Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 02:51   #1681
Jeste probali prekriti psu oci s rukom dok pije i lagano mu zdjelicu pod nos?
Povez je losa ideja, ne vole to, ali moji u pravilu ne reagiraju pretjerano ako samo rukom pokrijem im oci.

Palo mi je na pamet da bi tako nesto mogli probati.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 03:25   #1682
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Jeste probali prekriti psu oci s rukom dok pije i lagano mu zdjelicu pod nos?
Povez je losa ideja, ne vole to, ali moji u pravilu ne reagiraju pretjerano ako samo rukom pokrijem im oci.

Palo mi je na pamet da bi tako nesto mogli probati.
Ja nisam probala, ali mislim da to ne bi prošlo jer bi se stiltao do kraja. Ne drami ako mu se pokriju oči nakratko, nekad se tako igramo pa mu je to fora. Ali nemam pojma kako bi to izgledalo dok pije.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 03:45   #1683
Mislim, prije nego vidi zdjelicu, vodu i sve. Znaci kad je zedan ali u komi i nece piti.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 05:17   #1684
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Mislim, prije nego vidi zdjelicu, vodu i sve. Znaci kad je zedan ali u komi i nece piti.
Aha, kužim. Mislim da bi se tek tad ustrtario od iščekivanja, nemam pojma. Znam kad mu dam piti iz ruke, ako mu gurnem pod nos neće, tek kad malo udaljim ruku da sam priđe svojim tempom. Ali eto još jedne alternative za opsadno stanje.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:45   #1685
Nas “problem” nije tako velik, zapravo možda to uopće nije problem nego je normalno...
Dakle, imam maltezericu. 10 mjeseci staru. Predivan pas. Dobrica, hrabra, vesela.... i dosta se bavimo s njom... no u zadnje vrijeme kad ju ignoriram jer recimo radim nešto drugo, počela je cviliti... dakle nije gladna, ne mora ići van, nego joj je dosadno... jel to normalno ponašanje? Ona mi je prvi pes....
Šta uopće napraviti u takvoj situaciji? Ignoriranje? Ili?
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:11   #1686
Mene obično pas gleda kad nešto hoće - van, jest. Navikla je da nije stalno u centru pažnje. Nemam pojma iskreno.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:47   #1687
Quote:
blue_angel_83 kaže: Pogledaj post
Šta uopće napraviti u takvoj situaciji? Ignoriranje? Ili?
Nauči je da postoji vrijeme za igru i vrijeme za odmor. Dakako, najprije se mora mentalno i fizički izmoriti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:34   #1688
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa naručiš online iz nekog dućana. Ako brineš zbog cijene dostave dogovoriš se s još nekim tko naručuje pa ili podijelite troškove ili je dostava besplatna ako je iznad određene svote.
Ma nebrine me cijena dostave, nego sama dostava. Imam dovoljno novaca za dostavu. I skim bi se inače dogovorila sa ovom što drži psa na lancu i nije ga tri dana nahranila.

Zadnji put kad sam naručila aparat od preko tisuću kn, su rekli prodavaču aparata da moja kuća ne postoji. Ja slikala firmi naselje i broj kuće. Moja jedina ima broj druge ne, nova kuća pa sam i morala staviti broj.
I dribla ih prekoputa susjedovo dijete sa dostavom 2 puta tjedno. Jednsotavno ne mogu mijenjati smjene i tražiti slobodne dane, a oni lažu.

Zvali me iz te firme i tog nekog Exspresa pa mi se izvinjavali nakon što su me tjedan dana izvozali.
A dostavu prije toga su mi javili sat prije nego će biti pred kućom. Bila sam 100km udaljena. I zamolim drugi put za dostavu, e tek kako su me tad izvozali. Više im nisam bila prioritet pa kažu kad nalete i ako nalete, nisam više prioritet. Za dostavu kod nas moraš biti penzić, na zavodu i vidovit.

Ne razumijem zašto se ne koristi pošta sa žutim papirom pa ko čovjek koji radi mogu podići kad mogu. I skoro ništa ne možeš preko pošte naručiti.
Valjda ovi iz pošte šutiraju i lome pakete. A ovi iz tih Expresa su jako bezobrazni. Pošto živim malo dalje od svega, voljela bi naručiti puno toga.

Ali prešla sam 100km i kupila zdjelicu. I ništa toj tek neće da priđe. Opet su dvije tamnoplave plastične u igri. Kad me nema kući izgleda niti ne pije vodu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 00:47   #1689
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post

@petra00 - A miška mala. Jel ona imala neke strahove/bila plaha odmalena ili se to pojavilo s bolešću?

.
Pa prvi put sam primjetila strah kad smo se preselili u drugi stan sa puno više svjetlosti. Ali to nije bilo nešto posebno, navikla se.

Strah je najvećim dijelom posljedica bolesti. Puno toga se promjenilo.
Kad se razbolila sem strahova je recimo
-intenzivno lizala noge od stola,
-noću nije htjela ići sa nama u sobu spavati kao uvijek do tada, ostajala je sama u dnevnom u mraku
-nekada je gledala biti što dalje od mene iako me najviše voli i kad me nema totalno prestaje jesti
-nakon što sam je pomilovala jednom me ugrizla za nos
-noć prije nego je završila u hitnoj je zavijala u noći kao vuk, mislim da je to bilo od bolova
--kopala je rupe u zemlji jedući nešto, krišom je bježala i kopala i sva zamazana bila od blata

A već nakon infuzija i tramadola se privila uz mene i legla na leđima nogama u vis. Kad su se bolovi malo povukli.
Sve to je bilo dosta traumatično i po mene.
Stanje je stabilno, jedino trošimo jako niske doze hor. štitnjače.
Ali moj pas se promjenio od tada i nije više onako razigrana.
Strah je još prisutan. I javi se i strah na zvuk, te zbriše po njoj na sigurno mjesto. Bilo čim da se lupne ona reagira čudno.
Pokušam to ublažiti i mirno joj pokazati da se ne boji.
Zato vani nikakav strah nema.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:47   #1690
Petra sa Pet centrom se možeš dogovoriti i gdje i kada da ti dostave, ne mora biti kućna adresa (hrpetina ljudi naručuje da im donesu na posao). Isto tako u napomenu možeš staviti od kada do kada dati dostave, znam da funkcionira i to. I u slučaju bilo kakvih nesuglasica obratiš se Pet centru, relativno brzo odgovaraju pa nek oni rješavaju sa svojim partnerima šta i kako.



Imam pitanje, jel vas vaši psi brane od drugih ljudi? U zadnje vrijeme me pas brani u smislu da čim skonta da netko ide prema meni da se ubacuje između nas, gunđa, gricka. Ista stvar je i sa psima, ako pomazim drugoga on se uvali između nas i počne me lizati i umiljavat se. Ajd ovo sa psima me ne smeta toliko, ali sa ljudima mi smetajer mi tjera moje ukućane od mene. Evo tu kako sjedim i radim za laptopom, dosta vremena provodim na ovom mjestu i čim skonta da se netko približava dolazi do mene i glumi stražara (inače izgleda da ima ovčarskih gena, svi mi govore da izgleda ko umanjeni njemački ovčar kojem su glavu nabili na nešto nisko tako da me ne iznenađuje ovo previše sa čuvanjem mene i teritorija doma i vanka, ali htjela bi to staviti pod kontrolu)
Da li da režem ovakvo ponašanje dok nije eskaliralo i na koji način da to napravim? Govorim mu da prestane, al ne doživljava me pretjerano.

(evo sad je skontao mačku da sjedi tu u blizini mene kod laptopa i drama svjetskih razmjera, cvili, laje... , sad je došao leći pored moje stolice)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:33   #1691
Problem ti je što ja ne znam kako ću koji dan raditi. Jučer je žena otišla zbog djeteta na bolovanje. Ja u petak čekam nekavu dostavu kad bi trebala biti slobodna. I hoću li biti slobodna? Jučer su trebali doći između 11 i 14, a ja od 12 radim. Sad u petak treba čekati od 8 do 17. Pa cjeli dan, na jedini dan kad trebam nešto obaviti moram biti kući. A dva tjedna nisam bila slobodna.

A kako se snjima dogovoriti kad čekaš na telefonu i čekaš, i odustala sam jučer.

Pošta je pošta, dobiješ papir i nemoraš se svađati na poslu i sramotiti. Po mjeri čovjeka imaš 5 dana da digneš. Samo nitko neće slati poštom. Zašto nam ne daju izbor nego nas ucjene.
Vani ljudi odjeću naruče i vrate poštom normalno, kao da su bili u dućanu bez ikakvog cirkusa.

Pas ti je mlad Lelo to je sve normalno. Treba ga korigorati na lijep način.
I voli te. Nek glumi ovčara, možda ti i pomogne jednog dana. Nauči ga da to radi pristojno i da te poštuje.
Dresiraj ga.

Vidjela sam ovčarskog psa (totalno crn pas i lijep) na plaži koji nikog ne doživljava samo svog gazdu. Puno je ljubavi među njima. Radi se o starijem čovjeku, da li je bolestan ne znam i zašto ga taj pas čuva?
Kad je god išao u more pas je uz njega ili ga promatra.

I mene moj pas brani, pa dobije po nosu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:00   #1692
Joj to s našom poštom je isto jackpot, evo nedavno mi skoro vratili paket jer frajer nije ni pokušao dostaviti, a kamoli ubacio ceduljicu. Kao ne postoji to prezime na toj adresi. Ne znam, mora da svi ostali onda imaju čarobnu kuglu koja im kaže koje je moje zvono i sandučić.

Znam da ga treba korigirati, ja nemam ideju kako. Počeo je s time tek nedavno, do sada nismo imali problema. Kažem mu da prestane, naredim mu da sjedne i posluša i bude miran par sekundi i onda opet navali. Za sada to nije ozbiljno, gricka i skače, strah me da ne krene u malo ozbiljnije branjenje.
Smeta mi jer me tako brani i od mojih malih nećakinja pa mi baš nije svejedno kad mi dijete od 4 godine tjera od mene samo zato jer mi je sjela u krilo ili me zagrlila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:48   #1693
Moja sjedne ispred mene i "čuva" ako sam ja u sjedećem ili čučečem položaju.

Prije se gurala između svih, pogotovo ako bi mi psi prilazili, sada samo kada sam u tom donjem položaju. Ako ja sjednem na pod - eto nje do mene i sjedne ispred.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:06   #1694
Ne pratim vas baš najbolje pa ću pokušati ponoviti gradivo. Mislim da nije problem ako pas nikoga ne napada, kao što su radili moji ili kao što sada rade - nekih više nema, ali zaista se ne mogu sjetiti kako su to naučili odnosno naučile, sami odnosno same od sebe ili smo im objašnjavali. Ukratko, kad su nas branili / branile, okretali su se odnosno okretale prema nama, a ne prema "napadaču": dakle, moje beštije meni ne dopuštaju da stupim u interakciju s drugim psom, ali drugoga psa ne abadaju. Najviše što će učiniti jest da se fizički postave između njega i mene i počnu na mene skakati, u smislu: idemo, idemo, vidi kako smo mi krasne, što imaš druge gledati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 08:17   #1695
S drugim psima mi je slično ko vama, ako pomazim ekoga dolazi do mene, skače po meni, mazi se, liže me i to mi ne smeta. Ne napada nikoga, traži moju pažnju.

Kod kuće je druga priča, kad me netko zagrli, stane ili sjedne pored mene odmah dotrči do mene, stane skakati, ne reži ali ispušta neke zvukove (ja to zovem gunđanje, nešto je između laveža i cviljenja) i krene grickati mene ili tu osobu pored mene. Ne napada, još, sad je na onom sitnom grickanju. Ako ne srežem to ponašanje strah me da će početi gristi zaozbiljno.
Prvo sam mislila da brani krevete, ali sam skontala da to radi i kad ja sjedim tu za laptopom a netko mi se rpibliži, kad radim u kuhinji nešto pa netko stane pored mene i tako. Odmah doliječe i bude gore opisan scenarij.

Probala sam sa prestani, sa sjedi (ovo u zadnje vrijeme koristim kad ga želim smiriti, kad vidi vani ekog psa pa mu hoće potrčati, kad hoće što prije izaći iz kuće, uvijek prvo mora sjesti i biti miran i kad dobije naredbu idemo ili možeš smije se mrdnuti), ali smiri se na kratko i onda ponovo. Ne znam šta da radim.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:32   #1696
A da ta druga osoba pokuša uspostaviti kontakt s njime pa da ti zajedno prilaze? Keksić i tako to? Ne da mu ti daješ keksić, nego druga osoba. Dakako, sve pod tvojim nadzorom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:59   #1697
Znači radi se o mojoj mami, dečku, nećakinjama, seki.... To su sve osobe koje zna i obožava i dolazi im se maziti, igrati s njima, ja mu čak i nisam toliko napeta kad se recimo nećakinje uhvate i igraju se s njime.

Ne mogu shvatiti zašto osjeća potrebu da me čuva i to od njih. Pogotovo jer se zna dogoditi da me dečko zagrli i ne odreagira, onda drugi puta odreagira i krene skakati po njemu i grickati ga. Mama ako legne ili sjedne pored mene, evo njega odmah i skače i gricka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:27   #1698
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači radi se o mojoj mami, dečku, nećakinjama, seki.... To su sve osobe koje zna i obožava i dolazi im se maziti, igrati s njima, ja mu čak i nisam toliko napeta kad se recimo nećakinje uhvate i igraju se s njime.

Ne mogu shvatiti zašto osjeća potrebu da me čuva i to od njih. Pogotovo jer se zna dogoditi da me dečko zagrli i ne odreagira, onda drugi puta odreagira i krene skakati po njemu i grickati ga. Mama ako legne ili sjedne pored mene, evo njega odmah i skače i gricka.
Zašto uopće misliš da te pas brani? Meni to izgleda kao traženje pažnje i manjak samokontrole.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:22   #1699
Ne znam, zato jer primjećujem da ga šora pubertet i da je postao teritorijalan.

Možda griješim, možda je samo privlačenje pažnje. Recimo dosta vremena provodim za laptopom tu za pisaćim stolom jer radim od kuće. On spava bubam na mom krevetu, dolje na podu, nebitno. Čim skonta da mi se netko približava na metar, dolazi, gunđa, skače po toj osobi, gricka ju i tjera je dalje od mene i prestane tek kad se ta osoba makne od mene. Da traži pažnju ne bi li se onda meni uvaljivao? Vani kad pomazim drugog psa dođe do mene, ugura se ispred tog psa (totalno ga ignorirajući), skače po meni, liže me, mazi se....
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:32   #1700
Pa draga Lelo to je normalno. I svaki pas je drugačiji. Samo se navikni, sve su to i prolazne faze. A tek kad dođe pubertet, pa će i to proći.
Moj pas je u 23.00 navečer kao navijen trčao svaku božiju noć u prvoj godini života. Ma kao supermen sat vremena jurcanja, imala sam snimke na kojima se vidi samo bijela linija kad projuri. Sve je to bio neki dio odrastanja, viška energije.
Kad su neke osobe vidjele kažu mi kako to mogu tpiti. ja to nisam osjetila da mi smeta ili treba smetati. Meni inače može i po glavi trčati krugove neće mi smetati. Pa to je njena potreba nije bio hir. Kao i djeca kad ispucavaju višak energije ili slatkiša.

Moj pas i dan danas ako poljubim supruga zaleti se i ugurava se da se liže sa nama. Ako me zgrli dok stojim odmah se zaletava i skače između nas.

Pa ti si njegova i mora te lizati i maziti. Uživajte jedno u drugome.

Mani se i svakojakih dresura. Ja sam po onim trikovima da pas nesmije reagirati kad dođete kući to pokušala. Pa sam imala psa koji izdrelji oči na mene i tresese se na jednom mjestu od uzbuđenja. Kad sam vijela koju sam glupost napravila, opet smo vježbali filmske zagrljaje i da se prirodno radujemo jedno drugome.

A goste zamolim da stanu malo da ih pomiriše i da malo optrči sretni krug oko njih. Mine je želja i smiri se. Jednostavno mora pokazati pažnju i dobrodošlicu i to je to.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.