Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2012., 22:37   #101
Preporuke za privatne domove u ZGb? please

Topic je malo zamro', no ako znate molim vas da podijelite svoja iskustva sa mnom. teta sa 3 slomljena rebra je u bolnici na dva dana a onda će morati u dom, privatni jer državni u kojem je projavljena nema mjesta. Pročitala sam stare postove i pregledat ću linkove.

No zanima me LPS Vitae Prugina ulica, Trešnjevka i dom prema Velikoj Gorici navodno ( nisam ga uspjela naći na Googleu) koji vode časne sestre. Ako znate cijene info dobro došla

Osim toga bih molila da me oni s iskustvom savjetuju o tome što mi je važno pitata/gledati kad tražim za tetu dom. Mislim na stvari koje se ne odnose na uobičajeno zdravorazumske.

hvala ljudi unaprijed
choleh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 15:00   #102
Smile

Evo jedan dom, poznajem vlasnike, rade odgovorno i kako treba, samo što nije dom u Zagrebu već u međimurskoj županiji.... a i vjerujem da je znatno jeftinije smjestiti nekoga u međimurju nego u ZG.... http://www.obiteljski-dom-gorupic.hr/
Dado14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 10:56   #103
Starački dom u Zagrebu

Zanimaju me domovi za starije, malo bolje kvalitete i standarda u Zagrebu.

Već par tjedana tražim dobar i kvalitetan starački dom gdje bih smjestila svoju baku. Ima 83 godine i jako smo vezani uz nju, no doma joj ne možemo pružiti skrb i njegu koja joj je potrebna pa stalno plaćamo razne kućne njege a patronažne sestre koje nam dolaze su onako, nismo zadovoljni...

Tražim kvalitetan smještaj u dom gdje može dobiti adekvatnu njegu za svoje godine, pa me zanimaju vaša iskustva i opcije u gradu Zagrebu, po mogućnosti što bliže centru.

Državni domovi ne dolaze u obzir jer su liste čekanja po nekoliko godina, a i bila sam u nekoliko domova i nije mi se svidjelo šta sam vidjela. Zanima nas kvalitetna i sigurna usluga, iako znam da ćemo to u startu morati više platiti.

Uglavnom, pronašla sam ovo: SENIOR Hotel http://www.senior-hotel.com.hr - jel zna netko šta o njima?

Molim za vaša iskustva i slične preporuke!

Hvala!!!

Zadnje uređivanje fbabic : 29.07.2012. at 11:28. Reason: izmjena linka
fbabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 14:51   #104
Ja sam cula bas obrnuto, privatni domovi su navodno leglo okretanja love i zapustanja starijih do te mjere da jadni i umru u mukama, sto se tice upala, proljeva, nesavjesne brige i sl...takodjer ih znaju natrpati i po 4-5 u prostoriju gdje realno stane max 2 kreveta..i sl...
Ali ko sto rekoh "navodno"...Ne bi zeljela ikog povrijediti, mozda ih stvarno ima kvalitetnih... Bilo je svakakvih natpisa po novinama o tome...


Cijeli zivot sam u krugu drzavnog doma i ljudima koji stanuju u istima pa i znam kako funkcioniraju.
Moja baka je u drzavnom domu medju malo boljim u Zagrebu, na prvi pogled mozda izgleda nekom zastrasujuce, (nama je bilo) ali baka je super, ima fizioterapeura svake srijede, petkom plesove, s obzirom da je imala hidrocefalus, aneurizme, 2 operacije mozga, pije oko 12 ljekova dnevno medju kojima i one za epilepsiju smjestena je na polustacionar i izgleda odlicno, odlazimo s njom dva puta tjedno na kavu, na groblje... Gdje hocemo... imamo mogucnost posudbe kolica, staka, hodalice i sl..., stavili smo joj tv u sobu, veliki balkon na katu, wc u sobi sa tusem... ima sve sto pozeli i nista joj ne fali. Uredno je presvucena u cistu odjecu, posteljina joj je uvijek friska... Ma sve pohvale.. Sestre su brizne i kvalitetno educirane..

U privatnim domovima nerijetko je jedna zena zaduzena za kuhinju i posteljinu i mijenjanje pelena ili kupanje... A to je nedopustivo s obzirom da neke niti nemaju zvanje medicinske sestre...

Zadnje uređivanje miss-magic : 06.08.2012. at 15:05.
miss-magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 11:26   #105
Zlatna dob

Možda bi ovaj thread bio prikladniji u okviru lifestile-a ali ovdje se razglaba o staračkim domovima pa predpostavljam da će biti više zainteresiranih.
Naime, pred par dana sam saznao za udrugu Zlatna dob koja ima ideju, pa i neke akcije u vezi načina života u starijoj dobi. Ukratko, vizija je da se izgrade kompleksi apartmana za korisnike "zlatne dobi" koji bi bili popraćeni potrebnim sadržajima. Znači ne klasičan starački dom nego stanovanje u vlastitom apartmanu u okruženju koje osigurava mirnu i dostojanstvenu starost.
Više o tome na: http://www.zlatna-dob.hr/.
Budući da se bližim tom periodu života zainteresiralo me, a želio bih čuti od drugih saznanja ili razmišljanja o toj temi.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 14:26   #106
Vidim da se na topicu javlja više ljudi s pitanjima nego s odgovorima, ali moram i ja probati...
Tražim dom u Zagrebu u koji bi mogla smjestiti teško bolesnu mamu. S obzirom da je gotovo nepokretna, nije nam toliko bitan okoliš i priroda, koliko to da je u blizini, da je mogu svaki dan posjećivati. U uži izbor su mi ušla dva doma koja planiram ići pogledati, no izgleda da su noviji i nigdje ne mogu naći nikakva iskustva s njima. Pa ako itko zna išta, puno bi mi značilo.

http://www.dom-solidarnost.com/hr/ (Sigečica)
http://www.lpsvitae.hr/ (Trešnjevka)

Naravno, i preporuke za druge domove u Zagrebu su dobrodošle.

Zadnje uređivanje Mushmula : 27.08.2012. at 15:05.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:34   #107
Mislite svojom glavom

Osobno sam mišljenja kako je ovo malo nezahvalno..
Ako želite smjestiti svoje roditelje, bližnje, drage..trebali bi uzeti slobodnog vremena za takvu životnu odluku i proći one Domove koji vam se čine prihvatljivi, profesionalni, i zadovoljavajući po VAŠIM kriterijima.
Koga je uopće briga što piše netko na forumu? Pa ovdje ljudi mogu pisati svašta, mogu pisati ljubomorni, ljuti, nezahvalni, neznalice, konkurenti... što će te po tome suditi o mjestu na kojem će boraviti vaši najmiliji?!?

Dajte si vremena i posjetite domove koji su vam ušli u uži izbor.. ima super Domova i državnih i privatnih.. ali odlučite SAMI.. Vi najbolje poznajete one koje želite smjestiti u Dom!

Veliki pozdrav svima i puno sreće i uspjeha u traženju adekvatnog smještaja.
__________________
The truth behind the scenes
radiolog-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 20:11   #108
svaka ti cast na odgovoru

Quote:
radiolog-hr kaže: Pogledaj post
Osobno sam mišljenja kako je ovo malo nezahvalno..
Ako želite smjestiti svoje roditelje, bližnje, drage..trebali bi uzeti slobodnog vremena za takvu životnu odluku i proći one Domove koji vam se čine prihvatljivi, profesionalni, i zadovoljavajući po VAŠIM kriterijima.
Koga je uopće briga što piše netko na forumu? Pa ovdje ljudi mogu pisati svašta, mogu pisati ljubomorni, ljuti, nezahvalni, neznalice, konkurenti... što će te po tome suditi o mjestu na kojem će boraviti vaši najmiliji?!?

Dajte si vremena i posjetite domove koji su vam ušli u uži izbor.. ima super Domova i državnih i privatnih.. ali odlučite SAMI.. Vi najbolje poznajete one koje želite smjestiti u Dom!

Veliki pozdrav svima i puno sreće i uspjeha u traženju adekvatnog smještaja.


Bolji odgovor nije se moglo napisati. Ja radim u jednom domu ,bilo je ljudi koji nisu bili zadovoljni i bilo je ljudi koji su bili jako zadovoljni i dalje nas isli preporuciti. Uvijek nekome nesto smeta i uvijek ima netko tko misli da se moze bolje ili drugacije. Ljudi kad dolaze vidjeti dom pricaju kakve su sve domove obisli kako je dosta toga uzas. I vjerujem da ima domova di nebi ni psa stavio ali je sama drzava kriva za rad takvog doma. Kad dolazite gledati dom i ako se osjeca jak neugodan miris to je strava..ali isto tako pazite da nije njega u tijeku u domu onda naravno da se osjeti nekakav miris tj smrad pa dobro promotrite jel tako da nebi ocjenili dom radi toga negativno a neko se bas pokakao i presvlacili su tu osobu :/ Ali to sta vam je rekao gospon iznad..dajte si vremena i dobro sve pogledajte sta vam se nudi i nemoje tu trazit savjete jer ima svakakvih ljudi koji ce vas i svakako savjetovati a mozda bas nije tako.mozda se odlucite za neki dom pa shvatite nakon nekog vremena da taj dom ipak nije za vas. drzim fige da nadjete sta odgovara vama i vasim bliznjima koji idu u dom
mirin dvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:43   #109
Dom za starije u Zagrebu

Dobar dan svima,

ne znam jesam li u dobrom forumu kako bih postavio ovo pitanje ali nisam nasao prikladnije mjesto...

Otac trazi dom u Zagrebu (centar bolje, okolica ako ne).
Raspitivao sam se na par mjesta i svi mi pricaju o listama sa 10 godina cekanja...
(Pa tko planira ista 10 godina unaprijed. Predsjednik nije tu tako dugo a covjek bi trebao rezervirati dom 10 godina unaprijed...)
Znate li ima li ikakav korektan dom iako je skuplji koji bi primio nekoga u kracem roku ?
Hvala vam na odgovorima.
absynthes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 11:29   #110
Question Starački dom u Zagrebu i okolici

Pozdrav svima, ovo mi je prvi post i glavni razlog zašto sam se učlanio.

Uglavnom imam veliki problem sa trazenjem doma za baku i dedu, oni su već prijavljeni na listu za državni dom ali realno gledajući dobiti će ga tek za 8,9 godina ( pošto su u kasnim 80-ima to niej realna opcija)...

Baka je teži bolesnik i treba vrhunsku stručnu pomoć te barem jednog liječnika koji bi vodio brigu o njoj na svakodnevnoj bazi - dijabetičar, ne vidi, nepokretna, stalne infekcije...

Deda je u dobrom stanju i njemu treba dom oko kojega može šetati, podružiti se sa ljudima i pogledati tv. Tražio sam u Zagrebu i sve što mi je bilo ok je puno preskupo (cak i preko 10 000 kn). Sada sam potragu prosirio na Karlovac i Jastrebarsko pa ako netko ima kakve preporuke biti ću mu zahvalan. Budžet je oko 7 000 kn po osobi

Unaprijed hvala
djibrilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 11:42   #111
Iskreno, nema tu sreće čim se počnu tražiti domovi za zaista stare i nemoćne. Imam iskustvo sa domom u Brezovici. Dom je zaista lijep, moderno opremljen i čist. Osnovna briga je korektna, peru ih, redovno hrane ukoliko je potrebno itd.. Ali.. kao i uvijek postoji neki problem, nema liječnika koji bi doista mogao i liječiti te jadne ljude već se sve svodi na dolazak hitne i slanje u bolnicu. Mi smo obišli puno domova i utvrdili da je taj doma zaista najbolji.
Bio bi savršen da postoji 24-satno liječničko dežurstvo. Također ima jednu veliku prednost a to je što je u prizemlju smještena fizikalna terapija sa vrhunskim terapeutima. Ta se usluga može dobiti uz uputnicu HZZO-a što stvarno puno znači. Nedostatak tog doma je što je izvan ruke i ne mogu zamisliti što bi netko pokretan mogao tamo raditi po cijele dane.
Cijena 6500 za pokretne pacijente, 7500 za nepokretne.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 12:53   #112
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Iskreno, nema tu sreće čim se počnu tražiti domovi za zaista stare i nemoćne. Imam iskustvo sa domom u Brezovici. Dom je zaista lijep, moderno opremljen i čist. Osnovna briga je korektna, peru ih, redovno hrane ukoliko je potrebno itd.. Ali.. kao i uvijek postoji neki problem, nema liječnika koji bi doista mogao i liječiti te jadne ljude već se sve svodi na dolazak hitne i slanje u bolnicu. Mi smo obišli puno domova i utvrdili da je taj doma zaista najbolji.
Bio bi savršen da postoji 24-satno liječničko dežurstvo. Također ima jednu veliku prednost a to je što je u prizemlju smještena fizikalna terapija sa vrhunskim terapeutima. Ta se usluga može dobiti uz uputnicu HZZO-a što stvarno puno znači. Nedostatak tog doma je što je izvan ruke i ne mogu zamisliti što bi netko pokretan mogao tamo raditi po cijele dane.
Cijena 6500 za pokretne pacijente, 7500 za nepokretne.

Hvala na brzom odgovoru, svakako ću se još raspitati i ići vidjeti o čemu se radi.

Gledao sam puno domova i u tom cjenovnom rangu očekujem redovita kupanja i hranjenja, na žalost zbog bake bitno mi je da postoji stručno osoblje i da imaju svog doktora kojem je u interesu da pacijenti budu što bolje. Imao sam par iskustva sa domovima koje "posjecuje" doktor i to je bilo koma, svaka upala pluca, mjehura i slicno je zavrsila u bolnici...

I još jedan problem je rana na trtici, dekubitus ili kako vec kazu dr, tu je jako bitno da se stalno okrece i sto cesce previja. To mi do sada niti jedan dom nije mogao garantirati, nevjerovatno je da te neki čak čudno gledaju što to uopće pitaš
djibrilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:21   #113
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Iskreno, nema tu sreće čim se počnu tražiti domovi za zaista stare i nemoćne. Imam iskustvo sa domom u Brezovici. Dom je zaista lijep, moderno opremljen i čist. Osnovna briga je korektna, peru ih, redovno hrane ukoliko je potrebno itd.. Ali.. kao i uvijek postoji neki problem, nema liječnika koji bi doista mogao i liječiti te jadne ljude već se sve svodi na dolazak hitne i slanje u bolnicu. Mi smo obišli puno domova i utvrdili da je taj doma zaista najbolji.
Bio bi savršen da postoji 24-satno liječničko dežurstvo. Također ima jednu veliku prednost a to je što je u prizemlju smještena fizikalna terapija sa vrhunskim terapeutima. Ta se usluga može dobiti uz uputnicu HZZO-a što stvarno puno znači. Nedostatak tog doma je što je izvan ruke i ne mogu zamisliti što bi netko pokretan mogao tamo raditi po cijele dane.
Cijena 6500 za pokretne pacijente, 7500 za nepokretne.
I mi smo se nedavno suočili sa takvom situacijom.
Iako su nam u domu rekli da neće biti problema oko medicinske njege, bilo ih je, jer nemaju svoga liječnika tamo.
U našem gradu, u Hitnoj službi na vratima piše da ne idu u staračke domove, ne znam kako je drugdje. Tako da je i dolazak hitne bio veliki problem.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 21:31   #114
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
U našem gradu, u Hitnoj službi na vratima piše da ne idu u staračke domove, ne znam kako je drugdje. Tako da je i dolazak hitne bio veliki problem.
ajme, pa ovo je strašno.
ljudima je loše, trebaju pomoć liječnika i hitna im neće doći?
u zagrebu hitna uredno vozi pacijente iz staračkih domova u bolnice na hitan prijem.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 10:59   #115
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ajme, pa ovo je strašno.
ljudima je loše, trebaju pomoć liječnika i hitna im neće doći?
u zagrebu hitna uredno vozi pacijente iz staračkih domova u bolnice na hitan prijem.
Da, i ovi u domu to znaju pa niti više ne zovu hitnu, samo sliježu ramenima.
Užas!

Nisam zapravo još ništa poduzimala u vezi toga, trebala bih nazvati onaj bijeli telefon da to ispitam, ne znam da li smiju uopće tako postupati

Ali očito da je došlo do nekih nesuglasica između doma i hitne, čim sam došla, sestra mi je rekla da imaju loša iskustva s njima
Ne znam kako je u drugim gradovima, ali ne vjerujem da bi naša hitna stavila takvu glupu obavijest samoinicijativno

Ne znam o čemu je konkretno riječ, ali logično mi je da često idu na intervencije u domove jer su tamo korisnici starije životne dobi

Ja sam na kraju osobno išla na hitnu moliti da poduzmu nešto, na sreću mi je radio školski kolega pa je odmah izašao na intervenciju, iako, ne vjerujem da bi išao da mu je bilo zabranjeno, bez obzira što se poznajemo.

Naš slučaj je loše završio, ne bih detaljno o tome.

I u cijeloj priči me užasnulo koliko su svi (pa i liječnici) spremnji manje poduzeti oko bilo kakvih zdravstvenih komplikacija ako osoba ima preko devedeset godina, uopće se manje angažirati, sve pripisuju godinama.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 19:55   #116
Molila bih ako netko ima iskustvo s N.Marofom.
Imam djeda starog 80 godina, ima Alzheimera, posljednjih mjesec dana leži u zaraznoj u izrazito lošem stanju bez prave dijagnoze, primljen zbog temperature. Većinu dana samo leži i spava, rijetko reagira, hrane ga na sondu, prima infuziju, ima kateter.
Danas su nam rekli da ga u subotu otpuštaju iz bolnice jer više ga ne smiju tamo držati i da se moramo dogovoriti što s njim do sutra u 10 ujutro. Obitelj financijski nema najbolja primanja i opcije su za sada Marof ili Duga Resa...
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:19   #117
Question STARACKI DOMOVI-SARAJEVO ???

Zelim smjestiti baku u kvalitetan dom za stare i nemocne osobe. Baka zivi u Sarajevu, potrebna joj je tudja njega i pomoc,pa me interesuje da li mi moze neko preporuciti neki dobar dom u Sarajevu??? Ima li neko iskustva? Vasa misljenja???
Zabrinuta-Mimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 21:50   #118
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post

Nisam zapravo još ništa poduzimala u vezi toga, trebala bih nazvati onaj bijeli telefon da to ispitam, ne znam da li smiju uopće tako postupati
meni ovako na prvu ruku i zdravorazumski zvuči kao nešto što se ne bi smjelo raditi
nazovi bijeli telefon i potuži se, ništa ne možeš izgubiti.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 18:19   #119
Daje li država neke poticaje za svakog udomljenog umirovljenika u vlastiti starački dom? Ako da, kolike?
To je pitanje na koje tražim odgovor za jednog prijatelja iz Njemačke, koji ima u planu otvoriti starački dom u Dalmaciji, pa ako netko zna odgovor, bio bih mu zahvalan
ovi_jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 13:25   #120
Quote:
ovi_jedan kaže: Pogledaj post
Daje li država neke poticaje za svakog udomljenog umirovljenika u vlastiti starački dom? Ako da, kolike?
To je pitanje na koje tražim odgovor za jednog prijatelja iz Njemačke, koji ima u planu otvoriti starački dom u Dalmaciji, pa ako netko zna odgovor, bio bih mu zahvalan
Nisam shvatio pitanje, misliš li na poticaj njemu kao vlasniku doma zato što je udomio umirovljenika? Ako na to misliš čisto sumnjam da to postoji, čak mi i zvuči nemoguće dok je u zemlji ovakvo stanje ali tko zna... Ja ipak mislim da ne

A što se tiče ovog nedolaska hitne to je krajnje bezobrazno i zrelo za opaku tužbu. Dom nije ništa drugačiji nego moj i tvoj stan i ako ima potrebe oni moraju doći. Bar u mojem slučaju u Zagrebačkoj i Karlovačkoj županiji nije bilo problema. Treba slikati taj natpis na hitnoj i poslat ga u novine, skinuli bi ga isti čas
djibrilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.