Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Pogledaj rezultate ankete: Šta ćemo a??
Gripen 26 37.14%
F16 Block 70 25 35.71%
Ma neka leti pa koji je da je. 19 27.14%
Glasovatelji: 70. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 12:16   #181
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
da si napisao da nisi kriv sto telad ne zna napraviti projekt bio bi blize stvarnosti. nisam, povukli su klijenti a ja dobio ugovorenu naknadu.
Kak nisam ak smo ukupno povukli 15 %..a ostalih 85?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.11.2017., 12:17   #182
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Jebate, Maras nas je počastil prisustvom!!
Taj je državna služba ne javna.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.11.2017., 12:32   #183
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Voditelj projekta o kojem pričaš je administrativno osoblje koje radi ono što mu ja kao šef projekta kažem i kojeg moja institucija zapošljava kad ja ispred institucije dobijem projekt na kojem JA predvidim novac i za njega...ako smatram da mi takav treba. Na dva projekta to radim sam. Na nekim drugima ne. Dakle i plaću tog voditelja projekta opet ja osiguram. Ne laže nitko ....ti samo nemaš pojma.
Pa ti si sam napisa na ovoj temi da si voditelj projekta. Ja san odgovara na temelju onoga sta je pisalo. To sta si sam uvea fondove u pricu pa svakim novim postom pricu nadopunjavas nije moj problem.

Sam si napisa da si voditelj projekta i da si time zaposlija cetvero ljudi. Na to san ti odgovara. I to bez potribe da pisen o tome koliko ja iman zaposlenih ili ista slicno tome.
HoD is offline  
Old 29.11.2017., 12:41   #184
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kak nisam ak smo ukupno povukli 15 %..a ostalih 85?
promijenio si spiku, ipak si znaci dio administracije. u tom slucaju trebao bi znati tko stvara projekte i koji je posao administracije a svakako bi trebao i znati cija je odgovornost da je povlacenje samo 15% - upravo kreatora projekata.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 29.11.2017., 12:46   #185
šta ti aviončeki idu iz fondova?
Orak is offline  
Old 29.11.2017., 12:48   #186
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
promijenio si spiku, ipak si znaci dio administracije. u tom slucaju trebao bi znati tko stvara projekte i koji je posao administracije a svakako bi trebao i znati cija je odgovornost da je povlacenje samo 15% - upravo kreatora projekata.
Mi se odnosi na cijelu rh. Na žalost ne može mali dio kreatora povući sve projekte jerbo se između ostalog nalaze u potpuno različitim ladicama. U našoj ladici povlačenje ide odlično.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.11.2017., 12:48   #187
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
šta ti aviončeki idu iz fondova?
ne, al bilob fora da kupimo americke/izraelske lovom iz fonda unije
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 29.11.2017., 12:50   #188
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Mi se odnosi na cijelu rh. Na žalost ne može mali dio kreatora povući sve projekte jerbo se između ostalog nalaze u potpuno različitim ladicama. U našoj ladici povlačenje ide odlično.
ma zapravo je rijec o nepostojanju zadovoljavajucih projekata na lokalnim razinama, jebiga sta znaci sufinanciranje eu od 85% ako je preostalih 15% trogodisnju proracun jedinice lokalne samouprave.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 29.11.2017., 12:53   #189
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Pa ti si sam napisa na ovoj temi da si voditelj projekta. Ja san odgovara na temelju onoga sta je pisalo. To sta si sam uvea fondove u pricu pa svakim novim postom pricu nadopunjavas nije moj problem.

Sam si napisa da si voditelj projekta i da si time zaposlija cetvero ljudi. Na to san ti odgovara. I to bez potribe da pisen o tome koliko ja iman zaposlenih ili ista slicno tome.
Iza toga objasnio što sve radim u sklopu dobivanja projekta i sad si se ti primio jedne riječi..uostalom mi u našoj ladici zapošljavamo administratora projekta, voditelj sam ja a formalni primatelj love je institucija. Institucija supotpisuje svaku nabavku, provodi natječaje, zapošljava kao što i računi idu na nju jer je fiskalno za to odgovorna. Sve te stavke sam predvidio ja i za njih dobio lovu na projektu. Zaposlio sam četvoro ljudi na ugovore po četiri godine jer sam za to predvidio novac i dobio ga.......plus sve ostalo (oprema, materijal, pribor....) Ajd da sad to pustimo.....evo ja puštam.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.11.2017., 12:54   #190
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne, al bilob fora da kupimo americke/izraelske lovom iz fonda unije
pa kaj bi tornado bio loš izbor......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.11.2017., 12:56   #191
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ma zapravo je rijec o nepostojanju zadovoljavajucih projekata na lokalnim razinama, jebiga sta znaci sufinanciranje eu od 85% ako je preostalih 15% trogodisnju proracun jedinice lokalne samouprave.
Ne samo na lokalnim na žalost. Zašto do sada nije predstavljen projekt navodnjavanja slavonije? Zašto kasni nizinska pruga za rijeku? Da ne spominjem da se takvi kanali i planiraju tako da ako treba spriječe vojsku u nadiranju a znamo već otkuda..... to bi bilo korisnije za spriječavanje nego 12 avijuna od kojih barem 4 neće raditi.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.11.2017., 13:01   #192
avioni se ne nabavljaju da bi radili nego da se ispune zahtjevi nato frendova - koga briga da li lete. navodnjavanja slavonije nema jer nema stvarne potrebe, ne mozes graditi sustav koji nema korisnike, probali s raznim prociscivacima koji stoje neupaljeni jer ne funkcioniraju s popunjenoscu ispod 20%. to su sve megalomanski projekti na kojima se dobivaju/gube politicki glasovi.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 29.11.2017., 13:34   #193
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
šta ti aviončeki idu iz fondova?
Ne, ali se (ima li pameti) za aerodrome, radare, hangare i još podosta toga mogu povući lijepi novci.
Naši genijalci godinama nisu bili u stanju povući jebenu lipu za SAR* plovila, (EU sufinancira sa samo 100%) prototipni OOB nam je već mjesecima na plovidbenim ispitivanjima i nigdje nisam pročital da se za slijedećih 4-5 planiranih osigurava bilo kakav novac ili sufinanciranje. A to je "čamac" za potrebe Obalne straže, ne HRM.


*SAR=search and rescue

Zrakoplovioni koštaju, bili su i bit će trošak. Ali u konačnici su daleko jeftiniji od ljudskih života i obnavljanja uništene/oštećene infrastrukture. Neki možda mogu, ali ja ne mogu zaboraviti kako su nam stambene zgrade, škole i bolnice smatrane legitimnim vojnim ciljevima i kako su naši "dragi susjedi" naglo prestali s zračnim napadima čim smo nabavili dvije eskadrile 'dvajsjedinica'.
Obvezni smo vršiti ili platiti vršenje air policinga (ne bi ga plaćali novcem, nego kao Slovenci - dankom u krvi) i štititi strana veleposlanstva u Zagrebu. Riješimo li ukinuti nadzvučnu, gubimo pravo naplate preleta zračnog prostora, što nije mali novac, a gubimo i gospodarski potencijal u minimalnoj vrijednosti nekoliko eskadrila u prvih desetak godina.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 01.12.2017., 16:02   #194
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne, al bilob fora da kupimo americke/izraelske lovom iz fonda unije
vecab fora bila dase uzmu ruski
imajul oni kakav dobar avijun ?
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Old 01.12.2017., 16:12   #195
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
vecab fora bila dase uzmu ruski
imajul oni kakav dobar avijun ?
oni vele da imaju al veli i kim jong un da ima kurac do poda
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 01.12.2017., 16:31   #196
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
vecab fora bila dase uzmu ruski
imajul oni kakav dobar avijun ?
Imaju, Sukhoi Su-35.
Ali nemaju ih dovoljno ni za sebe, a flanker i MiG-31 promašaji su na svoj način.
Ruski avioni mahom imaju zavidna letna svojstva, ali u skoro svemu ostalom debelo zaostaju. Motore treba češće sevisirati, manji im je vijek trajanja, mali milijun pizdarija o kojim bi i naši piloti imali kaj reći.
Nudili su Nijemci svoje MiG-29 po 1€/kom., uz uvjet plaćanja njihove modernizacije, nuđeni su nam i mađarski, (12 kom. za 93 milijuna €) ali se pametno procijenilo da nam je to preskupo. Dobro, ovi mađarski bi vjerojatno i letjeli do negdje 2025. i onda bi opet morali kupovati nešto drugo.
Gledaj na to ovako, (iako je aute smiješno uspoređivati s borbenim avionima) kad si kupoval onu svoju zvijer, jesi li uopće htio razmatrati ponude proizvođača koji za skoro isti novac nude lošija vozila?
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 01.12.2017., 19:27   #197
Ma nemaju nista sta mi mozemo koristit. Sve su dvomotorci. Tako da odrzavanje kosta za popizdit. Nisan proucava motore na Su-35 ali na novijim dvadesetdevetkama triba prominit 6 motora za vrime dok se na F16 promini jedan.
HoD is offline  
Old 01.12.2017., 19:43   #198
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Ma nemaju nista sta mi mozemo koristit. Sve su dvomotorci. Tako da odrzavanje kosta za popizdit. Nisan proucava motore na Su-35 ali na novijim dvadesetdevetkama triba prominit 6 motora za vrime dok se na F16 promini jedan.
Na "majke mi" mogu trajati skoro jednako kao i zapadni, vidi naše dvajsjedinice.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 01.12.2017., 19:46   #199
boli me kurac za avione, ko da ćemo mi ratovat s nekim, a da nam ne odobre
__________________

čovik je jedina beštija koja piše
div is offline  
Old 22.12.2017., 15:52   #200
kokpit je kokpit, a krila su krila, jel tak,
kaj god, samo de da letamo,
šalica,
čul sam reklamu za mornaricu, :tak mi ponosa i dike:
: naprej chvoricha jim:
djuro buha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger