Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2007., 21:29   #241
Quote:
Desert_rose kaže: Pogledaj post
Može li netko napisati svoje mišljenje o HITA Vrijednosnicama...razmišljam ih uzeti kao brokersku kuću...
pa ja ih imam, ali dosta kratko...
nije bilo nikakvih problema sve do petka kad je malo stekao etrade
pa nisam mogao skoro nista napravit

ekipa hvali prvu generaciju..
...no slao sam im mail prije neka dva tjedna i jos mi nisu odgovorili

tak da cu razmisliti o nekom trecem..
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 01:25   #242
naranđice, tako si mi simpatična da bih te iscijedio. nemaš razloga pratiti stanje. zacrtaš si neku cijenu i daš nalog za prodaju na tu cijenu. ako se dostigne ta cijena, bit će prodano, ako ne, nalog će ostat nerealiziran. ni tvoja ni brokerova procjena ne igraju nikakovu ulogu. ne opterećivaj se mostićem, ja sam nekoliko godina na burzi i teži sam od većine ovdje pa to ne koristim. čemu? kupiš i držiš par godina i uopće se ne zamaraš dnevnim ili mjesečnim varijacijama. ovo se ne odnosi na telekom. općenito sam mišljenja da je sve ovo blizu vrha, tako da nisam nešto preoptimističan. naravno, ovo je samo mišljenje jednog neukog trgovca dionicama. navodno je hita ok i nude taj mostić. nazovi ih i provjeri. ako imaš pitanja pucaj.
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 01:49   #243
Quote:
Discover kaže: Pogledaj post
ekipa hvali prvu generaciju..
...no slao sam im mail prije neka dva tjedna i jos mi nisu odgovorili.
Ne primaju nove članove dok ne prođe frka oko HTa, i hvala im na tome
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 07:13   #244
da li je netko već dizao novce od Prve generacije?
kako im se šalje pisani zahtjev? koliko im treba od zaprimanja zahtjeva dok isplate novac na tekući?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:07   #245
Nadam se da je ekipa pročitala upozorenje HANFE, da brokeri JEDINO MOGU ISPLAĆIVATI lovu na račun vlasnika!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:24   #246
Nismo procitali...gdje to pise? Pricas o isplati na tekuci? Moji starci dijele tekuci, tj. starom stize placa na mamin racun...i sad su uplatili dva paketa HT-a...znaci li to da tata mora napraviti tekuci racun da bi mogao prodati dionice?

DA li se netko u zadnje vrijeme pokusao registrirati na online fimu?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:25   #247
https://www.prva-generacija.hr/portf...TObavijest.jpg
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:40   #248
Hvala ti, Free! Izgleda da ce stari morat u banku, otvorit pa zatvorit tekuci nakon sto proda HT.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:36   #249
jel moze mala pomoc ,netko prije mene je vec pita, al nisam nasla odgovor registrirat cu se kod fime,i sad,medju ostalim pise da raspoloziv iznos novca uplatim na racun taj i taj-jel to nesto simbolicno uplatit,cisto onako,bez toga ne ide otvaranje racuna?
parachutes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:23   #250
Pa ako misliš kupovat dionice, moraš uplatit lovu na račun. Ako ti broker treba samo radi HT-a onda ti ne treba nikakva lova. Kad prodaš dionice, postotak od novca (naknadu) će uzet broker i to je to.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:06   #251
što ako imaš recimo 100000kn na računu kob brukera, i hoćeš kupit dionice u vrijednosti 100000kn?

AHA!

di si sad?
škrti židov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 20:06   #252
Quote:
Inovator2 kaže: Pogledaj post
Da li je zaista točno da Complet Line nema minimalnu proviziju na online trgovanje dionicama. Vidim neki tvrde da nema minimalne provizije, ali nije mi jasno zašto onda na svojoj web stranici imaju jasno napisano da im je minimalna provizija 50 KN:

http://www.comlinebrokers.com/clanak.php?id=731
koliko sam ja skužio nema minimalne provizije od 50 kn, nego samo kod nekih margin kredita, ali nisam 100% siguran, jer nisam još poslovao s njima.

stvarno su to loše napisali, nije moguće skužiti na šta se odnosi tih 50 kn minimalno
__________________
Kako oblikovati potpise
Roky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 20:36   #253
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
naranđice, tako si mi simpatična da bih te iscijedio..


Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
nemaš razloga pratiti stanje. zacrtaš si neku cijenu i daš nalog za prodaju na tu cijenu. ako se dostigne ta cijena, bit će prodano, ako ne, nalog će ostat nerealiziran.
kako nerealiziran? pa onda nisam niš napravila zar nije poanta prodati u najpovoljnijem trenutku. znači ak ne dostigne zamišljenu cijenu nego ranije počne padati, zapravo gubim. pa to ipak znači da moram pratiti stanje i eventualno obavijestiti brokera da želim prodati po drugoj/ nižoj cijeni?

inače, radi se o ht (o prokleta pohlepo koliko muke mi zadaješ). sad kaže stari da bi on uzeo onu opciju kod pbz, za internet prodaju štoveć... mah nemam pojma

i hvala za trud drugi me ignoriraju
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:41   #254
naranđice, a ko je taj ko će pogodit najpovoljniji trenutak? krene padat i onda lagani odbijanac gore. ili obratno, krene gore i nagla promjena trenda i šta? zato sam mislio, sama sebi zadaj cijenu i budi zadovoljna. tolko puta mi je falilo još "malo", promjena trenda i čekanje, pola godine, a imam ih par koje su i danas na nižim razinama nego lani. zato mislim da će te taj mostić samo okupirat da visiš na monitoru, a najljepše je kad radiš svoj posao i svoja životna zadovoljstva, a dionice koje su kupljene (ako su ispravno odabrane) rade svoje. na burzi postoje dvije riječi: strah i pohlepa. nijedna ti nije prijatelj. ovih dana u hrvata je pohlepa dominantna. ne dopusti da emocije ovladaju tobom, onda si "ćukina". puno uspjeha na burzi, a u životu još i više. pauk
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:24   #255
Pozdrav svima.
Novi sam u svijetu dionica pa me interesira trgovanje putem interneta.
Koji od brokera nudi tu opciju. Citam pod drugim topicima da to ima Hita ali da bas i ne funkcionira. Na koji nacin onda trgovat? Pratit stanje na drugim siteovima (Limun, Poslovni) pa onda postavit zahtjev preko Hite?
Moze li netko u kratkim ctrama pojasnit sta je taj mostich?
gogo771 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:50   #256
Quote:
gogo771 kaže: Pogledaj post
Koji od brokera nudi tu opciju....
A da procitas cijeli topic?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 17:00   #257
pomoc,pliz
danas san poslala faxom i postom punomoc Fimi i sad dobila na mail:
"Po¹tovani,

Kako bismo odobrili Va¹u prijavu za internet trgovanje potrebno je da
nam
po¹aljete:

q fotokopiju Va¹e osobne iskaznice,
q fotokopiju kartice tekuæeg raèuna,
q rukom èitko dopisani JMBG, te
q Va¹ potpis i kontakt telefon ispod svega navedenoga,

Navedeni podatci æe nam omoguæiti otvaranje va¹eg osobnog raèuna
investitora
kod Sredi¹nje Depozitarne Agencije (SDA)."


zasto mi oni tribaju otvorit racun u SDA ako "Nakon podnošenja ponude, svim podnositeljima ponude koji već nemaju račun u SDA bit će otvoren račun vrijednosnih papira na temelju podataka iz ponude te će na svoju dopisnu adresu navedenu u ponudi dobiti obavijest o otvorenom računu i PIN broju."


jel tribam ovima u Fimi to napomenit il sta?ja san mislila posto san jucer upisala dionice da ce mi,ka sta ovde i pise,automatski bit otvoren racun u SDA i da ce to ovi iz Fime skontat
parachutes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:18   #258
Quote:
parachutes kaže: Pogledaj post
jel tribam ovima u Fimi to napomenit il sta?ja san mislila posto san jucer upisala dionice da ce mi,ka sta ovde i pise,automatski bit otvoren racun u SDA i da ce to ovi iz Fime skontat
Nazovi brokera kojeg si odabrala pri registraciji za Fimu i kaži im da imaš već otvoren račun kod SDA. A ako im i pošalješ sve te dokumente, više od jednog računa kod SDA ti se ne može otvoriti, jer čim upišu tvoj JMBG vidjet će da već imaš otvoren račun.
Inovator2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 07:50   #259
BROKERI

POZDRAV ekipa, pravi ste...

Da vas pitam: Koji on-line brokeri imaju realno praćenje cijene i količine dionica na burzi, odnosno koje to brokerske kuće nude?

HVALA
hercegm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 08:53   #260
[QUOTE=gogo771;10430189]
...trgovanje putem interneta.

I ja sam novi, registrirao se kod HITA vrijednosnica, preko interneta, ovjerio ugovor kod bilježnika - 46.60Kn, sljedeći dan osobno odnio k njima (može i poštom) i odmah dobio pin i korisničko ime i počeo kupovati.

Na stranici hita.hr, nakon prijave, pod online trgovanjem vidiš stanje na ZSE s kašnjenjem cca 1 min, pregled po 10 najboljih ponuđenih i traženih cijena te 10 zadnjih transakcija - nisam primijetio neke probleme, ponekad treba vremena za učitavanje, ali mislim da to nije specifično za HITA, pisalo se da i PG zna štekati.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.