Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 21:32   #1
Paraliza sna - problemi sa spavanjem

Za sve one nove koji ne znaju što je paraliza sna ukratko objašnjenje:

Paraliza sna, odn. paraliza spavanja je trenutačna nemogućnost osobe da pomiče cijelo tijelo tijelo iako je posve svjesna, te je popraćena halucinacijama (najčešće demoni i sl.). Istraživači nisu sigurni zašto se javlja, no psihofiziološka istraživanja su potvrdila da će se napadi vjerojatno dogoditi kad osoba uđe u REM fazu sna, preskačući faze non-REMa koje se odvijaju prije nje. S druge strane mnogi za žrtve paralize kažu da ih opsjedaju demoni.
Znači: Probudite se, ali ne možete se micati (nekada ni disati) i halucinirate jezive stvari.

Od paralize patim već skoro godinu dana, a imam je minimalno jednom mjesečno.
Ima li netko tko ima ovakvih ili sličnih problema? Kako se nosite s time?
Brego is offline  
Old 11.09.2017., 21:50   #2
Ti "demoni" su ustvari Shadow people, bića za koja se vjeruje da se nalaze u astralnoj dimenziji i koji postanu vidljivi u trenucima paralize kod sna. Moguće ih je vidjeti i kod konzumiranja nekih droga, kao i kod nekih buđenja gdje je mozak budan, a ostatak tijela još spava, što najčešće traje tek koju sekundu. Ne zna se radi li se o halucinacijama.

Meni se znalo desit da tik pred buđenje vidim neke sjene po stropu koje se spuštaju prema dolje. Al se usereš, probudi ti se odmah i tijelo i dođe ti da skočiš s kreveta tak da to odmah i nestane. Prije mi se činilo ko da se pauk spušta taman sa stropa, al poslije sam uvidio da je to nešto masivnije, šire, fluidnije.

Ima i wikipedia nešto o tome.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan

Zadnje uređivanje Puky Lee : 11.09.2017. at 22:26.
Puky Lee is offline  
Old 11.09.2017., 22:26   #3
ja bih krenuo s pretpostavkom da demoni i ostala nadnaravna bića ne postoje, već da su halucinacije produkt mozga, tj. psihički problem.
Scorpione is offline  
Old 11.09.2017., 22:28   #4
Zabilježeno je da se događaju mnogim ljudima koji inače nemaju nekih problema, tako da je stvar nekako univerzalna. Nema naravno jumping to conclusions, ali je fenomen svakako zanimljiv
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Old 12.09.2017., 00:35   #5
Iskreno prva dva puta je bilo jako gadno prestrasio sam se ajme,bukvalno srce mi otkazalo.Nisam znao sto je dok nisam malo istrazivao o tome.I da imao sam osjecaj da je netko tu blizu neka utvara crna pored prozora...
Officer123 is offline  
Old 12.09.2017., 02:13   #6
Nije tema za ovaj pdf. Slobodno na Psihologiju ili Alternativu.
Aese is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.