to zaslužuješ ako nisi sa svojim djetetom izgradila odnos temeljen na poštovanju, slobodi i individualnosti. I uostalom zar ti u svom životu nisi sebe trebala obezbjediti za starost, zašto bi to bio zadatak tvog djeteta..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:23   #24
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pišem sa suprugovim nickom...ja sam žensko.
Dakle , nedavni događaj koji mi je prepričala prijateljica me potaknuo na razmišljanje. I ja imam djecu u pubertetu koja su me tijekom razvoda od njihovog oca nazivala kurvetinom , pa imam i osobne razloge za ovu temu.
Prijateljica je vrlo inteligentna i zabavna osoba, izuzetno duhovita i britkog humora, duša svakog društva.
Od kad joj je suprug dobio otkaz zbog sumnjivih postupaka na svom radnom mjestu, ona se razboljela njen do tada naizgled savršeni brak se raspao. Suprug je otvoreno odlazio kod ljubavnice, na nju trošio novac zarađen čudnim putevima i moju prijateljicu ponižavao i vrijeđao na sve načine. Čak ju je znao i udariti. Njihova do tad dobra djeca su popustila u školi, počela pušiti travu, zapustili fakultet i krenuli putem propasti. Iako se trebala razvesti još na početku, nije se usudila. Rekla mi je da joj taj odnos pruža nekakav osjećaj sigurnosti i da mi to ne zna objasniti. Djaca su uvijek bila ljuta na nju što dopušta ocu da dolazi u kuću, financijski ju iskorištava, vrijeđa i ponižava. Nazivali su ju pogrdnim imenima, kurvetinom koja se napušila k... i sl.
Ponekad bi joj suprug pružio mrvice nade da njihov odnos još traje i ona bi se toga grčevito uhvatila. Redovito čita njegove objave na fejsu, kopa mu po mobitelu, novčaniku...
Unazad godinu dvije sariji sin je postao jako agresivan prema njoj, urarao ju je više puta, davio, prijetio da će ju ubiti, a ostatak obitelji ju ne brani, nego misle da ona bolje ni ne zaslužuje. Ja sam sigurna da je ona bila bar donekle dobra majka svojoj djeci , ali je bolestan odnos roditelja pridonio njihovom poremećenom ponašanju. I sama imam djecu i bivši suprug i ja smo bili dobri prema djeci , ali nismo bili dobri jedan prema drugome. Mislim da sam zbog toga i sama bila u situaciji da djeca budu bez poštovanja prema meni.
Molim da mi pomognete da si objasnim situaciju moje prijateljice i svih nas roditelja koji od svoje djece ponekad dobijemo komplimente koje mislimo da ne zaslužujemo i koje nikad svojim roditeljima nismo ni pomislili uputiti.


Kako mos odgojiti dicu u stabilne i zdrave osobe, dok umisto da se bavis njima i samom sobom, dopustas da te muz gazi, da okolo pije, zabavlja se, kurva i umjesto da je dicu slala u psihologa odma cim su poceli popustat u skoli, vjerovatno je visila po kavama i pricala tebi i drugim frendicama bracne epizode, kukala, sebe predstavljala zrtvom.

Ta zena treba preuzet odgovornost za svoj zivot i prestat slinit za likom koji ju koristi samo ka bankomat, taj lik je i djecu ponizavao, omalovazavao, iako to nije navedeno u postovima, ja dajem ruku u vatru da je to tako bilo,, da su djeca poludila, jer nisu mogla trpit ponizenja i da su izmedu dvije vatre, nisu mogli podnit nju koja ih je izlozila tome, a mogla ih je zastiti, jer ima financije, mogla je dici dat pare, umjesto da njemu daje da trosi okolo. Sigurno ima tu puno razloga zasto su djeca popucala, koje mi ovdi necemo znati, dok god ona je bankomat bivsem koji pare ne trosi na dicu, nego na ljubavnice, ona je ta koja osteciva svoju dicu, zakida ih financijski u jednu ruku, pa i samu sebe.... aaaaaaaaa...

Najgore sta ce zene poput nje slijegat ramenima, govorit kako su sve ucinile, vjerovatno je kuvala, prala, al kad je tribalo ovome koji ju ko bankomat koristi reci NE, stedim djetetu za to i to, ja sam im majka, ti si odrastao muskarac, financiraj si sam svoj kurvarluk, eeee tu je zakazala, ona ga financiranjem "drzi" da ne odlazi od nje kao bankomata, iako je on slobodan muskarac, koji je jos i nasilje nad njom izvrsio i ponizavao je, pa to je uzas sta su ta dica gledala, a ti se tu cudis ka pura dreku?????

pa nisu dica retardirana da ne vide nista oko sebe, da u njima nece frustracija rast sta im otac tretira mamu kao krpu, to su traume, ko zna sta se sve desavalo u toj kuci, a da ti ni ne znas.....
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:38   #25
Radical, ja sam primjer sa lizaljkama dala metaforički . Moj stariji sin radi i ne trčim po kvartu kupovati mu lizaljke...
I nisu stvari tako jednostavne. Ako se netko trudio razumjeti klince, razgovarati s njima o njihovim osjećajima, onda sam to ja. Ono što je meni zamaglilo vid i dovelo me do toga da ne postavim čvrste granice u njihovom pubertetu (prije su postojale) je bio moj osjećaj krivice prema njima. Smatrala sam sebe odgovornom za njihove probleme jer sam se rastajala od njihovog tate.
A da sam ja očito bila odgajana pod staklenim zvonom i nespremna za nasilje u vlastitom braku i kod svoje djece , to ja znam odavno. Ali ,to je valjda dobro..odrastati u obitelji bez urlanja, alkohola , kurvanja i sličnih stvari. Ako odrasteš u takvom ludom okružju, sjeban si zbog toga, ako odrasteš bez tih problema, sjeban si jer nisi svjestan kaj je život...jbg...
A što se tiče čae vode u starosti , to je isto bila metafora i primjer. Ako Bog da, imat ću dovoljno veliku mirovinu da platim ko će mi mijenjati pelenu. Od djece ne očekujem puno..ni od koga zapravo.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:43   #26
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Radical, ja sam primjer sa lizaljkama dala metaforički . Moj stariji sin radi i ne trčim po kvartu kupovati mu lizaljke...
I nisu stvari tako jednostavne. Ako se netko trudio razumjeti klince, razgovarati s njima o njihovim osjećajima, onda sam to ja. Ono što je meni zamaglilo vid i dovelo me do toga da ne postavim čvrste granice u njihovom pubertetu (prije su postojale) je bio moj osjećaj krivice prema njima. Smatrala sam sebe odgovornom za njihove probleme jer sam se rastajala od njihovog tate.
A da sam ja očito bila odgajana pod staklenim zvonom i nespremna za nasilje u vlastitom braku i kod svoje djece , to ja znam odavno. Ali ,to je valjda dobro..odrastati u obitelji bez urlanja, alkohola , kurvanja i sličnih stvari. Ako odrasteš u takvom ludom okružju, sjeban si zbog toga, ako odrasteš bez tih problema, sjeban si jer nisi svjestan kaj je život...jbg...
A što se tiče čae vode u starosti , to je isto bila metafora i primjer. Ako Bog da, imat ću dovoljno veliku mirovinu da platim ko će mi mijenjati pelenu. Od djece ne očekujem puno..ni od koga zapravo.
Mislim da zrelo razmišljaš, svjesna si da bilo koja krajnost nije dobra i da je život u suštini jako siv i trebamo biti spremni da će biti gadno.
Razvod je uvijek trauma za čitavu obitelj. Svoju djecu ne možeš apsolutno zaštititi od toga. Niti na sebe možeš staviti krivnju jer je tvoj suprug bio loš i doveo brak u pitanje. Pa pobogu mi ljudi ne možemo živjeti sa takvim teretom na leđima. No rekao sam ti, sa djecom razgovaraj. Moraš biti dovoljno jaka nositi se sa ispadima vlastite djece, koja znaju biti jako neugodna, i pritom postavljati granice bez da te smara krivnja. Svi mi težimo biti savršeni roditelji, ali savršeno ne postoji. Djeca će biti onakava kakva ona odluče da budu, ti nad time nemaš veliki utjecaj, naročito kada dođe pubertet i period odvajanja od roditelja. Ti si samo tu da ih podržiš i pružiš sve što možeš.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:17   #27
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mislim da zrelo razmišljaš, svjesna si da bilo koja krajnost nije dobra i da je život u suštini jako siv i trebamo biti spremni da će biti gadno.
Razvod je uvijek trauma za čitavu obitelj. Svoju djecu ne možeš apsolutno zaštititi od toga. Niti na sebe možeš staviti krivnju jer je tvoj suprug bio loš i doveo brak u pitanje. Pa pobogu mi ljudi ne možemo živjeti sa takvim teretom na leđima. No rekao sam ti, sa djecom razgovaraj. Moraš biti dovoljno jaka nositi se sa ispadima vlastite djece, koja znaju biti jako neugodna, i pritom postavljati granice bez da te smara krivnja. Svi mi težimo biti savršeni roditelji, ali savršeno ne postoji. Djeca će biti onakava kakva ona odluče da budu, ti nad time nemaš veliki utjecaj, naročito kada dođe pubertet i period odvajanja od roditelja. Ti si samo tu da ih podržiš i pružiš sve što možeš.
Uglavnom se slažem s ovim što pišeš, ali ne baš sasvim. Pubertet je zahtjevno razdoblje i za dijete i za roditelja, ali ne okreće stvari i odnose baš toliko naglavce. Dobro odgojeno dijete u pubertetu koje ima ok odnos s majkom neće tu majku nazvati kurvetinom, koliko god ljuto bilo. Stvar je u tome da što se tiče odgoja uglavnom - što si do puberteta učinio, učinio si. Naravno da usmjeravaš i dalje, ali tu si u pravu, više nemaš veliki utjecaj.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 18:25   #28
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
I sama imam djecu i bivši suprug i ja smo bili dobri prema djeci , ali nismo bili dobri jedan prema drugome. Mislim da sam zbog toga i sama bila u situaciji da djeca budu bez poštovanja prema meni.
Molim da mi pomognete da si objasnim situaciju moje prijateljice i svih nas roditelja koji od svoje djece ponekad dobijemo komplimente koje mislimo da ne zaslužujemo i koje nikad svojim roditeljima nismo ni pomislili uputiti.
Bili ste dobri prema djeci, to vjerojatno znači da ih niste tukli, da ste ih školovali, da su bili čisti i siti, da ste im kupovali igračke, vodili ih na rođendane i aktivnosti, radili s njima zadaće sl. Ali ako ste se ti i muž svađali i vrijeđali što misliš kako je to utjecalo na klince i kakav oni primjer imaju iz svog vlastitog doma...

Tvoji su to da si kurva od nekog culi, ili od tate ili od bake, tebi su samo ponovili ono što su čuli.

A što se tiče frendičinog malog možda je tu agresivnost trigerirao alkohol ili droga i onda je frustacije iskalio na onome tko i inače služi ko vreća za udaranje, na svojoj mami.

Imam primjer iz vlastitog iskustva, dva dečkica koje sam čuvala, 4 ili 5 godina, znači oni su bili nemogući, agresivni, ljubomorni, zbunjeni. Radi čega? Mama i tata su poslovnjaci, mama uopće ne brine oko njih, delegira sve dadiljama koje se mijenjaju ko na traci. Klinci razmaženi, udovoljava im se u materijalnom smislu a pažnje od strane mame fali. Oni su u jednom trenutku podivljali oko ipoda na kojem igraju igrice, da to nisam vidjela ne bih ni mogla zamisliti da djeca mogu biti tako agresivna, skočili su u jednom trenutku obojica na nju kad su se posvađali i počeli ju tući, jedan ju je čupao za kosu drugi joj se objesio za gumu trenirke i tako su je srušili na kauč. Ja sam ostala u šoku, ona je vikala da joj pomognem ja sam zablokirala. Ugl uspjele smo ih razdvojiti i jednog smo zatvorile u hodnik, drugi je bio s nama u sobi. Ovaj mali se bacao u vrata s druge strane. Znači ko dvije bijesne hijene a nemaš ih kaj za vidjet. Ne znam kaj je bilo na kraju, dala sam otkaz ili sutradan ili kroz par dana. Jbg nisam ni policija ni psiholog a satnica nije pokrivala ovakva sranja. Al ne bih vjerovala kako neki ljudi žive da nisam to vidjela na svoje oči.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:13   #29
Pa, otprilike smo na taj način bili dobri. Ponašali smo se civilizirano i s toplinom prema njima( više ja, manje njihov nervozni otac) , ali smo međusobno loše funkcionirali.
Što se ovih zločestih klinaca tiče, sretala sam i ja takve još od vrtića svojih klinaca. Sjećam se jednog Jerka od tri godina, lijepog dječačića , koji je bijesan što mama nije stavila gumicu na Jugi oh karte počeo histerizirati , psovati i tući je. a kad se teta umiješala , samo je procijedio kroz zube prijeteći ...začepi kurvo..
I tad sam se pitala što je dovelo do toga. A pitam se i sad. Moji fala Bogu tada nisu bili takvi. Najveći nestašluk i neposluh je bio kad nisu spremili igračke za sobom.
O temi odgoja djece i neodgoja razmišljam godinama. I čini mi se da što ide vrijeme dalje da se griješi sve više. Od krutog odgoja kojem djeca ni njihov život nisu vrijedili ništa, dolo se na to da se djecu tretira kao prinčeve i princeze koji imaju samo preva , a obaveza nemaju.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:53   #30
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Pa, otprilike smo na taj način bili dobri. Ponašali smo se civilizirano i s toplinom prema njima( više ja, manje njihov nervozni otac) , ali smo međusobno loše funkcionirali.
Što se ovih zločestih klinaca tiče, sretala sam i ja takve još od vrtića svojih klinaca. Sjećam se jednog Jerka od tri godina, lijepog dječačića , koji je bijesan što mama nije stavila gumicu na Jugi oh karte počeo histerizirati , psovati i tući je. a kad se teta umiješala , samo je procijedio kroz zube prijeteći ...začepi kurvo..
I tad sam se pitala što je dovelo do toga. A pitam se i sad. Moji fala Bogu tada nisu bili takvi. Najveći nestašluk i neposluh je bio kad nisu spremili igračke za sobom.
O temi odgoja djece i neodgoja razmišljam godinama. I čini mi se da što ide vrijeme dalje da se griješi sve više. Od krutog odgoja kojem djeca ni njihov život nisu vrijedili ništa, dolo se na to da se djecu tretira kao prinčeve i princeze koji imaju samo preva , a obaveza nemaju.
O ovome sam pričao ranije u svojoj temi o osjećajima kod muške djece.
Danas su metode odgoja totalno zakazale jer se roditelji NEMAJU VREMENA baviti djecom. Igračka, tv i mobitel ne mogu zamijeniti roditelja, a roditeljima kojima se poručuje da je udariti dijete zabranjeno i kažnjivo percipiraju u svojoj gluposti da je ispravan odgoj dati djetetu sve što poželi. I onda se pitaju u čudu, zašto je takav pa sve sam mu dala. Nisi, nisi mu dala osnovu, odgoj, poštovanje, zdrave temelje vrijednosti. Odgojila si razmaženo derište koje nema nikakvih granica u bilo čemu. Kada je ljuto uzima sebi za pravo da tuče, udara, psuje, kada staviš bombone na stol tada percipira da je cijela kutija bombona samo za njega. Na takav način odgajamo monstrume, radimo upravo suprotno onome što su starije generacije radile djeci. Tukle su ih nemilosrdno kako bi ih maksimalno ograničile i naučile nametnutom redu i pristojnosti, ne smiješ bez pitanja, nije sve za tebe, ne smiješ uzeti, misli prije na druge itd.. I dok starije generacije nose veliku bol u sebi ali žrtvu smatraju normalnom i poželjnom, današnje generacije ne žele se žrtvovati zbog bilo čega, i kako će takvi ljudi sutra osnovati vlastitu obitelj, kako i na temelju čega..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:31   #31
A vidiš, ja sam gomilu vremena provela baveći se sa svojom djecom. Go-mi-lu...
Šetali smo, pričali, organizirali izlete, odlazili na kazališne predstave , kina, posjete..putovanja, planinarenja, čitala sam im hrpe dječjih knjiga, pjevala. Uvijek sam razgovarala s njima , tražila uzroke, analizirala svoje postupke. I tražila red, kažnjavala za zločestoću primjereno njihovoj dobi. tukla ih nisam nikad, vrijeđala, zastraivala.
A jedna druga moja frendica odgaja svoje kćeri gestapovskom disciplinom. Imaju slušati i točka. Kontrolira svaki segment njihovog života i ne trpi neposluh..čak ne trpi ni navodno glupe reakcije svojih kćeri. prizna da povremeno izgubi živce i izmati ih ko volove.
i cijenjeni forumski puče, pogodite jel njoj djeca govore da je kurvetina i jel njoj govore gadosti koje su govorili meni. A sa njihovim ocem se ne slaže..ili vlada tišina ili svađa. Nervira ju i on..još više nego one.
Kad idu na spavanje ( bez pogovora) dođu poljubiti mamu i tatu , operu zube i tišina. U školi moraju imati dobre ocjene.
Kad su bile manje rekla mi je ovo...mrzit će me kad odrastu tako i tako. pa nek sad ja imam mira i komociju.
Ja sam je manje više uvijek zgražala, branila svoj tolerantni nju ejđ stav o slobodi, duši , ljepoti izbora , moralu blablabal...
i sa žaljenjem zaključujem da je ona u pravu n+barem donekle. odgojila je uredne, ljubazne, pristojne i uspjene cure s kojima nikad nije imala većih problema. Sjebane su sigurno njenim brutalnim metodama. Al sjebani su i moji okupani mojom pažnjom i ljubavlju. I njoj je bilo laške. Pljus šamarčina i bok. Problem riješen.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 01:24   #32
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
A vidiš, ja sam gomilu vremena provela baveći se sa svojom djecom. Go-mi-lu...
Šetali smo, pričali, organizirali izlete, odlazili na kazališne predstave , kina, posjete..putovanja, planinarenja, čitala sam im hrpe dječjih knjiga, pjevala. Uvijek sam razgovarala s njima , tražila uzroke, analizirala svoje postupke. I tražila red, kažnjavala za zločestoću primjereno njihovoj dobi. tukla ih nisam nikad, vrijeđala, zastraivala.
A jedna druga moja frendica odgaja svoje kćeri gestapovskom disciplinom. Imaju slušati i točka. Kontrolira svaki segment njihovog života i ne trpi neposluh..čak ne trpi ni navodno glupe reakcije svojih kćeri. prizna da povremeno izgubi živce i izmati ih ko volove.
i cijenjeni forumski puče, pogodite jel njoj djeca govore da je kurvetina i jel njoj govore gadosti koje su govorili meni. A sa njihovim ocem se ne slaže..ili vlada tišina ili svađa. Nervira ju i on..još više nego one.
Kad idu na spavanje ( bez pogovora) dođu poljubiti mamu i tatu , operu zube i tišina. U školi moraju imati dobre ocjene.
Kad su bile manje rekla mi je ovo...mrzit će me kad odrastu tako i tako. pa nek sad ja imam mira i komociju.
Ja sam je manje više uvijek zgražala, branila svoj tolerantni nju ejđ stav o slobodi, duši , ljepoti izbora , moralu blablabal...
i sa žaljenjem zaključujem da je ona u pravu n+barem donekle. odgojila je uredne, ljubazne, pristojne i uspjene cure s kojima nikad nije imala većih problema. Sjebane su sigurno njenim brutalnim metodama. Al sjebani su i moji okupani mojom pažnjom i ljubavlju. I njoj je bilo laške. Pljus šamarčina i bok. Problem riješen.
Znaci zakljucak je mlatit djecu, pristrasit ih da po kuci hodaju ko s metlom u guzic.. od straha i jos da hitlericu majku, ko po nekoj sabloni poljube i zahvale na maltretiranju, da ispred drugih ljudi su ko drvene marije, fine ,krasne, uredno zacesljane, ma nu...slika i prilika.
jos ti to podrzavas, jer bolje da se ne narusi komocija gde majke, najbolje bi bilo mozda djecu rokat nekim tabletama za smirenje, nek budu kulturni, ko lutke iz izloga, uh teska zivota, samo da postuju roditelje.

a jel se ti roditelji pitaju dal sami sebe postuju, te zene, ka ova tvoja, koja slini za bivsim koji ju koristi ko bankomat, ona sebe ne postuje, ne postuje ni djecu, a ocekiva od njih postovanje.

Nema roditelja koji nije pogrijesio, al smatrat sebe savrsenom bez greske i kriviti djecu, ili primjer onog djecaka koji je teti u vrticu rekao suti kurvo, a ti se cudis odakle to malome djetetu. pa kako odakle, cuo je kako to otav govori mami njegovoj.

o bozeeee...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:10   #33
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
A vidiš, ja sam gomilu vremena provela baveći se sa svojom djecom. Go-mi-lu...
Šetali smo, pričali, organizirali izlete, odlazili na kazališne predstave , kina, posjete..putovanja, planinarenja, čitala sam im hrpe dječjih knjiga, pjevala. Uvijek sam razgovarala s njima , tražila uzroke, analizirala svoje postupke. I tražila red, kažnjavala za zločestoću primjereno njihovoj dobi. tukla ih nisam nikad, vrijeđala, zastraivala.
A jedna druga moja frendica odgaja svoje kćeri gestapovskom disciplinom. Imaju slušati i točka. Kontrolira svaki segment njihovog života i ne trpi neposluh..čak ne trpi ni navodno glupe reakcije svojih kćeri. prizna da povremeno izgubi živce i izmati ih ko volove.
i cijenjeni forumski puče, pogodite jel njoj djeca govore da je kurvetina i jel njoj govore gadosti koje su govorili meni. A sa njihovim ocem se ne slaže..ili vlada tišina ili svađa. Nervira ju i on..još više nego one.
Kad idu na spavanje ( bez pogovora) dođu poljubiti mamu i tatu , operu zube i tišina. U školi moraju imati dobre ocjene.
Kad su bile manje rekla mi je ovo...mrzit će me kad odrastu tako i tako. pa nek sad ja imam mira i komociju.
Ja sam je manje više uvijek zgražala, branila svoj tolerantni nju ejđ stav o slobodi, duši , ljepoti izbora , moralu blablabal...
i sa žaljenjem zaključujem da je ona u pravu n+barem donekle. odgojila je uredne, ljubazne, pristojne i uspjene cure s kojima nikad nije imala većih problema. Sjebane su sigurno njenim brutalnim metodama. Al sjebani su i moji okupani mojom pažnjom i ljubavlju. I njoj je bilo laške. Pljus šamarčina i bok. Problem riješen.
E lijepo moje.. Ti očito ne shvaćaš kako stroga disciplina u pravilu ne ide sa zadovoljavanjem potreba djeteta. Ako misliš na red u kući i djetetu ne dopuštaš da se igra što misliš kako će se to dijete osjećati kako ode frendu i tamo se izigra, i onda se vrati kući na tvoj gestapovski režim? I tako u bezbroj stvari. Najgore od svega ta kruo odgajana djeca su kao vojnici, izvana blještavilo i sjaj, iznutra hrpa govana. Kada dođu u malo zrelije godine srest će se sa svom zatucanošću kojom su ih roditelji zadojili. Najprije će izgubiti godine da pokušaju uopznati sebe i olabaviti malo, sa sobom će čitavog života nositi hrpu strahova i trauma, i često jako loše mišljenje o sebi. Funkcionirat će kao roboti, ovisni o pravilima i sigurnosti, inače ako treba improvizirati do izražaja dođe sva nefleksibilnost koju nose u sebi. Neće se znati kvalitetno emocionalno izraziti, neće se znati pobrinuti za druge, patiti će od nedostatka samopoštovanja i samopouzdanja, i visjeti će ovdje po psihologiji u želji da nađu rješenja za probleme koje ih muče i koje će rješavati čitavog života.

Naš zadatak nije da odgojimo robote, niti preslike nas samih. Djeci smo dužni dati sposobnosti sa kojima će se otisnuti u svijet. Ti ne shvaćaš da jedno "kurvo" nije ništa strašno, da se takve reakacije kod ljutite djece događaju i hvala bogu da se dijete tako izrazilo pa znaš da postoji problem. Ne shvaćaš da ti kao majka imaš problem jer nisi kadra podnijeti egoističnu povredu koju ti je nanijelo dijete pa apsolutno čitav svoj odgoj i principe dovodiš u pitanje i užanso očajavaš idući u ekstreme mjesto da se smiriš, zbrojiš, razgovaraš sa djetetom i pokušaš popraviti odnos. Najgore od svega tražiš alibi, ja sam mu sve pružila, sve dala, pazila i mazila. Iznenađenje, nema garancije da će dijete ispasti onako kako ti želiš bez obzira na tvoj trud i uspornost. Djeca nisu tvoja, djeca su svoja, samo su nam posuđena na odgoj.
Kakav je to roditelj koji je kadar trajno spizditi svoje dijete pod izlikom vlastitog komoditeta? Nije loš nego odvratan, jer loš roditelj nije svjestan što radi svom djetetu a ovaj odvratni ogavni jest i dijete uništava namjerno.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:35   #34
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Radical, ja sam primjer sa lizaljkama dala metaforički . Moj stariji sin radi i ne trčim po kvartu kupovati mu lizaljke...
I nisu stvari tako jednostavne. Ako se netko trudio razumjeti klince, razgovarati s njima o njihovim osjećajima, onda sam to ja. Ono što je meni zamaglilo vid i dovelo me do toga da ne postavim čvrste granice u njihovom pubertetu (prije su postojale) je bio moj osjećaj krivice prema njima. Smatrala sam sebe odgovornom za njihove probleme jer sam se rastajala od njihovog tate.
Mislim da je ovo problem.
Još uvijek možeš popraviti stvar, i jasno mu reći da si zbog te izjave bila danima ili kolikoveć na iglama gdje si pogriješila u odgoju i shvatila da si previše popustila i tako nanijela veliku štetu. Da si šokirana jer ga tako nisi odgajala i da ćeš sad promijeniti ploču jer očito vidiš da treba.

I da se to više nikad, ali nikad ne smije ponoviti s njegove strane.
Iskreno, ali odlučno.

Ovi što mlate djecu će imati gnjevne osobe pune trauma kad odrastu, a to je nešto sasvim drugo.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:47   #35
Ja sam njima obojici jasno rekla da se smatram odgovornom za njihove pubertetske probleme utoliko što sam u tim za njih kompleksnim godinama odlučila napraviti rez. Osim toga sam im rekla da sam zbog svojih problema dopuštala više nego sam trebala , a oni su situaciju obilato kolristili uz vječiti alibi djeteta čiji mama i tata se rastaju. Mlađi sin mi je rekao da mu je sad žao što se nismo rastali puno prije,dok rat nije uzeo toliko žrtava. sve je to manje više riješeno i moj ego je preživio povredu da me djeca pljuju. Ono o čemu ja govorim i navodim primjere su naravno ekstremi. Ja iz primjera ove gestapo prijateljice nisam zaključila da je to prihvatljiv način ophođenja s bilo kime...ja se tak ne odnosim ni prema pesu. Ono to je sigurno istina da djeca traže i nalaze naše slabe točke i kljucaju po njima dok ne iskljuju rupu. Moj stav da treba blago i prijateljski postupati prema djeci , s puno humora i tolerancije je očito bio preoptimističan. Ne znam kakve žene će biti gestapo cure, ni kakvi muškarci će biti moji dečki. Al definitivno i jedni i drugi će imati puno za prigovoriti svojim ostarjelim roditeljima. Možda moji čak i više...jer se neće bojati reći.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:48   #36
Ja sam njima obojici jasno rekla da se smatram odgovornom za njihove pubertetske probleme utoliko što sam u tim za njih kompleksnim godinama odlučila napraviti rez. Osim toga sam im rekla da sam zbog svojih problema dopuštala više nego sam trebala , a oni su situaciju obilato kolristili uz vječiti alibi djeteta čiji mama i tata se rastaju. Mlađi sin mi je rekao da mu je sad žao što se nismo rastali puno prije,dok rat nije uzeo toliko žrtava. sve je to manje više riješeno i moj ego je preživio povredu da me djeca pljuju. Ono o čemu ja govorim i navodim primjere su naravno ekstremi. Ja iz primjera ove gestapo prijateljice nisam zaključila da je to prihvatljiv način ophođenja s bilo kime...ja se tak ne odnosim ni prema pesu. Ono to je sigurno istina da djeca traže i nalaze naše slabe točke i kljucaju po njima dok ne iskljuju rupu. Moj stav da treba blago i prijateljski postupati prema djeci , s puno humora i tolerancije je očito bio preoptimističan. Ne znam kakve žene će biti gestapo cure, ni kakvi muškarci će biti moji dečki. Al definitivno i jedni i drugi će imati puno za prigovoriti svojim ostarjelim roditeljima. Možda moji čak i više...jer se neće bojati reći.

Zadnje uređivanje Robert31 : 17.08.2017. at 11:49. Reason: dupli post
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:37   #37
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Ja sam njima obojici jasno rekla da se smatram odgovornom za njihove pubertetske probleme utoliko što sam u tim za njih kompleksnim godinama odlučila napraviti rez. Osim toga sam im rekla da sam zbog svojih problema dopuštala više nego sam trebala , a oni su situaciju obilato kolristili uz vječiti alibi djeteta čiji mama i tata se rastaju. Mlađi sin mi je rekao da mu je sad žao što se nismo rastali puno prije,dok rat nije uzeo toliko žrtava. sve je to manje više riješeno i moj ego je preživio povredu da me djeca pljuju. Ono o čemu ja govorim i navodim primjere su naravno ekstremi. Ja iz primjera ove gestapo prijateljice nisam zaključila da je to prihvatljiv način ophođenja s bilo kime...ja se tak ne odnosim ni prema pesu. Ono to je sigurno istina da djeca traže i nalaze naše slabe točke i kljucaju po njima dok ne iskljuju rupu. Moj stav da treba blago i prijateljski postupati prema djeci , s puno humora i tolerancije je očito bio preoptimističan. Ne znam kakve žene će biti gestapo cure, ni kakvi muškarci će biti moji dečki. Al definitivno i jedni i drugi će imati puno za prigovoriti svojim ostarjelim roditeljima. Možda moji čak i više...jer se neće bojati reći.

Pa riječi nikog nisu ubile, ionako su jeftine, možeš reći bilo što bez pokrića, svaki političar to zna a ti se plašiš da ti dijete ne bi reklo nešto ružno.
Ne plaši se riječi, plaši se djela. Odgoji djecu da budu ljudi i da vole i poštuju sebe, i da imaju znanje jer je to najvažnije u životu. I pazi imaš čitav život da djeci pružiš ljubav. Moj otac i majka su mene spizdili kao čovjeka i opet sam tu za njih, otac mi ima teški karcinom, bez obzira na sve otac mi je sve bih učinio da mu pomognem, bez obzira što se naša komunikacija svede na tri-četiri rečenice.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:10   #38
Autorice, tebe su djeca nazivala kurvetinom????
I onda žene idu na umjetnu oplodnju, leže 9 mjeseci da bi donijele na svijet gremline koji će ih zvati kurvetinom???
Ja ne vjerujem što čitam.
Na tvom mjestu bi otišla na drugi kontinent, a oni neka se snalaze kako znaju.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:18   #39
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pišem sa suprugovim nickom...ja sam žensko.
Dakle , nedavni događaj koji mi je prepričala prijateljica me potaknuo na razmišljanje. I ja imam djecu u pubertetu koja su me tijekom razvoda od njihovog oca nazivala kurvetinom , pa imam i osobne razloge za ovu temu.
Prijateljica je vrlo inteligentna i zabavna osoba, izuzetno duhovita i britkog humora, duša svakog društva.
Od kad joj je suprug dobio otkaz zbog sumnjivih postupaka na svom radnom mjestu, ona se razboljela njen do tada naizgled savršeni brak se raspao. Suprug je otvoreno odlazio kod ljubavnice, na nju trošio novac zarađen čudnim putevima i moju prijateljicu ponižavao i vrijeđao na sve načine. Čak ju je znao i udariti. Njihova do tad dobra djeca su popustila u školi, počela pušiti travu, zapustili fakultet i krenuli putem propasti. Iako se trebala razvesti još na početku, nije se usudila. Rekla mi je da joj taj odnos pruža nekakav osjećaj sigurnosti i da mi to ne zna objasniti. Djaca su uvijek bila ljuta na nju što dopušta ocu da dolazi u kuću, financijski ju iskorištava, vrijeđa i ponižava. Nazivali su ju pogrdnim imenima, kurvetinom koja se napušila k... i sl.
Ponekad bi joj suprug pružio mrvice nade da njihov odnos još traje i ona bi se toga grčevito uhvatila. Redovito čita njegove objave na fejsu, kopa mu po mobitelu, novčaniku...
Unazad godinu dvije sariji sin je postao jako agresivan prema njoj, urarao ju je više puta, davio, prijetio da će ju ubiti, a ostatak obitelji ju ne brani, nego misle da ona bolje ni ne zaslužuje. Ja sam sigurna da je ona bila bar donekle dobra majka svojoj djeci , ali je bolestan odnos roditelja pridonio njihovom poremećenom ponašanju. I sama imam djecu i bivši suprug i ja smo bili dobri prema djeci , ali nismo bili dobri jedan prema drugome. Mislim da sam zbog toga i sama bila u situaciji da djeca budu bez poštovanja prema meni.
Molim da mi pomognete da si objasnim situaciju moje prijateljice i svih nas roditelja koji od svoje djece ponekad dobijemo komplimente koje mislimo da ne zaslužujemo i koje nikad svojim roditeljima nismo ni pomislili uputiti.
Reci mi da se šališ
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:33   #40
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autorice, tebe su djeca nazivala kurvetinom????
I onda žene idu na umjetnu oplodnju, leže 9 mjeseci da bi donijele na svijet gremline koji će ih zvati kurvetinom???
Ja ne vjerujem što čitam.
Na tvom mjestu bi otišla na drugi kontinent, a oni neka se snalaze kako znaju.
Tako je te svoje malene gremline ćemo ostaviti državi da se o njima brine, a mi ćemo otići na Bahame piti koktelčiće!
Bravo mama!!!
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.