Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 11:20   #7621
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Dajte me malo prosvijetlite, koja je to ekipa imala (nosila, koristila) VHS2 u Afganistanu kad tek u ponedjeljak 04.09.2017. ide naš prvi kontingent potpuno naoružan sa VHS2.
Tko je spomenuo VHS-2?
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 12:01   #7622
budući da se radi o našim "dečkima i snašama"( hrvatskom vojnicima i vojnikinjama) koji su naoružani VHS-icama i odlaze po sedmi puta u misiju
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...blema/6518695/

postavljam ovdje izvješće jer su naoružani s VHS2 puškama,SRETNO........da nam se vratite svi živi i zdravi...
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:45   #7623
Vise o kontigentu HV-a koji odlazi u Afganistan, a naoruzan je s VHS-2 puskama.

https://www.youtube.com/watch?v=6mmbdAmG13k

Na snimci se moze vidjeti da su zastupljene sve verzije VHS-2 i one s podcjevnim bacacima granats kao i one "grbave" s integriranim ciljnikom s crvenom tockom uz standardne VHS-ice bez tih dodataka. Takodjer sve puske su upgradeane na novu veziju obrazine 2.0
bbx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:03   #7624
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Da ti ne odgovaram posebno pokušaj s razumijevanjem pročitati post iznad ovog tvoga. Hvala.
Da se previše ne natežemo filozofiraš koliko god možeš jasno si napisao;

Dajte me malo prosvijetlite, koja je to ekipa imala (nosila, koristila)

E sada ako nije crno onda je bijelo, a ako nije bijelo onda je sivo glavno da okrenemo onako kako tebi paše.

Znači jeli imao neko pušku, pa onda ne ja sam mislio jeli netko pucao iz nje, ma ako je i pucao, onda sam mislio dali je neki tenk prešao preko nje pa dali je i poslije toga pucala, ako nije onda ništa ne valja ili kao da nije niti bila.

Ajde pusti filozofiju, puška se dokazala u Iraku u najgorim uvjetima.

Podsjećaš me na žensku filozofiju kada postavi stvari promišljeno da ih u svakoj varijanti može okrenuti u smjeru koji ju dovodi u situaciju da je ona u pravu.

Ženama isprika, jer nemam ništa protiv njih, ali da na drugačiji način funkcioniramo i razmišljamo to zasita nije tajna.
FRONTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:00   #7625
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Ja je ne bi tamo slao, Srbi to uzimaju samo radi testiranja i upoznavanja sa tom puškom.

..pa ja sam nekako uvjeren kako su VHS-2 već odavo prostudirali i pakistanci indijci kinezi ... pa možd čak i sjeverno-korejanci...ha,ha,ha...
...nema se više tu šta sakrivati i štajaznam...neke udbaške fore...to se danas riješava pravno...zaštita intelektualnog vlasništva,patenti i to...pa ti kopiraj onda ako smeš...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:04   #7626
Quote:
bbx kaže: Pogledaj post
Vise o kontigentu HV-a koji odlazi u Afganistan, a naoruzan je s VHS-2 puskama.

https://www.youtube.com/watch?v=6mmbdAmG13k

Na snimci se moze vidjeti da su zastupljene sve verzije VHS-2 i one s podcjevnim bacacima granats kao i one "grbave" s integriranim ciljnikom s crvenom tockom uz standardne VHS-ice bez tih dodataka. Takodjer sve puske su upgradeane na novu veziju obrazine 2.0
ove grbave sa integriranim,pokazaše se ko ne baš naj naj...nešto čudno se dešavlje š njima...(kad pričamo o "šicanju" na daljinu)
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:01   #7627
mislim da ove đinđe po puškama ne idu sa njima u afgan.night vision stavljen po danu na pusku??? a još jača izjava "NATO kalibar 5,56x45" kao da smo izmislili nesta revolucionarno
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:40   #7628
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
ove grbave sa integriranim,pokazaše se ko ne baš naj naj...nešto čudno se dešavlje š njima...(kad pričamo o "šicanju" na daljinu)
Što točno ne štima s tim puškama?
Mislim da je na ovom forumu već prije bilo spomenuto, a možda je to čak bio i tvoj post da je teško uoucati tu pušku. Baš sam se toga sjetio kad sam ove godine na danima oružanih snaga držao pušku u ruci pa sam tamo prisutne vojnike priupitao o tom problemu, ali svi su ga negirali i rekli su da je sve ok i da je ta puška jako dobra, a i zbilja kroz taj ciljnik se lijepo vidi i može se dobro naciljati, a sad kako je i pogodoti to ne bih znao..?
bbx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:51   #7629
Quote:
bbx kaže: Pogledaj post
Što točno ne štima s tim puškama?
Mislim da je na ovom forumu već prije bilo spomenuto, a možda je to čak bio i tvoj post da je teško uoucati tu pušku. Baš sam se toga sjetio kad sam ove godine na danima oružanih snaga držao pušku u ruci pa sam tamo prisutne vojnike priupitao o tom problemu, ali svi su ga negirali i rekli su da je sve ok i da je ta puška jako dobra, a i zbilja kroz taj ciljnik se lijepo vidi i može se dobro naciljati, a sad kako je i pogodoti to ne bih znao..?
prema mome mišljenju radi se o sledećem...taj ciljnik je svojevrsan hibrid red-dot-a i običnog ciljnika i kao kod svih hibrida čini mi se da ima više "gena" red-dot-a...daklem više je red dot...budući kako ciljnik nema klasične končanice nego samo onaj krug i to malo odmaže kad se cilja nešto na 200-300-400 metara
...možda u tome leži problem
...nažalost (ili na sreću) dužim onu sa običnim mehaničkim,ovu "grbavu" sam samo malo "oprobao" na instiktivnom..pa ono moram bit suzdržan sa ocjenama

inače vojsku prije tih nastupa pred civilima malo "obrade" obavještajci i kontrobavještajci ...eee... jel moram dalje
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:03   #7630
mene zanima dal se ta pizdarija kvari
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:16   #7631
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
mene zanima dal se ta pizdarija kvari
..kvari ? pa ima neke baterije dugmiće ...moguće je...moguće...čim više kojekakvih sastavnica mehaničkih,elekroničkih veća je i šansa kak će nešto zatajit...

početkom godine(ili krajem prošle) iz jedne vojarne proizvođaču je vraćena kompletna pošiljka tih ramova sa integriranim ciljnikom jerbo ih nije bilo moguće "dobit" na 100m...ne znam o čem se točno radilo...očito nekakva greška...mislim kako je proizvođač poslao druge i ispunio svoj dio ugovora

mogli bi onda zaključit kako se može pokvarit...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 16:35   #7632
Ciljnici su upucani (tvornički) na sljedeći način:
Ciljanjem u središte mete udaljene 100 m, pogodak će biti oko 5 cm iznad centra.
Ciljanjem u središte mete udaljene 300 m pogodak je u centru mete.
Promjer končanice pokriva metu visine 180 cm na udaljenosti 300 m i služi strijelcu za procjenu udaljenosti mete.

__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:05   #7633
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Ciljnici su upucani (tvornički) na sljedeći način:
Ciljanjem u središte mete udaljene 100 m, pogodak će biti oko 5 cm iznad centra.
Ciljanjem u središte mete udaljene 300 m pogodak je u centru mete.
Promjer končanice pokriva metu visine 180 cm na udaljenosti 300 m i služi strijelcu za procjenu udaljenosti mete.

Zašto jednostavno ne promijene končanicu u drop compensator?

Slično ovome.

cowabunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 19:17   #7634
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
..kvari ? pa ima neke baterije dugmiće ...moguće je...moguće...čim više kojekakvih sastavnica mehaničkih,elekroničkih veća je i šansa kak će nešto zatajit...

početkom godine(ili krajem prošle) iz jedne vojarne proizvođaču je vraćena kompletna pošiljka tih ramova sa integriranim ciljnikom jerbo ih nije bilo moguće "dobit" na 100m...ne znam o čem se točno radilo...očito nekakva greška...mislim kako je proizvođač poslao druge i ispunio svoj dio ugovora

mogli bi onda zaključit kako se može pokvarit...
Pitanje je gdje se ti ciljnici proizvode da li u HS Produktu gdje je kontrola kvalitete vjerojatno na visokom nivou ili ručno u IRB-u? Bila je neka priča, još davno prije, ako se dobro sjećam da bi se u slučaju večih narudžbi ciljnici proizvoditi u HS Produktu, inače bi se proizvodili u IRB-u pošto je ipak IRB razvio taj ciljnik pa je on ustvari njihov proizvoid. Ne znam kakvo je sad stanje oko odnosa intelektualnih prava i prozvodnje, ali mislim da bi to moglo imati utjecaja na kvalitetu konačnog proiztvoda.

Inače kad sam ja na danima oružanih snaga držao tu grbavu pušku u ruci, jednoj od njih je baš beterija bila crkla ili je bila pri kraju tako da se nije moglo ciljati s crvenom točkom već samno na običan način kroz onu končanicu i uz blago povećanje od 1.5x, ali i na taj način se dobro vidjelo.
bbx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:11   #7635
Quote:
bbx kaže: Pogledaj post
Pitanje je gdje se ti ciljnici proizvode da li u HS Produktu gdje je kontrola kvalitete vjerojatno na visokom nivou ili ručno u IRB-u? Bila je neka priča, još davno prije, ako se dobro sjećam da bi se u slučaju večih narudžbi ciljnici proizvoditi u HS Produktu, inače bi se proizvodili u IRB-u pošto je ipak IRB razvio taj ciljnik pa je on ustvari njihov proizvoid. Ne znam kakvo je sad stanje oko odnosa intelektualnih prava i prozvodnje, ali mislim da bi to moglo imati utjecaja na kvalitetu konačnog proiztvoda.

Inače kad sam ja na danima oružanih snaga držao tu grbavu pušku u ruci, jednoj od njih je baš beterija bila crkla ili je bila pri kraju tako da se nije moglo ciljati s crvenom točkom već samno na običan način kroz onu končanicu i uz blago povećanje od 1.5x, ali i na taj način se dobro vidjelo.
Crvena točka se uključuje/isključuje tipkom na ramu.
Intenzitet crvene točke mijenja se ovisno od intenziteta vanjske svjetlosti i režimu rada.
ima 3 režima rada:
1. dnevni automatski
2. dnevni ručni
3. noćni (ugašen je)

Umetanjem baterije crvena točka se automatski uključuje i aktivira se automatski režim.
Ciljnik se uvijek iz isključenog stanja aktivira u automatski režim.
U slučaju odlaganja aktiviranog ciljnika u okolinu dnevnog svijetla po isteku 8 sati rada, automatski se prebacuje u noćni režim (točka svijetli vrlo malim intenzitetom).
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:07   #7636
Quote:
bbx kaže: Pogledaj post
Pitanje je gdje se ti ciljnici proizvode da li u HS Produktu gdje je kontrola kvalitete vjerojatno na visokom nivou ili ručno u IRB-u? Bila je neka priča, još davno prije, ako se dobro sjećam da bi se u slučaju večih narudžbi ciljnici proizvoditi u HS Produktu, inače bi se proizvodili u IRB-u pošto je ipak IRB razvio taj ciljnik pa je on ustvari njihov proizvoid. Ne znam kakvo je sad stanje oko odnosa intelektualnih prava i prozvodnje, ali mislim da bi to moglo imati utjecaja na kvalitetu konačnog proiztvoda.

Inače kad sam ja na danima oružanih snaga držao tu grbavu pušku u ruci, jednoj od njih je baš beterija bila crkla ili je bila pri kraju tako da se nije moglo ciljati s crvenom točkom već samno na običan način kroz onu končanicu i uz blago povećanje od 1.5x, ali i na taj način se dobro vidjelo.
zbilja ne bih znao ko proizvodi taj ciljnik ... a ovako forumaški pretpostavljam kako se kompletiranje i finaliziranje odraduje kod HS Produkta ...a možd i oni imaju liniju za ciljnik...to bi mi bilo logičnije neg da ga delaju na samome institutu...oni za sebe kažu kako se tamo samo "proizvode" ideje...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:02   #7637
Proizvode ga u Institutu, proizvodili su ga najprije tamo, ali oni nisu tvornica i ograničen je broj komada koji mogu izbaciti.
Ali HS Produkt je sad tehnološko-inovativna tvrtka s najmodernijom tehnologijom u proizvodnom procesu i to preuzimaju.
Oni se snažno okreću i novim izazovima i proizvodima koji nisu vezani za puške i samokrese.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 00:17   #7638
Desetina HKoV-a na natjecanju u Republici Sloveniji gađala jurišnom puškom VHS D2
https://www.defender.hr/naslovnica-i...puskom-vhs-d2/
bbx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:36   #7639
Preinake na OH-58D zbog pušaka VHS-2
FRONTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:55   #7640
zanimljive optike na VHS-2 uz standardnu IRB CT

Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.