Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2004., 20:53   #41
svaka incijacija za koju moraš platit nije incijacija i svaka osoba koja od tebe traži bilo kakav oblik naknade za incijaciju mulja na veliko

incijacija nije sad nekakav veliki prijelaz moći, ili takve neke brije... ono izvadim mač iz kamena, pa sam sad bog i batina

radi se više o posveti, vlastitom povezivanju....
većina tradicija, Wiccanskih barem zahtijeva godinu dana učenja kako teorijskog tako i praktičnog prije uopće razmišljanja o eventualnoj inicijaciji...

to je pitanje osobne odgovornosti, osoba mora sama odlučiti kada ima dovoljno znanja o nečemu da želi postati stalan dio toga...
meni je recimo trebalo tri godine....
inicijacija je uvijek nekakv ritual čija intrikantnost uvelike ovisi...kao prvo o tome da li se radi o vještici koja radi kao solitary, ili nekome tko želi ući u coven...
ako je u pitanju coven, onda oni već imaju propisan ritual inicijacije..
a ako si solitary onda ti sam sa svojim "Elderom" definiraš ritual, ako je incijacija nekakav čin obvezivanja na slijeđenje određenog puta, u ovom slučaju relgioznog, onda ti u svom inicijacijskom ritualu moraš obuhvatiti simbole koji za tebe simboliziraju taj određen način razmišljanja...
postoje ljudi koji nikada ne osjete potrebu za takvim ritualom...i to je isto ok

a ako je nekome zlo od inicijacija, onda je to najvjerojatnije od onog postotka ljudi kojima je jako stalo da svi znadu da su oni inicirani, pa pricaju o tome na veliko, dok je stvarna količina njihovog znanja upitna

imam jako lijepi nos, hvala na pitanju
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:32   #42
Bogme djevojko draga...dosta ti toga napisala ali ništa konkretnog. Sve je nekako zamotano u općenito bez kraja i konca.

Npr. mene bi zanimalo u koju si ti to tradiciju inicirana?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:37   #43
a joj, opet taj flafi problem ha?

ja sam oduvijek radila kao solitary, što sam još i uvijek...

inicirana sam u druidizam, ali to je bilo pred nekolko godina... i danas, ako se već moram izjasniti izjašnjavam se kao eclectic (kud ćeš bolje flafi od toga)

nisam baš nešto preluda za etiketama, pa tako i izjašnjavanje kao vještica pokušavam izbjeći kada je to moguće
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 00:35   #44
Quote:
to je pitanje osobne odgovornosti, osoba mora sama odlučiti kada ima dovoljno znanja o nečemu da želi postati stalan dio toga...
meni je recimo trebalo tri godine....
inicijacija je uvijek nekakv ritual čija intrikantnost uvelike ovisi...kao prvo o tome da li se radi o vještici koja radi kao solitary, ili nekome tko želi ući u coven...
ako je u pitanju coven, onda oni već imaju propisan ritual inicijacije..
Zapravo ja nemam ništa protiv inicijacija, ali inicijacija ovdje, inicijacija ondje.... ja inicijaciju uspoređujem sa običajem, ali iz nje nema velike koristi...


Ajde ti malo konkretno reci šta si naučila i čime si se bavila u svome wicca-- treningu... ono zanima me konkretno, i od koga si učila.....

I koja je uopće svrha i glavni cilj wicce, konkretnije onoga čime se ti baviš.

Da li iscjelivanje bolesnih, da li israživane astralnog svijeta..-- ovako radi zabave i sl. da li korištenje astrala za svoje potrebe, tj. uticanjem astralu mjenjati , tj. donositi sebi materijalu korist u fizičkom smislu....

Ne vidim drugu ulogu: Postoje osnovne:

Iscjelivanje, boravak i istraživanje astrala(astralna projekcija), koristenje astrala za neke svoje is sl. potrebe(magija).... proricanje, i iastraživanje prošlih života.....

Neznam reci mi?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 07:06   #45
Ajde ti nama malo otvori pristup u svoj svijet, ispricaj nam sve o tome sto radis, a mi cemo to onda komentirati, eventualno se podsmijehivati i samo mozda napisati to isto za svoju malenkost.

Na to ti se svodi pristup ovdje. Zato ja nikad nisam niti napisala odgovore na ta pitanja.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 10:51   #46
da, lahor vidim što misliš...

ja nisam ni rekla da je incijacija sad neka grand stvar, ono: iniciraš se i znanje samo curi u glavu bez problema....znam ljude koji nikada nisu osjteili potrebu za incijacijom i još uvijek rade odlične stvari

inicijacija je samo početak, simbolično obvezivanje na daljnji rad i još ful puno učenja

učila sam kod jednog druida u engleskoj; dalje od toga ti po tom pitanju ne namjeravam reći
trenutno se bavim magijom, istraživanjem prošlih života i divinacijom (koristim tvoje termine tako da se nemoj bunit ak si nezadovoljan odgovorom)

ali čini mi se, bez uvrede, da baratate s terminom Wicca misleći da on pokriva sve i to je to...a zapravo ne znate baš konkretno šta bi tu sve išlo
Wicca je ful općenit naziv, i ako tražite među solitary vješticama nema šanse da ćete naći dvije koje rade na isti način, bez obzira što i jedna i druga pripadaju Wicci....
prvo što treba razgraničiti je praksa i teorija, odnosno religiozna vjerovanja...postoje vještice koje uopće ne rade magiju i one nisu zbot toga ništa manje vještice...
kad netko kaže da su vještice individualci, po meni se misli na religijsku praksu, a ne na način na koji su došle do znanja....
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 11:41   #47
Opet nisam shvatio..-- da li istražuješ prošle živote za novac, za svoje potrebe, radi zabave....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 13:47   #48
naravno za sebe i svoje potrebe, zabava nije isključena ali nikada nije pirmarni razlog...
ne uzimam novac...niti bilo koju drugu materijalnu vrijednost
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:16   #49
Quote:
moondaughter kaže:
a inicirana sam u druidizam, ali to je bilo pred nekolko godina... i danas, ako se već moram izjasniti izjašnjavam se kao eclectic (kud ćeš bolje flafi od toga)

pa bas je divno pronaci kolegicu na forumu

moj mene je npr clan reformiranih DRUIDA hrvatske

obozavam grliti stabla i razgovarati s njima
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:21   #50
Quote:
moondaughter kaže:
inicirana sam u druidizam, ali to je bilo pred nekolko godina... i danas, ako se već moram izjasniti izjašnjavam se kao eclectic (kud ćeš bolje flafi od toga)
A jel' žrtvuješ životinje, ispravi me ako griješim ali čini mi se da je to kod njih bila česta praksa.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 13:33   #51
Quote:
Baphomet kaže:
A jel' žrtvuješ životinje, ispravi me ako griješim ali čini mi se da je to kod njih bila česta praksa.
Hmm a zar nisu navodno i ljude?
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:20   #52
malo smo pod utjecajem kršćanske propagande, ha?

jedina krv je moja

i nisam povezana s nikakvim društvancima, možda je to još strah kao residue od katoličke prakse ugrupnjavanja, ali za sad smo samo me, myself and I...
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:47   #53
Quote:
moondaughter kaže:
malo smo pod utjecajem kršćanske propagande, ha?
ne, cezarove
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:33   #54
sve to dodje tu negdje na isto, eventualna razlika je dužina suknjica....
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 17:55   #55
Što se tiče ljudi to je Cezarova propaganda.

Evo...baš se odlučih upoznati dublje sa paganizmom (počeh sa zgodnom knjigicom) i pročitah da su druidi bili dosta opaki i konkretni ljudi. Daleko od flufy neopagana
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:00   #56
Quote:
Baphomet kaže:
Što se tiče ljudi to je Cezarova propaganda.
Imas kakav dokaz?
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:41   #57
Quote:
ravana kaže:
Imas kakav dokaz?
Eto malo citata

"The heads of enemies held in high repute they used to emblam in cedar oil and exhibit to strangers, and they would not deign to give them back even for a ransom of an equal weight of gold. But the Romans put a stop to these customs, as well as to all those connected with the sacrificies and divinations that are opposed to our usage. They used to strike a human being, whom they had devoted to death, in the back with a sabre, and then divine from his death-struggle. But they would not sacrifice without the Druids. We are told of still other kinds of human sacrifices; for example, they would shoot victims to death with arrows, or impale them in the temples, or having devised a colossus of straw and wood, throw into the colossus cattle and wild animals of all sorts and human being, and make a burnt-offering of the whole thing"

Strabo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:53   #58
s kojom si to knjigicom odlučio započeti?

i da li si se već pozabavio s "Malleus Maleficarum"...

nemojmo zaboraviti da su druidi "istrebljeni" u nedostatku ugodnije riječi, a Rimljani su itekako harali još neko vrijeme nakon druida.
ako se ne varam postoji izreka "Povijest pišu pobjednici"
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:10   #59
Quote:
moondaughter kaže:
s kojom si to knjigicom odlučio započeti?
Nije baš započeti jer znadoh dosta stvari ali informirajući se po netu odlučih se za jednu koja se činila kvalitetna. U stvari, malo je previše suhoparna, bez leptirića, ljubavi i sl.

"A history of pagan europe" : Pridence Jones & Nigel Pennick

Quote:
moondaughter kaže:
ako se ne varam postoji izreka "Povijest pišu pobjednici"
Zgodna uzrečica koja omogućava da svatko kreira povjest kako mu odgovara.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:17   #60
autore poznam, ali mi konkretna knjižica nije došla u ruke...

ne bih rekla da sama uzrečica omogućava kreiranje povijesti kako nekom odgovara... to rade ljudi, a na žalost nismo baš poznati po toleranciji i objektivnom sagledavanju stvari, od kuda i uzrečica...

a pitanje Malleusa...ja sam ga započela već nekoliko puta ali se nikako ne mogu natjerati da ga pročitam do kraja
__________________
Blagoslov svjetlosti, andjela i čuda...
moondaughter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.